Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neošetřená výjimka při zápisu do knihy
#1
Nahlašuji, že při zápisu do knihy mi dnes padla hra a vyskočila následující hláška. 
Stalo se to poté co jsem chtěl v knize uložit změny. Při pokusu o otevření knihy hra spadne a vyskočí stejná chyba.
Myslím, že se to stalo při měnění fontu textu v knize, které mi ale jinak normálně funguje.

Bylo by kdyžtak možné nějak z knihy odmazat text na poslední stránce? Pak by asi měla jít znovu otevřít?
[Obrázky: vBXSeji.jpg]
Odpovědět
#2
Zkusím se na to podívat, pokud seženu čas. Nebo seženu Bioska, snad nám pomůže.
Vypadá to že server pošle znak, nebo kombinaci znaků, který klient nerozchodí.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
Výjimku to vyhodí např. když tam napíšu <basefont number=6<i>> .
Řekl bych, že tenhle případ to byl i předtím, upsal jsem se a napsal do té změny fontu něco co jsem neměl.
Odpovědět
#4
Problém je v tom odmazání - bez otevření knihy to asi nepůjde. A knihu na klientu neotevřu.
Stačilo by zachránit text? Myslím že existoval povel na export obsahu knih do XML, jen nevím jestli funguje s novým pojetím knih.
Že bych to na lokále zkusil vyexportovat a pak poslal PMkou.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#5
(30.09.2019 v 19:27)Whitey napsal(a): Problém je v tom odmazání - bez otevření knihy to asi nepůjde. A knihu na klientu neotevřu.
Stačilo by zachránit text? Myslím že existoval povel na export obsahu knih do XML, jen nevím jestli funguje s novým pojetím knih.
Že bych to na lokále zkusil vyexportovat a pak poslal PMkou.

Úplně ideální by bylo kdyby to šlo vyexportovat a vložit do jiné knihy (velké), akorát bez té poslední popsané stránky. 
Pokud to nejde, tak bych určitě byl rád za text do PM :-). Knihu má u sebe postava Sindri.
Odpovědět
#6
Nejdřív zkusím něco jiného - přidat validaci html, pokud něco takového snadno půjde.
Pak by možná šla ta kniha zachránit normálně.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
Pokoušel jsem se to ošetřit na straně servru, ale je to šíleně komplikované.
Fixnu problém "<basefont number=>" a hned narazím na "<basefont number=<br>>" (ukliknul jsem se na entr při editaci knihy).
Poprosím Gea jestli s tím něco nespáchá na straně klienta.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
Oprava na straně klienta asi chvíli potrvá, pokusím se o příkazový fix na serveru.
Btw pěkná kniha, i ty tabulky.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#9
Po ranním restartu bude k dispozici příkaz [BookFix.
"[BookFix číslo" se pokusí zobrazit stránku uvedeného čísla ze zacílené knihy. Pokud padne klient, pak tato stránka není HTML kompatibilní.
"[BookFix číslo fix" převede stránku daného čísla na HTML kompatibilní:
Kód:
"&" = "&amp;"
"<" = "&lt;"
">" = "&gt;"
Poté lze již knihu otevřít bez pádu klienta a opravit text na dané stránce.
Pozor, "fix" takto převede všechny znaky na dané stránce, html věci je nutné přepsat zpátky.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
Super, díky!  Smile
Otestováno, vše funguje jak říkáš. Kniha je opravena.
Odpovědět
#11
Jsem rád že to pomohlo, na té knize je znát hodně práce.
S Geem jsem si psal o fixu klienta, ale jako vše u Gea - bude to chvilku trvat Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: