Manawydan Fórum
Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Verze k tisku

+- Manawydan Fórum (http://forum.manawydan.eu)
+-- Fórum: Manawydan - Ultima Online Shard (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: Manawydan Klient (http://forum.manawydan.eu/forumdisplay.php?fid=81)
+--- Téma: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy (/showthread.php?tid=3579)



Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Mell - 29.09.2019

Nahlašuji, že při zápisu do knihy mi dnes padla hra a vyskočila následující hláška. 
Stalo se to poté co jsem chtěl v knize uložit změny. Při pokusu o otevření knihy hra spadne a vyskočí stejná chyba.
Myslím, že se to stalo při měnění fontu textu v knize, které mi ale jinak normálně funguje.

Bylo by kdyžtak možné nějak z knihy odmazat text na poslední stránce? Pak by asi měla jít znovu otevřít?
[Obrázky: vBXSeji.jpg]


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 30.09.2019

Zkusím se na to podívat, pokud seženu čas. Nebo seženu Bioska, snad nám pomůže.
Vypadá to že server pošle znak, nebo kombinaci znaků, který klient nerozchodí.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Mell - 30.09.2019

Výjimku to vyhodí např. když tam napíšu <basefont number=6<i>> .
Řekl bych, že tenhle případ to byl i předtím, upsal jsem se a napsal do té změny fontu něco co jsem neměl.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 30.09.2019

Problém je v tom odmazání - bez otevření knihy to asi nepůjde. A knihu na klientu neotevřu.
Stačilo by zachránit text? Myslím že existoval povel na export obsahu knih do XML, jen nevím jestli funguje s novým pojetím knih.
Že bych to na lokále zkusil vyexportovat a pak poslal PMkou.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Mell - 30.09.2019

(30.09.2019 v 19:27)Whitey napsal(a): Problém je v tom odmazání - bez otevření knihy to asi nepůjde. A knihu na klientu neotevřu.
Stačilo by zachránit text? Myslím že existoval povel na export obsahu knih do XML, jen nevím jestli funguje s novým pojetím knih.
Že bych to na lokále zkusil vyexportovat a pak poslal PMkou.

Úplně ideální by bylo kdyby to šlo vyexportovat a vložit do jiné knihy (velké), akorát bez té poslední popsané stránky. 
Pokud to nejde, tak bych určitě byl rád za text do PM :-). Knihu má u sebe postava Sindri.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 01.10.2019

Nejdřív zkusím něco jiného - přidat validaci html, pokud něco takového snadno půjde.
Pak by možná šla ta kniha zachránit normálně.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 01.10.2019

Pokoušel jsem se to ošetřit na straně servru, ale je to šíleně komplikované.
Fixnu problém "<basefont number=>" a hned narazím na "<basefont number=<br>>" (ukliknul jsem se na entr při editaci knihy).
Poprosím Gea jestli s tím něco nespáchá na straně klienta.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 04.10.2019

Oprava na straně klienta asi chvíli potrvá, pokusím se o příkazový fix na serveru.
Btw pěkná kniha, i ty tabulky.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 04.10.2019

Po ranním restartu bude k dispozici příkaz [BookFix.
"[BookFix číslo" se pokusí zobrazit stránku uvedeného čísla ze zacílené knihy. Pokud padne klient, pak tato stránka není HTML kompatibilní.
"[BookFix číslo fix" převede stránku daného čísla na HTML kompatibilní:
Kód:
"&" = "&amp;"
"<" = "&lt;"
">" = "&gt;"
Poté lze již knihu otevřít bez pádu klienta a opravit text na dané stránce.
Pozor, "fix" takto převede všechny znaky na dané stránce, html věci je nutné přepsat zpátky.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Mell - 05.10.2019

Super, díky!  Smile
Otestováno, vše funguje jak říkáš. Kniha je opravena.


RE: Neošetřená výjimka při zápisu do knihy - Whitey - 05.10.2019

Jsem rád že to pomohlo, na té knize je znát hodně práce.
S Geem jsem si psal o fixu klienta, ale jako vše u Gea - bude to chvilku trvat Smile