Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
#39
Otevřený dopis Segovesovi

Segoves veřejně plive jedovatou slinu proti veleknězi Corellonovi církve. Uráží jej a tvrdí, že jako Corellonova velekněžka zneužívám svého postavení. Proto si všichni zapamatujte následující slova.
Muž zvaný Segoves má dva měsíce času na to, aby se dostavil do svatyně Corellona Larenthiana. Den, kdy tak učiní, nechť oznámí předem. V ten den na něj nikdo z řad elfů jako první nepozvedne zbraň a to ani proti těm, co ho doprovodí. A nyní slyšte. Já, Maya s přívlastkem Eledhwen, dcerou urozené rodiny z Eldemaru, nyní z vůle boží velekněžkou, vyzývám Segovese k složení přísahy k našemu bohu, neboť jen Patron ví, jaké skutky který elf koná. Oba vykonáme obřad obětiny našemu bohu, a poté každý řekne svá obvinění vůči druhému. Svá slova stvrdíme přísahou ve jménu Corellona Larenthiana. Kdo bude křivě přísahat, stihne ho trest boží jako výstraha pro každého, kdo by chtěl zneužít jeho jména, bez ohledu na to, zda tak činí kněz či kdokoliv jiný!
A teprve tehdy se prokáže, kdo hovoří pravdu, zda já jako velekněz zneužívám své moci proti bratrstvu, nebo zda Segoves jen plive jedovatou slinu s cílem poškodit nejen mne, ale i církev Corellona.
Jestliže selžu před svým bohem, přijmu pokorně jakýkoliv jeho trest který bude následovat, abych smyla pohanu, kterouž by to znamenalo. Bude-li si můj bůh žádat moji smrt, budiž, nechť se stane!
Jestliže selže Segoves, požádám radu města aby to bylo bráno jako důkaz v soudu proti bratrstvu, a i on přijme s pokorou trest našeho boha.
Važ dobře Svá slova Segovesi, neboť již jednou jsi bohy zneuctil a následky jsi nesl roky. A nezapomínej, že Patron elfů nesnáší, když někdo lže jeho jménem, neboť to co u něj má přednostní význam, je především čest!
Jestliže odmítneš tento rituál podstoupit, jen dokážeš pravdivost mých slov, neboť pokud si nejsi jist Svojí pravdou ze strachu z božího trestu, pak ani Tvá slova nemohou býti pravdivá!
Odpovědět



Příspěvky k tématu
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 23.03.2013 v 14:04
RE: Novinky ze světa lidí a hobitů - od Mir - 25.03.2013 v 15:46
Knihovna - od Marina - 04.10.2008 v 10:37
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 04.10.2008 v 21:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 09.10.2008 v 20:02
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 12.10.2008 v 19:34
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 13.10.2008 v 23:29
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 14.10.2008 v 09:51
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 20.10.2008 v 10:28
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 27.10.2008 v 11:26
RE: [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů - od HaFiK - 05.01.2009 v 01:29
Dopis pánovi Jedličkovi - od Mir - 10.03.2009 v 18:20
Představení bardky Destenie - od Talon - 14.07.2009 v 10:47

Skok na fórum: