Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Volby v Isharu a vše s tím spojené
(29.06.2014 v 04:38)Cessnek napsal(a): Jak lze vidět Alwin je v právu, bylo vypsáno první kolo voleb, ve kterém bylo vše povoleno, včetně uplácení, bylo povoleno přijímání nových občanů atd. podle standartních pravidel(i když v pokec o bratrstvu se od toho stig distancuje). Podle příspěvku gm erika je zřejmé, že bylo povoleno vše(včetně uplácení) a dokonce Stig v naději, že to pomůže vyhrát volby jeho kandidátovi, povolil volit všemi postavami z jednoho účtů. Volby ale vyhrával alwin za podpory mé postavy Ramayana, která začala RP uplácet občany města. Uplatila cca 5 hlasů, chycena nabyla ani při jednom, ale velký bratr to viděl. Svědectví poskytlo NPC proti Ramayanovi a byli zrušeny všechny hlasy(5 bez toho aby proběhl nějaký výslech), jestli ( manipulace). Stále mějte na paměti že volby jeli v duchu co není zakázáno je RP povoleno, jelikož nevyhrál Stigův mazel, volby byly zrušeny(manipulace) a vypsáno nové kolo za naprosto nových podmínek(manipulace), ve kterým bylo znemožněno víceméně hlasovat podporavetelům Alwina(bratrstvo)(manipulace).

Hele, ty seriozní médium a důkaze, nějak tu ale nikde nevidím, kde je RP vyjádření krále či jeho zástupce, že ve volbách starosty je přípustné uplácet či podvádět.. to by teprve byly nelegitimní a manipulované volby, za těchto podmínek.. to někdo skutečně formou vyhlášky řekl, nebo jen mystifikuješ?
Jak jsi na to prosímtě přišel? Biggrin Je zbytečné citovat Erika z roku 2009 (natož když tam píše cosi o vládě v Isharionu, nejednalo se totiž o volby vládce Isharionu (ten je momentálně hráči nevolitelný), tudíž ten příspěvek ani není relevantní.. připomenu, že Ishar a Isharion je rozdíl asi jako mezi ČR a Praha), protože je to jednak vyjádření OOC pravidel (mezi OOC a RP je "drobný" rozdíl) a druhak v daných volbách už tuto funkci nevykonával. Takže ano - uplácejte, podvádějte, ale pokud jste RP odhaleni, pak jste prostě RP podváděli ve volbách, což se bude (možná) RP cestou řešit, je to vaše smůla a breky jsou zbytečné.. je to asi tak jako že ve hře taky "můžeš" krást a vraždit, což ale nebrání strážím tě za to stíhat, zavírat a trestat.
Je to postavené na hlavu, protože tuhle zásadní věc tu nějak nikde necituješ (že by proto, že nikde není.. jinak nechápu, proč cituješ Janezz a Erika, oni podmínky neurčovali). Z logiky věci jsou volby napadnutelné (soudně), občanství lze odebrat a jinak žádná pravidla pro RP průběh voleb mnou porušena nikdy nebyla.

Tedy lze vidět leda tak to, že si to věcně neposunul vůbec nikam, bohužel.. stále je to o tom samém kopáním do něčeho, co proběhlo podle všech vyhlášených regulí - z jednoduchého důvodu, že vám to prostě a jednoduše nesedí do krámu. Tak jaképak odvolávání se na spravedlnost a rádoby mravokárcovství, když tu jde jen o osobní (= sobecké) zájmy několika osob.
Tohle už jsme tu všichni četli x-krát. Ono nejde jen sledovat nějaké útržky bez kontextu, je trochu třeba i sledovat nějakou logickou linku a ne psát křiklavě páté přes deváté (tomu říkám bulvár já, zvlášť když to tu tak hezky vyšperkuješ pozlátkovým formátováním a zaplým Caps Lockem). V podstatě si tu tudíž nedokázal vůbec nic.

EDIT: A jinak Alvin a já a kdo koho kdy (první) urazil, to je pohádka na delší povídání. Já bych se s tím tak neukvapoval, myslím si, že co se týče tohohle, tak jsem v právu.
EDIT2: Jo a pokud mě paměť neklame, Alvin dostal následně příležitost vládnout ve Vilhelmovicích přímo od regulérního vítěze. Jak s ní naložil, nechám na vašem subjektivním posouzení.
Odpovědět
Stigu.. na tohle reagovat budu, i když jsem nechtěl už nic psát...
Pokud vím, pro Vilhelmovice jsem dělal všechno co šlo a prošlo... Zařídil jsem knihovnu. tržnici, lodní dopravu do Cyprony, dílnu řemeslníkům, minimálně jeden dům pro jednoho z místních "zemědělců", hospodu, atd....... Oproti starostovi, který nebyl schopný za tu samou dobu ani předělat tržnici, jsem toho myslím udělal dost...
Spousta dalších nápadů se prostě nerealizovala, protože jsem se dozvěděl něco, co mě tak rozhodilo, že jsem předal majetek a z hodiny na hodinu smazal postavy a skončil s hraním.
Mimo jiné - vláda ve Vilhelmovicích, kde jsem si musel nejprve nechat všechno schválit není žádná vláda... jen jsem tam dělal poskoka co se je snažil pozvednout trochu na úroveň...
Tak opravdu přestaň s tím mystifikováním a očerňováním...
Kdo koho kdy urazil souhlas. Já tebe.

Edit: V tom případě nechápu, proč mě dáváš jako špatný příklad. A že by to z toho cos napsal vyznělo jinak si asi nebudeme namlouvat....
Odpovědět
Nikde jsem taky nenapsal, že si myslím opak, tedy žes dělal málo. Ve své době si byl dost aktivní RP hráč a sám vím co obnáší ze strany hráče postavit/upravit třeba jen jeden dům.
Jde mi jen o to, že tu skoro každej starosta (nebo podobnej funkcionář) pořádně vydrží aktivně zastupovat funkci většinou tak 1-3 měsíce, takže bysme mohli volit pořád (což ale nechci). Já oceňuju každou práci, ale krátkodobá nesvědčí moc stabilitě a objevují se druhotné problémy. Když se do toho ještě ani nedohodnem na tom, co jsou volby, jak maj probíhat a jestli a kdy je můžu vůbec vyhlásit/uzavřít, tak je veškerý organizovaný fungování v trapu, nejde prostě nic reálně dělat, nic se neděje a tohle nic se neděje je sem tam proloženo pár týdnama náhlé aktivity ("nové koště dobře mete"). Přitom už jen např. pouhá změna starosty a všechny věci s tím spojené (rady a návody do začátku, klíče od všeho a změny zámků apod.) trvaj několik hodin, samotné volby většinou minimálně týden..

Stejně jak mi tu lidi nadávají, že jsem "z někoho neudělal starostu", tak mi nadává neaktivní starosta, pokud ho sesadím. Pokud nedělám nic, hráči nadávájí, že starosta není aktivní, neloguje do hry. Tuhle si tu jedni stěžovali na to, že slovně zmiňuji "neviditelná NPC", zatímco jiní mi kdysi vytkli, že jsem tato NPC nenasadil do boje proti (jiným) hráčům.
Přitom tyhle věci se tu řeší téměř výhradně až na výslovnou žádost/stížnost/dotaz hráčů, fungujem tu tedy defakto jako policie, která by se nejradší válela.. ale přesto to bude vždycky z naší strany zlovůle, ať se rozhodne cokoliv jakkoliv. Smile
Odpovědět



Skok na fórum: