Rozšlapaná truhla guildy Wagnagové
#5
Ono to funguje tuším takto:
- z pokladny města (pevnosti) se nic samo neodečítá, za žádných okolností
- starosta (náčelník) může zaplatit za stráže (vězení, banku, sklad atd.) pomocí tlačítek v Zákoniku - teprve v tomto momentu se odečtou peníze z truhly
- pokud nikdo za nic nezaplatí skrz Zákoník, z truhly se nic neodečítá a služby nejsou zaplacené a nefungují

Souvislost s nefunkčností stráží nebo banky/skladu by tedy nejspíš neměla existovat, ani kdyby se opravdu jednalo o systémovou pokladnu dané oblasti. Asi to bude opravdu spíš jen shoda náhod.

Jsem teď bohužel v práci a tak momentálně nemůžu ověřit (blokované porty), zda na těch souřadnicích co píšeš se opravdu nachází ta pravá pokladna. Ale co jsem se včera díval, bylo tam přes 20 zlatek.
Úplně nechápu, jestli ty peníze co si tam nasypal (kdy to bylo?) byly Tvoje vlastní, nebo ty z té truhly, ale mám dojem, že si psal, že ty původní peníze si vyhodil kvůli nosnosti? Smile
Ono dohledat se dá v logu leccos (v podstatě je tam "skoro vše"), jen člověk musí vědět, po čem se koukat. Ve finále je lepší se prostě doptat a v případě potřeby jen ověřit v logu, aby člověk nehledal Atlantidu celý večer s nejistými výsledky (že něco najdu neznamená, že jsem nepřehlédl něco relevantního, co mě už nenapadlo hledat).

Jako jde tu v podstatě jen o 3 věci k dořešení:
1. Opravdu ty peníze z rozšlapané truhly patří městu a ne třeba do Zorgulgova osobního vlastnictví?
2. Nejsi teď sám za sebe 25 zl v mínusu? Smile
3. Poplatky města by měl platit starosta... technicky to může zaplatit i GM, ale nerad bych platil z cizích hráčských peněz služby města, tohle je vhodné spíš jen v místech jako Ishar a Nullden, kde jde víceméně o "erární" peníze.
Odpovědět



Příspěvky k tématu
RE: Rozšlapaná truhla guildy Wagnagové - od Stig - 03.07.2017 v 13:54

Skok na fórum: