[RP] Tanečné šialenstvo
#1
Bolo zamračené popoludnie ... po dlhých hodinách bojov s bandytmi a nájazdníkmi som sa rozhodol že nastal čas na odpočinok.
Po ceste domov som zjedol veľkú časť vynikajúceho pečeného kurčaťa. Keď som bol už takmer doma zacítil som zvláštny zápach. Zápach síce zatuchli ale pritom jemne nasládlý.
Už som bol ale veľmi unavený a vcelku prejedený ,tak som zápachu nevenoval väčšiu pozornosť. Na par hodín som si zdriemol. Po zobudení som ešte raz zakúsol do kurčaťa a vydal som sa opäť na veľvyslanectvo Eldarionu po loveckú zákazku. Chceli po mne zbaviť sa premnožených hnedých medveďov ... síce som skúsený bojovník ale každý vie čo taký rozzúrený hnedý medveď dokáže. Samozrejme som odmietol a ponúkol som že sa radšej postarám o trochu menších čiernych medveďov. Súhlasili tak som sa vydal na lov. Už keď som kráčal lesom na veľvyslanectvo počul som z lesa neobvyklé zvuky zvery. No teraz keď som hlbšie v lesoch zvuky sú omnoho intenzívnejšie a hlučnejšie ako keby zver zošalela. Keď som sa zahľadel pomedzi lístie vetiev stromov na oblohu ,zbadal som dvoch vrabcov ktorý síce vydávali zvuky ako keby zvádzali svoj posledný životný boj ale pritom vyzerali že spolu tancujú ,boli dokonalo zohraný nádherne krúžili jeden okolo druhého ,sem a tam ... krásne sa dopĺňali no po chvíli sa stratili v diaľke. Zvláštne no musím nájsť nejakých čiernych medveďov nech niečo zarobím. Túlal som sa ďalej lesom plným zvláštnych zvukov až som konečne natrafil na svoju korisť. Zdatný čierny medveď mi konečne stál pred očami. Nechcel som strácať ani chvíľku a rozhodol som sa využiť moment prekvapenia ,no asi osem metrov od neho som sa zastavil. Bol som prekvapený zo zvláštnych pohybov medveďa ,hýbal zadnou časťou tela sem a tam ... ako keby tancoval. Tiež pri tom nevydával zrovna príjemné zvuky ,rovnako ako tie vrabce. Dnes je ten les úplne šialený ... ale je mi to jedno ,mam sa postarať o čiernych medveďov tak sa o nich postarám. Či lietajú alebo tancujú je mi to jedno . Po nie moc dlhom ale vcelku zaujímavom súboji som tancujúceho medveďa zdolal. Prehľadával som ďalej les ,videl som pár jeleňov ,pár vlkov nejaké vrany,vrabce a vypadá to tak že to postihlo celý les. Behom skúmania lesa som narazil na pár podozrivých miest kde som našiel na zemi niekoľko prázdnych skúmaviek a zvýšený zápach v ich okolí podobný tomu z popoludnia. Ulovil som ďalších dvoch medveďov a už je temná noc. V noci lovím pomerne často tak vidím lepšie než bežný človek. Stále skúmam les ,chcem uloviť ešte aspoň jedného ... v tom započujem zvuky krokov. Skrčil som sa pri prvom strome a snažil som sa v tme zaostriť na miesto odkiaľ bolo počuť kroky. Zbadal som osobu v robe s kapucou. Pomaly kráčala smerom ku stromu za ktorým som bol skryty. Ako sa približovala tak som skrčený pomaly obchádzal strom. Našťastie ma nevidela. Začal som osobu nenápadne sledovať popri stromoch. Sledoval som ju až kým sa nezastavila keď zbadala jeleňa, samozrejme tancujúceho. Strčila ruku do batohu a vytiahla z neho skúmavky podobné tým ktoré som našiel pohodené v lese. Zobrala jednu do pravej ruky a hodila ju smerom ku jeleňovi. Jeleň sa zľakol a chcel utiecť no po par krokoch padol na zem bez jediného škubnutia. Zrazu neznáma osoba zvolala "Konečne ! Konečne som na to prišiel ! Už len par testov a môj plyn bude účinný na všetky bytosti ! Koniec posmeškom ,koniec zhadzovania ! Všetci si ma budu vážiť a rešpektovať ma ! Budú ma uctievať ako boha ! *strašlivý smiech* " v tom som nešťastne stúpil na kúsok suchého konára ktorý ihneď praskol. Neznáma osoba rýchlo siahla po fľaške upevnenej na opasku a hodila si ju rovno pod nohy. Po rozbití fľašky ihneď vznikol hustý oblak dymu. Aj keď som sa do neho rýchlo rozbehol ,osoba už bola preč. Vypadá to že nejaký šialený alchymista si tu roby pokusy na zvieratách v lese. Zver ktorá vypadá že tancuje budú asi neúspešné pokusy. Skúsim vziať toho mŕtveho jeleňa do mesta za niekym kdo sa vyzná v jedoch ,dúfam že o plyne niečo zisti. Hneď potom pôjdem informovať starostu Išharu ,hádam pochopí závažnosť situácie a vyhlási pátranie po neznámom alchymistovi. Musíme ho nájsť skôr ako sa stane niečo strašné.
Ceki Vanas [Válečník]
Sares Nemerax [Čarodej]
Tom Harras [Černá řemesla]
Odpovědět



Příspěvky k tématu
Tanečné šialenstvo - od Phcko - 05.06.2016 v 03:10
RE: Tanečné šialenstvo - od Whitey - 05.06.2016 v 10:37

Skok na fórum: