Noob Dotazy
No tak jasny, ze nechci tupe sledovat predepsane zazitosti a stereotyp... [ na druhou stranu, doufam, ze nekdo ho sleduje, pac jak jinak odlisit ty vyjimky ]. Akorat proste... jak mam predejit znechuceni z rasy kterou si zvolim? Nebo ne znechuceni... ja nevim jak to popsat. Ja jsem hodne labilni Biggrin
Odpovědět
Třeba u orků to není nutně tupé sledování stereotypů, jen si musíš dát větší práci, abys svúj zvláštní přístup obhájil. Jeden čas se tu i mihnul jeden hyperinteligentní ork alchymista. Zpočátku ho chtěli orkové pronásledovat a zprovodit ze světa, ale nakonec se cesta, jak spolu koexistovat našla.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
pořádně si promysli RP své postavy a jak tě začně nudit tak buď vytvoř novou postavu (špatné řešeníBiggrin...viz hráč Zogr či jiní nejmenovaní kteří dělali postavu každý třetí denBiggrin) a nebo přizpůsob RP své postavy...prostě to trochu pozměň...ideální ale je zjistit za co se ti bude hrát nejlépe (ideálně díky jiným rp hrám...např drd)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
Mám dvě otázky:

1. Budou se v BoC používat ceny z onoho mýtického ceníku placených úprav?
2. Bude tento ceník zveřejněn? Konečně mě nenapadá žádný důvod, proč by tomu tak nemohlo být, když se týká všech hráčů bez rozdílu.
Odpovědět
(16.08.2010 v 12:01)Poutnik napsal(a): Mám dvě otázky:

1. Budou se v BoC používat ceny z onoho mýtického ceníku placených úprav?
Víceméně ano. Tento ceník prošel mezitím několika úpravama.
(16.08.2010 v 12:01)Poutnik napsal(a): 2. Bude tento ceník zveřejněn? Konečně mě nenapadá žádný důvod, proč by tomu tak nemohlo být, když se týká všech hráčů bez rozdílu.
Tohleto já nerozhoduju, ale viděl bych pár důvodů, proč nezveřejňovat:
a) hráči stěžující si: "jéžiši - jedno políčko vysokýho plotu za x kovů, y stříbrňáků atd." tuhle cenu byste měli rychle změnit
b) hráči hledající si nejlevnější alternativy namísto toho, aby stavěli, jak je napadne (a tudíž čistě teoreticky s ohledem na estetiku a selský rozum)
c) velký nárůst požadavků na stavební úpravy a to i zbytečné, málo chtěné a postradatelné ("hmm, když stojí živý plot jen tolik, tak to si ho nechám udělat i když by mě to dřív nenapadlo")
d) ceník je pro GMs nezávazný, hlavní slovo má Marina - hráčům by se určitě nelíbilo, kdyby jim GM řeklo "v ceníku je to sice za stovku, ale vzhledem k náročnosti terénu a komplikované dopravě materiálu na místo to bude za třistapade"
e) atd.
Odpovědět
Stig:
Ono když někdo bude chtít stavět, tak si stejně ty ceny úprav bude muset zjišťovat a podle toho pak kalkulovat, protože tak jak v reálu tak i ve hře to nebude - chci to a to postav mi to, ale spí, chtěl bych to a to, ale mám jen na tohle.
Navíc zveřejněním ceníku úprav se předejde různým spekulacím a obviňování, kdo měl co za jakou cenu a kde to byl dokonce support.

Stavaře/architekta bych udělal jako konkrétní NPC, nejlíp třeba dva aby se dalo vybírat. A jejich nabídka a možnosti by měli být jakožto řemeslníků někde uvedeny.
Způsob, chci postavit barák - dám suroviny a peníze a on se najednou postaví mi moc RP nepřijde. Daleko lepší mi přijde si dohodnout schůzku s někým kdo mi to může postavit, domluvím se co je možný a zjistím si co by to koštovalo a pak si to nechám postavit (postupně, např. tří fáze). Pěkně si to odehrát, né si napsat page a PUF je to tam.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
(16.08.2010 v 15:08)Rygos napsal(a): Stig:
Ono když někdo bude chtít stavět, tak si stejně ty ceny úprav bude muset zjišťovat a podle toho pak kalkulovat, protože tak jak v reálu tak i ve hře to nebude - chci to a to postav mi to, ale spí, chtěl bych to a to, ale mám jen na tohle.
V pořádku, dané GM hráčovi zašle kalkulaci "na míru" a pak se dohodnou na případných změnách.
(16.08.2010 v 15:08)Rygos napsal(a): Navíc zveřejněním ceníku úprav se předejde různým spekulacím a obviňování, kdo měl co za jakou cenu a kde to byl dokonce support.
K tomuhle mám zlepšovací návrh: nepodložené a neprokázané nařčení ze supportu = perzekuce. Myslím, že by to dávno bylo na místě. Smile
(16.08.2010 v 15:08)Rygos napsal(a): Způsob, chci postavit barák - dám suroviny a peníze a on se najednou postaví mi moc RP nepřijde. Daleko lepší mi přijde si dohodnout schůzku s někým kdo mi to může postavit, domluvím se co je možný a zjistím si co by to koštovalo a pak si to nechám postavit (postupně, např. tří fáze). Pěkně si to odehrát, né si napsat page a PUF je to tam.
Já to takhle na fáze dělám od samého začátku.. Takže souhlas. Ale myslím, že tu stejně nikdo nehází barákama ze dne na den jen tak.
Odpovědět
Jako nevím, abych se přiznal...tak cenu jsem vždy považoval IR za dost rozhodující faktor...Povětšinou se právě při stavbě vychází, z toho nejpraktičtějího a nejeestičtějího, co se z daných zdrojů dá psotavit...Ne, že si vymyslím nejlepší možnou variantua zjistím, že na nic nemámSmile
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Ceny úprav jsou záměrně vysoké. Neznám server kde by byly levné.
Je to poplatek za "obtěžování RT" (někdo z týmu vám to musí udělat) a za "trvalý efekt" (nerozpadá se to věkem, nemůžou vám to odnést).
Dalším důvodem je unikátnost, při levných úpravách by každý noob měl rezidenci jak král.
Neposledním důvodem je ekonomika, nějak vás k činnosti donutit musíme Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Jako neříkám, že namají být vysoké...spíš, že na to, že pokud někdo král není, tak cenu zahrne do svých úvah...když si někdo chce postavit provizorní bydlení, tak zjistí ceny materiálu a zařídí se podle nich...Když někdo má málo epněz a chce bydlení, tak při řekněme výběr kámen-cihla bude z velký části vycházet z toho co je levnější a tedy mu umožní vybudovat dům o přijatelných rozměrech, za pro ěnj dostupní prostředky.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
Pokud chce někdo provizorní bydlení, najde si pronájem. Stavba domu rozhodně není levné provizorium, ani v reálném světě.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
No, řeknu to takhle...pokud chci provizorium, jako předstupen další stavby...respektive, vzhledem ke stavbě v odlehlém uzemý (Cyprony) chci mít kde, složit hlavu, předtím než postavím něco rozumného...No, řekněme že za provizorium můžu brát třeba stan, nebo primitivní srub...faktem potom je, že je dost nelogický, pokus následně zjitstím, že stan stojí víc, jak hradSmile

U tohohle mimochodem vycházím z mrkvičovi stavby, kdy ho pole závěsu stálo tak 5 víc, jak pole kamené zdi.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
1) Ano cenik bude slouzit jako predloha.
2) To co rekl Stig.

To Ilicius: Cenik se od te doby nekolikrat menil.

Dale: Cena policek, at uz zdi, strech, podlah je nyni vyrovnana a neni zde moc velky cenovy rozdil mezi typy. Samozrejme musite pocitat, ze kdyz chcete postavit krasnou ozdobnou zed, bude to stat o neco vice, nez stena z par prken. K tomuhle opravdu nepotrebujete vedet "konkretni" ceny predem. Vy predstavu o cenach tak nejak mate, to Vam staci k tomu, abyste si dokazali spocitat, kolik to bude stat. Pokud mate opravdu vazny zajem stavet a upravovat, pak kontaktujte me a ja vam propoctu materialni naklady - zatim se mi nestalo, ze by nekdo odmitnul cenu.

A jak rikal Stig...cena se opravdu lisi a hraje tu roli nekolik faktoru. Zpravidla se chci ale drzet ceniku.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
Marina:
Argument že to zatím nikdo neodmítnul je trochu zavádějící. Proč myslíš že to nikdo neodmítnul? Smile Prostě nejde jinak než kejvnout když něco chci. Proto jsem výše navrhoval, aby byli ty architekti/stavitelé alespoň dva a dalo se jít za jiným když první nevyhovuje.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
Aha, tak ze jako jeden vam ma dat jinou cenu, nez druhy? Hm...asi si udelam oblibenou skupinku lidi a budu jim to davat rovnou za polovic. Vyhovuje?

Cenu stavby muze vzdy napadnout WD, ktery ma vyhradni pravo k temto otazkam, on tu funguje jako kontrolor.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
No ani ne tak cenu, jako spíš druh nabízených služeb/provedení. Stačí to pojmout trochu RP - jeden luxusní architekt vyšší vrstvy, arogantní a nabubřelý co umí postavit palác ze kterého oči přecházejí, ale nikdy by nepostavil stáj, protože je to pod jeho úroveň. Druhý pak solidní chlapík se kterým se dá zajít na pivo a domluvit stavbu chléva a ohrady pro dobytek.
A hned jsou dvě pěkně charakterizovaný NPC do města a světa.

Já se nechci dohadovat o ceně stavby/úpravy s RT, ale chci mít možnost volby ig.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
To myslim neni problem...osobne se snazim zahrat jak domluvu stavby tak stavbu samotnou ve hre RP...bohuzel nekdy to nedopadne a nekdy na to hold neni cas...
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
(16.08.2010 v 16:57)Whitey napsal(a): Pokud chce někdo provizorní bydlení, najde si pronájem. Stavba domu rozhodně není levné provizorium, ani v reálném světě.

to pravda ale v reálnem světě přijde architekt a řekne, tohle stojí tolik, tenhle materiál tolik a tolik. Tady nech se překvapit Biggrin
Odpovědět
to ze me opakovane ubiji k smrti ptacek a neda se mu utyct je feature? :-)
Odpovědět
Mám dotaz směřovaný do řad RT. Týká se luků a kuší a je zcela triviální. Nikde se mi nepodařilo najít, jaký vliv na na tyto zbraně síla. Obratnost předpokládám zvedá průraz, stamka rychlost, ale zvedá síla poškození těchto zbraní?
Odpovědět



Skok na fórum: