Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
#41
Krajinu bičovali blesky a temná postava zahalená zeleným pláštěm procházela nocí. Podle chůze by si někteří mysleli že je to elf - mýlili by se však . Byl to člověk , který našlapoval přirodou tak lehce že nebylo slyšet nic jiného než hromy a fučení větru po kamenech na cestě...

Druhého rána se po Isharu roznesla zpráva o návratu " Syna Elfů " známého Eldarina , který byl Elfi vychován k ochraňování přírody a rovnováhy. DLouho dobu se ukrýval nespatřen v lesech kolem Isharu. Nyní se však s umazaným pláštěm vrací zpět mezi lid aby ho ochraňoval a pomáhal dobré věci...

Chci jen dodat že jsem se rozhodl hrát svou postavu trošku jiným stylem než doposud ...
Alyn
Kněz a hrdinný bojovník Isharský
"Bohové mě vyslyšeli"!
Eldarin Nezvěstný



Odpovědět
#42
12. Toru 272. roku - Radnice, pootevřené okno

...bylo slyšet šustění papíru a pohyb pera...

Na Radnici to dnes ožilo. Bartoloměj, starosta města Isharu,
usedl po několika dnech do svého úřadu. Na jeho stole se nachází
obří hromada různých žádostí, pomluv, stížností a jiných dalších údáních.

[Obrázky: 62221346zg5.jpg]

Schůze městské rady se kvaltem blíží, už zbývají pouze dva dny na to,
si připravit ty nejdlůležitější úkoly, které rada poprvé odhlasuje...
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#43
Na nástěnce u radnice byl připevněn kousek papíru:

"Uplynulo více času než bylo určeno, a muž jménem Segoves odmítl stanout před Corellonem, aby prokázal pravdivost svých slov. Muž, který neumí stát za svým slovem je zbabělec, nebo lhář, případně obojí. Tímto je pro mne tato záležitost uzavřena. Vala církve meče, Maya."
Odpovědět
#44
Poslední noční můry odezněly. Kozlík ležel mnoho dlouhých týdnů v sídle Bratrstva s vážnou chorobou. Poslední dny už mu bylo lépe. Chodil po domě a vyslechl si novinky, které se udály, když byl nemocen. Velmi ho zarmoutilo, že se nemohl zůčastnit turnaje Bratrsva, ale jeho zdraví je důležitější.

Výrazil ze dveří a nadechl se čerstvého vzduchu. Podívám se po městě pozdravím se s lidmi, zjitím kdo je tu nový. Velitel Bratrstva se vrací. V duchu si řekl: "Slušní lidi zase jednou budou vědět, koho se mají bát."
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#45
Na radnici byl vyvěšen list ozdobeného papíru:
"Jménem Súlëho Tavara a mým,
vám oznamujeme, že náš obřad se uskuteční v zimě, 31. Tooru, v noci v 0 hodin. Obřad se uskuteční u srubu společenství Saara tirnor vanwalion. Zváni jsou ti, co obdrželi pozvání, a příslušníci našeho lidu. Maya Eledhwen "
Odpovědět
#46
Odloženo o jeden čtyřden na jaro první luny, čtyři hodiny.

(neděle, 16:00)
Odpovědět
#47
„Dobrá,“ pokynula drobná žena směrem k alchymistkám, „takže jsme domluvené… Sejdeme se tu 2.Toru přesně ve dvě hodiny (pondělí 20:00) do té doby vše přichystejte. Rozhodně nic nechci nechat náhodě a samy víte, jak to u kláštera v té Bolesti asi bude nebezpečné. Avšak rozhodně se musíme dozvědět jestli je ještě ten mastičkář Vink stále naživu. Jestli ano, tak nám stále dluží menší službu a to nemůžeme ignorovat. Už tak jsme v tomhle směru dost zaspali…“ Obě přikývly, „Seženeme nějaké léky,“ řekly téměř jednohlasně.
„Skvěle já zkusím sehnat nějakého kněze, nebo snad kdyby jste věděli o někom, kdo by nám mohl pomoct…“
Odpovědět
#48
88.Toru 274.roku

Byl jsem kousicek od Kralovskeho pristavu a michal si barvu na obleceni, kdyz tu jsem zaslechl lomoz. Tristeni skla a vykriky otocil jsem se po zvuku a tu vidim jak od domu cechu Arcanum bezi podivny clovek a zanim se zene nekolik magu, vybehl jsem za nimi. Onoho divneho maskovaneho muze jme dostihly az vevilhemovicich, kde se nam ho podarilo premoci a zpoutat. Po kratkem vyptavani jsem pomoci zakoniku udelil neznamenu trest vezeni 100dni, aby jsme mneli cas ho vyslechnout a zjistit co a jak. Svazali jsme ho a vedli do vezeni. Jakmile jsme se dostali k strazi tak ta ho omracila a prenesla do vezeni. Pak jsem se vyhledal hledat Horiana, abych ho zpravil o tom co se stalo.
Kdyz jsem Horiana nasel, sly jsme do vezeni. U cely lezel mrtvy strazny a zlocinec byl pric! UTEKL! Ale jeho popis huz maji vsecky straze!
zapsal Glumik Jedlicka
zastupce starosty
nejvyssi sluzebnik bohyne Jondaly
Odpovědět
#49
mladá hobitka s povzdechem připnula papír k nástěnce na kterém stálo.


Hledá se osoba se jménem Diva.Velmi zkušená čarodějka a nejspíš elfka.Vysoká štíhlá blond dlouhé vlasy.Nechť se prosím dostaví někdy do Vilhemovic a vrátím ji její věci které ležely zapomenuté v kryptě.Děkuji
S pozdravem
Lara Iriniová kněžka Jondaly

písni mi na ICQ ( 303214525) a domluvíme se kdy ti vrátím ty věciSmile
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#50
Vážený pán Jedlička,

Po incidente u nás v Arcane došlo k prezradeniu našich zámerov o vyslobodenie kapitána Eatona. Do nášho sídla vnikol jeden z Ifrinových mužov a sledoval moje jednanie s pánom Rimoyom.

Pán Rimoy mi približne vysvetlil čo sa udialo keď vošli do Ifrinovho sídla a tiež to že sa stretli s kapitánom Eatonom a tiež povedal kde približne sa nachádajú ostrovy kde by nemala byť Bolesť.

Bohužial špeha sa nám zajať nepodarilo a tesne po tom čo mi obviazali rany som sa vydal do Ifrinovho sídla a vyložil som mu všetko čo sa udialo. Ifrin ale nevedel o tom že mesto má o kapitána záujem, čo ma dosť zarazilo pri tom kolko drzých špehov si v meste vydržuje. Každopádne hneď ako sa dozvedel že mesto Eatona potrebuje k stavbe lodi a navigácii k ostrovom bol ochotný ho prepustiť - samozrejme za určitú cenu - 100 zlatých.

Arcanum má síce vcelku bohaté zdroje, avšak nie až tak bohaté aby sme Ifrinovu požiadavku splnili. Bohužial v deň kedy vám tento dopis dorazí budem velmi zaneprázdnený a nebudem môcť velmi často pôsobiť v meste. Žiadam vás preto aby ste urýchlene Ifrinovu požiadavku splnili - skôr než Eatona umučia.

S pozdravom

Mir
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#51
Po městě se začal oběvovat pamflet. Je nepodepsaný, spěšně naškrábaný. Povaluje se po zemi, je v hostincích, připíchnutý na zdech.

Píše se v něm:
12,Tóru jsem měl tu neblahou zkušenost zahlédnout počínání radního Mira, vážené Valerie a nějakých lidí, které neznám. Chytili muže, který se přiznal k loupeži a podvodu. Posléze se proměnil a utíkal. Sám jsem byl svědkem asi pěti proměn. Byl pronásledován, i když jsem se toho nezůčastnil, byl jsem svědkem druhého výslechu před domem Arcana. Tam se přiznal k vyzvídání u Lorada Ifrina, ke své známosti se služebníky Linse Sarga a svého úkolu vraždit. Poté se mi ztratil z dohledu. Ovšem během rozhoovoru jsem slyšel z úst ctihodné Valerie několik slov určených pro tohoto tvora, která mě velmi znepokojila. Říkala, že té bytosti pomůže a že se s ní domluví. Toho tvora jsem pak už neviděl. O tom se dělo dál si můžeme jenom domýšlet.

A proto vězte, že se pan Mir bratří
s lumpe magické podstaty,
co okráda ty co šetří
a mění své podoby.

Vězte, že paní Valerie
je až až až mazaná,
na hromádce s monstrem žije
k němu poutem přivázan.

Nevěřím už ani mouše,
že nepatří k Linsovi
a vztek ten mě hromsky kouše,
že jsem ji řadil k volovi.

Občanové Isharští
věří jako ovce,
namísto bohu Helmovi
vedení svojí obce.

A jestli Mir a Valerie
nezpřáhli se s obludou,
omlouvá se vám má poezie
učinil jsem chybu náramnou.

A proto žádá moje báseň
ještě jednu sloku,
verše to je moje vášeň
natož v nich tepat stoku.

Velectění trumberové,
snad příšera jim utekla,
nebylo to však napoprvé,
nakonec hlouposti se ulekla.

(Biggrin zdůrazňuji, pamflet je nepodepsaný)
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#52
Na všech nárožích byl vyvěšen kvalitní pergamen s ozdobně vyvedeným písmem:

Drazí občané a obyvatelé!

Na vědomost se dává, že byl zvolen nový správce města! Po dlouhých debatách a težkých dobách, které nastaly po smrti pana Glumíka Jedličky, rada města na poslední schůzi, dne 19. Toru 275. roku, rozhodla takto:

Zaprvé: je třeba opět zvolit osobu do čela města. Přesto, že rada jako taková může prokazovat dostatečnou akceschopnost a může rozhodovat ve prospěch občanů, je třeba dosadit na prázdné místo vhodného kandidáta, ať už z potřeb vnitřní, nebo vnější politiky.

Zadruhé: vzhledem k počtu a stavu obyvatel, kteří se do dnešního data nechali zapsat jako městští občané, proběhne volba neveřejně a v rámci Rady města (3 PRO, 1 PROTI). Kandidáti budou taktéž z řad členů Rady, z důvodů viz výše a dále pak z důvodů důvěryhodnosti, spolehlivosti, zápalu pro věc a zejména čistoty úmyslů.

Zatřetí: kandidáty z Rady budiž ctihodný pan Mir, zástupce pro diplomacii a mezirasovou politiku, Hierophant Arcanum, a paní Valerie, toho času správkyně věcí občanskoprávních a občanskosprávních, Velitelka řemeslné odnože Řádu stříbrného kladiva. Další členové rady svou kandidaturu z důvodů osobních nebo faktických odmítli.

Začtvrté: novým správcem města Ishar byla zvolena Valerie, s okamžitou platností.

Zapáté: správkyně města s okamžitou platností odebírá moc Radě města. Její členové budiž do budoucna jejími poradními hlasy. Každý z nich bude napříště dostávat konkrétní pověření a úkoly.

Zašesté: po volbě proběhly plánované debaty o různých důležitých tématech, o podrobnostech budiž občané informování v budoucnu.

Tato listina nabývá právní platnosti v okamžiku podpisu pověřenou osobou.

Podepsána
Valerie
Správkyně města
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#53
Vazeni obcane a obyvatele mesta!

Rada bych pro vas shrnula v par bodech udalosti z davne i nedavne minulosti, ktere maji vliv na deni v nasem meste.
1. Usnesli sme se, ze budeme do budoucna usilovat o postaveni vlastni lodi, ktere bude slouzit predevsim k pruzkumu novych oblasti a nasledne nejspis i k obchodnim a jinym misim.
2. Doslo k poskozeni budovy radnice. Je to politovanihodne o to vic, ze budovu poskodil byvaly kralovsky urednik, jmenem Terrence, kdyz sme odmitli jeho nekale navrhy na nezakonne prevzeti moci ve meste. Pri pokusu o uplaceni clenu rady a uchvaceni funkce starosty byl vyzvan, aby se podridil soudu. Odmitl a naridil svym muzum odpalit vybusniny nastrazene v budove radnice, nasledne za tuto troufalost zaplatil trest nejvyssi. Clenum rady se tak tak povedlo opustit vcas budovu. V budoucnu budeme usilovat o napravu skod.
3. Pracujeme na reforme bezpecnosti mesta. Tato reforma by mela zahrnovat preveleni muzu na vhodnejsi pozice a urceni jejich platu. Za pomoc s pripravnymi pracemi bych rada verejne vyslovila pochvalu veliteli Armady Isharionu Horianu Vorenovi, ktery se dlouhodobe venuje s vysokym nasazenim sluzbe mestu.
4. Do budoucna mam v umyslu zajistit vetsi bezpecnost v oblasti na sever od mesta, zejmena v okoli takzvaneho severniho valu, jehoz strategickou pozici jsme mohli ocenit zejmena pri obrane pred mravenci. Je pravdepodobne, ze budete pozadani o pomoc, ktera samozrejme bude penezite ohodnocena.
5. Po kratsi casove odmlce opet probiha prijimani novych obcanu a pridelovani najmu. Pro zadosti o obcanstvi kontaktujte me, podminky k ziskani najmu byly zverejneny jiz drive.
6. Byla odhalena nova hrozba, kterou prozatim neni mozne z bezpecnostnich duvodu verejne vyhlasit. Prvni reakci byla vyhlaska proti prekupnictvi, verim, ze pokud jeji smysl nechapete nyni, tak v budoucnu se tak jiste stane. Ridte se, prosim, zakony mesta, jsou ku prospechu nas vsech. O vsem budete informovani hned, jak to bude mozne. Mejte se zatim na pozoru a dbejte vlastni bezpecnosti a bezpecnosti nas vsech!
7. Byly znovu sepsany a doplneny zakony mesta a vesnice. K nahlednuti jsou v zakoniku, ktery obdrzi kazdy pravoplatny obcan.
8. Hrozbu, kterou predstavovaly mravenci, se prozatim podarilo odvratit a dlouho jsme zadneho jiz nespatrili. Za tento uspech musim vam vsem, kteri se ucastnili obrany mesta a severniho valu podekovat. Touto ukazkou hrdinstvi, vytrvalosti a sebeobetovani jste se vsichni zapsali do historie!
9. Utoky fanatiku, ktere probihaly zejmena na mestskych hradbach a v komplexu obrannych budov vubec se podarilo tez odvratit. Podekovat bych tentokrat chtela jmenovite zejmena panu Varousovi Vermimu. Pri utoku fanatiku doslo k pozaru v budove ve meste, ktera byla v minulosti sidlem rodinnych prislusniku Lorda Ifrina. Je politovanihodne a zcela nepochopitelne, ze fanatici si zvolili za svoje utociste zrovna tuto budovu a verime, ze skoda pro Lorda Ifrina nebude nenavratna.
10. Po umrti pana Glumika Jedlicky jsme v unosne dobe opet ustanovili samospravu mesta, o cemz jste byli jiz informovani.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#54
Oprava radnice a shánění materiálu

Dnes jsme konečne začali shánět materiál na opravu radnice. Zprvu se zdálo, že klády na stavbu bude těžké získat, po dřevorubcích jako by se zem slehla. Někdy k večeru jsem však potkala gnómku Sayu, která se již velmi osvědčila ve shánění materiálu pro trpaslíky a pro jejich nelehký úkol - sehnat zbroje a zbraně pro orky, aby došlo k dohodě o budoucí pomoci. Svěřila jsem se jí s naším problémem a ona neváhala a řekla, že vše zařídí! A skutečně - za několik hodin již ve skladu Řádu kladiva bylo všech dvacet klád, které odhaduji, že budou na stavbu tak tak stačit. Zbytek materiálu už nebyl takový problém sehnat, porůznu sem ho nakoupila u obchodníků ve městě, tady pár prken, tu několik polínek, trocha mědi na hřebíky.. kamení jsem mohla dodat z vlastních zásob a tak už nic nebránilo přesunout materiál na jedno místo. Bylo ještě třeba vybrat dostatek peněz z městské pokladny, tolik, aby to bylo velkorysé i pro dobrého stavitele a jeho pomocníky.
Jelikož by bylo příliš troufalé a nerozumné přesouvat tolik peněz a materiálu jen tak, postávala jsem u severní brány a přemýšlela, jak problém vyřešit. Nakonec, díky Helmovi, spatřila jsem kadeta armády Qortimora, kterého jsem nedávno přijímala za občana, jak si to štráduje kousek ode mě, naštěstí měl zrovna chvilku čas a dohodli jsme se, že mi laskavě poskytne doprovod. Ukázalo se, že to je ten pravý muž pro tuto práci. Celou dobu šel hezky vepředu a každou chvíli se rozhlížel, tu odběhl zkontrolovat křoví podél cesty, tu vyzval k zastavení a ostražitě sledoval lesní porost. Cesta tedy nemohla dopadnout jinak než zdárně a veškerý materiál byl dopraven na bezpečné místo. Odměnou statečnému kadetovi budiž nejen zcela nová a pevná kroužková tunika, ale i ústní pochvala a malé občerstvení, při kterém sme vedli rozhovor v přátelském duchu. Skutečné kvality ovšem prokázal také když odmítl strávit odpočinkem příliš času a hned se hnal zpátky do města k běžným pochůzkám..
Dál je svitek nečitelný, na pergamenu jsou vidět pouze mapičky, jak pivo smáčelo jemnou kůži až do úplného prosáknutí
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#55
No vida co se dá i zapsat..takhle by to mělo vypadat.. Wink Drobnost jako shánění materiálů, doprovod kadetem a jak pěkně se mi to četlo.. Smile
Odpovědět
#56
Vazeni obcane a hoste mesta,
dne 15.Toru, 276. roku ve 2:00 hodin (sobota 20:00) zacne rybarska soutez na pocest Lorda Alexe Cebtela, muze jez pokoril morskeho hada.

Zapisne cini 500stribrnych

Prineste si sve naceni a nejlepsi navnady.


ODKLADA SE
Vzhledem k poctu akci poradanych v nedelni vecer hraci je stanoven datum rybarskeho turnaje na 21.Tor, 276. roku a to v 2:00 hodinu ráno (ctvrtek 20:00)
Odpovědět
#57
Na městské vývěsce u radnice se objevily dva dopisy, první starší, na pomačkaném pergamenu a druhý pod ním, na kterém sotva zaschnul inkoust.

Zpráva městu od staršího seržanta straží:
Musím vám oznámit, že situace zašla příliš daleko. To, že nás už dlouho nikdo neplatil se dalo k dané situaci tolerovat, ale nyní to zašlo daleko. Vystroj a vyzbroj dosáhla kritického bodu a začala se rozpadat. Velká část straží, opustila svá stanoviště a raději šla pracovat na farmy a do lesu či štol. Podařilo se mi však udržet ještě pár jedinců, ale pokud nedojde k nějaké nápravě z vaší či královy strany budu první kdo bude stát ve fronte při hledaní nového zaměstnání.

Starší seržant Ctibor
##############
Zpráva staršímu seržantu Ctiborovi od Valerie:

Vážený starší seržante!

Je politováníhodné, že situace došla až tak daleko. O to více si však ceníme Vaší věrné služby a věříme, že společně dosáhneme vzájemně vyhovující dohody. Bezpečnost města je pro nás jedna z klíčových otázek a proto máme zájem na okamžitém řešení. Ve věci výzbroje to bude obtížnější, ale peníze za služby Vaše a Vašich mužů jsme schopni odevzdat hned. Navrhuji vyplácet každému muži za rok služby půl zlatky a také se zavazujeme uhradit náklady na verbování a výcvik všech strážných.
Pro urychlené řešení a nápravu situace Vás žádám, abyste určil veškeré náklady z Vašeho pohledu a také datum a čas našeho setkání, napříště bych ráda jednala přímo s Vámi, pokud byste byl tak laskavý a rozděloval každoročně peníze mezi Vaše muže a dále se podílel na správě těchto záležitostí. S tímto by zajisté také souviselo Vaše povýšení, za dlouhodobou službu a loajalitu.

S úctou a pozdravem

Valerie
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#58
Dopis pro Valerii:
Vážená paní Valerie,
potřeboval bych se s vámi sejít, ohledně jedné trpasličí záležitosti.
Podepsán Gerg
Odpovědět
#59
Zpocený a unavený rychlý posel doručil odpověď :

Vážený pane Gergu,
nyní jsem mimo město, jakmile se vrátím, zajisté se setkáme, v poslední době Vás vídám celkem často.

S úctou a pozdravem
Valerie
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#60
SLYŠTE OBYVATELÉ ISHARU A OKOLÍ

PRVNÍ ISHARSKÁ LOTERIE SE PRÁVĚ ROZBĚHLA

Kupujte u Fenna, který sídlí před cechem Arcanum, klíče od truhel s pokladem.

Klíčů je celá stovka, ale jen tři pasují do tří truhel. Pokuste štěstí a zbohatněte!

Vyvrcholení loterie se uskuteční na Iharském Jarmarku

Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět



Skok na fórum: