Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
#54
Oprava radnice a shánění materiálu

Dnes jsme konečne začali shánět materiál na opravu radnice. Zprvu se zdálo, že klády na stavbu bude těžké získat, po dřevorubcích jako by se zem slehla. Někdy k večeru jsem však potkala gnómku Sayu, která se již velmi osvědčila ve shánění materiálu pro trpaslíky a pro jejich nelehký úkol - sehnat zbroje a zbraně pro orky, aby došlo k dohodě o budoucí pomoci. Svěřila jsem se jí s naším problémem a ona neváhala a řekla, že vše zařídí! A skutečně - za několik hodin již ve skladu Řádu kladiva bylo všech dvacet klád, které odhaduji, že budou na stavbu tak tak stačit. Zbytek materiálu už nebyl takový problém sehnat, porůznu sem ho nakoupila u obchodníků ve městě, tady pár prken, tu několik polínek, trocha mědi na hřebíky.. kamení jsem mohla dodat z vlastních zásob a tak už nic nebránilo přesunout materiál na jedno místo. Bylo ještě třeba vybrat dostatek peněz z městské pokladny, tolik, aby to bylo velkorysé i pro dobrého stavitele a jeho pomocníky.
Jelikož by bylo příliš troufalé a nerozumné přesouvat tolik peněz a materiálu jen tak, postávala jsem u severní brány a přemýšlela, jak problém vyřešit. Nakonec, díky Helmovi, spatřila jsem kadeta armády Qortimora, kterého jsem nedávno přijímala za občana, jak si to štráduje kousek ode mě, naštěstí měl zrovna chvilku čas a dohodli jsme se, že mi laskavě poskytne doprovod. Ukázalo se, že to je ten pravý muž pro tuto práci. Celou dobu šel hezky vepředu a každou chvíli se rozhlížel, tu odběhl zkontrolovat křoví podél cesty, tu vyzval k zastavení a ostražitě sledoval lesní porost. Cesta tedy nemohla dopadnout jinak než zdárně a veškerý materiál byl dopraven na bezpečné místo. Odměnou statečnému kadetovi budiž nejen zcela nová a pevná kroužková tunika, ale i ústní pochvala a malé občerstvení, při kterém sme vedli rozhovor v přátelském duchu. Skutečné kvality ovšem prokázal také když odmítl strávit odpočinkem příliš času a hned se hnal zpátky do města k běžným pochůzkám..
Dál je svitek nečitelný, na pergamenu jsou vidět pouze mapičky, jak pivo smáčelo jemnou kůži až do úplného prosáknutí
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět



Příspěvky k tématu
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 23.03.2013 v 14:04
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 25.03.2013 v 15:46
Knihovna - od Marina - 04.10.2008 v 10:37
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 04.10.2008 v 21:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 09.10.2008 v 20:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 12.10.2008 v 19:34
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 13.10.2008 v 23:29
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 14.10.2008 v 09:51
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 20.10.2008 v 10:28
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 27.10.2008 v 11:26
Dopis pánovi Jedličkovi - od Mir - 10.03.2009 v 18:20
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od Siren - 11.05.2009 v 23:17
Představení bardky Destenie - od Talon - 14.07.2009 v 10:47

Skok na fórum: