Odpadiště, offtopic a všemožné další výlevy
#1
Pak jsou zde vyjimky pro PvP a tim je RP. Samozrejme je tu urcita hranice, za kterou by se nemelo jit a pak take hranice, kterou je pro takovy cin nutno prekrocit Smile
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
#2
Žádný výjimky. Není důvod k výjimce na základě RP, omráčení a zabití je povoleno a k lootu žádná RP výjimka neexistuje. Definitivní podoba pravidel je zde: http://wiki.manawydan.eu/doku.php?id=pra...ystemu_pvp
Jediná potenciální šance je, že nikdo nenahlásí prohřešek, pak se to s největší pravděpodobností nebude řešit.
Odpovědět
#3
nepovoleny loot - 20 polen
nepovoleny loot + zabiti peta - 30 polen = zabití peta 10 polen ?

a ja mel jen za zabiti peta 50 polen ... well done ...
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#4
Já navrhoval 100, ale byl jsem přehlasován.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#5
Asi by nebylo od věci udělat si nějaký sazebník, ať se to posuzuje jednotně. Samozřejmě svojí roli krom okolností může aktuálně i sehrát, kdo trest udílí/udílel a tomu by bylo možné se vyhnout. Dalším z faktorů jsou např. předešlé prohřešky. Samozřejmě rutinní delikventi jsou trestáni čím dál tím přísněji, až pohár přeteče zcela. Smile Tím se nevyjadřuju k nikomu konkrétnímu, to jsou jen obecné informace.
100 mi přijde moc a je fakt, že 10 za peta je asi zas málo. Já jsem to komentoval takto:
Stig napsal(a):Polena - jsem taky spíš pro 20, než 100.
To "spíš" mělo značit "blíže k" a je to vyjádření k původně jednotnému návrhu trestu ve výši 100, zabití peta jakožto další prohřešek v tom tedy není tak úplně zohledněno, nechal jsem na další úvaze. Za mě ale furt lepší 30, než 150. Smysl trestu by měl být v tomto případě výchovný, 150 je imho už někde na úrovni "má smysl ty polena vůbec sekat?".
Odpovědět
#6
(27.04.2017 v 20:57)Whitey napsal(a): Nechtěl jsem říct že bych netrestal nikoho, já mám svůj názor. Ale ve hře nejsem, hráče jen prudím na fóru, tak nechci (a snad bych ani neměl) rozhodovat.
Akorát mě zaujal ten problém se Zákoníkem, je to moje práce plus mám v popisu práce opravovat chyby. Při tom už jsem projel log celý, ať RT trochu pomůžu.
Mě zas nepřijde nijak zrovna správné, aby cizí zákoník fungoval i na cizím území. Ať si dává tresty pokud je přepaden na jejich území, pokud je někdo rozbit na území Isharu má se to řešit tam. To samý s pokutami a podobně.
Odpovědět
#7
(28.04.2017 v 10:07)Stig napsal(a): Žádný výjimky. Není důvod k výjimce na základě RP, omráčení a zabití je povoleno a k lootu žádná RP výjimka neexistuje. Definitivní podoba pravidel je zde: http://wiki.manawydan.eu/doku.php?id=pra...ystemu_pvp
Jediná potenciální šance je, že nikdo nenahlásí prohřešek, pak se to s největší pravděpodobností nebude řešit.
ale oni mu nic nevzali, jen mu rozházeli věci. kolem těla
Odpovědět
#8
(28.04.2017 v 06:45)Desmond napsal(a): Pak jsou zde vyjimky pro PvP a tim je RP.
Reagoval jsem na tohle, obecně. Žádná výjimka z aktuálních PvP pravidel na základě RP neexistuje.

Pokud budeme mluvit konkrétně..
Věci ze země mizí v jiném časovém intervalu, než tělo hráče. Taky - kdokoliv další může běžet kolem a naprosto beztrestně ty věci ze země sebrat, tomu jednak těžko zabráníš, druhak takový sběrač nenese žádnou trestní odpovědnost (neporuší žádné pravidlo), zatřetí v momentě kdy je sebere se stává právoplatným majitelem on (a abys je z něj dostal zpět, eventuálně po jeho zabití budeš muset opět porušit PvP pravidla, pokud je problém s PvP flagama) a konečně - veškerou odpovědnost v takovém případě nese ten, kdo lootl a rozházel věci z těla.
K tomu, abys rozházel věci z cizího těla je napřed musíš lootnout (sebrat z cizího těla). Pokud někomu "nic nevezmeš", těžko s jeho věcma můžeš jakkoliv manipulovat (třeba je jen rozházet po zemi). Může nastat situace, že je úplně jedno, jestli je pak hodíš do koše, na zem, nebo jestli je prodáš či budeš používat. Může nastat situace, že naštvanej majitel odlogne na půl hodiny aby vychladl a pak se vrátí k tělu, kde mu půlka věcí chybí, protože ten zbytek zmizel ze země. Já bych si teda za hráče osobně dal radši 1 a 1 dohromady a do cizího těla (v případě, že je to proti PvP pravidlům) prostě vůbec nešahal, nikdy nemůžeš předpokládat, co se s těma věcma stane, i kdybys je třeba jen hodil na zem. Zbytečné si koledovat o malér kvůli pitomosti, kde ani moc není jasné, čeho mělo být docíleno.
Ona je ta logika hrozně jednoduchá - zbytečně si nepřidělávat problémy, když z těch věcí stejně nemáš žádný užitek.
Odpovědět
#9
(30.04.2017 v 00:44)Stig napsal(a):
(28.04.2017 v 06:45)Desmond napsal(a): Pak jsou zde vyjimky pro PvP a tim je RP.
Reagoval jsem na tohle, obecně. Žádná výjimka z aktuálních PvP pravidel na základě RP neexistuje.

Takže pokud bude nějaký žebrák urážet nějakou důležitou osobu (soudce se svou ochrankou) a házet po něm koňské koblížky tak soudce s tím nemůže nic dělat? Resp. může, ale nemůže ho zadržet a on v klidu odkráčí? Super Smile.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
#10
Může ho zbit nebo mu dát trest ať se na jeho území neukazuje/není vítán pod hrozbou opět zabití nebo uvěznění .. záleži jak je osoba vlídná a jaké má práva. :-) .. Aneb pravidla jsou teď hodně hezky nastavená proti resskill a loot prudičům. Sejmi koho chceš, ale očekavej RP následky.

Zároveň nemusíš z RP hlediska ignorovat stvoření bez pudu sebezáchovy.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#11
Já prosím kouknout na AFK kontrolu, nejdou mi expi, afk kontrolu jsem měl klikl jsem na číslo výsledku a od tý doby mi expi nejedou.
Odpovědět
#12
http://wiki.manawydan.eu/doku.php?id=pra...ystemu_pvp napsal(a):Omráčení a zabití je povoleno nezávisle na PvP flagu mimo oblast tzv. non-PvP zón (zóna, kde je PvP zcela zakázáno, hráči je to při vstupu do takové zóny oznámeno).
Můžeš ho klidně pokydlit, nebo na něj poslat stráže, volba je na tobě. Akorát ho nesmíš lootnout.

@Segoves: Žádný záznam o chybě v AFK kontrole nemáš, pokud nejdou onlineXP není to kvůli AFK.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#13
(30.04.2017 v 11:38)Whitey napsal(a):
http://wiki.manawydan.eu/doku.php?id=pra...ystemu_pvp napsal(a):Omráčení a zabití je povoleno nezávisle na PvP flagu mimo oblast tzv. non-PvP zón (zóna, kde je PvP zcela zakázáno, hráči je to při vstupu do takové zóny oznámeno).
Můžeš ho klidně pokydlit, nebo na něj poslat stráže, volba je na tobě. Akorát ho nesmíš lootnout.

@Segoves: Žádný záznam o chybě v AFK kontrole nemáš, pokud nejdou onlineXP není to kvůli AFK.

Tak to nechápu, protože se mi to zastavilo po AFK kontrole, kterou jsem prošel když jsem těžil v dole. Pokud mi byly zastaveny expy, musel to být trest a já mám právo vědět čím jsem se provinil.
Odpovědět
#14
@Whitey: Jo to jsem myslel tim PvP...vzhledem k RP se muzes ucastnit PvP, ale nesmi se zabijet zvirata a lootit. Je to tedy tak?

@Segoves: Nebo ti někdo dal špatnou známku Biggrin.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
#15
(30.04.2017 v 11:52)Desmond napsal(a): @Whitey: Jo to jsem myslel tim PvP...vzhledem k RP se muzes ucastnit PvP, ale nesmi se zabijet zvirata a lootit. Je to tedy tak?

@Segoves: Nebo ti někdo dal špatnou známku Biggrin.

Známkování hráči už nejde ne? No moc nevím co by se mělo známkovat na tom, když někdo kope a těží v dole,celou dobu jsem byl ve hře a říkám, že expy mi přestali jít až potom co jsem prošel afk kontrolou. Tedy přímo v dole, kde jsem byl sám.
Odpovědět
#16
Znamkovat uz muzou jenom GM a hrac svou znamku nevidi, protoze to je interni informace. Predpokladam ze k tomu neni aktualizovana dokumentace, takze pokud se chces dozvedet vic o jejich mechanismu, tak budes muset zapatrat v changelog topiku.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#17
(30.04.2017 v 11:52)Desmond napsal(a): @Whitey: Jo to jsem myslel tim PvP...vzhledem k RP se muzes ucastnit PvP, ale nesmi se zabijet zvirata a lootit. Je to tedy tak?
Přesně tak, pravidla PvP nyní omezují loot, reskilly a takové věci. Pouhé omráčení / zabití hráči moc neudělá, nemáme u nás XP ztrátu za smrt (i když se několikrát probírala). Současná podoba PvP pravidel je rozumná, i já jsem se s ní smířil.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
Stále prosím o prošetření a sdělení důvodu, čím jsem se provinil kopáním rudy v dole, že mi byly zastaveny expy. Díky.
Odpovědět
#19
Nebyly ti zastaveny všechny expy, jen jedna jejich složka.
V té se odráží hodnocení RP, zkusil bych hledat chybu tam.
Situace se na interním fóru probírá.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
(01.05.2017 v 06:32)Whitey napsal(a): Nebyly ti zastaveny všechny expy, jen jedna jejich složka.
V té se odráží hodnocení RP, zkusil bych hledat chybu tam.
Situace se na interním fóru probírá.

ale na to se ptám já vím kdy mi ta složka byla zastavena a bylo to během kopání v dole po úspěšné afk kontrole, takže chci prostě vědět důvod, nějakou RP složku zde můžu prakticky vyloučit.
Odpovědět



Skok na fórum: