Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loď?
#1
Bolo to tak pár dní dozadu tak už si na to veľmi nespomínam. Navštívil nás Glumík Jedlička. Mal pre mňa niečo čo považoval za velmi dôležité - niečo o nejakej studničke... Velmi som ho nepočúval pretože mi v podstate nepovedal vela nového, stále viac ma zaujímalo čo s tou čiernou tekutinou a Pohromou.

Navštívila nás aj Weuga s tým že by chcela pomôcť proti Pohrome ale nevedel som v tom okamihu prísť na nič čo by nám akútne pomohlo...

Keď odišla tak moja myseľ sa zamerala na ten fakt že nás v posledných rokoch navštívili obchodníci s rôznym tovarom a že priplávali po mori. Jednému z nich dokonca pomáhali s opravou lode.

Vtedy som začal myslieť na jedinú vec - na more. Je to už nejaký čas čo som v Moonglow nechal vyrobiť poslednú várku lodí, ale ešte stále si pamätám na to čo všetko to obnášalo.

Presvedčil som preto Glumíka aby sme sa šli pozrieť do mestskej lodenice. Cestou sme pri Helmovom chráme ešte stretli Terezu a toho nemého.

Lodenica našťastie tie roky prečkala bez ujmy. Len sme museli vyhnať pár krýs ktoré to tu zamorovali. V hornej miestnosti sme našli neporušené plány na velkú plachetnicu. Bolo to skoro ako zázrak...

S Glumíkom sme sa dohodli že bude asi najlepšie toto predniesť na Rade Isharionu a navrhnúť aby sa vykonala prieskumná plavba do miest odkial nás navštívili tí obchodníci.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#2
Je to logicke, zatim jsme prozkoumaly skoro vecky mista a nic poradneho jsme nenasly, zbylo prozkoumat ocean. Je treba zjisti jestli i tam je nejaky prah bolesti a zona bolesti, jestli se tam nenachazi nejaky ostrov ci nova pevnina, kde by jsme mohli najit odpovedi, nebo aspon dalsi indicie.

Jak to vypada tak z dostupnych druhu dreva bude pro stavbu nejvhodnejsi dub, pripadne cedr.
Bylo by dobre prozkoumat kralovsky archiv (teda to co z nej zbylo) jestli nenajdeme nejake mapy, lodni deniky ci zaznamy z cest.
Odpovědět
#3
Zeptám se Constantina zda by něco nenašel v archívu městské knihovny.
Tedy alespoň v tom málu co z ní zbylo,... Jinak na Radě Isharionu probereme detaily...
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#4
Do Arcana byl dorucen vzkaz:
"Doneslo se mi neco o stavbe lodi. Jiste budete potrebovat tramy. Mame par prebytecnych. Muzete se u nas zastavit, a vybrat si nejake pekne klady k vyrobe tramu na lod. Uvitame, kdyz si je rovnou odnesete, zabiraji prilis mista. Na cene se dohodnete s remeslnikem Naesilem.
Maya"
Odpovědět
#5
Po nekonečných prieťahoch sme konečne dostali možnosť loď postaviť. Rada sa musí zísť a schváliť to. Hlavne musíme z plánov vyčítať kolko bude treba surovín a z mestských peňazí určiť odmeny pre remeselníkov.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět



Skok na fórum: