Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rasové perky Orka
#41
(20.06.2010 v 14:53)Rygos napsal(a): Whitey
V tom bych byl velice opatrnej, neříkám že ne, ale velice opatrně. Např. na DP2 jsem nešel asi hlavně proto, že jsou tam rasy předurčeny ke konkrétnímu povolání.
Tedy, chci hrát bojovníka? tak je jasný že si musím vzít rasu X, chci hrát kouzelníka? tak jen blbec by si vzal jinou rasu než Y, která mu k tomu dává největší bonusy.
Tohle je velice ošidný a podle mě i nebezpečný.

Rasový perk by měl být jistě něčím charakteristickým pro danou rasu, ale nemělo by to tím tu rasu bonusově automaticky začlenit/předurčit k nějakýmu konkrétnímu povolání.

Kdo chce hrat powergame, ten si cestu vzdycky najde at uz je system nastaven jakkoliv.
Chces hrat bojovnika? Ne nemusis si vzit rasu X. A ne, blbec je ten co si voli rasu podle povolani protoze si ocividne spletl typ serveru.

Pokud bude mit rasa bonus v pouzivani napr. mece, neznamena to ze je predurcena k tomu aby vsichni dotycni dane rasy pouzivali jen mece! Vzdycky se objevi spousta tech co si zvoli jinou zbran, at uz kvuli buildu, nebo kvuli povaze postavy. Mimochodem, vytvoris si napr.elfa behajiciho s tezkym obourucnim kladivem na ktery elf jednak nema silu a jednak je to zbran co se naprosto nehodi k jeho povaze nebo sermire s mecem? Nebo trpaslika co bude behat jako sermir s rapirem nebo trpaslika v platu s tezkou sekerou/kladivem?Smile
Odpovědět
#42
Elerra:
Ano teorie je to krásná Smile Skutečnost bývá trochu jiná. Čím víc dáš podnětů, tím víc lidí k tomu sklouzne - to neni teorie to je praxe. "Příležitost dělá zloděje"

Používání meče není podle mě rasový perk. Používání meče necharakterizuje a nevystihuje snad žádnou rasu. Chápu, že to byl asi jen příklad, ale bavíme se o rasových percích. To co uvádíš je už na hraně RP a bylo by třeba velice dobře a věrohodně propracované historie a povahy postavy. Takže to jako argument moc neberu Smile
Běhá tu ted po MW něco takového? Nebo podobně vyhraněného oproti zaběhnutému standardu?
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#43
(20.06.2010 v 17:34)Rygos napsal(a): Elerra:
Ano teorie je to krásná Smile Skutečnost bývá trochu jiná. Čím víc dáš podnětů, tím víc lidí k tomu sklouzne - to neni teorie to je praxe. "Příležitost dělá zloděje"

A ja si myslim, ze prave tak to tady na MW zdaleka nefunguje. Neveris? Hnedka ti uvedu nejeden priklad. Od spusteni bety1 je nejsilnejsi jedna rasa. Ano, clovek, protoze jako jedina ma rasovy perk ve forme vic perk bodu. A nemylim-li se, vetsina hracu si stejne hraje rasu, jaka je mu nejblizsi a clovek nikdy nemel vetsinove zastoupeni, prestoze je nejsilnejsi a to ke vsech povolanim.
Dale je tu dost hracu, kteri zkousi unikatni buildy, ktere je budou bavit, i kdyz vedi, ze zdaleka nebudou nejsilnejsi. Nekdo si tedka zalozil wara, ale pojede pres luk. Nekdo si zase dela bojoveho maga, nekdo jede hranicare s kopim a medvedem a tech lidi je dost, ja si chtel jet evokera s nekrem a tak ho jedu. Nebo nekteri trpaslici nechteji pouzivat mounty, i kdyz je to s nima lepsi... Je tady toho vazne hodne.
Z toho vseho vypliva, ze na MW vetsina hracu spis nez pro Powergaming hraje prave pro RP a tak hraje rasu i postavu, jaka je mu nejblizsi.
Odpovědět
#44
Vytrhl si to z kontextu. Uvadel jsem to jako priklad. Trpaslik maji bliz k pivu a sekere nez k obratnosti a meci, elf ma bliz k meci nez k tezke palici, drow je navykly pohybovat se ve tme a skryvat se etc. Toto jsou proste dane dispozice, ktere kdyby byly popsany perkem tak to bude skvele. Je jedno, jestli se s temito dispozicemi narodili (infravideni etc), nebo je ziskali skrze predchozi generace (staleti treninku v urcite oblasti, at uz je to magie, styl boje nebo typ zbrane).
Odpovědět
#45
Noobel:
Já slyšel, že většina perků nefuguje, nebo valná většina. Takže těch několik perkových bodů navrch v současnosti ani v dohledné minulosti z člověka nejsilnější rasu určitě nedělají ne? Smile
O tom zkoušení uniq buildů, jak dlouho tu ty hráči hrajou? kolikátá je to jejich postava se kterou si takhle hrajou? Já mluvím o teoriteckém "otevření se hráčskému světu" a příchodu nových hráčů, nikoli o hrstce MW veteránů co zkoušej nové a nové protože je x let nebaví hrát za to stejný.
Tak jak to je v současnosti mi to přijde ok, mluvím o tom, že by se skrz rasové perky profilovaly rasy do předem předurčených ideálních povolání.

Elerra:
Možná vytrhl, ikdyž nevím jak. Chápu že to byl jen příklad a taky jsem to zmínil.
To že má trpoš blíž k pivu a sekeře a beru, proč mu teda nedát rasový perk, který bude odrážet tu zálibu v pití piva? Proč to hned šroubovat do bojových dovedností aby se to zvrhalo v to která rasa bude pro co lepší?
Jsem pro, aby měl drow noční vidění, to je podle mě parádní rasový perk, ale dávat mu bonus do tyčových zbraní je podle mě nesmysl protože to neni nic rasovýho, to se musí naučit s tím se nerodí.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#46
prostě a jednoduše jak to nazval WD: genetická výbava dané rasy...ano-každá rasa ji má jinou...co takhle se vrhnout na konkrétní návrhy rasových perků? (srry teď mě nic nenapadá...)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#47
(20.06.2010 v 17:07)Rygos napsal(a): Rasy by měli být odlišeny hlavně sociální strukturou, historií, pohledem na svět atd, nikoli tím jestli bude mít bonus do síly, obratnosti nebo inteligence.
Jsme na RP shardu, tam by těch aspektů odlišnosti mělo být trochu víc Smile
Tohle vsechno vicemene tvori hraci, takze smele do toho. Smile Bonusy do sily, obratnosti, inteligence jsou nastaveni systemu, takze jina otazka, ovsem mela by byt rozhodne taky zohlednena. To, ze elf umi lip s lukem nez trpaslik by melo byt systemove zohledneno a myslim si, ze je to ku prospechu hry.
PS: A ano, myslim, ze elfova dispozice pro lepsi zachazeni s lukem je neco s cim se rodi, jde to ruku v ruce s vyssi obratnosti napriklad oproti trpaslikovi. Kdyz se narodi dva lide, z nichz jeden ma geneticke predispozice pro nadvahu a druhy ma geneticke predispozice pro stihlost a v prubehu jejich zivota se ta predispozice promitne, ktery z nich pravdepodobne bude delat u lopaty (netreba rozebirat do detailu nebo polemizovat, ciste jen jako teoreticky priklad) a ktery z nich by mohl delat akrobacii? Stejne by to mohlo byt i tady.. Stale jeste bude moznost udelat si obratnejsiho trpaslika s bonusem na nejaky netypicky skill pres volitelne perky, pokud nekdo trva na tom, ze jeho trpaslik je extremne obratny v zachazeni s lukem.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#48
Valerie:
Ano je to jedna cesta, mě osobně se moc nelíbí. Myslím si, že u ras je daleko víc charakteristických rysů, než jen ten je obratnější než ten a ten je silnějš než tamten - což nepřímo předurčuje rasu k určitému povolání.
Já bych byl pro tu druhou cestu, Drow = noční vidění, Ork = houževnatost, atd.
O tom nemá smysl dál debatovat, napsal jsem proč to nechci a proč chci tu druhou možnost, je na dalších hráčích aby se vyjádřili co jim přijde lepší aby se dalo domluvit kterou formu zvolit.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#49
Rygos:
Možná vytrhl, ikdyž nevím jak. Chápu že to byl jen příklad a taky jsem to zmínil.
To že má trpoš blíž k pivu a sekeře a beru, proč mu teda nedát rasový perk, který bude odrážet tu zálibu v pití piva? Proč to hned šroubovat do bojových dovedností aby se to zvrhalo v to která rasa bude pro co lepší?
Jsem pro, aby měl drow noční vidění, to je podle mě parádní rasový perk, ale dávat mu bonus do tyčových zbraní je podle mě nesmysl protože to neni nic rasovýho, to se musí naučit s tím se nerodí.

No, proč nedat trpovi perk na pití piva, ale na sekeru je celkem jednoduchý, protože k pití piva, nepotřebuju žádný systémový předpoklady, na to mi stačí RP, naproti tomu v boji sekerou, bude za souačných okolností lepší člověk (pokud se tomu tedy věnuje), neboť má více perků.
Jinak podle současné myšlenky (více stupnu u perku) se s perkem postava také nerodí (první stupen perku je často spíše symbolický), ale učí se ho. Pokud se drwové staletí věnují rozvíjení boje zbraněmi, odpovídajím jejich fyzickým dispozicím, je celkem logické, že se u nich vyvinou školy boje, které vyučují unikátní techniky pro boj s nimi (a tedy příslušné perky).
Jinak to co říkáš o percích není pravda, velká část perků funguje, občas mírně pochybně, ale jinak funguje většina perků a mít o čtvrtinu perků více, je ohromná výhoda, zvlášť pokud člověk jede méně obvyklý build. Např bard-šermíř se vpostatě nedá rozuměji zahrát za jinou rasu než člověka (i když si myslím, že např. elf, či drow má k tomuhle buildu klidně blíž).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#50
Ilicius:
Bavíme se pořád o rasovým perku? Nebo se už přešlo k debatě o perku obecně? Já vnímám mezi rasovým a běžným perkem VELKÝ rozdíl.

Ohledně funkčnosti perků jsem psal, že jsem to slyšel, ale i co jsem sám zjistil, mi přijde dost perků nefunkčních případně fungujících podivně.
Neber to nějak osobně, ale skoro bych chtěl vidět seznam perků a u nich poznámku co funguje a co ne.

To že si za staletí/tisíciletí vypiplá rasa bojový styl neznamená že se rodí s tím že ho ovládá. Je to jen něco co se tak jako tak musí naučit. To jestli umí trpasličí war se sekerou líp než člověk war, to by mělo být dáno limity za rasu/povolání a ne perkem.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#51
No, rasa se rodí s rasovým perkem na prvním stupni, vyšší stupen se musí učit (viz několikrát whitey popsaná myšlenka rasových perku). Takže na první stupni může být bonus symbolický s tím že vystihuje nepatrně vyšší předpoklady rasy pro určitou činnost a další rozvoj, už je daný znalostmi a rozvojem rasy toho kterého odvětví.

Jinak na wiki je u nefunkčníck perků vykřičník, pokud tě zajímá co funguje.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#52
Ilicius:
No a to je to co jsem psal, že se mi nelíbí - nazvat rasovým perkem něco co může mít i někdo jiný jen já to dostanu při tvorbě postavy do začátku. Tohle prostě podle mě není rasový perk. Rasový perk je podle mě ta zmiňovaná Houževnatost u orka nebo trpaslíka, noční vidění u drowa, atd. To je to s čím se narodí postava a dostane to jen protože hraje za tu konkrétní rasu a nikdo z jiný rasy to mít nemůže protože je to RASOVÝ perk.

Ještě zpět k tomu trpovi a pívu - jestli to dobře chápu opije se za stávajících okolností trpaslík stejně rychle jako člověk nebo kdokoli jinej? Pokud ano nebylo by špatný aby měl třeba trpaslík perk s tím související a měl v otázce alkoholu trochu větší výdrž - jít chlastat s trpaslíkem by bylo např. pro hobita dost brutální.

Za to nasměrování na wiki díky, nějak tak jsem to s tím seznamem myslel Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#53
Taky namisto perku muzou rasy dostat jiny skill cup. Napr. plizeni urcite vysky (80-90) pro drowa bez ohledu na povolani (povolani s vyssim skill cupem by melo vyssi skill cup). Tzn, hrac by mohl ale nemusel pouzit rasove vyhody a udelat si napr. valecnika co se umi plizit.

Rygosi, porad nechapes pointu. Kdyz sest generaci v tve rodine bude trenovat napr. s mecem, vyvinou se u tvych predku predpoklady pro to, aby ses stal i ty sermirskym mistrem. A my tu nemluvime o lidske delce zivota, my mluvime o fantasy lidu, kde clen rodiny travi desitky let kdy s tim cvici. Z pohledu elfa je ovladani mece a luku neco jako umeni, a take se tomu vetsina z nich tak venuje. Pohled drowa je sice dost odlisny, ale ten narozdil od elfa nezna "mirove" obdobi a pokud uz sermirem je, rozviji to k dokonalosti...nebo zemre, + prirozeny talent pro tuto cinnost+obrovska obratnost etc. A protoze si zeny vybiraji nejlepsi z muzu na pozice milencu etc, dedi se obvykle tyto schopnosti a geny "z otce" na "syna/dceru". Projdi si fantasy systemy a mnohde narazis na pojem jako je napr. "elven blood", oznacuje se tim soubor dispozic (TALENT) pro to byt mnohonasobne lepsim sermirem nez je clovek (v ruzne forme bonusu od plus skillu, pres bonus hody etc). Je celkem jedno, co si pod timto predstavime, nemusi to byt zvyhodneni na mece ci luky ci kuse, jde o princip a uvedl jsem to jako priklad (dovedl bych si predstavit i napr obdobu bardskeho perku na pohyblivost pristupnou elfim valecnikum). Timhle jsou mysleny tyto "rasove perky".
Infravideni a spol neni zadny rasovy bonus ani velke odliseni, je to proste jen fyziologie postavy.
Odpovědět
#54
Jinak nevím, já pití piva nikdy neřešil, možná proto, že jsem se nikdy neštítil k rp systém "zneužít" a tedy za trpaslíka klidně každej druhej lok vypiju jen emotem a systémově ho vylejuSmile

Takže asi takhle čistě rp perky podle mě namají moc smysl, protože rp je oblast kde si vystačím i bez perku a pravdou je, že perk na každou druhou činnost by mě spíše omezoval.
A k možnostem perků, v zásadě bych to tak nějak viděl na dvě skupiny, aneb perky čistě fyziologické, které se nijak nerozvíjí, které prostě patří k základním znakům rasy a které prostě má...Například bych do téhle skupiny zařadil infravizi trpaslíků. Nebo třeba malý vzrůst některých ras (bonus na plížení, menší šance zasažení střelbou, na úkor zmenšení melee dmg). A na perky získané (u kterých bych třeba klidně dal, že je postava ze začátku vůbec nemá), které jsou dané spíše vývojem a kultorou danné rasy. Ty by se pak třeba mohla teoreticky za odměnu naučit i jiná rasa, za předpokladu, že by jednak z rp pohledu měla možnost se k tomu dostat (přeci jenom, většina ras nebude učit svá unikátní umění každého) a jednak splnuje i jisté fyzilogické předpoklady (i kdyby se orkovy spadl na hlavu hodně těžkej šutr a on se stal přítelem elfů, tak se stejně nenaučí elfí styl šermu...). U těhle perků by se dalo jak vymyslet přímo něco nového, tak by to mohla být jistá forma dvoj-perků jako zmíněný národ bojovíků, či prostě možnost se naučit běžný perk jako rasový (a tím se třeba vyhnout zvýšené ceně, nutnosti patřičné cesty). Jinak různé speciální vychytávky užitečné "pro všechny" jsou taky pěkná věc, potíž je, že mi přijde že většina akcí je už v rámci nějakého skillu, tudíž to nakonec stejně je klasický bonus, příapdně se to u postavy vyruší.
Faktem je, že rasové perky by měli nějakým způsobem vyrovnat výhodu lidských bonusových bodů na perky, v jistých ohledech je i předčit.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#55
Elerra:
To nemyslíš doufám vážně? Smile Takže když 5 generací mých předků budou mistři šermu, tak já se narodím rovnou jako šampion? Smile
To že se byť generace předkové něčemu věnovali a věnují neprosakuje do genomu, to jen vypiluje techniku/technologii atd. Ale potomek se to musí učit stejně tak jako jeho otec a děd. Evoluční změny ve fyzických predispozicích doufám nemyslíš, to je otázka desítek tisíc a milionů let a to je i na dlouhožijící rasy trochu moc Smile
To co uvádíš, žena si vybere nejlepšího mužů, to dodá opět jen "tovar" přestože nadprůměrný, ale přesto si to musí vydřít sám, aby z něj něco bylo, neumí automaticky to co jeho otec.

Ilicius:
Jo, takhle nějak jsem to myslel. Rozlišit rasový perk od normálního, pak třeba jak říkáš na vrozenou fyziologockou predispozoci a na to speciální rasové techniky/znalosti/technologie atd.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#56
Psal jsem neco o sampionovi? dostanes jen vlohy pro danou cinnost a pak je na tobe jestli se tomu budes venovat, omg.
Odpovědět



Skok na fórum: