Hlasování: Které datum je pro vás nejlepší?
12.7.2009 20:00
84.62%
22 84.62%
18.7.2009 20:00
7.69%
2 7.69%
Žádný z dnů
7.69%
2 7.69%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DL - zahájení?
#21
Ono je celkem usmevne ze se tu tento post objevil po smrti Mira a jeste jednoho cloveka, kdyz nezvladli prubeh kolem strazi. Ale ono je strasne jednoduche rict ze jim akci zhatil zly drow a postezovat si RT teamu na non rp informace, a pomlcet o tom ze je sundaly straze :O
Odpovědět
#22
Na tom nevidim nic usmevneho, proste sem byl u toho osobne. Nikdo si RT tymu nestezoval, nikdo nemusel o nicem pomlcovat. Pokud chces na nekoho slovne utocit, neni tedy na miste vybrat si Mira.
A nechapu, proc se toho hned tak chytas, uz sem se ti snazil snad petkrat vysvetlit v soukrome zprave jako odpoved na tvoje rozhorceni, ze se jednalo o prispevek obecneho charakteru. Ukazovat na konkretni situace si zacal ty, takze do toho se nehodlam nechat zmanipulovat.
(15.09.2009 v 11:48)furgass napsal(a): huh? to snad nemyslite ani trosku vazne, co jste zde oba napsali.

od ceho potom hraci maji moznost psat si do party chatu, rikat si co a jak, upravovat svoje rp v party chatu?

akorad do dungu? rofl.. vy dva jste moc v party chatem nehrali, co?
Myslim to vazne. Jakozto OOC info to neni plnohodnotne info pro RP rozhodovani (proboha a co znamena tohle? "upravovat svoje rp v party chatu?" - to uz zni pomalu jako oxymoron). I kdyby to byla jen otazka nazoru, tak pokud ve veci DL muj nazor Myrsha sdili, tak te sice nebudeme roflovat ani ololovat, ale bude to urcujici. Wink
(15.09.2009 v 11:48)furgass napsal(a): jo a dobreho rp hrace nepoznate tim, ze ignoruje informace z ostatnich zdroju ( party chat, icq, vt atd.. ) ale podle toho, ze ma svuj vlastni mozek, dela veci tak jak uzna za vhodne, uteji, ze nejake informace z jincich zdroju, nez je jeho hledani vubec ma k dispozici
Aha, takze vlastne to znamena, ze RP neexistuje, chat, party chat, icq, ventrilo, TS a dokonce i e-mail je plnohodnotna soucast hry. Jen proste informace z nich musis vydavat za informace, ktere si ziskal primo ve hre. Smile No nic, ja bych spis radsi v tehle otazce vyuzil toho, ze mam svuj vlastni mozek, protoze tohle mi prijde trochu uhozene (mimochodem s icq, teamspeakem a automapou sem v malych i velkych partach hral cca 6 let, takze vim o co jde... akorat se jednalo o shard jineho typu Wink).
Odpovědět
#23
Pánové, pánové. Asi vám omezím partychat, že se uslyší pouze členové do jistého dosahu. Jenže to vám stejně nezabrání vyhrát nad těmi druhým jiným podvodem, že?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#24
Vlastně Whitey, když už jsme u toho, on není důvod, aby ten party chat byl.. ve výsledku je to právě jen pro tyhle účely. A pokud koncept dopadne, tak jak by měl dopadnout, tak parta by v podstatě nemusela mít žádný účel přeci Smile, tím pádem se může rovnou zrušit.
*takticky se zamyslel a pak dodal* ikdyž vlastně nech ho..ono by je to pak nutilo si cheatovat/chatovat.. po icq atd, takhle máme party chat alespoň hezky pod kontrolou... Smile ( *očekává, že hráči přestávají radši používat party chat a přesedlávají na ještě větší paskvil jako je ICQ* Smile )
Odpovědět
#25
Já jsem si říkal udělat to jako "tichou poštu" - pokud někdo promluví do party, uslyší ho členové do jisté vzdálenosti, ty to (automaticky) řeknou dál... takže to uslyší parta u toho kdo to řekl, ale ne ten kdo je o dvě obrazovky dál nebo se oživil v chrámu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#26
takže tím říkáš umožnit neRP hráčům podvádět na bližší vzdálenosti? Smile, od toho sou tam věci jako je šeptání atd.. prostě ostatní hráči (strana A) mají mít šanci postřehnout že ostatní něco chystají ze strany B. Můžou používat Emoce a pokud se členové party znají, ví co jaká emoce znemaná a nepřátele ne.. zapojte trochu fantazii "Píp" ne!? Smile

Příkladová situace (strana A -> elfové, obklíčeni orky strana B -> orkové Smile )


Elf Thiami: *lehce se podíval do stropu a pak odvrátil oči na orka*
Ork Soluag: Na co čumět elf!
Elf Rondall: *něco zamumlal a seslal blesky na orka*

V ten moment využil Thiami moment překvapení a podřízl i druhého orka , zbylý dva se dali radši na útěk...

Strohej a trochu trapnej ale jasnej příkald že to jde i bez party chatu...

když by ste se trochu zasnažili, jdou vymyslet i signály, či hesla, jejichž významy budete znát jen vy.. -> *dvakrát mlaskl* -> zbytek party se rychle poschovával.. Smile (a umím si představit jaká prča by při tomhle i vznikla (někdo si poplete signál na útek se signálem na útok ... Biggrin -> všichni utekli, jen on chudák tam zůstal, "ach, příště aŤ více studuje ty naše signály.. Biggrin " )
Odpovědět
#27
No kdyz uz ste u toho, uvedomujete si, ze kdyby to bylo HCRP, o kterem tu mluvite, tak vlastne vsechny postavy sou jakoby online, to znamena, ze se ani nemusi volat pres komunikacni programy. ICQ, Skype, Ventrilo, TS...atd...tohle vsechno dokonale nahrazuje to, ze neni nutne byt online, pokud nekdo neco chce kvuli hre. Chci videt machra co je 24/7 online jen kvuli jeho RP. Tahate to moc daleko.

To, ze tam byl v HaF v pravou chvili, to je podle meho nahoda, vetsinove. On tam prakticky nic neudelal, o vse se postarali straze, protoze ste se zviditelnili. Takze nejaka pritomnost hrace je v tomhle pripade uplne mimo.

Pokud ste stali o super duper tajnou akci, tak to rikejte jen lidem, u kterych mate 100% jistotu, ze nic nevyzradi.

Co se jedna o ty moje kecy na chatu, kdyz ste tam byli...omlouvam se, ale myslim, ze tohle hrace opravdu nenalakalo.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#28
Určitý domlouvání na icq přeci nekazí RP, přeci hráč nemůže být ve hře 24 hodin každý den, takže když město napade nepřítel určitě stráže začnou třeba zvonit na polach, mág na stráži pošle zprávu do sorcere, rozběhnou se do kasáren, kde spí hráči co jsou off... (mezitim se zburcujou hráči na icq) a tím se jako zbudí. Přišlo by mi teda míň RP kdyby napadli podtemno a nekladl jim nikdo žádný odpor, protože všichni hráči by byli off a ten jeden by je nemohl nijak kontaktovat. To že jedna strana prozradí té druhé na chatu, nebo jakoli jinak že je jdou napadnou je přeci jejich chyba a ztrácí tím svojí výhodu a moment překvapení.
Magnus- gnom
Draken- ork čáryfuk
Odpovědět
#29
Magnusi souhlasím s tebou.. tady zavání HCRP a když to vyzradíte na chatu tak tady potom nebečte, je to vaše mínus a vaše chyba
Odpovědět
#30
Jak tu tak čtu, tak nějak nevim, co si myslet.
Na jedný straně Myrsha řekne, že OOC komunikace je MIMOherní, ale pak si vzpomenu na fakt, že vpodstatě svolávání na eventy, sněmy, slavnosti, bitvy, dungeony, obchody... prostě všechno tohle probíhá přes forum, world chat, ICQ a podobně a to NEJEN ze strany hráčů, ale i ze strany GM.
Jinak já teda nevim, proč když už ten party chat máte tak hezky na očích, proč když máte world chat tak hezky na očích, proč tohle všechno netrestáte? Vidíte, že se tamhle dva drowové v partě dohadujou o tom, že za deset minut se sejdou nahoře a pudou zabít toho a toho, ale nijak nezasáhnete... To samý když si drow a trpaslík přes global komentujou svojí RP komunikaci a náhle se u nich objeví člověk a začne mluvit, že si ho ten trpaslík najal, že šel jen tak náááhodou okolo či že trpaslíka sledoval.
Tim spíš se mi zdá divný to, že GM prostě napíše: Hej ty, vrať se sem, potřebuju s tebou něco probrat (RP záležitost). Mě to prostě připadne tak, že názory na OOC mluvu nejsou v týmu jednotný, i když to by ani tak nevadilo, horší je to, že je část GM interpretuje úplně jinak, než část druhá.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#31
Pochybuji, ze tento pristup muze byt vseobecne spravedlivy a prospesny. Kde je ta hranice? Kdyz tedy uvidim nepratelskou stranu, ze jde pro svitek nebo k fontane michat lektvary (treba i z pozice GM), tak to vsem napisu na icq?
Mimochodem, ze se stale vracime k te konkretni situaci (jasne sem v uvodnim prispevku psal, ze pisu na obecne rovine), nikdo z lidi nevyzradil nic na chatu. Taktez ve hre v tu chvili nebyl jediny drow, ktery by byl schopen v ramci RP informovat ostatni drowy, byt pres icq. Situace "ten jeden by je nemohl nijak kontaktovat" proste neni tento pripad. Straze nezvonily na poplach, zadny mag na hlidce nebyl. Nechapu, proc se stale vracite k te konkretni situaci, kdyz zrovna ta okecat RP proste nejde (nikdo nemohl zburcovat ostatni).
(15.09.2009 v 15:47)Fenek napsal(a): Mě to prostě připadne tak, že názory na OOC mluvu nejsou v týmu jednotný, i když to by ani tak nevadilo, horší je to, že je část GM interpretuje úplně jinak, než část druhá.
Jsme v tematu dejove linie. Tady je urcujici nazor Myrshy. V teto otazce neni jednotnost tymu podminkou.
Btw. Kdo rekl, ze tebou popsane "prohresky proti rp" nejsou tise trestany?
Edit: Ve veci obchodu, pvm, eventu se klidne domlouvat muzeme, to nikoho nemuze poskodit a je zajem ze vsech stran, aby na takovych akcich byla co nejvetsi ucast. Rekneme ze na pvp neni z moji strany co nejvetsi ucast vsech uplne zadouci. Rekl bych, ze je lepsi, kdyz kazdy prijde s tim, co v danou chvili ma. Take je to rekl bych pomerne staticka informace, pokud nekomu napises "za tyden bude v hospode sraz" narozdil od "prave ted se ti nekdo snazi vloupat do domu, mel bys lognout a ackoliv ti tuto informaci IG nemuzu predat, tak bys ji mel vyuzit (ale hledat te ve hre opravdu pak nebudu, to uz by bylo moc RP)".
Edit2: Mne opravdu styl boje napr. Order x Chaos z beznych shardu nevoni. Jeden potka tri protivniky, zapne paniku na automape a najednou je to deset proti trem. Kvuli tomu sem nemusel hledat RP shard.
Odpovědět
#32
No, Stigu, v první řadě má podle mě každej právo vědět to, že je trestanej, za co je trestanej a jak. Jinak to, že sme v tématu dějové linie neznamená, že Myrsha si může "určovat pravidla". Prostě pravidla maj bejt stanovený pro všechny stejně, ne, že si každej GM bude interpretovat jednu záležitost úplně jinak a nakonec budou jen vznikat hádky.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#33
Já bych tohle vůbec neřešil, dělo se to, děje a dít bude, ať to GM omezí jakkoli, pořád to tu bude. Nikdo si do teď pokud vím pořádně neštěžoval, začalo to touto událostí, která vznikla ze strany poškozeného, že se nejspíše prokecl na chatu a teď se asi (soudím podle zpráv) schovává za porušení RP pravidel. Je to prostě jeho problém, fajn není to v souladu s RP, že zrovna náááhodou se objeví nepřítel tam, kde se něco děje a nemá RP důvod tam jít. Ale s tím musí každý počítat, že se půjde nááhodou projít, pokud se chcete takovým situacím vyhnout, použijte ICQ (k domluvě setkání IG) a potom co se bude dít dál, kam se půjde (IG) a budete bez problémů a utajení :-)
Odpovědět
#34
Dámy a pánové Smile

Tak tohle je typická dezorientace v tématu Smile. Nevadí, každej si tu řekněte názor k tomu svému a hlavně že si všichni rozumíme, že?

Ti hloupější, tu hned udělají opět narážky na GM a dovolí si sami určovat práva GM (například Fenek mi hezky určil co můžu a nemůžu... moc pěkné.. Smile, Fenku na tvým místě tiše šlapu vodu a sem rád, že ještě dejchám Smile ).

Jediné co sme vám tu v podstatě se Stigem chtěli naznačit je, že by bylo fajn v zájmu hry co nejvíce podporovat RP, nikdo tu nemluvil o HCRP.. to sou termíny který už lezou z vaší chápavosti věci...

Jak řekl Stig, je RP a RP. Když si chcete domluvit obchod tak proč ne..ale jsou určité morální hranice, kde byste měli bejt obezřetní.. například klíčové situace, kdy informace neRP získaná vše pokazí... (a i tak nikdo neříká, že vás za to někdo hned potrestá, kazíte hru sami sobě (bohužel i těm ostatním) , ale na druhou stranu vás potrestat i může, nebo'ť tohle je jen věc právě těch GMek.. a vy s tím nenáděláte vůbec nic. )

Toť vše, hotovo, šmitec, konec.. Smile
Odpovědět
#35
Jinak Stig se tu zminil o akcich v ramci DL, ale nejak zapomnel na to ze skupina A co kona akci kvuli DL muze narazit na skupinu B ktera se v danej okamzik o DL vubec nezajima a jde ji jen o jeji vlastni zamer (napr. obrana teritoria). Tohle by bylo dobre brat v potaz, vsichni nejsou ucastnici DL Smile
Odpovědět
#36
Hmm, počkej... I po třetim pročtení svejch dvou přízpěvků sem nenašel nic, kde bych ti nakazoval, co můžeš a co nemůžeš... vpodstatě sem jenom našel dotazy, proč to tak neni, pak sem taky našel všeobecný pravdy (třeba o tom, že trestanej má právo vědět za co a jak je trestanej), že pravidla maj bejt pro všechny stejný (a určitě bych někde našel přízpěvek, kde GM jasne řeklo, že pravidla maj bejt pro všechny stejný), pak pár rejpanců na vaše předešlý odpovědi (viz tvoje "takhle máme party chat alespoň hezky pod kontrolou..."), pár připomínek k tomu, co PODLE MĚ neni tak, jak by mělo bejt.
NIKDE sem tam nenašel nic, kde bych ti nakazoval, určoval, povoloval, zakazoval to, co můžeš a co nesmíš.
Jo, teď bych taky chtěl poukázat na to, že ač sem nikde u sebe nenašel jedinou urážku jakýhokoli GM, ty, Myrsho, mi tu nadáváš do hlupáka...
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#37
(15.09.2009 v 15:58)Fenek napsal(a): No, Stigu, v první řadě má podle mě každej právo vědět to, že je trestanej, za co je trestanej a jak. Jinak to, že sme v tématu dějové linie neznamená, že Myrsha si může "určovat pravidla". Prostě pravidla maj bejt stanovený pro všechny stejně, ne, že si každej GM bude interpretovat jednu záležitost úplně jinak a nakonec budou jen vznikat hádky.
Rekni mi ktere GM hraci vzdy oznami, ze mu dalo znamku za RP. Zadne, stejne jako hrac to udela jen nekdy. Znamka nemuze byt vnimana v prvni rade jako trest, stejne jako tomu neni ve skole. Je to proste hodnoceni, ktere ma naznacit rozdily mezi
schopnostmi hracu a jejich kvalite.

Edit by Myrsha: a v této citaci máš i to "určování" co můžu a nemůžu. Jsem rád, že si přiznal, že si rejpal Smile. A neříkám o tobě, že si hlupák... je rozdíl porovnat dva lidi a říct o jednom, že je hloupější (příště radši napíšu méně chytrý/vnímavý) a nebo říct, že je někdo hlupák... Wink. No ale to jistě víš, protože hlupák nejsi, že? Smile Tedy omlouvám se, jestli jsem se dotkl tvé, jinak velmi "ohleduplné", osobnosti.




(15.09.2009 v 15:59)shakes007 napsal(a): Nikdo si do teď pokud vím pořádně neštěžoval, začalo to touto událostí, která vznikla ze strany poškozeného, že se nejspíše prokecl na chatu a teď se asi (soudím podle zpráv) schovává za porušení RP pravidel. Je to prostě jeho problém, fajn není to v souladu s RP, že zrovna náááhodou se objeví nepřítel tam, kde se něco děje a nemá RP důvod tam jít. Ale s tím musí každý počítat, že se půjde nááhodou projít, pokud se chcete takovým situacím vyhnout, použijte ICQ (k domluvě setkání IG) a potom co se bude dít dál, kam se půjde (IG) a budete bez problémů a utajení :-)
Omyl, nikdo si nestezoval ani ted. Nikdo se neprokecl na chatu, za nic se neschovava. Je to moje aktivita, jakozto nekoho, kdo byl u toho, neni to na podnet hrace. Nerad se opakuji, ale nema smysl utocit na hrace, jakoby za to cele mohl on. Stejne jako hrac ma pravo se nahodou projit, tak ja mam pravo na to reagovat podle sveho. Nevidim tu zadny problem, o tomhle muj puvodni prispevek nebyl.
Odpovědět
#38
(15.09.2009 v 15:52)Stig napsal(a): Btw. Kdo rekl, ze tebou popsane "prohresky proti rp" nejsou tise trestany (by fenek: tohle docela poukazuje na to, že snížení známky je trest)?

Já myslel všeobecně, všechny prohřešky, ne přímo jen RP prohřešky. Jinak jo, beru to, že GM nemusí hráči řikat, že mu zvedlo či snížilo známku.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#39
(15.09.2009 v 16:26)Elerra napsal(a): Jinak Stig se tu zminil o akcich v ramci DL, ale nejak zapomnel na to ze skupina A co kona akci kvuli DL muze narazit na skupinu B ktera se v danej okamzik o DL vubec nezajima a jde ji jen o jeji vlastni zamer (napr. obrana teritoria). Tohle by bylo dobre brat v potaz, vsichni nejsou ucastnici DL Smile
Je mi uplne hele jedno o co se zajimate, ale musite pocitat s tim, ze ja se taky o neco zajimam. Wink Tot vse, dal to myslim z tvoji strany snad ani nema cenu resit, ja sem rekl svoje a ty taky, zejmena pak v tech soukromych zpravach.
(15.09.2009 v 16:36)Fenek napsal(a):
(15.09.2009 v 15:52)Stig napsal(a): Btw. Kdo rekl, ze tebou popsane "prohresky proti rp" nejsou tise trestany (by fenek: tohle docela poukazuje na to, že snížení známky je trest)?

Já myslel všeobecně, všechny prohřešky, ne přímo jen RP prohřešky. Jinak jo, beru to, že GM nemusí hráči řikat, že mu zvedlo či snížilo známku.
Ujistuji ti, ze krom znamky jsou vsechny tresty z moji strany regulerne zapsany a verim, ze je tomu tak i ze strany jinych gm. Jestli je snizeni znamky trest nebo ne a jestli bylo mnou pouzite slovo "trestany" presne nebo ne je uz jina otazka, ciste teoreticka, kterou pravdepodobne ani nema smysl resit.
Odpovědět
#40
No jaká událost měla či neměla podmět k tomu sem něco napsat nevím, i když jistá tušení mám...
Ale řeknu tu pár věcí, jistá míra získávání informací ooc cestou nutná je, už jen proto, že jak bylo řečeno hráči nejsou online 24 hodin denně a jisté informace jako bitva kousek od města se k nim prostě donesou a je nesmysl říci, že člen armády si nevšimnul že mu před domem probíhá bitva a podobně...
Jinak parta chat je podle mě dost důležitý a to i pro posílení rp. Když potákáš nooba poměrně běžná praxe je, dát mu partu někam zalézt a dát mu jisté inforace tohle cestou, už jen proto že jinak rp pokud je to noob co opravdu nehrál a ne jen noob postava dosti pochybné.
Parta se používá k vysvětlení herních mechanismů... když někoho učím kouzlit vysvětlím mu to sice rp, ale dost těžko mu vysvětlím rp cestou že má poklikat na kolečko před dovedností magie.
Dále se parta používá k dotazům na zjevné rp věci... Když z nějakého důvodu potřebuji vědět třeba jak je osoba se kterou mluvím vysoká tak to vidím, těžko se ho začnu rp ptát, jestli měří víc než můj metr padesát. Nemluvě o tom, že z rp hlediska elf umí elfsky a je dost divné mu elfské slovo překládat.
Nemluvě o účelu party jako volné ooc diskuze k odreagování.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět



Skok na fórum: