Manawydan Fórum

Úplná verze: Chyby klienta ve verzi 10.4.12
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Uvolňuji tímto k testování CTP (nebo spíše release candidate) verze 10.4.12.
Pro testování doporučuji zazálohovat si adresář Config. V balíčku je pouze EXE, pro své spuštění samozřejmě vyžaduje hromadu dalších souborů, ale to už znáte... Biggrin

Seznam změn:
- opravena chyba Při pokusu o relog vyskočí chyba "Null reference exception" (platí i pro kouzlo Change Self)
- Možnost zacílit místo na minimapě
- Umožnit v Nastavení sbalit skupiny (jedním klikem na hlavičku skupiny)
- Průhledné barvy (průsvitné zdi, neviditelné podlahy, průhledné schody, atp.)
- Opravena chyba Plátová ramena se v paperdollu nezobrazují přes kroužkovou tuniku (a podobně, platí to i pro vzhled postavy ve hře)
- Možnost přesunutí více neštosovatelných itemů z jednoho místa do druhého pomocí klávesy CTRL (volba je zapnutelná v nastavení klienta, standardně vypnuto)
- Možnost vybrat formát screenshotů (podporované formáty BMP, JPG a PNG)
- V radaru zobrazit světové strany (použita grafika od Sarji, tímto děkujeme)
- Zobrazení QuestArrow jako ve starém klientovi + na minimapě zobrazení pozice a vykřičníku

Děkuji předem za testování a nahlášené chyby.
SLEDUJTE NÁS NA TWITTERU @Geo_MW Smile

(( příloha odebrána ))
chyba pri relogu uz se nezobrazuje..
sbaleni skupin taky funguje tak jak je popsano.

u presouvani predmetu to funguje jen pro ty co maji stejnou polohu (itemID).
kdyz mam v baglu dve kudly kazdou otocenou jinak, tak je to bere jako dve rozdilny veci a presouva po jedny..

niceho dalsiho jsem si za tu chvili nevsimnul
Kudly potvrzuji, to je prozatím správně... přesuneš všechny kudly otočené jedním směrem a pak všechny otočené druhým směrem.
Plus se bere jako rozlišovací barva.
Později udělám zřejmě "server-side" variantu, protože nejsem spokojený s rychlostí (tedy požadavek na přesunutí více předmětů zpracuje server).
Na to ale aktuálně chybí packet a velkou packetovou revoluci se teprve chystám udělat (všechny plánované změny v packetech).
nepochopil jsem co ma delat to cileni na minimape... muzes k tomu neco napsat?

(03.03.2011 v 18:52)Geo napsal(a): [ -> ]To je hlavně pro GMka, nemusíš to vůbec řešit... v budoucnu takhle půjde seslat kouzlo na hodně velkou vzdálenost, např... aktuálně to nemá smysl, protože max range u všech kouzel je 15 Biggrin

GMka se mohou takhle [tele-portovat přes půlku mapy, Ishar - Cyprona za desetinu vteřiny Smile

Neplánuje se v tomhle ohledu (sesílání na větší vzdálenost) něco jako třeba rituální obřady? Kdy y šla proklít/požehnat oblast nebo podobné věci?
Sesílání na větší vzdálenost nebo dokonce oblast by mělo být extrémně energeticky (manově) náročné a rituály by to mohli řešit, aby jsme jen neposunuli hranice MW mága o kousek dál, ale přidala se k tomu nějaká podmínka pro sehrání okolností pro seslání Smile

Geo napsal(a):Tak nějak Smile
Z nějakého důvodu se mi dnes ráno nezobrazila u prvního postu příloha, tak jsem jí smázl a nahrál znovu.
Každopádně, klienta otestovali tři z vás, jsem tedy pro zahrnutí klienta do patche...

Známé problémy:
... Out-of-memory se mi stále ještě nepodařilo vyřešit, alespoň myslím.
... Také světové strany v minimapě nejsou úplně graficky dotažené, ještě to budu uhlazovat.
Rygos napsal(a):Lognu a na postavě se mi zdá něco divnýho, po chvilce zjistím, že mám rukávy oblečený přes nárameníky (pobíjená koženice). To je záměrně nebo chyba? Smile Trochu se tím potírá funkce a smysl nárameníků a vypadá to jako když si oblíknu trenky přes kalhoty Smile
To bude chyba mwklienta...
... něco se přes sebe zobrazovat má a něco ne, přitom je to ve stejné vrstvě... ach jo, zase něco hardcoded ve starém klientovi, co není zdokumentované, ani ničím podložené...
Gerg napsal(a):Nahlásil Gerg: Při pokusu o vydolování určité částky z hromady stříbrňáků (okolo 60 000) padá klient (nový).
Stejne jako predchozi ... tohle patri do chyb MW klienta Smile
Opravil jsem předchozí nahlášené problémy:
- zobrazování plátových kalhot a jejich obdob (královské a lesklé)
- zobrazování plátových nárameníků a jejich obdob
- dámských kožených kraťasů (dámské kožené kalhoty)
- všechny ostatní nárameníky (rukávy) se v paperdollu zobrazují pod vrstvou InnerTorso (hrudní plát a podobně)
- práce s štosovanou hromadou obsahující nad 32K (byl chybně definovaný typ short => ushort)
- práce s průsvitnou barvou (obarvené předměty)

Zde je verze k otestování, pokud jsem nic nezvoral, zítra bych ji rád umístil do patche...

P.S. žádné změny konfigurace (adresář Config není třeba zálohovat)

(( příloha odebrána ))
Viděl jsem, že předchozí revizi ve hře používá čím dál, tím víc lidí bez problému.
Přesto je tu další revize, tentokráte pouze kosmetická. Doladil jsem vzhled minimapy s ukazately světových stran (nyní už má finální podobu).

Plus vylepšení práce s průsvitnými a průhlednými předměty - taková příprava na etheral zbraně, svůdně průsvitné kombiné a jiné úlety Smile
to abych smazal stopare a zalozil si prostitutku Biggrin

Edit by Geo: to je slovo do pranice Smile
GEOOOOOOOO nutna oprava ...
Oprava bude k dispozici po 13 hodině
Zde je slíbená oprava, obsahuje navíc nové makro "Zacílit - Na obrazovce..." umožňující zacílit (reagovat na target), nebo položit předmět na konkrétní místo na obrazovce, vzato relativně ke středu herní obrazovky (takže změnou rozlišení nepřijdete o funkční makro).

Hlaste své zkušenosti, řemeslníci! Alvine!!! Smile
Lognu a zkusim. Jinak prakticky uz nehraju :-) Ale na testy kdykoliv prijdu.
Už jsem si zvykl, že když si někdo něco přeje a já to pro něj udělám, přestane logovat... Smile
Ty za to fakt nemuzes.. Ty ne.. spis pomery na serveru. Smile
To taky netvrdím Biggrin
... to je prostá statistika...
po stazeni patche mi to spustilo stareho klienta Biggrin ted cekam nez se vytvori spousteci soubory.. to je na cigaro a na kafe Biggrin
(09.03.2011 v 13:41)Alvin napsal(a): [ -> ]po stazeni patche mi to spustilo stareho klienta
Mne taky..
Pokud jde jen o prvni vlastovku, tak dobry Smile
To s tim spoustenim staryho klienta je problem v patcheru ... melo by to byt uz opraveno. Pri dalsi novejsi verzi patcheru uz by se mel spravne poustet MW klient (bohuzel nedochazelo pri aktualizaci patcheru k predavani parametru)
Stran: 1 2