Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diskuze o prohřešcích a trestech
Kolem zlodějského cechu se pokud vím tak nějak potuloval Keringer se Sokarem, jednou sem tam byl a udělal s nimi pár mini úkolů/eventů (který byli super), ještě s jedním hráčem i za nějaký ten obnos ale mám za to, že jak zmizeli ti dva, tak zmizel i cech.
Odpovědět
On nezmizel, jen je otázka, jestli za sebou Keringer se Sokarem nezamkli vchody a jestli je tam vůbec nějaká samoudržitelná zábava a může to fungovat i bez online GM. Smile Tzn. interakce, aspoň pár questů (pokud opakovatelných ve stylu těch armádních, tak tím lépe, ale nedělá se to zrovna snadno), učitelé a třeba i vendoři. A ideálně i jeden ze vchodů dát přístupnej i mimo město, když už jsou ti zloději mimo zákon.
Odpovědět
K těm trestům - znova upozorňuji na https://gitlab.com/Manawydan/Public/issues/1326 .
Podle toho návrhu může být zloděj devětkrát chycen, než se dostane na hranici druhého trestu a dostane 4 dny basy místo 2.
Dále počítá s možností utéct z basy...
A v neposlední řadě může se seznam trestů upravit a nezačínat 2 dny vězení, ale Vyhoštěním.
Tj. zloděje by museli chytnout podesáté v řadě než ho pošlou sedět. Do té doby ho budou jen vyhazovat z města.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
(28.06.2017 v 11:52)Stig napsal(a): On nezmizel, jen je otázka, jestli za sebou Keringer se Sokarem nezamkli vchody a jestli je tam vůbec nějaká samoudržitelná zábava a může to fungovat i bez online GM. Smile Tzn. interakce, aspoň pár questů (pokud opakovatelných ve stylu těch armádních, tak tím lépe, ale nedělá se to zrovna snadno), učitelé a třeba i vendoři. A ideálně i jeden ze vchodů dát přístupnej i mimo město, když už jsou ti zloději mimo zákon.

Jestli je tu funkční cech zlodějů rád bych se přidal. Samozřejmě bych nejprve rád věděl jaký má smysl takový cech, cíle a ambice. Jestli to jsou levičácký anarchisti proklínající monarchii, nebo jen jebky.
Odpovědět
(28.06.2017 v 21:17)Whitey napsal(a): K těm trestům - znova upozorňuji na https://gitlab.com/Manawydan/Public/issues/1326 .
Podle toho návrhu může být zloděj devětkrát chycen, než se dostane na hranici druhého trestu a dostane 4 dny basy místo 2.
Dále počítá s možností utéct z basy...
A v neposlední řadě může se seznam trestů upravit a nezačínat 2 dny vězení, ale Vyhoštěním.
Tj. zloděje by museli chytnout podesáté v řadě než ho pošlou sedět. Do té doby ho budou jen vyhazovat z města.

Několikrát a jsem navrhoval at se přidájí "trestní body", které časem postupně klesají, ale když je někdo vyhrotí do maximum at mu klidně hrozí perma zabití.

např 0-30 - den vězení (za krádež dejme tomu 10 bodů - tři nepovedené krádež až pak stráž zareaguje a dotyčného zakne).

30-40 - 2
40-60 3
60-70 4
80 -90 5 - nucené práce Biggrin např, 300 šutrů překopat v dole(nevím jak často padaj)
100 -120 6
atd. atd. až například 200 - poprava Biggrin

každý týden by to kleslo o 15 bodů za měsíc teda o 60 bodů.

a hle zlé postavy mohou klidně hrát a když se rozpracuje rejstířk tresstů tak ví co ho i čeká, když se nenechá chytit trest půjde dolů.
Odpovědět
Co můžu dělat, pokud jsem omylem (makrem) zaútočil na NPC ve městě a dostal jsem lístek na 30 dní vězení a 10zl pokutu (prý vražda - byl to jen jeden výstřel do questového NPC, nevím jestli ho to zabilo, ale myslím, že ne - stalo se to při probíhání kolem rohu budovy)?
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
(27.08.2017 v 09:22)Desmond napsal(a): Co můžu dělat, pokud jsem omylem (makrem) zaútočil na NPC ve městě a dostal jsem lístek na 30 dní vězení a 10zl pokutu (prý vražda - byl to jen jeden výstřel do questového NPC, nevím jestli ho to zabilo, ale myslím, že ne - stalo se to při probíhání kolem rohu budovy)?

Předpokládám, že už Tě někdo pustil? Ve vězení jsem Tě už nezastihl. Smile
Tudíž asi jediné, co by se mělo dořešit je, zda NPC opravdu zemřelo a pokud ne, proč byla pokuta za Vraždu a nikoliv za Napadení...
Odpovědět
Nikdo mě nepustil, jen jsem se nenechal chytit Biggrin. Prohřešek mám u sebe v batohu.

Zda šlo o vraždu či ne nevím, výstřel byl jeden při přeběhnutí přes roh a pak se na mě vrhla stráž, takže jsem zdrhal. Možná NPC dostal kritický zásah a vykrvácelo (tělo jsem neviděl, takže IK to nebylo). NPC, které jsem napadl bylo na rohu tržíště (pravá strana), tam je roh budovy s lavičkou, kde sedí questové NPC (elf, co chce pomoct sehnat nějaké základní věci) - myslím, že ještě jedno NPC je vedle něj a to to myslím bylo, ale dost možná to byl ten elf, koho jsem napadl.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
@Stig: Když nenajdeš postavu ve vězení tak můžeš použít administraci trestů v Zákoníku.
@Desmond: Kvestová NPC jsou chráněná, nejdou zabít, jen na chvíli zmizí. Jejich napadení je ale trestné, stejně jako u všech obyvatel města.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Eh...opravdu mě stráž portne do vězení, i když mi zbývá víc jak 1/3hp? Ach jo...tak už mě najdeš ve vězení.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
Pokud jsi byl nějak znehybněn (kouzlem, perkem) tak ano.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
No...dá se šípem znehybnit?

A teď trochu z jiného soudku? Co mám teda dělat? Mám to nějak řešit nebo to mám na měsíc zabalit a čekat, až mě to pustí ven?
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
Jsi volný, promiň za zdržení, dorazil jsem domů až před chvílí.
Odpovědět
V pohodě, jen jsem chtěl vědět, zda se to bude nějak řešit či nikoliv. Takhle jsem pořád nadějně sledoval forum a koukal do hry, jestli se náhodou něco nezměnilo Smile.

Díky.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
(11.09.2017 v 17:47)Nevrin napsal(a): (Prasee zemřela na farmě Andělina Farma 7 něčí rukou / obdrženo 10.9. 2017 23:35:24 / zabita byla 3 prasata a  jedna ovce)
Hříšník byl potrestán. Řešil to Thanis, tak nevím, jestli s Tebou o tom už mluvil. Ozvi se jemu nebo mně, pokud bys potřeboval náhradu škody, osobně bych tomu klidně dal zelenou, zvlášť pokud už nemáš chovný pár.
Odpovědět
S Thanisem jsme se potkali ve hře. O náhradě jsme nemluvili. Zabití zvířat si ponechám jako vodu na mlýn pro orkskou propagandu. Smile Lorga si ve hře už dřív stěžovala, jak u lidí se musí všechno zamykat, zatímco v orkské utopii může branku nechávat otevřenou. Snad jedině, kdyby se, jako náhodou, objevil chovný pár ovcí ke koupi v prodejní ohradě u Cyprony. Na chovný pár tam čekám už několik týdnů.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Zdrvím prosím mám hned několik věcí, hraji více postav i sesta. A stane se třeba že za bojovníka prodám vendorovy nějakému cizímu hráčí co má toho vendora regy. a pak za čas třeba z mágem od toho vendora chci na koupit regy a asi tm byli regy co sem tam dal z valecnikem tak to hlasí support. ale ja pritom z valecnikem prodám reg za 1st a koupím za 5st coz mi neprijde jako support:/

Navíc jsem omyl zaůtočil na postavu v isharu 2x cervenym kurzorem(chtěl jsem s ní promluvit, ale zapoměl vypnout boojovy mod) Tak místo aby stráž zaůtočila na mě a zabila mě tak šla po tom npc tu zavraždila stráž a pak to hodil na mě že mám měsíční trest ve vězení za vraždu co jsem neudělal :Biggrinílena korupce bylo by prosím možné s tím něco udělat?Angry jedna se o postavu UrugHai na uctu: romanlord  a navic jsem poprosil o reset dovednosti ale na zacatku si vybral sekery a prave jsem prosim reset tusim od Lynxíka co byl ochotnej a udělal ho akorát mi zbylo těch 15 sekery což bych potřeboval smazat nebo dát do tyčových zbrání moc prosím šlo by to? nebo dát sekery na 0% a dát mi 14 bodů do dovedností volně. jinak mám dosst bugů k nahlášení. a dkěuji za ten to skvělej shard dostal jsem sem sestru a dostanu další kamarády jeden už přišel... hmka tu jsou opravdu lidi ne namyšleny blbové proto jsem rád že vede tak dorý tým a hodný gm a hodá hráči s Pozdravem Roman
Odpovědět
(20.10.2017 v 17:09)RomanLord napsal(a): Zdrvím prosím mám hned několik věcí, hraji více postav i sesta. A stane se třeba že za bojovníka prodám vendorovy nějakému cizímu hráčí co má toho vendora regy. a pak za čas třeba z mágem od toho vendora chci na koupit regy a asi tm byli regy co sem tam dal z valecnikem tak to hlasí support. ale ja pritom z valecnikem prodám reg za 1st a koupím za 5st coz mi neprijde jako support:/

Navíc jsem omyl zaůtočil na postavu v isharu 2x cervenym kurzorem(chtěl jsem s ní promluvit, ale zapoměl vypnout boojovy mod) Tak místo aby stráž zaůtočila na mě a zabila mě tak šla po tom npc tu zavraždila stráž a pak to hodil na mě že mám měsíční trest ve vězení za vraždu co jsem neudělal :Biggrinílena korupce bylo by prosím možné s tím něco udělat?Angry jedna se o postavu UrugHai na uctu: romanlord  a navic jsem poprosil o reset dovednosti ale na zacatku si vybral sekery a prave jsem prosim reset tusim od Lynxíka co byl ochotnej a udělal ho akorát mi zbylo těch 15 sekery což bych potřeboval smazat nebo dát do tyčových zbrání moc prosím šlo by to? nebo dát sekery na 0% a dát mi 14 bodů do dovedností volně. jinak mám dosst bugů k nahlášení. a dkěuji za ten to skvělej shard dostal jsem sem sestru a dostanu další kamarády jeden už přišel... hmka tu jsou opravdu lidi ne namyšleny blbové proto jsem rád že vede tak dorý tým a hodný gm a hodá hráči s Pozdravem Roman

A ted od thanise bez vysvetleni mi da ban a 10 polen a pritom jich mam odnest 15.... za to ze z valecnikem prodavam za normal cenu regy jinym venodrum protoze je nepotrebuju, a kyz skupuju regy treba magem tak si nepamatuju komu sem co prodal, ale kdyz koupi regy za normal cenu o hrace napise to support ale prece se to neda brat jak support mohu vedet vysssvetleni prosim
Odpovědět
(20.10.2017 v 21:03)RomanLord napsal(a):
(20.10.2017 v 17:09)RomanLord napsal(a): Zdrvím prosím mám hned několik věcí, hraji více postav i sesta. A stane se třeba že za bojovníka prodám vendorovy nějakému cizímu hráčí co má toho vendora regy. a pak za čas třeba z mágem od toho vendora chci na koupit regy a asi tm byli regy co sem tam dal z valecnikem tak to hlasí support. ale ja pritom z valecnikem prodám reg za 1st a koupím za 5st coz mi neprijde jako support:/

Navíc jsem omyl zaůtočil na postavu v isharu 2x cervenym kurzorem(chtěl jsem s ní promluvit, ale zapoměl vypnout boojovy mod) Tak místo aby stráž zaůtočila na mě a zabila mě tak šla po tom npc tu zavraždila stráž a pak to hodil na mě že mám měsíční trest ve vězení za vraždu co jsem neudělal :Biggrinílena korupce bylo by prosím možné s tím něco udělat?Angry jedna se o postavu UrugHai na uctu: romanlord  a navic jsem poprosil o reset dovednosti ale na zacatku si vybral sekery a prave jsem prosim reset tusim od Lynxíka co byl ochotnej a udělal ho akorát mi zbylo těch 15 sekery což bych potřeboval smazat nebo dát do tyčových zbrání moc prosím šlo by to? nebo dát sekery na 0% a dát mi 14 bodů do dovedností volně. jinak mám dosst bugů k nahlášení. a dkěuji za ten to skvělej shard dostal jsem sem sestru a dostanu další kamarády jeden už přišel... hmka tu jsou opravdu lidi ne namyšleny blbové proto jsem rád že vede tak dorý tým a hodný gm a hodá hráči s Pozdravem Roman

A ted od thanise bez vysvetleni mi da ban a 10 polen a pritom jich mam odnest 15.... za to ze z valecnikem prodavam za normal cenu regy jinym venodrum protoze je nepotrebuju, a kyz skupuju regy treba magem tak si nepamatuju komu sem co prodal, ale kdyz koupi regy za normal cenu o hrace napise to support ale prece se to neda brat jak support mohu vedet vysssvetleni prosim

A ted zistim ze kdyz treba prodam lahev nekdo do ni namicha lecivy lektvar ja ho koupim atd atd je to support.... a za to mam 10dnu ban? pokud prodavam veci za stejne hodnoty akorat si nepamatuju komu sem co prodal i cizim (prodam z magem 50 obvaz hraci co ma 10k obvazu pak ze stejneho uctu za cas koupim obvazy z tech 10k kam sem dal 50 a hlasi to support za to prece nejde dat ban ? A z stigem jsem to resil nic sem neprodaval pod cenou atd tak to nechapu ze jedine gm me zabanuje kdyz se chovam slusne jsem aktivni, kyz bych mohl aspon dostat vysvetleni? a kyz neco seberu napise to support tka to hodim zpatlly.... vim ze je tam hodne hlasek spportu ale to delaji ty nakupy a ja proste neuhlidam 4 bojove postavy kdzy prodam regy nekomu nebo lahvicky on s toho cizi hrac udela lektvr co koupi, a je to zas suport cjtelo by to nejak ohlidat, za to prece nemuze byt ban ???? Nebo jestli fakt za to dostanu ban jako 30dni za vrazdu co zabije straznej npc tak mi to reknete a ja odchazim nesuportil jsem. A sestra jestli neco nekdy prodala nekomu tu nehlidam ty sem to akorat rikal tak mi prosim napiste aspon at vim zda zustat nebo odejit dekui Roman PS: jinak Dekuji Stigu Lynxy za all pomoc
Odpovědět
(27.08.2017 v 16:26)Stig napsal(a):
(27.08.2017 v 09:22)Desmond napsal(a): Co můžu dělat, pokud jsem omylem (makrem) zaútočil na NPC ve městě a dostal jsem lístek na 30 dní vězení a 10zl pokutu (prý vražda - byl to jen jeden výstřel do questového NPC, nevím jestli ho to zabilo, ale myslím, že ne - stalo se to při probíhání kolem rohu budovy)?

Předpokládám, že už Tě někdo pustil? Ve vězení jsem Tě už nezastihl. Smile
Tudíž asi jediné, co by se mělo dořešit je, zda NPC opravdu zemřelo a pokud ne, proč byla pokuta za Vraždu a nikoliv za Napadení...
me se stalo neco podobneho :_)
Odpovědět



Skok na fórum: