Manawydan Fórum

Úplná verze: [OOC] Volby v Isharu a vše s tím spojené
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6
Tak kdyz to neudelal nekdo jiny, tak to udelam ja. Topic slouzi k vyjadreni nazoru, postaveni a k zasilani predbeznych kandidatek, atd.

Podle me :
Starosta ma byt clovek, ktery bude sjednocovat radu pod sebou. Velitele strazi, hlavniho bankere, skladnika, cechmistry, radu mesta a podobne. Nemel by mit vzdy posledni slovo a mel by dbat na rady vyse jmenovanych. V hlasovani by mel mit mensi vyhodu, nikdy ne vsak definitivni.

No a nakonec se asi jako prvni dovoluju prihlasit na kandidata(kandidatku Biggrin) voleb na starostu Smile. Necekam od toho zadne vyhody, spis to tady chci trosku rozproudit a udelat prubeh dramatictejsi Smile.

(Kdo mi da hlas a bude mu nad 18 koupim mu pivo a komu do 18 ten dostane zmrzlinu...VIVA uplatky! Biggrin )
chtěl jsem sice taky původně kandidovat z důvodu provokace, což už sice stihl někdo jiný Smile , ale když už mám tak rozmyšlenej volební program, nenechám ho ladem, že.

Co nabízí kandidát Tereza Černovírová?

- podporu Městský hlídky (placená z daní)
- podporu cechů a spolků (nižší daně pro výrobní cechy, přednost při městských zakázkách vs. garance cen výrobků, podpora začínajících řemeslníků)
- určitou úrověn samosprávy pro ostatní rasy (elfové, orci, gnómové a trpaslíci - tak, aby měli svoje místo a možnost zachování tradic)
- spravedlivý daňový systém a vyrovnaný rozpočet (daně na hlídku, opravy města, veřejné budovy jako knihovna, chrámy)

- navrhuji dvě úrovně vedení města:
1) Rada - Starosta a dva kandidáti s nejvšším počtem hlasů - zajišťuje chod města, má rozhodovací funkci
2) Plénum - kam mají navíc přístup velitel Městský hlídky, zástupci městem uznaných cechů a zástupci ostatních ras se svými návrhy a požadavky.

---

Ve vsem podporuji slimlevMad...jen hlas ji moje elfka neda, protoze se jedna o lidskou zalezitostNinja a sama sebe nepovazuje za obcana mesta...
Muj volebni program :

1) Zabezpeceni mesta
a) Pevne straze + hlidky (pevne budou stat na jednom miste, hlavne u hradeb a dulezitych mist, hlidky budou prochazet mesto - usetri se na platech Smile )
b) Vetsi zabezpeceni Vilhelmovic (pokud, jak ctu, bude starosta i Vilhelmovic, tak bude spoluprace na vzajemne obrane)
c) Vytvoreni strazi z rad hracu (jak jiz bylo na foru zmineno) - s tim souvisi samozrejme plna podpora a ucast na snemu mesta (velitelu a vyssich hodnosti)

2) Remeslnici a obchodni spolky
a) Podpora ze vsech stran - levnejsi cechovni domy, zakazky pro mesto, moznost ucasti na mestskem snemu (pro cechmistry)
b) Moznost pronajmu vlastnich prostoru na suroviny a vyrobky pro zacinajici remeslniky (bud primo v dole nebo u dolu (pole) - zalezi na dohode s GM, zda budou souhlasit)
c) V budoucnu moznost pronajmu vlastni casti dolu nebo pole.

3) Rasy
a) Moznost zvoleni 1-2 zastupcu z rad rasy (pokud bude rasa souhlasit), kteri se budou moci ucastnit snemu
b) Moznost vytvoreni vlastni prozatimni ctvrti ve meste (je zde dost volnych budov a po dohode by nemel byt problem - nemelo by to ovsem byt neco jako gheto, jen jakesi zazemi pro urcitou rasu.
c) Plna podpora v budovani vlastnich "vesnic" a obydli + svatyn.

4) Penize a ostatni
a) O investicich bude hlasovat z velke casti rada na snemu mesta - kazdy bude moct rict vlastni nazor a penize budou spravedlive deleny - ale nejvyssi slovo bude mit vzdy hlavni "financni" mesta a starosta
b) Dane pro vsechny stejne, bez vyjimky.
c) Vyhody v pronajmech, obchodu a moznost se prosadit pro obcany
d) Dane samozrejme bude platit jen obcan mesta

K cemu ma slouzit snem :
1) Vyjadreni vlastniho nazoru nebo nazoru skupiny a prosazeni pozadavku
2) Hlasovani o verejnych vecech
3) Orientacni hlasovani (starosta muze na toto rozhodnuti prihlednou nebo se podle nej ridit - ma zaridit orientaci v nazorech na vec)
4) Kazdy ve snemu bude mit spolecne se starostou v urcite veci moznost rozhodovat (financni - penize, velitel hlidky a strazi - obranne a utocne manevry, cechmistri - obchod, "vudce" rasy - rasove zalezitosti, atd.)
takze...ctuctuctu...a nasel sem tolik chyb, ze me to nuti hlasovat proti tobe i kdyby se mel stat starostou jeden z těch, co běžně kuchám po lese....chyby a zapory pro mou postavu"

1) c)vytvareni strazi z rad hracu...neni tvoje vec! je to veci velitele strazi a pokud vim tak to je Galahad...a rekruti uz se verbuji i bez starosty

2) b) a c)takze aby mi nekdo nenadaval ze slapu na jeho pozemek si musim koupit dul nebo pole, jinak tam nesmim protoze se to soukromej pozemek...s takovou to bude prodane hned kazdemu

3) a)poradne si propocitej kolik bude lidi na snemu...kazda rasa si zvoli 1-2 zastupce(2 je pravdepodobnejsi-kdyby to jeden pokazil tak je tam druhej) to znamena, ze celej server bude na snemu
b) musis vzit v potaz obyvatele isharu (NPC) a lidi...prednost by meli dostat lide...nmam nic proti ostatnim rasam ale co je moc, to je prilis...porad je to lidske mesto
c) svatyne bych bral...ale ty uz sou...obydli...to same jak bod b)...vesnice?!ses zblaznil?uz budou mit:cechovni domy, obydli(baraky), svytyne a jeste navic jim tak placat vesnice?

4) a)bude chaos, zmatek, neorganizovanost...vsichni chcou prachy a duvod je vzdycky
c)vyhody v pronajmech?jake?takze kazdy bude mit jenom vyhody?mazane...tak to krachneme nez reknes "sem starosta"
d)ja jakozto valecnik nevidim dovod proc platit dane kdyz bude tento program...proc se stat obcanem mesta kdyz ME to nijak nezvyhodnuje?

snem: znovu pripominam ze kdyz tam bude tolik hracu tak tam bude CHAOS!...kazdy si chce nahrabat jenom pro sebe a to co nejvic(viz nas parlament)

=prave si prisel o 2 hlasyTongue
Vzhledem k tomu, že mi několik lidí o víkendu psalo, abych situaci zbytečně nehrotil
a neblokoval tím, dle mého neštasně vypsané, volby na post správce města Ishar,
po zdravém zvážení jsem se rozhodl, že budu také kandidovat.

Úvodem bych rád jen řekl, že se jedná čistě z úmyslu pokračování již rozjetých akcí a instutů v Isharu.

Citace:Lide isharský, hobité vilhelmovičtí a všichni ostatní,
já Bartoloměj, lidský hraničář, dočasný správce království isharského, dávám tímto na vědomí,
že jsem se rozhodl kandidovat na post správce města Ishar a potažmo i správovat Vilhelmovice a další přilehlé okolí.

Dovolte mi představit několik svých aktivit, které jsem již za své období správy stihl:

1.) Vybudovat, spravovat a systematicky zprovoznit městský sklad

- vybudování městského skladu byla pro mě největší priorita po Pohromě
- hned od začátku jsem si uvědomoval jak bude důležité centralizovat zboží a předměty
- troufám si říci, že městský sklad navštívila bezmála většina osob žijící v Isharu nebo okolí
- městský sklad do dnešního dne zaměstnal více jak 20 řemeslníků a více jak dalších 6 má rozjednanou zakázku
- městský sklad disponuje velkou stabilitou a svou kvantitou a druhem zboží dokáže obsloužit teměř každého
- v městském skladu se aktuálně nachází více jak 20.000 předmětů, připravené pro další budování a rozvoj města

2.) Vybudovat a spravovat městskou kasu

- jeden z kroků k obnově našeho města bylo zprovoznění městské kasy
- do kasy přispělo více jak 40 obyvatel města a putoval do ní každý stříbrňák za jakoukoliv službu městu
- aktuálně se v městské pokladně nachází více jak 30.000 stříbrných, které jsou připraveny pro obnovu a správu města

3.) Vybudovat, spravovat a uvěst do chodu městskou banku
- dalším důležitým milníkem mé aktivity bylo zrovoznění banky
- uvědomoval jsem si totiž, že potřeba chránit majetek obyvatel před lapky bude nutné
- banku pravidelně využívalo necelých 10 osob a za dobu fungování do ní bylo uloženo více jak 75.000 stříbrných

4.) Vybudování a spravování úschovny

- tento projekt byl spíše pilotní, a jeho služeb využili dvě osoby
- nicméně městká úschovna se projevila jako dobrý a velmi potřebný instut pro naše město

5.) Sepsáním 1. městské vyhlášky o nájmech

- tato vyhláška dává možnost obyvatelům města a okolí pronajmout si městskou budovu
- díky této vyhlášce je možné navazovati kontakt se správou města a vést dialogy o potřebách obyvatelstva

Nyní mi dovolte představit dalších 6 priorit, kterým bych se rád věnoval jako správce města:

1.) Zjednodušit systém městské banky
- rýsuje se zde možnost přistupovat k vlastním financím přes bankovní knihu
- s větší škálou obyvatel, kteří by městskou banku využívali, je zde šance na snížení poplatků

2.) Nájmy, pronájmy a vlastnictví budov, dílen a hospod
- rád bych zmapoval všechny budovy v Isharu a Vilhelmovicích a přidělil k nim jasnu definici a cenu
- rád bych dílny nabídnul všem poctivým řemeslníkům, kteří se budou ucházet o jejich správu
- rád bych nabídnul několik městských budov všem těm kteří se rozhodnou v našem městě na trvalo usadit

3.) Sestavení Městské Rady
- jak je vidno z výčtu aktivit, bude nad moje síli být na 100% aktívním všude, proto dalším krokem by bylo založení Městské Rady
- v Radě by měli zasedat nejvyšší hlavy spolků a institucí v Isharu a Vilhelmovicích
- o veškerých změnách by se demokraticky v této Radě volilo, pouze král by měl právo veta

4.) Přímá vazba a podpora na Helmity, Isharskou armádu, Magickou akademii a Spolek řemesel
- pod tímto bodem si představuji finanční, majetkovou a duchovní podporu těchto orgánů ze strany města
- město, armáda, víra, magie a dobré řemeslo by měla žíti v harmonii a ku prospěchu všech obyvatel v našem království

5.) Politickou vazbu v mezi-rasové komunikaci
- rád bych se angažoval v zabezpečení všech "kladně smýšlících" ras, které jsou nuceni žít v našem království
- rád bych jim nabídl místo a čas ke komunikaci s městem, které by naslouchalo jejich potřebám
- rád bych nabídl zázemí všem těm, kteří budou mít zájem o trvalé osídlení a zadaptování se v našem městě

6.) Boj proti Pohromě

- Pohroma ještě neodezněla a hranice Bolesti tu je na obtíž nás všech a je potřeba s ní bojovat
- rád bych sestavil vyšetřovací a potažmo výzkumný tým, který by se zabýval jejím výzkumem

HaFiK

Jen chci upozornit ze znacna cast elfu vznasi, a bude vznaset urcite opravenne naroky, a pokud mesto bude odmitat, pocitejte s tim, ze v rozhodujicich chvilich budete bez vetsi casti elfi rasy rasy...nebo priapdne podpori ty, co jejich pozadavky vemou v potaz.
Galahad hlavně totálně vyhořel při obraně města Smile furt nějaký smlouvání , keci a keci a pak se vystřelí katapultem Smile selhal lidskej faktor ale zase při druhém bránění se elfskej a orkskej faktor značně předved a vyhnal fanatiky Smile
Muj hlas je samozrejme pro Bartolomeje, i kdyz je to jen clovek, tak mu svuj hlas davam.Tongue
No monty...prebral sis to vsechno ponekud spatne.

1) c) Vytvoreni znamena podpora ve vytvareni. Myslim, ze kdyz bude starosta proti vytvoreni a nebude to podporovat, je to k nicemu.

2) b) a c) Ne nebude to prodano hned kazdemu. Na par serverech to tak chodi, a ver mi ze tak 1/4 pronajemnich mist v dole je prazdna - jelikoz to stoji docela dost, ale nekdo za to je ochoten platit, protoze to ma sve vyhody.

3) a) Jak rikas. Ale minimalne 1/4 az 1/2 neprijde. To znamena, ze tam zase tolik lidi nebylo. Jde o to, aby chod mesta nezajistovala jen hrstka lidi. A ne kazdy ma ve vsem silne slovo.

3) b) Dokud bude Ishar jedine mesto, budu podporovat multirasovatelnost Smile.

3) c) Pokud GM nebudou proti, tak prozatimni vesnice, ktere budou pod spravou Isharu, nejsou podle me spatne. Casem by se smazaly a hraci se presunuli do dalsiho mesta. Vesnice = treba 3 budovy.

4) a) O penezich rozhoduje hlavne financni a starosta. Ostatni jen vyjadruji sve potreby.
4) c) Prednost pronajmu, levnejsi pronajmy. A ne...lidi budou platit dane a ty budou tak vysoke, aby tohle vse utahly.
4) d) Pokud ti nestaci vyhody v cenach a moznost mlvuveni do chodu mesta (a vse ostatni), tak nebud obcanem.
Slimleve. Podle mého názoru slibuješ nesplnitelný věci a nestabilní ekonomiku.Blink
Není to tím že bych to špatně pochopil. Dokonce ani Monty to špatně nepochopil. Jen ty si to hodně špatně vyjádřil.Excl

V politice jde o slovíčkaření, takže si svuj volební program přečti s okem nezučastněného a uvidíš co tím myslím.

Co se týče kandiátek co jsem zde zatím viděl, tak kandidovat jen protže se jedná o nějakou provokaci... to není důvod a takový starosta by nebyl ve funkci vítaným přínosem.

Snažím se to brát objektivně a zlobte se na mě nebo ne, ale složit volební program, který je z části naprosto nesplnitelný, protože by některé body určitě vetoval král?!?Ninja
Viz zakládání vesnic. Vesnice už tu přeci je ve formě Vilhelmovických statků. Stanové městečko je také, takže pokud si myslel vesnici pro uprchlíky, tak je to právě ono stanové městečko. Stejně tak vidím pronajímání dolů? jak by si to asi chtěl udělat?

ExclKaždej by těžil na kousku a měl by z toho jen samou hlínu.. kopal by do hloubky několika stop aby si udělal hrob a hrob městské ekonomice?Excl
Proti tomuhle musím taky protestovat.
Co se týče zřízení svatyň, tak to je problém, kterej se řeší už delší dobu.

Mojí duvěru tedy nemáš a myslím že většina trpaslíků se přikloní k mojemu názoru. Unsure
______________________________________________________________

Jakožto nemohu a ani nechci kandidovat v těchto volbách,protože jsme zástupcem trpaslíků, ale jistě se volby budu učastnit, protože nehodlám mít na postu starosty někoho kdo není kompetentní vést tento úřad.

Co se týče pana Bartoloměje má pečlivě vypracovaný seznam priorit. Jak jste si jistě všimli, tak plní systematicky svuj plán a zatím uspěšně, takže není duvodů, proč by nesplnil i ten zbytek. Tedy prohlašuji, že má mou duvěru a tak to budu prezentovat i na trpasičím sněmu, který hodlám svolat a jistě se tam bude projednávat i volba starosty. Toto rozhodnutí se nás dolouhodobě dotýká a proto musíme volit uvážlivě. A já zdurazňuji že moje volba je Bartoloměj
Pokud se mu podaří sestavit dobrou městskou radu, tak jistě bude dost možností jak řešit i podružné problémy ve městě a mimo něj.
_______________________________________________________________
podepsán: Gázzur Istar rin Oriel trpasličí kovář žijící v okolí města Isharu
Stanove vesnice, ktere ted jsou nemuzou samostatne fungovat. Neni tam zadne aktivni NPC ani nic podobneho.

Muj volebni program je zalozen na spolupraci GM a starosty.

Je fakt, ze nektere veci z toho budu chapat jen ja. Treba ty doly sem spatne popsala. Na serverech to obvykle chodi tak, ze pokud GM schvali a nenarusi to ekonomiku, tak na urcitych polich bude vetsi vyteznost nejakeho materialu, tohle misto pak bude prakticky zpoplatneno mestem, tak aby lide nekopali pouze na tech mistech, ale aby za to museli zaroven platit. Tak se mi to zda fer.

Jde o to, jestli chcete hru, tak jak by mela vypadat, cili monarchii a obycejny clovek bude lincovat a povesen a v cele bude jen minimum vyvolenych. Nebo jestli chcete dnesni demokracii, kdy kazdy clovek muze rict svuj nazor. Co ty tady povidas se spise priklani k te monarchii - pokud tu neco podobneho bude, odchazim...znam to odjinud a nikdy to nedopadlo dobre. Uzurpovani moci nadevse.

To, ze ma Bartolomej vetsi zkusenost a mohl se zatim lepe aplikovat v systemu mesta chapu. Plne mu duveruji a pokud bude zvolen, tak si to zaslouzi.

Muj volebni program muze z casti slouzit jako rozsireni napadu budouciho starosty, pokud se mu neco z toho bude libit.

Veci co pise Bartolomej (banka, vlastnictvi hospod, knihoven, atd.) jsou povetsinou jasne. UO je skoro nerealny bez banky.

Muj volebni program spise zahrnuje zajimavosti, ktere je mozno udelat z obycejne hry.

Nevim co dale je z meho volebniho programu neuskutecnitelne...

Ano provokace, mozna by kandidovalo mene lidi, takhle alespon mate vetsi vyber. Ja zase nevidim duvod, proc bych kvuli tomuhle mela byt spatna "starosta" Biggrin.

Rozdil mezi mym a Bartolomejovym snemem je prakticky minimalni Smile.

Mozna prave moje provokace primela Bartolomeje kandidovat - to byl asi hlavni ucel, protoze kazdy vi, ze on je na to nejspise ten pravy.
Jeste chci jen dodat, ze asi odstupuji, protoze muj hlas stejne patri Bartolomeji. V tehle vecech mu verim vice nez sobe a chci pro mesto to nejlepsi a to je prave starosta ve forme jeho osoby.
Pocitejte s tim, ze tohle je opravdu OOC kandidatura....

to Tulgyr:
nejaka obrana pred fanatiky nebyla, ale prace Galahada, byl tam uplne to same jako Horian, Nazgel, Rizel nebo kdokoliv jiny...
Mě se to nelíbí že se vo tom hlasuje na forku eště k tomu OOC diskuze takže to že tady píšete můj volební program bla bla může bejt každýmu jedno protože se to postavy stejně nikdy nedozvěděj . Všichni se tady bavíte jaky budete starostové ale ve hře skutek utek co takhle nějaká kampan jako ČSSD aneb los paroubkos ?

to Galahad :
nějaká obrana před fanatiky byla aspon jsem ji postavil se spoluprácí Istara a ostatních a to nepočítám to že vy jste jenom koukali za hradbama my jsme byli v šesti a bojovali na otevřenym prostranství za pomocí palisád ze kterejch jsme proti Sektářům museli vybíhat proti početnější přesile .

HaFiK

To tam Galahad ani nebyl a nebylo to koukani za hradbama ale chcipani v prorazene braneMad
Osobne se mi taky nelibi, ze tohle resite na foru. Daleko lepsi by bylo jako budouci starosta obchazet obcany a rikat jim o sobe nebo si najit nejaky pobocniky, co veri ve stejnou vec, at to delaji za vas. Dale pak treba obstarat knizky a napsat do nich svuj volebni program, zaplatit lidi co to za nejaky peniz opisou a pak je treba rozdavat. Dokonce se nebranim tomu, ze si zaplatite nejake NPC, ktere bude odrikavat volebni kecy za vas. Tu interakci vam klidne napisu kdyz dodate text. Delate tady z toho docela osklivou frasku.
Mě nezbývá než souhlasit... je to taková ošklivá fraška...a dochází i na takový jev, kterej se při rádoby kampaních objevuje.... navzájem se očerňují.

tady něco pro Tylgura:
To že Galahad se snažil vyjednávat? je to přesvědčení jeho postavy, tak co na tom nechápeš? Pořád jen slyším že stál za hradbama.. chtěli ste boj, tak ste ho dostali.. Galahd vyšel ven a nechal se zabít.. pak to bylo na vás tak jak ste si přáli. Tak co porád brbláte. Chtěli ste boj, tak ste ho nakonec měli.
Kritizovat umí opravdu každej a ani já nejsem vyjímkou...dokážu vymyslet spoustu vět kerýma popsat co se mi nelíbí a monozí z vás už to někdy i pocítili.

Podle mýho Galahad jedná podle svojí Rp postavy dobřea že vy to nechápete? Vy snad vidíte do mylsi jiných lidí? Vidíte to taky v realu? Ani v jednom případě. Takže to by bylo k poznámce že se stálo za hradbama.

Co se týče" vašich volebních programů"
Dali ste si s tím nějakou tu práci. to ano a to je dobré.. není vám to uplně ukradené. Ale když to tady tak nakonec čtu, tak by to chtělo nějakýho nezávislýho starostu kerej by vás rozsoudil. Protože vy se nedohodnete.

a něco pro Slimlev
Co se týče poznámce o monarchii.. .tohle je království lidí a to znamená krále... nevím kde si viděl, že by ti někdo popíral tvuj názor mě osobně se to nikdy nestalo.. byl jsem vyslechnut a buď zamítnut, nebo vyslyšen.
Prosazuješ demokracii...a seš přitom asi uplně fascinovanej realitou, ale tohle je hra. a je tady určitá Hierarchie... a na vrcholku je král.. teda pomyslně GM. Tak to bylo je a bude... Vedení města si mužete zvolit sami, takže určitou volnost tady máte... Král stejně do ničeho nemluví. Takže výhružky že pokud nebude demokracie, tak že pujdeš jinam? Zdá se mi to směšný.. zamysli se nad sebou a nad tím co píšeš,, třeba sem to zase pochopil špatně, protože když ses špatně vyjádřil/a předtím třeba sem to pochopil špatně i teď. Excl

Co bych tak ještě dodal.
Gmka vám dávaj colnost v tom že si to mužete zařídit sami a teď najednou zjišťujete že se nemužete dohodnout? Čím to tak muže být.. každej prosazuje to svoje...to bude ten problém... každej myslí jen na svuj národ.
Takhle se nedohodnete nikdy. To je ta nevýhoda Demokracie.. všecko trvá dlouho a ty hádky kolem toho sou jen pro smích. In game se volby vubec ani neobjevily... vubec žádná zmínka ani nějaký upozornění kdy se budou konat. žádný seznamovací shromáždění.
Tongue nakonec si snad založím lidskou postavu kerá bude čistě na RP a pujdu kandidovatExcl

A muj volební program? Ten by zněl asi tak, že se pokusím řešit probléme v komunikaci mezi komunitami a že se pokusím jim zajistit lepší podmínky pro soužití. DUležité je že se pokusím... ne to že něco slibuji, protože neslibujte to o čem víte že to nemužete splnit.

Například ty doly... objevili se tam slova: pokud budou gm souhlasit. No co to je... to je přesně to ono. Bod programu kerej nemužete sami splnit. Kterej by polovině populace mohl vadit a druhý by to bylo jedno. Sice nápad na zpestření, ale je to špatně vyjádřený.

Navíc v Rp se nejdřív takový míésto musí najít...silná žíla bach to popsal... a to se nehledá snadno... prostě oplotit kus nějaký země aby se tam kopalo s větším výskytem? Hezkej nápad ale podle mě to není tak převratný a u mě se to teda nechytne. To je muj názor.

Kdo vydržel číst až sem, tak jue machrRolleyes

Ale teď zase k tematu.
Bylo by asi vhodný sem netahat nějaký real věci a inspirovat se kampaněma politickejch stran. viz poznámka o "los paroubkos" někde u Tylgura myslím. Buďte originální, nebo nedokážete jednat sami za sebe?
Pokud se na to necítítte tak proč Kandidujete?

Ale tak abych tady nepsal jen negativní věci. Volba je dobrá věc a mužete si zvolit sami tak toho využijte.
Máte volnost v názorech, tak toho mužete také využít.
Máte volnost dělat ruzné interakce mezi občany Isharu.
Máte vonost hrát podle svých názorů a podle svojí postavy kterou ste si vytvořili.
Mužete si dělat krom PvP snad vše co vás napadne.
( nezapomínejme že je to BetaTest, takže se musí spousta věcí ještě doladit)
Volba postu starosty města vám poskytuje jistou demokracii v rámci města, tak se přestaňte špičkovat a nějak se dohodněte... ze všeho co se zde navrhovalo si vyberte to nejlepší...ať už sme to psal já, Hafik, Slimlev, Bart nebo někdo jinej. Domluvte se a hra vám bude připadt příjemnější.
Věřím tomu, že spousta lidí ani nechce o ničem rozhodovat.
Kdžy bude někdo starostou vždy se najde skupina lidí kterým se rozhodnutí líbit nebude. Máte odvahu tomu čelit? DObrá.. je to velká odvaha a taky zodpovědnost na rozhodování. Vy totiž budete rozhodovata ovlivňovat věci které se budou dít.

Ale na foru to neovlivníte, tak proč to neděláte In-Game?
Chcete věci změnit podle vás k lepšímu? Tak se oto pokuste.
Teď dokonce souhlasm i s Tylgurem, že to co je na OOC tematu se postavy nikdy nedozvědí, takže je zbytečný v tomhle pokračovat tady. Pokračujte In Game v rámci RP.

Ten kdo se dočetl až sem musí mít nervy ze železa a nebo u toho usnul, ale stejně gratuluju.

Já osobně to nehodlám po sobě číst a nejsme až tak kovanej v psaní na klavesnici, takže se omlouvám za spoustu případných překlepů a tímto končím toto pojednání. Pokud to opravdu někdo přečte celé a zamyslí se nad tím, tak si vybere to co se mu líbí a to co se mu nelíbí.. někdo to muže považovat dokonce za nějaké tlachy a mě za blázna. mile rád mu zodpovím dotazy, pokud někdo nepochopí jak sem to myslel.. stačí mne vyhledat ve hře jako Istara, nebo mě skontaktujte na ICQ 305-191-006.

A teď už je to skutečně konec

HaFiK

Máte volnost v názorech, tak toho mužete také využít. Not true. Volnost je omezovana by gm.
Máte volnost dělat ruzné interakce mezi občany Isharu. Jen v ramci mesta, tudiz to tak velka volnost neni.
Máte vonost hrát podle svých názorů a podle svojí postavy kterou ste si vytvořili. Plati to co radek vyse.
Mužete si dělat krom PvP snad vše co vás napadne. No tak tohle uz pravda vubec neni...


...to jen pro presnost...
hafiku.. .tro že si neumíš prosadit něco pro Elfy, protože na to deš špatně není moje chyba...

Co se týče volného názoru. .je omezenej akorát slušností, ale jinak mužeš tvrdit co chceš... takže svoboda názoru je a byla.
Interakce ve městě sou en že ne... a vzghledem k tomu že občany Isharu jsou myšleny hráči, tak si s nima muže povídat , přesvědčit je snad ke všemu p pokud chtějí posloucat ...pkud nechtějí, tak to už není chyba GM...svádíš spoustu věcí na GM... ale nhodláš uznat chybu mezi hráči? to je pole mě špatnej přístup. Co se týče toho posledního bodu, tak mužeš dělat crafta, těžit, bojovat, ale musíš si někoho sehnat do skupiny, mužeš kouzlit... mužeš nakupovat a prodávat, mužeš dělat spoustu věcí. PvP jen na povolení druhý strany, ale není to doladěný, takže sem psal krom PvP... takže tvoje narážka bez nějakých argumetu je jak dyby si prostě házel hrách na zed..a jesli to nijak nepodpoříš , tak u mě tvuj postík pozbývá na významu
(21.10.2008 v 07:55)Fredy napsal(a): [ -> ]Osobne se mi taky nelibi, ze tohle resite na foru. Daleko lepsi by bylo jako budouci starosta obchazet obcany a rikat jim o sobe nebo si najit nejaky pobocniky, co veri ve stejnou vec, at to delaji za vas. Dale pak treba obstarat knizky a napsat do nich svuj volebni program, zaplatit lidi co to za nejaky peniz opisou a pak je treba rozdavat. Dokonce se nebranim tomu, ze si zaplatite nejake NPC, ktere bude odrikavat volebni kecy za vas. Tu interakci vam klidne napisu kdyz dodate text. Delate tady z toho docela osklivou frasku.

Souhlasím, proto jsem ani nic takového psát ani nechtěl.
Ale během několika dní mi psalo x lidí, že se to řeší právě zde
a že mám zas sebe něco napsat, tak jsem to udělal.
Z toho co jsem sepsal tu nehodlám nic rozebírat.
Ani rozebírat ostatní "volební programy".

Co se týče hry, na prezentace vlastní postavy nemám chuť ani čas,
ten čas co pro mw mám, věnuji radši úředním hodinách a správě Isharu.
Stran: 1 2 3 4 5 6