Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová pvp pravidla
#21
V tom případě stále nechapu Whitey. Proč byla vyhlášena pravidla "bodu mrazu".
To si je vymyslel, jen tak z nudy, nebo soudíš, že to schladí tady horké hlavy? A nebo snad z toho, že si se naštval?

Právě sem pročetl PvP pravidla toho serveru. Máš pravdu. Jsou celkem jasná. Takže otazka zni. Když jsou tak celkem jasná, proč si zavedl pravidla "bodu mrazu".
Buď jste ty pravidla vytvořili a hodláte se jimi řídit. Bez vyjímek. Tzn. žadné vyjímko pro dějovou linii, žadné vyjímky tam a tuhle. Žadné opravy či objasňovani...a taky žadné zaváděni "bodu mrazu".
A nebo ty pravidla jsou děravá jak stará čínská barka. A v tom případě jsou potřeba další upravy mnohem dlouhodobějšího razu. Které by případné neshody v pravidlech vyřešili. K tomu ale nynější nově vydaná pravidla nepřispěji.

V praxi nam to ale neříka to, že nynější nově zvolena pravidla jsou zneužitelná jak hráči, tak Gm a jsou nahozená pro tzv. "krizovou situaci" , která ale podle mě vůbec neexistuje.
Odpovědět
#22
Me prijde smesny jak Whitey pise ze nekteri hraci nemusi vedet jak se proti utokum a poruseni pravidel branit. To je hezkej vtip. Na jedne strane argumentujete ze neznalost "zakona" (pravidel) neomlouva, na druhe strane jako argument predklada neco kde je predpokladem neznalost pravidel.
Odpovědět
#23
Tady se hodně pleteš Hafiku, skutečnost, že neznalost pravidel neomlouvá je formule potřebná pro funkčnost jakýchkoli pravidel nebo zákonů, jinak by se mohl každý vymluvit na (já to nevěděl) a na udělovateli jakýhokoli trestu by bylo důkazní břemeno, že to věděl. Na druhou stranu skutečnost, že někdo neví jak se bránit a proto by neměl být udělen trest(v důsledku) popírá jeden ze samontný dvou ( podle mě nejvýznamějších) funkcí pravidel a to, že pravidla mají sloužit na ochranu všech hráčů.
To Sule: žádný pravidla nikdy neuděláš tak aby nebyli neprůstřelný a výjímky a idividuální korekce inteligentní bytostí, je jedinej způsob jak ty díry zalepit.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#24
Takže je lepší někoho potrestat za to že jeho spoluhráč nezná pravidla, než aby někdo vlastní neznalostí o možnost obrany přišel?
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#25
Když tak o tom přemýšlim, tak jo...s tou korekcí, že ten hráč není tretanej za neznalost pravidel, ale za jejich porušení.
Ten co pravidla porušuje, ať už s jakýmikoli polechčujícími okolnostmi, má mít vždycky menší privilegia, než ten co pravidla neporušuje, v případě, že dojde na konfrontaci jejich zájmů.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#26
Myslel jsem, že aspon ty by jsi mohl mít rozum. Překlep se čas od času stane vždy. A pokud ti někdo naběhne do plošnáku, je to z tvé strany porušení opravdu těžko. Tím chci říct, že v neúmyslné formě k porušení dojde a není to tak neobvyklé což nutně vede k tomu, že čas od času nějakou tu ránu navíc schytá i někdo kdo nechodí na forum a vpodtsatě nevinný hráč za to dostane ban.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#27
Tohel zrovna nemyslím, tohel řeší ta parta, bych to tak typnul.
doufám, že ty pravidla Bod mrazu budou co nejdřív zrušený, ale j eto pořád lepší než ten bordel s debatováním co vzniknul. Podlemě celá ta situace byla tak nesmyslná, protože ji moonty uměle vytvořil, jinak ty pravidla jsou podle mě docela dobrý, když nad nima stojí autorita GM (nemyslim Bod mrazu , ale původní PvP pravidla)...akorád hold nepočítaj s tim, že si bude chtít jejich porušení někdo vynutit
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#28
No taky jsem si myslel, do doby než jsem se dozvěděl, že stará pravidla fungují na bázi toho, že jakékoli pvp je trestné, ale pokud není hlášeno tak se trestá jen 1% určené dle mě naprosto unikajích měřítek.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#29
Ano, pravidla PvP jsou jasná. Přesto jsou neustále porušována nebo obcházena, viz. např. neustávající tvrzení "Vždyť jste řekli že nehlášené = není trestné". Po tom co se tu rozpoutala hromada flamu ohledně posledního velkého porušení PvP pravidel jsem to prostě a jednoduše utnul, a vyhlásil PvP pravidlo jediné, bez možnosti ho obcházet nebo se vymlouvat na nejrůznější dodatky vyhrabané po celém fóru.

Ad Urs: Neřešíme PvP, řešíme prohřešky proti pravidlům PvP. Tj. útok hráče (nebo na hráče) bez flagu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#30
No, v tom případě ti mohu říct, po posouzení situace.....to pravidlo bylo vcelku zbytečné.
Hráči se nesklidnili z nového pravidla či z hrozby, ale spíše z toho, že tresty byli po té poslední velké pvp akci dány natvrdo. A ty tresty by byli dány tak, jako tak. Navíc, vzhledem k tomu, že se polovina trestaných opravdu upřímně domnívá, že jsou trestáni neprávem, tak ani nehodlaji cokoliv teď provádět.
Takže klidně nové pravidlo mužeš zrušit. Protože z hlediska celkové situace tohoto serveru stav nezlepšuje, spíše zhoršuje.

A propo, jako hrozba nové pravidlo funguje vcelku dobře, jen právě má dopad jaksi na tu špatnou stranu. Vzhledem k tomu, že mi už dva elfové psali, že maj teď strach prakticky kamkoliv jít na lov, aby omylem někoho nezasáhli.
Odpovědět
#31
PvP se nemelo vubec povolit, rozhodne ne tak brzy tedy. Sami vidime jak to dopadlo.
Odpovědět
#32
Můžu vědět o jaký obcházení pvp jde při tom, že člověk považuje nehlášené pvp za netrastatelné? Jediné možné obejití pravidel bych viděl v tebou zmíněném případě, kdy postižený pravidla nezná, což je ale do jisté míry jeho vinna. Navíc hlavní osoba o kterou šlo Mir, ty pravidla určitě znal, takže to že nás nehlásil bylo jeho svobodné rozhodnutí to takhle neřešit.
Jinak 25 prohřešků za den, že je výjimečné?Biggrin
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#33
(18.08.2009 v 18:27)Whitey napsal(a): Ano, pravidla PvP jsou jasná. Přesto jsou neustále porušována nebo obcházena, viz. např. neustávající tvrzení "Vždyť jste řekli že nehlášené = není trestné". Po tom co se tu rozpoutala hromada flamu ohledně posledního velkého porušení PvP pravidel jsem to prostě a jednoduše utnul, a vyhlásil PvP pravidlo jediné, bez možnosti ho obcházet nebo se vymlouvat na nejrůznější dodatky vyhrabané po celém fóru.

Ad Urs: Neřešíme PvP, řešíme prohřešky proti pravidlům PvP. Tj. útok hráče (nebo na hráče) bez flagu.

Jak jsem napsal jinde - pokud poškozený podá dovolání, pak trestat. To, že někdo o tomhle neví, lze vyrešit tak, že mu vyskočí po smrti tabulka, která mu to ve hře řekne, ne?
Odpovědět
#34
Jo to zní celkem rozumě Ursi, jen se těším až schytám v dungu plošnák, vyskočí tabulka a než ji odkliknu budu mrtvýBiggrin
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#35
Budeš mrtvý předem, Urs píše že tabulka vyskočí po smrti. Nicméně tohle řeší jen smrt, ne samotné napadení. (a při napadení ta zpráva smysl opravdu nemá)

Iliciusi, pokud někdo neustále překrucuje moji zprávu, ačkoliv jsem ji několikrát plně objasnil - pak nedělá nic jiného než že překrucuje pravidla PvP tak aby si mohl dělat co chce. Je mi jedno jestli to chce napadený řešit nebo ne - to je jak říct že mrtvola už nemůže nic namítat a proto je zbytečné trestat vraždy.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#36
Jedno jestli to chce řešit? Zaprvé platí pravidlo o prominutí poškozeným takže to tak uplně jedno není. Navíc pokud jste se rozhodli udělat funkční pravidla pro PvP nezabývající se faktem zda to postiženému vadí či ne... Nechtěl bych být na vašem místě při vymýšlení tisíce pravdiel pro jakoukouli možnou sitauci.

Jinak doufám, že tím překrucováním pravidel nemáš na mysli mě, protože o to, jsem se nikdy nesnažil (když pominu můj sklon, řešit pvp prohřešky pomocí zdravého rozumu a k pomoci gm se uchylovat jen když je to nutné, místo toho se pravidel dogmaticky držet).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#37
ne ne iliciusi tim sem samozrejme myslen ja Smile velky prekrucovac a vychcanek co nedela nic jinyho nez cely dny a noci sedi a premysli jak zrovna vyzrat nad pravidly a jak najit tu nejmensi skulinku a obejit je. jediny co sem rek je ze sem pochopil z toho co sem cet ze k trestu je potreba nekdo kdo si bude stezovat. a kampak zmizel tvuj prispevek: kde neni zalobce neni soudce? hm? uz me to fakt nebavi snazim se uz nic neresit protoze to nema smysl. prijal sem trest ale nenecham ze sebe delat debila co hleda skviru v pravidlech.
Dherin
Odpovědět
#38
(18.08.2009 v 21:57)Ilicius napsal(a): Jedno jestli to chce řešit? Zaprvé platí pravidlo o prominutí poškozeným takže to tak uplně jedno není.
Nechci slovickarit, ale myslim si, ze je stale zadouci nejaky prostor pro rozhodnuti i mimo pravidla (mam za to, ze ten prostor ta formulace tak trochu i vymezuje "Pomůže mu pouze osobní přímluva napadeného." - zduraznuji slovo pomuze - tedy nejedna se o to, ze by hrac promijel, hrac se primlouva za jineho a finalni rozhodnuti uz na hraci neni.. pokud to spatne chapu, tak me Whitey urcite opravi). Myslim si, ze netreba zduraznovat, ze aktualni rozhodnuti kompetentniho gm v te ktere konkretni situaci je obecnym pravidlum i prani poskozeneho nadrazene. Mmj. proto, ze hraci "zkousi stale nove veci", muze nastat situace, ktera tu jeste nebyla, muzem mit podezreni na umysl, ktery dela z normalne neskodneho cinu neco jineho ("Prohřešky budou posuzovány a trestány podle aktuální situace a okolností.") apod. Zadny pravni system nemuze byt dokonaly, natoz pravni system na takove "domacke" urovni, jakou tu mame ("GM tým Manawydanu není příznivcem dlouhých seznamů pravidel a omezení").
Osobne si nemyslim, ze je potreba vymyslet tisice pravidel pro kazdou situaci. Konkretne pro to pvp byla pravidla tak rozsahla a slozita (interakce podtemno x povrch, povrch x podtemno, zakladni pravidla, pravidla o provokaci, rozsireni zakladnich pravidel apod.), ze by snad i jednou mohlo dojit teoreticky k redukci (nerikam, ze je to aktualni, ale jednou, az se veci zmeni.. proc pak mit zvlastni pravidla pro podtemno, kdyz to same se muze vztahovat na jakoukoliv rasovou oblast podle momentalni diplomacie vudcu rasy.. zkratka by mohlo platit neco obecnejsiho, co se bude aplikovat na vsechny uzemni celky atd.).
Proste a jednoduse - primluva nebo rozhodnuti poskozeneho nehlasit ma svuj velmi omezeny vyznam, neni urcujici (mimochodem a ciste teoreticky - pokud napriklad poskozeny nabidne utocnikovi, ze se za nej primluvi pod podminkou financni kompenzace ve hre nebo jineho zvyhodneni.. tak je to situace, ktera muze nastat a kvuli ktere prave neni primluva urcujici - v tuto chvili by totiz bylo namiste potrestat oba Smile ). Dalsi pravidla jsou otazkou budoucnosti.
Odpovědět
#39
Ehm, tohle tady fungovalo a na RP shardu to podel mě není nic špatného, když se někdo ze zločinu vyplatí. V původní koncepci pravidel ( před bodem mrazu mi to přišlo naopak, jako leší řešení než honit po forku nějaký banany)
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#40
Tady se ale jedná o přímluvu na foru za peněžitou odměnu ve hře Wink
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět



Skok na fórum: