Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová pvp pravidla
#1
Jen jedno takové upozornění, pokud mág sešle ohnivou zeď, či chapadla tak se z toho podle současných pravidel zdá se stává dosti sebebanovací kouzlo.
Už jen proto, že se to dá využít k cílenému banu dotyčného mága.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#2
neresit a spat..

rano moudrejsi vecera.. jste vsichni unaveni a s horkou hlavou
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#3
Ano, vím o tom. Nebudu rozdávat tresty v afektu.
Chci poděkovat všem že jste mě vzali vážně, a že se situace zklidňuje.
Vyhlášená pravidla jsou krizová a dočasná - počítám s tím že (velmi) brzy budou zmírněna nebo zrušena.
Ustanoven oznamovací topik pro tresty za nevyžádané PvP.
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=1272
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
Nová pravidla jsou pitomost a ne krizová. Teda nechci tě urazit Whitey, ale prostě jsou chybná.

Prostej důvod: jsou zneužitelná samotnými Gm, ale i hráči.

Popravdě mě se nelibí, že mi jednou do hry logne Gmko a oznámi třebas Flafině, že ji dává týden trestu, proto, že na mě vystřelila, to je prostě hovadina. A já to v tu chvili nehodlam řešit, protože je to zas jeden problem navíc, na kterej se člověk musí soustředit aby laskavému Gm vysvětlil, že to nebylo nepovolene PvP.
To první věc.

Druha věc, pořad to s tím PvP nechapu. Kdyby jste udělali klasický, funkční pravidla PvP, a nevymýšleli extra pravidla pro DL, extra pravidla pro tuhle a tamtu situaci, byl by klid.

A co se týče te tzv. "krize". Mužeš mi říct, co je to za krizy? Pár hraču se pojelo. Někdo nahlasil nepovolene PvP. Tak jste to vyřešili...rozdali jste tresty. A jede se prostě dál. Udělaj znovu chybu...daš jim zas trest. Buď se poučej, nebo časem skončej na absolutním banu.
Odpovědět
#5
Súlë: Jooooo kez by to bylo tak jednoduche. Bohuzel mezi hraci je az moc vychcanku, kvuli kterym nejde udelat ty pravidla jednoducha (viz posledni pripad a nekolik jedincu predvadejici sve umeni na foru).
Odpovědět
#6
Byla by jednoducha, kdyby to RT resil oboustranne, a ne jednostranne podle toho jak se mu to zrovna hodi a koho tresta.
Odpovědět
#7
Byla by jednoducha, kdyby nebyly lidi jako to, kteri hledaj kdejou skulinku jak je obejit.
Odpovědět
#8
Byly by jednoduché, kdyby se PvP a nonPvP postavy striktně oddělily. Viz můj post jinde.
Odpovědět
#9
Jiste, jenze to by tu nesmel byt jistej tlak ze strany PvP .......cenzurovano.... Smile
Jinak doufam, ze tohle bere kazdej jako jen jako moje stanovisko a ne jako prohlaseni za tym.
Odpovědět
#10
Popravdě řečeno. Mě to připadá až extremně jednoduché. Dobře, chápu, neni. Máš pravdu Rade, vždy se někdo najde. Na druhou stranu, jde o to, že pravidla musí být napsana tak, aby pokryli většinu klasických situací, ke kterým s největší pravděpodobností muže dojít.

K situacím extremním, tak od toho je tu právě rozhodnutí Gm.

Co se týče jejich napsání, nemyslím si, že je to až tak složité. Chapu, že aby ty pravidla byla jasná, bez skulin atd. museli by být řekněme lehce extrémě postavená na tom, že PvP budou v praxi omezovat. Ale to si myslím neni na škodu. Já PvP stále ještě tady na tom serveru považuji čistě za věc oboustraného rozhodnutí zúčastněných stran a na tom se ty pravidla daj celkem lehce postavit.
Ano, až tu nastanou případy, kdy server pojede na ostro, bude tu X hráčů denně a budou se tu řešit RP typu: rasová nenávist, rasové valky, nájemní vrazi atd. Pak by se ty pravidla upravit do volnějšího směru asi museli.
Ale napsat pár pevných a přesných pravidel neni těžké, kor když pod to dopíšeš pravidlo, že finalní rozhodnutí Gm je nezvratné.

A propo, ještě jeden návrh. Stačilo by v Gm týmu vyčlenit jedno Gm, které by se specialně zabývalo řešením těchto potíží. Takovej řekněme "soudce". Neříkam, že musí soudit, vše a všechno. Mam tim namysli svěřit někomu dohlížení nad dodržováním těhlech pravidel. Prostě Gm, které by s nima pracovalo a byl by to on. Kdo by měl v případném sporu poslední a finalní slovo.

Tím by se zabránilo tomu, že by vznikali spory typu: Ale tohle Gm s tím souhlasí, a tohle Gm zase ne. A vy jste rozhodli špatně atd.
Odpovědět
#11
PvP nemůže být ani teď rohodnutí obou stran, protože jsou situace mezi hráči, které se dají zvrátit jen PvP cestou.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#12
(17.08.2009 v 14:05)Súlë napsal(a): A propo, ještě jeden návrh. Stačilo by v Gm týmu vyčlenit jedno Gm, které by se specialně zabývalo řešením těchto potíží. Takovej řekněme "soudce". Neříkam, že musí soudit, vše a všechno. Mam tim namysli svěřit někomu dohlížení nad dodržováním těhlech pravidel. Prostě Gm, které by s nima pracovalo a byl by to on. Kdo by měl v případném sporu poslední a finalní slovo.

To už tady bylo. Nejsou lidi. V týmu není dostatek lidí na to, aby fungoval svět, natož ještě soudce. Navíc je to drbárna, vím co říkám. Za celou dobu MW tohle byli ochotni dělat dva lidi - Zlatá Rybička je prachu, Quazim je v prachu.
Odpovědět
#13
budiž jim země lehká...
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#14
Ursíku, nová pravidla jasně oddělila PvP a nePvP postavy, ne?
Každopádně "nová pravidla" vyhlášená jako Bod mrazu jsou přesně to, co tu začalo být potřeba.
Nevím jak zbytek RT ale mě už nebaví když mi někdo veřejně na fóru kálí na hlavu. Proto pravidlo č.1.
Pořád někdo hledá skuliny jak se vyhnout PvP pravidlům, nebo jak je naopak zneužít pro svou potřebu. Případně jak "správně" vysvětlit to co právě udělal. Proto pravidlo č.2.
Obě pravidla jsou přesně taková jaká jste požadovali: jasná, jednoduchá a normálně hrajícího hráče se nijak nedotknou.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
tak jeste jednou protoze me taky nebavi kdyz mi nekdo rika jak se snazim vyje*** nad pravidlama. to ceho sem celou dobu chtel dosahnout je to ze se vsude rikalo jak neresite nenahlaseny pvp ze nejste policajti a najednou horlive resite to co po vas nikdo nechtel... o to mi celou dobu slo a nehledal sem nikde jak obejit pravidla. proc sem zautocil na ne pvp postavy bylo myslim jasne popsano.
Dherin
Odpovědět
#16
Me by zajimalo, kde si vzal hlasku " se vsude rikalo jak neresite nenahlaseny pvp ze nejste policajti ". Pokud me nekdo neco nahlasil, tak jsem to pokazdy vyresil. Takze tohle je jen blbej kec a kupodivu obcas kouknu i na logy dobrovolne a nedela me problem klidne vyresit i neco zpetne. Proc ne. Je uplne jedno, kdy k prohresku doslo. Hlavni je, ze k nemu doslo a ze se to treba delsi dobu neresi nic neznamena.

Proste nekteri evidentne nechapu a chapat ani nechteji. Hrajte normalne bez porusovani pravidel a nemate se ceho bat.
Odpovědět
#17
Radstare řeknu to takhle, sám vidíš že hrát bez napadení jiného hráče nelze. Viz 15 porušení za 1 den bodu mrazu. To nemluvím o tom, že hrát já tak jich tam budou v průměru možná i další dva, tři denně jako rp tréning v Melee.

To, že se nehlášené prohřešky neřeší, podle mě není žádná forma obchízení pravidel, či něčeho podobného, protože hráči dle mého nedělá problémy prohřešek nahlásit, pokud usoudí, že by měl být potrestán. Pokud usoudí, že tomu tak není prohřešek nehlásí a neřeší=počítá se jako odpuštěný.

Klady jsou tohoto systému jsou podle mě jak v tom, že se gm vyhnou nutnosti prolézat logy a kontrolovat omluvy, kterých je mnohem víc než trestatelných prohřešků vůči pvp. A za druhé v současném systému hráč může celkem snadno, přijít nevině k banu, stačí překlik k utoku, nebo plošné kouzlo na osobu, která chodí na fórum jednou do měsíce (jsou takové) či na nooba, který jednou logne a už se tu neobjeví.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#18
Iliciusi, víc než půlka z těch 15ti porušení byl jeden a ten samý hráč, navíc ne moc dobrý, podle ohlasu v daném tématu.
Také teď není kontrolováno PvP v partě (kromě lootu).
Plný zákaz PvP platí dál, a čím více proti němu brojíte, tím větší mám chuť ho zachovat.

Co se hlášení nebo nehlášení prohřešků týká - říkám to speciálně pro "jaski" podruhé a doufám naposled:
Nikde jsem nepsal, že pokud PvP prohřešek nikdo nenahlásí tak že není trestný.
Trestný je každý prohřešek proti pravidlům MW, ať se na něj přijde jakoukoliv cestou a v jakoukoliv dobu.

Už jen z toho důvodu že někteří hráči prostě fórum nepoužívají a nemusí vědět jak se bránit, nebo že vůbec útok na ně byl proti pravidlům MW.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#19
Já bych PvP s hráčů s PvP flagem absolutně neřešil. A PvP hráčů s nonPvP flagem trestal automaticky.
Odpovědět
#20
Polovina od jednoho hráče, no ono i těch 7 prohřešků denně mi přijde celkem dost a pravděpodobnost, že by někdo nevěděl, že pvp je zakázaná mi tak velká nepřijde jde jen o to, že ne všichni hráči chodí na forum pravidelně a často.
Navíc mi přijde dost hloupý, trestet hráče za to, že někdo jiný nechodí na forum.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět



Skok na fórum: