Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
#81
..z rozpravy v hospodě u isharské severní brány

"Už jste to slyšeli, zase To změnilo majitele. Zajímavé, jak tyhle mocné a podivuhodné předměty hledají vlastní cestu skrze metatranskripto.."
"Dost už s těmahle blábolama. O čem to vlastně mluvíš?"
"O Věčném světlu přeci! Tys o Něm ještě neslyšel, hlupáku? Zajdi si do knihovny na trhu a něco si o něm přečti.. ach promiň, já zapomněl, ty neumíš číst.."
"Moc už mě.." *nejistě se napřahuje proti stařičkému muži* "Nebo z tebe.."
"Tak dost vy dva. Zkusím se nenápadně poptat jestli o tom někdo něco neví, za to bysme dostali hromadu zlata!"
Odpovědět
#82
Posel předává dopisy pro Josefa Mrkvičku a Valerii

Vážený pane Mrkvičko,
dostavte se prosím do mé kanceláře. Mám tu s Vámi jakousi záležitost, kterou by bylo vhodné v nejbližší době vyřídit.
Děkuji za spolupráci.
- Colwyn Hawke


Vážená paní Valerie,
dostavte se prosím do mé kanceláře. Mám tu s Vámi jakousi záležitost, kterou by bylo vhodné v nejbližší době vyřídit.
Děkuji za spolupráci.
- Colwyn Hawke
Odpovědět
#83
Na strážnici to toho večera hučelo jako v úle. Skupinky různě ozbrojených strážných vcházely a zase spěšně vycházely ven, jak předávaly dál své raporty a přijímaly nové rozkazy. Hned za hlavními dveřmi se to jen hemžilo živě diskutujícímu hloučky - většina z nich však neměla dlouhého trvání. Jen jediný, ten největší, se ne a ne rozpustit, ba co více, stále nabýval na objemu. Rozpravu pevně držel v rukou veterán, nacházející se v jeho centru.

"Mříže vypadaly, jako kdyby o ně zakopl obr, to vám říkám! Buď jeden nakráčel rovnou do isharský basy, nebo v tom budou nějaký hokusy-pokusy."
"A nehoupeš nás trochu?" ozval se pochybovačný hlas z davu.
"Já je viděl mladej, byly na maděru" kontroval řečník. "Helm ví, kolik měli času, než někoho napadlo rozeznít zvony, ale nejspíš už byli dávno za horama. Nebejt těch pár odvážlivců, co se za nima vydali, nejspíš už by si váleli šunky někde za Cypronou."
"Dostali na frak, co? Vytřeli s něma podlahu!" nadšeně vykřikl jeden z mladších kadetů, zřejmě vtažen do děje.
"Mňo nebylo to tak jednoznačný.." mírnil jeho entusiasmus veterán. "Ti dva rozhodně nebyli z papíru. Navíc ber v potaz, v jaký situaci byli. V divočině, bez jídla, unavení, štvaní jako zvěř. Nechtěl bych to zažít. Pokud jsem dobře slyšel, prvně se schovávali v nějaký chajdě na východ od ležení orků , a když je odtamtud vyštvali, zalezli do nějaký kamenný pevnosti, kde jim píchla skupinka elfů. Tam se strhla pěkná řež, to vám povídám."
"Elfové co? To jsou samý básničky, fňukání při měsíčku a květináče!" prohodil kdosi ze zadních řad a vyvolal tak vlnu uštěpačných poznámek a smíchu. Zkušený vypravěč se však nedal vyrušit.
"To, co se na lovce sneslo, rozhodně nebyly salvy kytiček, to vám povídám. U té pevnosti je - věřte nevěřte - úspěšně odrazili. Obě strany dostaly do těla, ale tohle kolo patřilo psancům. Zatímco se dobrodruzi sbírali, pelášili už na jih k Cyproně - i když.. pelášili.. spíš pajdali. Tam už na ně ale udeřilo.
"Kdo je vyčmuchal? Vsadil bych na starýho Horiana! Když ten to tu vedl, to byly jinčí.."
"Horian to nebyl!" utnul pokus o převzetí otěží veteránův baryton. "A stejně to neni důležitý, protože pokud vim, vypsanou odměnu si nevyzvedl. Každopádně potom, co se ti dva muklové rozdělili, už to s nima vypadalo bledě. Ale rvali se jako psi, všechna čest!"
"Jako psi? Jako krysy!" ozval se hlas z druhé strany místnosti. "Nevíš, co mluvíš! Vždyť ty dva poslali do lochu neprávem!" zazněla hned odpověď z druhé strany. "Houby neprávem, je to dvojka křiváků! Ty víš prd, málem ti ještě teče mlíko po bradě a budeš tu rozdávat moudra! Měli už dávno viset za to, co udělali našim lidem!" zaburácel kdosi ze služebně starších. "Tak hele ty nádhero.."

Veterán, toho času už ustupující k východu, dobře věděl, kdy vyklidit pozice. Nechal hádku za sebou a pomalým, vyrovnaným krokem se vydal do labyrintu isharských ulic. Ani on si však nevšiml černě oděné postavy, mířící k sídlu místního starosty.
Odpovědět
#84
"Kdybyste tak viděla ten poprask dneska ve městě.. Stráže pobíhali všude jak pominutí, čmuchali okolo skladu. Prej tam byla nějaká přepadovka, ale neukápla ani kapka krve a lidi zevnitř prej nemůžou dosvědčit skoro nic přesně. V tom budou určitě kouzla a čáry! A co víc - byla to nějaká divná vykradačka, zloděj asi hledal něco zvláštního a nad prachama a drahocenostma ohrnul nos.. To teda já, kdybych tam dělal vykradačku, tak poberu co můžu a nejsem vybíravej.."
"Nojo, taky ty.. ty byses nedostal ani za prvního strážnýho, tlusťochu. Stejně je to zvláštní, že by si někdo troufl krást z isharskýho skladu snad ještě nepamatuju. Tady muselo jít o něco mnohem cennějšího než cetky nebo zlato."
Nesourodá dvojice prohodila pár vět a každý odešel svojí cestou.
Odpovědět
#85
Kočky, které byly v Isharu uměle vysazeny, aby zabránily množení krys, se sami značně znásobily. Nejen občané si začánají stěžovat na nepořádek v ulicích.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#86
Městem Ishar se v posledních dnech rozhléhá silný zápach odpadků, výkalů a rybiny ze zbytků ryb z rybářských lodí, které kočky roztahaly po městě. S přicházejícím létem puch graduje.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#87
"Lorde, je tu seržant Matonoha, na váš rozkaz.", oznámil voják a uvedl do bohatě zdobené a luxusně zařízené místnosti vysokého muže ve stejnokroji isharionské armády.
"Jen ať jde dál. A ty počkej přede dveřma a nech nás o samotě", letmo vzhlédl Garius od listin na stole a sjel je oba pohledem.
"Matonoho, budu stručný a půjdu rovnou k věci..", pokračoval králův rádce přísným tónem. "Ten bordel ve městě už je neúnosný, víš ty vůbec, kolik strážních postů je neobsazených? Kolik mužů zahynulo pod tvým velením? Proč si neposlal na místa nové hlídky a neposílil ostrahu Isharu?"
"Ale pane.. udeřili příliš rychle.. nestíháme posílat na místa nové a nové muže, máme nedostatek..", vyhrkl nesměle důstojník ve snaze o obranu.
"Dost už. Nech si ty pohádky pro svoje kadety nebo pro svoje děcka, ostatně co do schopností mezi nimi až takový rozdíl nebude. Řeknu ti teď, co uděláme a tak pozorně poslouchej. Už nechci vidět žádné problémy. Vrchního velení obrany města se ujme přímo rytíř Lord Nelzon. Ty budeš mít - zatím - na starost tu sběř, které říkáš armáda. Z královských stájí jsem ti nechal poslat pár koní, tak dohlídni na to, ať se s nima tvoji muži naučí zacházet. Vyčlenil jsem ti taky další muže náhradou za ty mrtvé a nějaké nové vybavení. Helmité a Královská magická akademie též přijali žádost o pomoc a doplní hlídky tvých mužů o pár svých členů. Brzy se k vám přidají i stopaři Isharionu, jakmile poslové roznesou zprávy až k jejich postům, aby hlídali oblasti v okolí města a hranice království.
Ty teď hlavně dohlídni na to, aby tvoji muži dělali svou práci. A už žádné flákání, je to tvoje poslední šance!", odvětil Garius skoro až výsměšným tónem.
"J-j-jj-jistě Lorde, d-dd-děkuji Lorde. Dovolte mi odejít", vykoktal ze sebe seržant armády a začal couvat směrem ke dveřím.

O pár hodin později již nové hlídky zaujímali svoje pozice.
Odpovědět
#88
"Lorde Nelzone, naši zvědové hlásí, že skřeti po drsné zimě sestupují z hor. Bylo spatřeno i pár horských obrů. Zdá se, že jsou hladoví a hrozí útoky na usedlosti v okolí města a drancování. Jak máme postupovat v případě ohrožení?", hlásil rytíři seržant Matonoha.
"Ty nepostupuj raději nijak, ještě bys přišel i o ten zbytek mužů. V případě nebezpečí stáhni všechny muže na ubikace do bezpečí města a očekávej další rozkazy..", odvětil statný muž v blyštivé zbroji s královskými insigniemi na hrudi. "A abych nezapomněl, pokud k něčemu dojde, nech samozřejmě vyhlásit stav ohrožení. Každý, kdo se bude podílet na obraně města, bude náležitě odměněn."
"Rozkaz, pane!", postavil se do pozoru seržant a odchvátal splnit rozkazy.

OOC: Dnes večer, mezi 20:00 a 21:00, očekávejte v případě, že bude někdo online, menší bojový event.
Odpovědět
#89
"Seržante, stopaři hlásí, že došlo k pohybu u severního postu. Tamní hlídka se musela dát na ústup před skupinou skřetů a ettinů.", hlásil voják v kanceláři velitele.
"To je ten post před soutěskou, že? Tak odtud asi přicházejí..", odvětil seržant zamyšleně.
"Budem se na to muset co nejdřív zaměřit a posilnit tam naše pozice. Ale nemohu tam poslat mnoho mužů. Nech rozhlásit, že 7.Toru po druhé hodině, budu dávat dohromady skupinku zájemců o pomoc městu. Ať se scházejí před severní branou Isharu. Tentokrát nehledáme jen bojovníky, když přijde i nějaký řemeslník, postavíme palisádu a opevníme to tam trochu víc. Bude potřeba ale napřed získat nějaké dřevo, což uděláme přímo na místě.
Očekávám, že jakmile se tam ukážeme, tak začnou problémy, takže ať jsou všichni připravení. Rozuměl si?"
"Ano pane, hned to jdu rozhlásit", odpověděl strážný a odklusal do města.

OOC: Dnes večer, mezi 20:00 a 21:00, očekávejte pokračování eventu Vražedný hlad.
Odpovědět
#90
Píšu sve vlastni zápisky ze dne 21. Toru roku 317. Po obdivuhodné výpravě s knězem Gergem, jsem zjistil ze Goblini obsadily most mezi Cypronou a Isharem. Po velké krvelačné bitvě, mnoha roztříštěných kostí, a odřeným zadkem od Poloobra ( který mě vláčel), ještě teď mne bolí celé tělo) jsme od jednoho Goblina, kterého jsme já a Mallwin Miel zajali, zjistili že Goblinům pomáhá jakýsi člověk Holá Hlava. Po obrovské výhružce a téměř smrti chechtáním se jsme spolu s Mallwinem vyčistili most. Dalo to spoustu práce. Budu muset konečně zjistit jak posílit své pomocníky.

Vydali jsme se do Vilhemovic, kde jsme narazily na člověka s holou hlavou. Po určitém vyhrožování začal utíkat. Pronásledovali jsme ho. Vsivak jeden podla zalezl do byvaleho skladu, který býval zamknutý.
Jaký to náš úžas, když jsme zjistili že tu někdo prováděl experimenty s jedy a drogami. Myslím, že je tam stále ještě knížka s jeho zápiskama. Pod kobercem jsme našli tajný východ.
Dostali jsme se dovnitř jeskyně. Po hodinách krveprolití a vydatné pomoci Raknaie spousty rozchrstlé kyseliny jsme úspěšně porazily Krále lesních goblinů. Bohužel člověk Holá Hlava nám unikl tajným východem který vede až téměř k Cyproně.
Co vůbec tato osoba zamýšlí? Chystá se něco velkého, cítím to v kostech, jak ve svých tak i ostatních. Je potřeba co nejrychleji rozjet můj projekt, protože netuším co se chystá. Obávám se že ani ten Goblinní práskač co nám vyzradil informace nezůstane tak docela skrytý. A komu vůbec patřil ten sklad? Až teď si uvědomuju jak blízko jsme byli smrti. Jsem stále ještě moc slabý, nešahám ani po kotníkovi Loniasovi ani Gergovi. Musím se toho ještě hodně naučit.

Podepsán Severus Gasel Hellscythe - nekromant - budoucí výzkumník kouzel negativný vlny a chladu


Přiložené soubory Miniatury
           
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#91
OOC: Supr zápisky, díky za ně. Dal jsem Ti alespoň symbolických 150xp.
Odpovědět
#92
"Přijďte si zasoutěžit do naší běžecké dráhy!" Zahulákal šašek, pak skočil a ve zvduchu udělal kotoul. "Nejrychlejšího čeká nejrychlejší odměna!" Šašek se zasmál a odběhl.

OOC:
Kdy: v sobotu od 20:20
Kde: Isharský jarmark
Kdo: zúčastnist se může úplně každý
Odpovědět
#93
Dnes byla vybírána daň z obchodu na území království v souvislosti s královskou vyhláškou ze dne 12.Toru 320. roku.
Obchodník Mandek neměl dostatek hotovosti - zbylá část daně byla vybrána v surové bavlně.
Odpovědět
#94
Vážený starosta,

V súvislosti s hladaním zdroja znečistenia studní v Ishare nemám nové správy.

Za dobrú správu je však možno považovať že studne na ostrove vedla Královskej akadémie ostali čisté. Rovnako studne vo Vilhelmoviciach.

Ohladne bezpečnostných rizík som začal v okolí mesta vykonávať nahodilé hliadky. K dnešnému dňu boli v okolí mesta nájdené 2 predsunuté hliadky banditov a jedna trvalo osídlená pevnosť.

Všetci títo banditi boli v súlade so zákonmi mesta a kráľovstva potrestaní. Obávam sa však že sa ich po okolí ešte stále dosť skrýva.

S pozdravom

Mir
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#95
Kralovští Stopaři se rozhodli posílit své řady. Kromě kvalitního výcviku získáte pravidelný žold, ubytování a v neposlední řadě královu přízeň. V případě zájmu se (do návratu Kapitána) informujte u Colwyna Hawkeho, nebo velitele Filipa Podhorského.
Odpovědět
#96
Vážený starosta,

Arcanum podniklo výpravu do mestskej stoky. Objavili sme tam väčšiu nádrž zelenej látky. Z nej sa nám podarilo odobrať vzorku čakáme na výsledok od slečny Šťastnej. Nevieme si však vysvetliť prečo a ako by sa táto voda dostala do studní.

Predbežne však vieme iba o dvoch studniach ktoré boli touto látkou zasiahnuté. Dokonca aj priamo v meste sme našli jednu studňu čistú.

Do dnešného dňa nieje známy žiadny prípad otravy obyvatelov, ani zvierat. Uvažujem preto aj o tej možnosti že je to čo vidíme v studniach je len nejaká farba čo tam nalial nejaký vtipálek, alebo nezodpovedný farbiar. Zelená tekutina ktorú sme v kanalizácii našli nijak nevadila obyvatelom stoky.

S pozdravom
Mir
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#97
Tvorba z kurzu malovani Mistra Giorgana Giono

[Obrázky: 40b86b4192.jpg]
Inwë Lúthien
Odpovědět
#98
K Isharionskému hradu přišla osoba v pobité zbroji s modrým pláštěm. Pustila se do řeči s kapitánem u brány a po krátkém rozhovoru mu předala úhledně srulovaný svitek. Někteří bystřejší by možná řekli, že viděli i malý měšec. Poté se slušně rozloučila a odešla směrem Vilhelmovice.

Vážený zástupce Krále Gariusi,

dovoluji si Vás oslovit jako osoba zajímající se o stav našeho království i o naši Výsost pana krále Gabriela. Věřím, že se těší pevnému zdraví i když jsem zarmoucen, že dlouho nebyl viděň na veřejnosti. Lidé žijí ve strachu a neví jak se daří královské rodině. Zdá se mi, že stav města Isharu se neustále zhoršuje. Na ulicích poslední dobou potkávám čím dál více podivných lidí, ne li přímo bláznů. Na tržišti obchodují různí zloději a překupníci. Najít poctivého obchodníka je skoro nemožné. Nejsem si jistý, jestli se dodržují platné obchodní zákony města Ishar. Ulice jsou plné krys a to i nakažených nějakou nemocí. Pomalu ani nemůžete pusit děti ven, aby si hrály. Dále mám obavy o bezpečnost obyvatel království, po okolí se potulují goblini a obsazují sluje. Na Vilhelmovickém hřbitově jsou často viděny nemrtvé bytosti. Blízké okolí města obývají dobře vyzbrojení zabijáci, kteří dokonce obsadili nedalekou pevnost. Chci se tedy zeptat, jestli jsou moje obavy zbytečné nebo je království v tak špatném stavu. Nesmíme zapomenout na dny po Pohromě, nesmíme polevit při boji proti Bolesti. Musíme jít vpřed.


S úctou a přáním dobrého zdraví,

Ulrik

*úplně dole je drobným písmem napsané kontaktní místo pisatele*

OOC: Oj, omylem dané do špatného topicu, prosím o přesun Manawydan Fórum / Manawydan - Hráči hráčům / Lidé a Hobiti v / [RP] Novinky ze světa lidí a hobitů
OOC: Galran: Přesunuto.
Odpovědět
#99
Z jedné hospůdky:

"A už jsi to slyšel? Prej se ztratilo pár lidí. A nikdo je prej nedokáže najít."
"Zkoušeli se dívat pod pulty a pod stoly? Tam by je možná našli." *smích*
"Prej, že jo. Ale prej tam nebyli."
"Znáš někoho, kdo by tu chyběl?" *rozhlédnutí po hospodě*
"Prej Mead se ztratil."
"Jaký Mead?"
"Ten človíček co tu rozdával ty podivné lístky na loď, prej přestal a pak už ho nikdo neviděl."
Odpovědět
Ze druhé hospůdky:

"Prej další, co se ztratili."
"Zase další, řikáš jo?"
"Prej nějakej trpaslík v dole co bejvával."
"Víš o koho jde?"
"Prej ten co provázel dobrodruhy do hlubin jeskyní."
Odpovědět



Skok na fórum: