Návrh na rebalance perků - optimalizace?
#5
Whitey - pokud tedy nejsou zdarma, tak se mu musí odečítat od zbytku perkovních bodů? Pokud ano je to v pořádku a zbytek textu nemusíš číst, přesto to ale není košér. V jiném případě je to přehnaná protekce, kterou si válečník ničím nezasluhuje(viz níže rozeberu).

Stigu - Dovolím si ne tak úplně s tebou souhlasit. Válečník jako jediné povolání může dosáhnout k ovládnutí zbraňového skillu 150 %, to prostě nikdo jiný nemá. Zároveň jako jediná profese není omezen stropem na dovednosti u zbraně, ve smyslu, že si může dát jakýkoliv zbraňový skill na 100 %, to samé v dalších podpůrných bojových dovednostech( 100 taktika, uhýbání 100, anatomie 80, jezdectví 100(nechápu proč by i zloděj nemohl jezdit dobře na koni - tohle prostě nemá logiku ani RP logiku). Tudíž podtrženo sečteno je to i tak největší zabiják v bitvě, nikdo na něj nemá. Proto mi přijde naprosto neodůvodněné proč by měl mít jako jedinej startovních 24 perkovních bodů zdarma!(zapomínáš na to že druhý stupeň perku rváč získává na 30 levelu, ano opět zdarma, slovo zdarma máte i na wiki, tudíž to asi zdarma je, stejně jako těch 24 perkovních bodů).


Poznámka pod čarou : co mi přijde ale opravdu zarážející, že dalším všestranným bojovým povoláním je bard: (Zápasení 100, Sečné zbraně 100, Tyčové zbraně 100, Hole 100,Bodné zbraně 100, Drtivé zbraně 100, Sekery 100, Střelné zbraně 100. tudíž je to druhé unikátní povolání, které může dosáhnout zbraňového skillu 150 s perkem znalost zbraní)


Whitey a stig: Váš argument, že válečník má být nejefektivnější bojové povolání, protože v tom spočívá jeho unikátnost a výjimečnost jeho profese chápu, v tomto bodě si naprosto rozumíme. Přesto mi tento argument přijde poněkud nešťastný, tato jeho výjimečnost totiž spočívá jak jsem ukazoval výše ve skillech, které si může pouze válečník osvojit na 100. V jiném případě je zde totiž spousta jiných povolání(a taky jiná bojová), která mají být taky výjimečná v oblasti jejich specializace a přesto nikdo z nich nemá takový Perkovní boost do startu a nedostává 24 perkovních bodů zdarma, jsou tedy diskriminována a přehlížena. Bylo by správné tedy zohlednit výjimečnost všech povolání a přiřadit perkovní body na podobný počet i ostatním povoláním, nebo naopak válečníkovi startovní perkovní body skrouhat. Není to přece jedinné bojové povolání ne? A přesto žádné z jiných nemá takový perk boost a protekci.


Já osobně jsem toho názoru, že všechna bojová povolání by si ve výsledku měla být na bojišti rovna(a to i včetně nebojových povolání, které obětují značnou část perkovních bodů, aby se bojovými staly + suplování si postihu dalšími dovednostmi, např. zloděj jedy, bard boosty, kněz modlitbou, hraničář petem, mág udržením si odstupu, craft s golemy), pokud budou uplatňovat sobě vlastní nejefektivnější taktiku.

Jinak povinně číhat zde: http://www.uo-pixel.de/grafiken/donty_bibliothek_wand/



Příspěvky k tématu
RE: Návrh na rebalance perků - optimalizace? - od Segoves - 27.04.2017 v 19:24

Skok na fórum: