Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová pvp pravidla
#41
Takže, kdybych vybíral peníze za kurzy šermu (nepovolené pvp) tak je to porušení pravidel?

Jinak můžu vědět k čemu to pravidla mají sloužit, protože vždy jsem si myslel, že jediným důvodem pvp pravidel, je hráče chránit, ne principielně rozhodnout, že pvp je zakázáno ať hráči chtějí co chtějí...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#42
Iliciusi, tady se nemluví o tom, že dva spolu budou bojovat v rámci tréninku a jeden za to bude brát peníze, tady jde o to, že já bych třeba tebe napadl (případně zabil) a pak bych ti dal dejme tomu zlatku za to, že na forum napíšeš, že se za mě přimlouváš.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#43
Kromě ochrany hráčů fugujou pravidla k tomu aby shard běžel a nestal se z něj mrrdník kde si všichni dělají co chtějí a GM nad tím nemají žádnou kontrolu.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#44
No já si myslím, že dokud hráči neobtěžují ostatní, hrají rp a dodržují jistá obecná pravidla (zneužívání bugů, support atd) tak nevidím důvod, proč by si dělat co chtějí nemohli.
A na se s poškozeným rozumě dohodnout (zaplatit odškodné) místo toho to hned řešit banem mi taky nepřijde nic špatného.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#45
Mno můj názor je, že by flag měl nepvp hráče chránit předevčím před lootem a smrtí.
Opravdu nevidím důvod, proč by se mělo řešit třeba samotné napadení, či omráčení, když hráči maj prostředky jak viníka potrestat. Proč jste potom dělali věci jako zákoník... proč by měla fungovat stráž?
Odpovědět
#46
Flag je tu od toho aby se hráč hrající krafta nemusel bát vylézt z "GuardZóny".
Jakékoliv pokusy o kompromisy byly vždy vyloženy jako projev slabosti RT (my vaše pravidla vlastně nemusíme dodržovat, když se nějak domluvíme mezi sebou), takže se pravidlo zjednodušilo (a přitvrdilo).

Já opravdu nevím proč se tu pořád hádám s párem hráčů, kteří dokolečka melou svoji, jak je to pravidlo děsně nespravedlivé a jak se Bodu mrazu všichni bojí. Počkejte ale až místo PvP se začnu koukat po zneužívání bugů, to se teprve nasmějeme.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#47
mozna ze energie vynalozena ke koukani se po zneuzivani bugu by byla energii lepe vyuzitou nez sledovani ukliknuti se... povazuju to za daleko vetsi zlo kdyz si nekdo nahrabe zneuzitim bugu nez ze da nekomu omylem nebo i pravem jednu ranu. tim ale nemam na mysli uplne zabiti.
Dherin
Odpovědět
#48
Jaká je výmluvu ukliknutí? Možná to nejde moc dobře poznat z logu, ale hráč postižený hráč to většinou dost snadno pozná.
A navíc ukliknutí je věc, která se vždycky stávala a vždy stávat bude, takže si myslím, že pravidla by s tím počítat měli, nemluvě o tom, že snad neznám nooba co by se když ho někam poprvé vezmu aspon jednou neukliknul a jestli to že je někdo noob začnete považovat za prohřešek...
Navíc znovu opakuji kouzla, u těch jsou hned několik možností, kdy je jakýkoli trest naprosto nežádoucí:
plošná kouzla:znám mágy co si spočítají, že kouzlit plošnák na 10 potvor a tanka se prostě vyplatí (a to i tomu tankovy)
summoni: možná to už opravili, ale čas od času je popadne amok a jdou i do toho na koho jít neměli
prokletí: když člověk proběhne kolem bojující kněze opravdu nelze mít knězi za zlé, že ho zasáhlo plošné prokletí
trvalá kouzla: když do nich někdo vběhne, což se stává, tak je to spíš jeho vinna, než vinna mága

Uznávám, že tohle všechno, není uplně běžná situace, ale jsou to věci, které se čas od času opravdu stávají, takže to, že za něco tohoto typu někdo dostane ban je pokud se nezmění pravidla fakt a otázkou je jen kdy.

Navíc nechápu v čem vadí, že by si hráči řešili pvp samy když se na tom dokáží dohodnot. Pravidla snad nemají sloužit jako ukázka moci GM, které díky nim má právo každého zabanovat, ale jako způsob řešení problémů a udržení shardu v chodu.
A ještě jedna věc, to že jsme dostali BAN už je tak trochu pasé, to že máme výhrady je už věc jiná, které s tím souvisí minimálně.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#49
Radstare nejsi sice člen RT (aspoň to pořád tvrdíš), v tvém případě ale RT nebude (dle mého názoru) proti využití pravidla Bodu mrazu č. 1.
jaski: Je naše věc jak a kam vynaložíme svoji energii. Přestaň prosím nakazovat co má nebo nemá RT dělat, děkujeme.
to Ilicius:
KOLIK BYLO TRESTŮ OD DOBY VYHLÁŠENÍ BODU MRAZU?
KOLIK BYLO CHYBNÝCH OBVINĚNÍ, NEPOČÍTÁM-LI PRVNÍ DEN, KDY JSEM MĚL OPRAVDU VÝBORNOU NÁLADU?
JÁ NEJSEM IDIOT ABYCH V LOGU NEPOZNAL KDY JDE O PVP PROHŘEŠEK A KDY JDE O "UKLIKNUTÍ".
Mimochodem, hlášení těchto "ukliknutí" můžete bránit ustanovením party, která mimo jiné DOST zefektivní žehnací a proklínací modlitby.

Manawydan je server s OMEZENÝM PVP.
PvP je omezeno PRAVIDLY, nikoliv dohodou mezi hráči.
Pokud se vám to nelíbí, nikdo vás tu nedrží. Pokud se do vyhlášených pravidel nepřestanete bezdůvodně navážet, tak o vaše "držení" ani nebude zájem.

Tímto končím JAKOUKOLIV diskusi o JAKÝCHKOLIV pravidlech Manawydnu z mé strany. Dobrou noc.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#50
Neříkám, že tyhle pravidla ihned povedou k BANu , k tomu je potřeba jisté nakupení náhod...Jde o to, že někdy se to určitě stane a log podle mě k určení překliku moc určující není, hromada souvislotí se v něm totiž pokud se nepletu nijak nepozná.

Jinak nechápu, co je tak špatného na tom založit pravidla pvp na dohodě hráčů a soudit, jen případy kdy se hráči dohodnout nedokáží. Nechápu v čem je tak důležité nadsadit dogma morálce.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#51
Whitey...mi nezpochybňujeme tvuj zdravý rozum. I když popravdě mě zaráží, že se jim oháníš, když si teď sám přiznal, že si první den byl pěkně v "náladě" a předpokladam, že to pravidlo vzniklo z afektu.

Nerad bývám já ten moralista, ale něco bych tu rád napsal celému RT týmu. Gm by se měli vždy k hráčům chovat fér.

Já chapu, že se některý hráči k vám nechovaj fér, že vás to štve a že to člověka dost zamrzí....kor, když to děláte zcela dobrovolně a pro svoojí zábavu, stejně tak pro zábavu hráčům. Ale vy jste ti, kdo tu mají moc měnit věci, určovat pravidla a běh světa. A vy by jste se měli vždy chovat k hráčům fér. Vždycky.
To, že pár hráčů dělá blbosti a naschváli vás neopravňuje k tomu, aby jste byli nefér vůči ostatním hráčům, kteří to nedělaj. A od toho tu jsou pravidla.

Ano Whitey, na tom se shodneme. Svět MW má nějaka pravidla a ty by se měli dodržovat. A předpokladá se ale, že ty pravidla budou taková, aby nebyla zneužitelná jak hráči, tak Gmky. To pravidlo bodu mrazu...já přiznám, že z něj strach mám. Víš proč? Protože i když se tu oháníš zdravým rozumem a já ti kupodivu zcela věřím, že posoudíš situaci objektivně, tak přesto vím, že můžeš udělat chybu. A souhlasím taky s Iliciusem, že v logu neni vidět vše a všechno. A bohužel vím, že místní Gm občas o prohřeškách nejednaji přímo s těmi, co je udělali. Ale prohřešek prostě posoudí, udělaj verdikt a hráč je pak nucen bránit se a vysvětlovat to až tady na forum. Což je mnohdy ale už pozdě.

Takže nechápu, proč se divíš, že mají někteří hráči strach. Tady nejde o žádnej princip, ale o tvrdej fakt, že tohle pravidlo se může zvrtnout.
Odpovědět
#52
Myslim, že to přeháníš Sule, myslim, že pravidla bodu mrazu za chvilku zmizej a splněj svůj účel a to, že si teď dávaj sakra lidi dávaj pozor na situace, který by pak GM museli složitě řešit a který občas nemaj ani řešení a přesto se vyžaduje od GM aby daly nějakej verdikt. Ta moje poznámka je asi toliko k té tvoji férovosti.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#53
já s tebou souhlasím Kozlíku Smile

Ale Whitey se tu moc divil, proč se někteří hráči bojí nových PvP pravidel. Tak alspoň vidí, jeden z těch důvodů.
Ano, spousta hráčů má strach z nového PvP pravidla. Tak to prostě je.
A já se jim nedivím. A nelíbí se mi to.

PS:
Ale jinak to s tou férovostí myslím vážně. A tím nechci Gmka osočovat z nefér chování, ale prostě občas jim to ujede, potíž je, že když jim to ujede, je to horší, než když to ujede hráči víš.

Ale to byl spíš sem tak nějak dodatek mimo téma. Spíš k reakci na Whiteyho slova používání zdravého rozumu při rozhodování Smile
Odpovědět
#54
Par bodu k pravidlum o bodu mrazu:


Situace:

Drowi skupina pvp postav jede k Isharu. Zde je napadne non pvp skupina postav obrancu, vyuzivajiich vyjimku z obrany mesta a uzemi k moznosti utoku. Jenze podle pravidel kdyz se zapoji jiny drow nez ten napadeny, porusi pvp pravidla kvuli tomu ze obrance nema pvp flag, a vstup na uzemi pouze dava moznost utoku a lootu obrancum (podle predchozich vyjadreni napr. gm Stig).

Druha varianta situace:

Skupina nadzemcu jde sbirat kytky do podtemna. Vetsina ma pvp flag. Potka je skupina bez pvp flagu. Vyzvou je k odchodu, nazdemci zautoci a pozabiji je = podle pvp pravidel trestna vec.

Varianta druhe situace: drowove zautoci tedy prvni, ale budou nadzemce zabijet po 1, protoze oni nemaj pvp flagy a utocnici s pvp flagem nemuzou napadnout non pvp obrance! Kdyz tak ucini, dle striktniho vxkladu pravidel jde o poruseni pvp pravidel.



V techto prikladech jde o jasne zneuziti pravidel, ale je to v poradku kvuli dodrzovani pravidel v ramci bodu mrazu (, Jakékoliv nepovolené PvP povede automaticky k týdennímu banu útočníka. Pomůže mu pouze osobní přímluva napadeného.).
Jak tyto situace resit aby nemohlo dojit k jejich zneuziti?
Odpovědět
#55
Nechci to psát do topicu určeného k hlášení prohřešků, ale ráda bych se zeptala na vysvětlení někým kompetentním výroku:

(15.09.2009 v 21:01)RadstaR napsal(a): ...pouhej jeden utok bez omraceni nebo zabiti neni prohresek...

Jak je to tedy s "PvP", co je to "PvP"? Byla jsem přesvědčená, že jde o vzájemné útočení mezi postavou a postavou - tedy útok = napadení, ne výsledné zabití (tedy fakticky že i nonPvP postavy by mohly útočit beztrestně, pokud dílo nedokonají) ??? Díky...
Eressëa - což znamená Osamělá.
Tavaro Olvarion - Syn rostlin.
Kamilka Flíčková - nadšenec z povolání.
Odpovědět
#56
Bylas přesvědčená dobře, PvP je prostě boj mezi postavami. Fígl je v tom, že MW je server s omezeným PvP, což občas způsobuje problémy. Hráči se zaplým PvP flagem se navzájem mohou mlátit a zabíjet dle libosti, omezuje je v tom pouze RP jejich postav. Problémy nastanou, kdykoliv se do křížku dostanou postavy bez flagů nebo se to nedej bože namíchá. Pak záleží hodně na kontextu (a případném lootu, protože loot je v takových situacích striktně zapovězen všem).

To, co Radstar vedle napsal o tom, že "jeden útok bez omráčení nebo zabití není prohřešek", se mi docela líbí. Pochopitelně ale zase záleží na kontextu. Mlátit/střílet kolemjdoucí s tím, že "každého jen jednou" by sotva prošlo. Ale když se moje non-PvP postava dostane do ostrého sporu s nějakým nevychovancem, velmi uvítám tu možnost, po předchozím důrazném varování, mu švihnout jeden šíp, kam slunce nesvítí.
Caladhiel - hraničářka
Odpovědět
#57
No až někdo začne střílet šípy na kolemjdoucí, není lepší možnost než ho bez řešení hráčských pravidel strčit do vězení podle zákonů pro postavyBiggrin
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#58
Proto volám po tom, aby se zejména k herním prohřeškům vyjadřoval pouze jeden člen týmu a to inkvizitor.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#59
Přesně jak píše Beddy, souhlasím, že tohle by měl dělat jen jeden člověk a ne ten, který se neustále míchá do konfliktů.
Ale takové napadení je snad taky proti pravidlům, ne? Prosím Gmka o odpověď příp. vysvětlení. Pravidla v současné době nastavená se mi zdají celkem jednoznačná a striktní, a považuju to za dobře - a tady je gmko zpochybňuje... povede to k dalším okecávačkám a hádkám a nedorozuměním... Angry
Eressëa - což znamená Osamělá.
Tavaro Olvarion - Syn rostlin.
Kamilka Flíčková - nadšenec z povolání.
Odpovědět
#60
"1, Pravidla MW jasně stanovují že mezi hráči smí dojít k souboji a/nebo lootu pouze po předchozí dohodě."

Souboj začíná první ranou, tudíž je i samotný útok porušením pravidel. Jako vždy ale jde zároveň o individuální situace, které se mohou z tohoto bodu vymykat. Facka je facka...
Pokud gm neurčí jinak chovejte se podle pravidla 1.
Pokud by uprostřed Isharu byla bomba, na ní nápis: "nesahat, jinak bude konec světa..."
Tak dávám manawydanu tak tři vteřiny života ...
Odpovědět



Skok na fórum: