Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rasové perky Orka
#21
Super, aspoň budu mít míň práce.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
Hafiku zalez radši zpatky do podtemna a nevyjadřuj se....
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#23
Jstlize rasovy perk bude mit 4 stupne, s tim ze 4 ma byt silou ekvivalentni klasickym perkum, tak z toho zakonite vyplyva ze prvni stupen bude na stejne urovni klasickeho perku, tzn. bude stat za nic (jako priklad uvedu odzbrojeni s velmi malou sanci na aktivaci pri 1. stupni).
Pokud budu chtit aby perk za neco stal, musim do nej investovat body. Coz v soucasnosti, kdy non humici maji nasponovane perky (vetsina povolani, vcetne remeslniku napr kovaripokud chteji kovat v budoucnu nejlepsi veci co pujdou), a potrebuji zakladni klasicke perky. Takze rasovy perk si pak na dalsich urovnich veme malokdo, pokud vubec. A kdyz uz si ho veme, tak rapidne klesne jeho konkurenceschopnost s ostatnimi v dane kategorii (napr. valecnik).
Dalsi veci je neustale omilane "aby z toho mela prospech vetsina". To je podminka prakticky nedosazitelna pokud ten perk ma za neco stat. To co upotrebi valecnik prakticky nikdy neupotrebi craft, a naopak.
A nechapu, jak nekdo muze navrhovat napr. vetsi vyteznost dreva...ze se nad tim nezamysli a nespocita si, jestli mu tech 4-5 str za polinko navic stoji a je ochotnej tak obetovat neco co dela napr. cloveka v pvm i pvp mnohem lepsiho jak jeho postavicku ktera je lepsi v "kaceni" lesaSmile
Ale jak vidim tak kazdymu je to jedno, jen bych doporucil aby pak ti co se ted smeji neustalemu odkazu na cloveka pak v budoucnu nenadavali a nestezovali si, ze urovne lidskych povolani nemohou nikdy dosahnout kvuli jejich perk bodum navic.
Odpovědět
#24
hafe furt tu kydas jak sou lidi skveli...ostatni rasy zase lidi o dost prevysuji ve statech tak lidi proste maj o par bodu perku navic...tohle je podle me dostatecne vyrovnani nevyhod ci vyhod cloveka
a jak rikas: "aby z toho mela prospech vetsina". To je podminka prakticky nedosazitelna ....blbost...staci trochu premyslet Wink
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#25
Soucet statu cloveka pro kazde povolani je 315. Pro elfa je to 320. Elf ma vzdy +5 bodu.

Tento propocet byl proveden bez ohledu na tento dodatek:
knhovna, vyvoj vlastnosti napsal(a):Člověk je specifický tím, že při výběru rasy (na nulté úrovni) si vybere jednu z vlastností, do které bude mít 5bodový talent. Výběrem talentu se mu zvýší nejen daný rasový základ, ale i maximum dosažitelné v této vlastnosti. Tento talent není v tabulce zahrnut.

Takze ne, clovek nema perk body na vyrovnani statu.
Odpovědět
#26
jenze clovek i s timhle+5 bonusem nedosahuje takovych maximalnich statu jako jine rasy...
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#27
Edit: vsechny rasy mimo cloveka maji rasovy stat cup soucet 320.
Nedosahuje takovych maxim, ale to uz je specifikum kazde rasy. Elf ma nizsi silu o 15 bodu, vyssi dexu (i tam kde neni potreba), ork ma int jen 30 atp. Tio uz se lisi postavu od postavy a je na hraci jak vyuzije danych maximim a minim.
Odpovědět
#28
Úprava (a oprava) systému počítajícího volné body mě navedla k myšlence:

Rasový perk "Národ bojovníků", level perku 1-4:
Ork dostane zdarma perky "Zacházení se střední zbrojí" a "Silný úder" ve výši rasového perku Národ bojovníků.
(rasový perk = dostává ho konkrétní rasa při tvorbě rasy, na 1. úrovni, další úrovně se může normálně naučit za body)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#29
(19.06.2010 v 10:30)Whitey napsal(a): Úprava (a oprava) systému počítajícího volné body mě navedla k myšlence:

Rasový perk "Národ bojovníků", level perku 1-4:
Ork dostane zdarma perky "Zacházení se střední zbrojí" a "Silný úder" ve výši rasového perku Národ bojovníků.
(rasový perk = dostává ho konkrétní rasa při tvorbě rasy, na 1. úrovni, další úrovně se může normálně naučit za body)

Dobrej napad, jen je problem ze tak, jak je to udelany tedka je to jen pro kneze(konkretne tenhle perk Smile )
Pokud by se teda chtel war vyhnout rychlymu uderu, ale o tom pochybuju...
Odpovědět
#30
Nehledě na to, že válečník má střední zbroj v základu.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#31
Je to spíš příklad jakým směrem se můžeme ubírat v rasových percích, než návrh na skutečný perk (jak to asi vyznělo Smile ).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#32
(19.06.2010 v 14:04)Whitey napsal(a): Je to spíš příklad jakým směrem se můžeme ubírat v rasových percích, než návrh na skutečný perk (jak to asi vyznělo Smile ).

Pak je vse v poradku Smile
A dokonce si myslim, ze je to skvely napad, jak resit rasove perky
Odpovědět
#33
(19.06.2010 v 14:04)Whitey napsal(a): Je to spíš příklad jakým směrem se můžeme ubírat v rasových percích, než návrh na skutečný perk (jak to asi vyznělo Smile ).

Rasový perk si představuju trochu jinak. A to spíš nějakou opravdu rasovou zvláštnost oproti jiným rasám. To že bude mít 1. level perku silný úder a střední zbroj, na tom nic rasovýho neni, to může mít časem každej.
Rasový perk u orka bych viděl např. "Houževnatost" - vrozená odolnost vůči zranění (-x dmg). Rasový perk by neměl stupně, byl by jen jeden jediný stupeň, protože je to vrozená vlastnost nebo schopnost.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#34
Mit zbroj na prvnim stupni je nahodou znacna vyhoda. A to pro orci hranicare, bardy (Biggrin), kneze a dalsi kterym to usetri perkovni bod. Nebo by to mohlo byt reseny tak, ze tento perk je pro orka stejne drahej na body jako u zakladniho povolani ktere je ma.
Odpovědět
#35
Znovu opakuji:
Tento perk byl příklad nového směru, kterým se můžeme při tvorbě perků ubírat.
Rozhodně jsem tím nechtěl říct že jediné "rasové perky" bude soubor stávajících perků zadarmo.

Ustoupil jsem od svého požadavku aby rasový perk měl význam pro každého, tzn. už nejsem proti perkům "+15 do střelných zbraní". Pochopil jsem že rasa jako taková má prostě své dispozice, a pokud půjde ork na řemesla, musí počítat s tím že jeho genetická výbava byla určena pro něco jiného (a že ji tak nevyužije).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#36
Whitey
V tom bych byl velice opatrnej, neříkám že ne, ale velice opatrně. Např. na DP2 jsem nešel asi hlavně proto, že jsou tam rasy předurčeny ke konkrétnímu povolání.
Tedy, chci hrát bojovníka? tak je jasný že si musím vzít rasu X, chci hrát kouzelníka? tak jen blbec by si vzal jinou rasu než Y, která mu k tomu dává největší bonusy.
Tohle je velice ošidný a podle mě i nebezpečný.

Rasový perk by měl být jistě něčím charakteristickým pro danou rasu, ale nemělo by to tím tu rasu bonusově automaticky začlenit/předurčit k nějakýmu konkrétnímu povolání.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#37
No, takhle mě člověk předurčuje k jakémukoli povolání...
Jinak nevím, podle mě by ty bonusy měli být použitelné pr většinu povolání...Nebo takhle bonusů dost, aby si v nich většina povolání něco našla, s tím že to ale přeci jenom podpoří jen některé buildy...Nemám nic proti trpasličímu hraničáři, ale je to povolání které se u buildu podle mě zaměří na jiné věci než elf.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#38
Podle me to odlisuje rasy od sebe a to je jen dobre. Elf by mel mit lepsi vysledky a predpoklady na kouzelnika, nez ork.. Kdyz tu budem mit unifikaci ve vsech moznych ohledech, tak ty rasy muzem rovnou zrusit.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#39
Vždycky budou lidi co si vezmou elfa na kouzelníka, i kdyby to měl být rozdíl 100 a 101 many.
Naštěstí vždycky budou i lidi hrající orčího kováře nebo hobita válečníka.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#40
Odlišnost ras v rovině perku, jistě - o to by mělo v rasovém perku jít. Ale vyformovat díky tomu jednotlivé rasy do ideálního povolání, to je podle mě špatně.
(20.06.2010 v 15:30)Valerie napsal(a): Podle me to odlisuje rasy od sebe a to je jen dobre. Elf by mel mit lepsi vysledky a predpoklady na kouzelnika, nez ork.. Kdyz tu budem mit unifikaci ve vsech moznych ohledech, tak ty rasy muzem rovnou zrusit.

Rasy by měli být odlišeny hlavně sociální strukturou, historií, pohledem na svět atd, nikoli tím jestli bude mít bonus do síly, obratnosti nebo inteligence.
Jsme na RP shardu, tam by těch aspektů odlišnosti mělo být trochu víc Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět



Skok na fórum: