Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
#6
Jaro 4.Sarvy, 269.roku, 4:55 hodin večer

Zavrel jsem svuj stanek s jidlem na trzisti ve meste Ishar. Prošel jsem skrze Retezovou ulicku smerem na sever od trziste. Z praznych budov kolem se ozyvalo skripani dveri a oken. Tiche pisteni silneho vetru, ktery se dral pres skulinky do domu. Stale bdele straze mi otevreli branu a kolem me se otevrel prostor obklopeny dalsimi stavbami. Avsak jiz ne prazdnymi. Napravo sidlo starosty nalevo mestsky park. Klidnym krokem jdu az k bance, ktera jiz delsi dobu neposkytuje sve sluzby. Asi nedostatek pracovni sily, pomyslel jsem si. Ale...co to je za rohem?

Zapadla budova s rozkvelymi kvitky a nekolika malo stromy...jaro. Nadechl jsem se a zkusil jsem zaklepat na dvere. Me tukani se uvnitr rozhlehalo. Hmm, dalsi opustena...Zkusil jsem je otevrit. Odemceno. Divne, vetsina baraku byva zamcena, nebo zabednena kvuli plisnim. Ani jsem si nevsiml cedule, ktera misto oznacuje jako Knihovnu. Vesel jsem dovnitr a zapalil svicku. Velky prostor ohraniceny drevenymi policemi na knihy. Nekolik piliru podepiralo druhe patro. Najednou se kolem me prohnal zapach...jelikoz, jsem jiz drive pracoval v knihovne, poznal jsem to. Vzduch byl citit po rozkladajicich se knihach a plisni. Tohle jednoduse musi byt...urcite to je. Peisel jsem ke zdi a svickou prejizdim podel knihovnicek. Prazdne, prazdne, prazdne.......prazdne? Hah kniha...jedna, dve, tri...Hm. Nekdo to tu asi poradne vybrakoval. Vystoupam do druheho patra s vetsi nadeji. Omyl. Znovu prazdnota...Musely tu byt a nekdo je musel vzit. Lehce se mi zzelelo.



*pripichl nasledujici vzkaz na vyvesku*

Zadam obcany mesta, pana Bartolomeje jako hlavniho skladmistra, starostu jako uredni moc a krale jako vse nad nami o pomoc pri znovuzrozeni Knihovny mesta Ishar. Dejme lidem zpet jejich moudrost ukryvajici se v knihach! Dejme jim zpet historii, pribehy, legendy, zabavu a moznost se vzdelavat! Obnovme co drive bylo a jiz neni!

Jelikoz jsem jiz drive pracoval v knihovne a jako zapisovatel mesta, zadam timto take o prideleni pripadneho mista knihovnika v budouci knihovne.

Dekuji za vyslyseni.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět



Příspěvky k tématu
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 23.03.2013 v 14:04
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 25.03.2013 v 15:46
Knihovna - od Marina - 04.10.2008 v 10:37
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 04.10.2008 v 21:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 09.10.2008 v 20:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 12.10.2008 v 19:34
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 13.10.2008 v 23:29
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 14.10.2008 v 09:51
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 20.10.2008 v 10:28
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 27.10.2008 v 11:26
Dopis pánovi Jedličkovi - od Mir - 10.03.2009 v 18:20
Představení bardky Destenie - od Talon - 14.07.2009 v 10:47

Skok na fórum: