Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návrh pravidel - boj s petem
#1
Tak prvně bych napsal rád úvod. Už delší dobu se zaobíram pravidly ohledně zabití či nezabití koně v PvP souboji. Stejně tak utok na ostatní pety, co hrači maj ochočené. Jak se to da asi řešit, zda je to správné či ne.
Spousta hráčů se tu zlobí, když je jim zabit kůň jen tak v ohradě a nebo při souboji. Takže tu vystává spousta otázek:
Je brán pet jako součást lootu v PvP systemu? Mohou si ho nepřátele po porážce hráče dovolit napadnout? Na druhou stranu, vyvstává i otázka "Zakáza zabijení jizdních petů úplně". Což mam tušení kdysi vyhlásil Whitey. To by asi byla taky hloupost v případě například jízdních soubojů, kdy hráč využívá samotné jezdítko k abilitě nájezdu, případně naučil raptora příkaz "zabij".

Pravidla:
1. Hráč nesmí zabít mazlíčka, pokud není používán aktivně v boji.
- to znamená, pokud má hráč jízdního mazlíčka a nepoužívá ho v boji aktivním způsobem: A) příkaz "zabij" B) aktivní útok z mazlíčka
nesmí být jízdní mazlíček zabit. To samé ale třeba medvěd, pes a jiné potvory, které se prostě daného souboje nezúčastnili a jsou stojí opodál.

Vyjímka 1: z tohoto pravidla je vyjmut čistě souboj PvP, kdy hráči, účastnící se PvP souboje, mají PvP flag.

Vyjímka 2: v případě, že je jízdní mazlíček použit k útěku, může být hráč z něho samozřejmě sražen a to i v případě, že mazlíček bude zraněn. Nesmí však být zabit záměrně. Přednost k zabití uděluje pouze Vyjímka 2.

2. Pokud dojde k souboji podle PvP pravidel hráčů z niž někteří nemají PvP flag. Ani jeden z těch dvouch nesmí tomu druhému zabít mazlíčka a to ani, pokud souboj vyhraje. Jedinou vyjímkou z tohoto pravidla je pravidlo č. 1, které má přednost. Pokud jeden z hráčů využije své mazlíčky k aktivní účasti, mohou být zabiti.

3. Žadný ochočený mazlíček nesmí být hráči zabit, pokud je hráč v modu AFK. Samozřejmě, vyjímka je, pokud se hráč za tento mod schovává, ale prostě pokud potká hráč s PvP flagem jiného hráče s PvP flagem je stejná slušnost nepojet ho, když protivník nesedí u počítače a stejná nezabít mu mazlíčka.

Tož, je to jen návrh, trochu i zmatečně možná podaný. Ale myslím, že by si z toho mohl někdo něco vzít a případně, že by Gm to mohli aplikovat oficialně.
Odpovědět
#2
Jen dodám vysvětlivku k zákazu HK:
Zákazem HK je zakázáno zabíjet všechny jízdní pety, ne jen koně.
Pokud ale někdo použije jízdního peta k útoku (ať je to kůň nebo raptor), pak se na něj zákaz nevztahuje. (nějak se bránit musíte)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
ja si myslim, ze kdyz ma nekdo pvp flag tak musi hodne pocitat se stretem. pokud nekonci viteztvim, ale porazkou, tak take musi hodne pocitat se ztratou vseho co ma u sebe, timpadem i peta.
jestli chces chodit s mazlickem v nechranenem svete, tak nezapinej pvp flag, tot vse.
bylo by hodne stupidni i detinske zakazat zabijet pety pri soubojich. takovy je proste zivot.
uz vidim jak za zabiti(pri opravnenem souboji) hrace sklidim uspech, ale bohuzel za zabiti jeho debilniho kone pujdu sedet...?
Odpovědět
#4
Souhlasím jen částečně Destephano. Uvědom si, že mě trápí trochu jinej problem. Pravidla kromě Whiteyho zakazu HK žádná nejsou. Nezaleží jestli maš PvP flag či nemáš. Navíc omezení se vztahuje jen na jízdní pety. Ale ne na normalni mazlíčky.
Ano, je to věc slušnosti samozřejmě. Nevidím duvod, proč bych měl někomu zabijet ochočené veverky, králíčky....ale třebas i toho medvěda, když se neučastni PvP souboje a dotyčnej nemá PvP flag.

Ale uvědom si, že to není nikde psáno. Peti nejsou vázáni nikde na pravidla PvP a prakticky když pominu slušnost hraní mám volnou ruku v tom, abych je vraždil na potkání hráčům kteří nemaj PvP.

A zneužitelné samozřejmě i z druhého hlediska druhé strany. Že já mohu tuto záminku využít k tomu, abych záměrně hráče k PvP svým způsobem dohnal.

Uvedu příklad a doufam, že mi nikdo nebude mít za zlé, že to vztahnu na jednoho hráče, co už tu dostal ban:
Ale v tom příkladu, kdybych já si PvP flag vypnul a náš drahý Segoves mě tehdy by chtěl dohnat k PvP, nebylo by pro něj nic jednoduší, než mi killovat pety, co bych měl. Jako ano, snažil bych se to ustat, ale ono kdyby mi umřel už 15 pes dejme tomu bezduvodně, jen proto, že se ten hráč baví........tak věř mi, že by mě to buď otrávilo tu hru a nebo k tomu PvP dohnalo.

Takže v celku prostě, dokud nebudou nějakým způsobem mazlíčci a to nejen jízdní v pravidlech zaneseni, je to prostě zneužitelné různými způsoby. Proto sem sepsal tenhle návrh pravidel, protože se mi zda docela rozumnej........hrači v rámci PvP si to prostě budou killovat a hrači mimo PvP budou alspoň častečně chráněni.
Odpovědět
#5
Vynesl bych zde slova Whiteye, ktery na dotaz Drakena jestli se utok na summona pocita jako utok na nej, odpovedel kladne.

Jednalo se o pripad kdy do boje zasahla treti strana a zabila jeho pumu honici karlose.

Jestli to takto plati pro summony, plati to zakonite i pro pety. Utok na peta=utok na hrace. Coz znamena, ze je to i soucast pvp pravidel. Krome toho, kdyz ti nekdo bude zabijet zvirata, muzes jit za starostou mesta.

Na jedne strane je zabijeni jizdnich zvirat opruz, na druhe jsou situace kdy ma clvoek sto chuti to udelat. PRikladem budiz Karlos ktery si nechava raptora u vchodu do podtemna, vsichni jeho kamaradi hebaj a on vzdy vybehne ven a drowum pred nosem frnkne. Nebo Raknai, ktery nejdriv vyprovokuje pvp, a pak jezdi na koni mimo dosah luku a pise sracky o tom ze ma Lloth uhrovitej zadek a podobne. V tomto pripade je to cilena provokace, kdyby dotycnej riskoval ztratu sveho bileho kone, dvakrat by si to rozmyslel.

Ale zadna pravidla tohle nikdy nedokazi pokryt, takze i navzdory par temto prudicum co to zneuzivaj bych nic nemel. Zato bych povolil moznost zastrasit kone pri povedenem dismountu nepritele, to jestli ho pak nekde sunda npc je uz riziko toho kdo do toho pvp jde.

Spis bych nastavil pravidla pro kradeze koni ktere se tu mnozi. Samotne kradeni koni mne nevadi az tolik, jako to ze nekdy je to v situaci kdy se hrac nema jak branit.
Odpovědět
#6
Daleko větší svinstvo mi přijde než kradení koní natahávání přes laso ke strazim kde ma vlastnik peta BL. Myslim ze je to i dost nonRP.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#7
Krádež koně by neměla být možná, pokud je kůň uvázán u sloupku. (pokud má sloupek přiřazeného vlastníka, tuším)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
Mozna by hodne pomohlo, kdyby jizdnimu zvireti nebo i jinym petum zustavalo jmeno pri tamovani. Jmeno je v uo totiz i jako popis, takze kdyz nekdo ukradne konika jmenem Modrasek, majitel si ho pak muze poznat. Nebo by slo zavest znackovani napr. u nekoho kdo ovlada tinkering, aby na petovi udelal znacku (vypalit do kuze, a podobne).
Jde o to ze v reale majitel pozna kone napr. podle bile skrvnky nad okem a podobne Smile
Odpovědět
#9
Stačilo by zabránit tamování ochočeného tvora. (které je lehce nelogické)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
Ne, dela se to jinak, odtahnes zvire /utokem nebo na lane) a nechas ho splasit, pak ho tamnes.
Odpovědět
#11
Zvíře už by se nemělo tolik plašit, při sníženém hladovění...
Každopádně OK, zamyslím se nad možností cejchovat pety.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#12
(17.07.2009 v 00:29)Súlë napsal(a): Ale uvědom si, že to není nikde psáno. Peti nejsou vázáni nikde na pravidla PvP a prakticky když pominu slušnost hraní mám volnou ruku v tom, abych je vraždil na potkání hráčům kteří nemaj PvP.

A zneužitelné samozřejmě i z druhého hlediska druhé strany. Že já mohu tuto záminku využít k tomu, abych záměrně hráče k PvP svým způsobem dohnal.

mylis se. peti jsou v pravidlech o pvp, i kdyz ne primo. primym utokem na peta hrace je mysleno i primym utokem na samotneho hrace. cili utok na peta nepvp hrace je, bez jiste vyjimky provokace, vlastne poruseni pravidel o pvp.
Odpovědět
#13
podle meho nazoru byly zcela bezne nejake ty kradeze mnohdy i ve velkem....co takhle dat trochu prostoru i pro zlodeje koni, vykradace domu a podobne?? kdyz si kazdej za par minci ocejchuje kone tak na takhle male mape bude nemozne mu ho vzit aniz by ho nekdo nasel...ne ze bych tady coroval koniky na potkani ale kazdej by mel dostat sanci si privydelat i jinak nez poctive Wink ...cejchovani by bylo vcelku realne ale co takhle zavest precejchovani (prepaleni tetovani na zadku kone) ci nejake jine zamaskovani stop? Smile
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#14
Vzhledem k současné nedotknutelnosti domu (zákaz vykrádání) a jezdítek (zákaz HK) mi nepřijde jako dobrý nápad podporovat krádeže jezdítek.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
nerikam podporovat ale nezakazovat Wink...to je rozdil
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#16
Co neni zakazano je povoleno? nedostal tu za to nekdo perma ban? :-D
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#17
Tohle mi leze na nervy. Nikdy jsem žádný problém s pravidlama neměl a dávám si na to pozor a to hraju záporáka, ale způsob jakym je tady potírán zločin neRP systémovou cestou už začíná bejt fakt brutální. Co je na tom, že jedna postava provokuje druhou v rámci RP. Co je špatnýho na tom, že se někdo chová jako srab v rámci RP. CO je špatnýho na tom, že je někdo cholerik zase v rámci RP. Když už dojde jednou na PvP a je to z nenávistnejch pohnutek tak sakra můžu jít a zaříznout mu koně nebo ho odtáhnout lasem, protože moje postava chce uškodit tý druhý. Problém je, že má Sule pravdu, že to musí bejt v pravidlech, protože na MW se cokoli kde se střetávaj zájmy dvou postav a jdou proti sobě bere už z principu jako něco špatnýho.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#18
Ono je fakt mistrem rp nekdo kdo ti lohne kone, renamne ho, pak na nem kolem tebe jezdi a jeste se ti potaji chechta a dela z tebe vola ze ho nepoznas jen proto, ze v systemu jsou vsichni kone stejneho druhu stejni. Nevim jestli si mel nekdy psa. Myslis ze by nepoznal sveho byvaleho pana? A nereagoval na svoje puvodni jmeno?A ze by jezdec nepoznal sveho kone? Ale klidne si dal pis jak se tu omezuji zle charaktery.
Odpovědět
#19
Systémová omezení nahrazují to co hra nedokáže (poznávací znaky, cejchy, mentalitu tvora) + někdy musí ustoupit "realita" hratelnosti. Je super že máme jednoho záporáka, kterého baví že může krást cokoliv a není jak ho odhalit, méně super je nasraný zbytek servru, který pořád něco postrádá a nemá možnost jak to najít nebo získat zpět.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
(17.07.2009 v 00:29)Súlë napsal(a): Uvedu příklad a doufam, že mi nikdo nebude mít za zlé, že to vztahnu na jednoho hráče, co už tu dostal ban:
Ale v tom příkladu, kdybych já si PvP flag vypnul a náš drahý Segoves mě tehdy by chtěl dohnat k PvP, nebylo by pro něj nic jednoduší, než mi killovat pety, co bych měl. Jako ano, snažil bych se to ustat, ale ono kdyby mi umřel už 15 pes dejme tomu bezduvodně, jen proto, že se ten hráč baví........tak věř mi, že by mě to buď otrávilo tu hru a nebo k tomu PvP dohnalo.

Zapomínáš se Sego by si trofnul jen na veverky a ochočené ptáčky či ovečky, vlka by dlouho zvažoval, páč se umí efektivně bránit.
Sego byl dobré..a je dobré prase, ale nepamatuju jedinej případ kdyby někomu bezdůvodně killoval jakékoliv pety. Smile
Ale je rád že tak na něj s láskou vzpomínáte Smile)
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět



Skok na fórum: