Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Městské vývěsky
#1
Pozor, pozor!!

Nový prodavač na trhu v Isharu v modrém stanu nyní vykupuje dřevo, peří a prodává výrobky jedinečné kvality z oborů řezbářství, truhlářství a krejčovina!!
Odpovědět
#2
"Koupím lněné provazy, jasanové šipky, ingoty mědi a pružiny. Vše v počtu 20 kusů.
Maya"
Odpovědět
#3
Mladá elfka připíchla na trhu papír:

"Vzhledem k množícím se útokům různých špinavých inviduuí, která se neváhají chopit zbraně aby dokončila okrádání bezbranných obyvatel města, hledám učitele šermu pro naučení základů ovládání meče. Preferuji elfí učitele!
Elfka Maya"
Odpovědět
#4
Na hobita velký svalovec připíchl na nástěnku svůj vzkaz... Nutno podotknout, s množstvím gramatických chyb...

"Hobití dobrodruh Křesimír Jitrolístek nabízí své služby tomu, kdo hájí zájmy dobra! Nabízím ochranu, účast na válečných výpravách ale i těžkou práci ať už jde o sekání dříví či kopání v dolech."
Odpovědět
#5
Velký organizátor a nemenší obchodník Tycho Quicksilver

vás tímto zve na Oslavu Jara do Vilhelmovic.
Oslava proběhne jako vždy 4. den jara - 1.Toru ve 2 hodiny. (dnes, 20.00)

Před oslavou vykoupím omezený počet:
- dřeva, lépe prken
- mědi, lépe hřebíků
- stoly či něco k sezení, nebo alespoň jejich výrobu ze surovin které dodám
- 10 ks beden nebo jiných kontejnerů
- různé jídlo, ne však chleba ze skladu

Uvítám:
- skupinku kněží Jondaly a jejich pomocníků, obřad Vítání Jara byl vždy můj oblíbený
- další obřady či lidové veselice ostatních ras nebo řádů
- bardy, aby průběžně bavili účastníky Oslav

A nebyl bych Organizátor abych nenabídnul:
- prezentaci výrobků různých řemeslníků, cena dohodou
(prezentace = stolky s vyloženým zbožím a jménem výrobce)

Budu se počínaje touto dobou potulovat po Isharu a okolí. Pokud mě někdo chcete kontaktovat, vykřikněte mé jméno do větru (chat, icq). A nevolejte zbytečně, mág co mi to kouzlo zprostředkoval byl DOST drahý.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#6
trpaslik Furgass timto dava najevo, ze zhani jakykoliv mec, ktery se mu neznici hnedka v ruce.. dale take stit, ale pouze z kovu..
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#7
Stržený plakát povlává ve větru, slovo "Jaro" je už těžko k přečtení.
Místo něj je na vývěsce cedulka se strohým nápisem:
"Pro nezájme odvoláno".
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
4. Luny 269. roku - Dopis ze skladu

Dobrého dne přeji pane Tycho,

městský sklad v Isharu, pro vás nachystal vaše avízované zboží,
které bude dnes kolem odpoledna k vyzvednutí (16:00).

Zde je seznam:

Suroviny:
jasanová polena 33
jasanová kláda 1
ratanové polínko

Jídlo:
Syrová drůbež 22
Pečené maso 4
Malý chléb 17
Klobása 8
Jablka 71
Mrkev 16
Cibule 6
Kukuřice 42
Česnek 13
Sul 256
Bavlna 115
Len 7
Mouka 1

Ostatní:

Hřebíky 11

Městem se šíří také zprávy o tom, že vlastníte vzácné zboží z dob dávno minulých (před Pohromou),
které je špatně dostupné v našem kraji. Rádi bychom toto zboží s vámi směnili za drahé kameny.

Zde posílám seznam:

Rubín 68
Smaragd 53
Diamant 559
Malachit 39
Opál 23
Obsidián 34
Ametyst 24
Safír 65

Po poslíčkovi Matějovi, syna lidského kováře. z trhu zaslal dopis
Bartoloměj - lidský hraničář, spravující město Ishar
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#9
Osoba v obradnim rouchu kneze rozvesila po Vilhemovicich a Isharu nasledujici plakaty:

Dne 4. toru roku 269 ve 2hodiny (sobota 4.řijna 2008) budou usporadany Slavnosti jara.
Soucasti oslav bude i specilani obrad se msi a kazanim. Pozvani jsou i bardi, takze o zabavu nebude nouze. Zvani jsou vsichni bez ohledu na rasu, ci viznani. Nepromarnete tuto prilezitost, mohli by jste si to do smrti vycitat!!
Odpovědět
#10
Nabídka zboží od Fellian Ayo

Nabízím pláště, krátké zástěry, štíty - Gorn, Mandlový štít, Dřevěný zdobený štít, hudební nástroje, nábytek, šípy

Vykupuji hřebíky, jídlo, hroty šípů, peří, ratanové polénka
(05.10.2008 v 13:39)Feliza napsal(a): Nabídka zboží od Fellian Ayo

Nabízím pláště, krátké zástěry, štíty - Gorn, Mandlový štít, Dřevěný zdobený štít, hudební nástroje, nábytek, šípy

Vykupuji hřebíky, jídlo, hroty šípů, peří, ratanové polénka

Ještě vykupuji materiály na spracování látky (bavlna atd)
Odpovědět
#11
Recepty a navody za 1/2 ceny a niz.

Nabizim opsani receptu nebo navodu za 1/2 ceny nebo mene. Zalezi na dohode. Cena se tedy rovna cene za prohlednuti receptu. Nemate na cem prodelat, pouze vydelate!

Objednavky pripisujte sem nebo me vyhledejte ve meste Ishar. (popr. poslete SZ)
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#12
Na městkým branách se objevilo náslející prohlášení:

"Vážení obyvatelé Isharu,
Před pár dny byla po útoku na naše město obnovena domobranam, které si bude klást za cíl zorganizovat obranu při příštích bitvách.
Zítra večer (16:00)se bude konat její první shromáždění, které ustanoví její velení. Doufám, že se dostaví jak všichni její, kteří do ní již vstoupily a tak každý kdo je ochoten bránit toto město. Stjně tak bych byl rád kdyby se nedostavily jen válečníci, ale i kováři, řezbářia o rolníci, kteří dodají zbraně, šípy a potraviny na obranu a případné obležení. Také bych uvítal vyslance z řad Královské armády, aby jsme s ním mohli zkoordinovat svůj postup.

Avellion"
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#13
"Peří peří peří! Máme přes tisíc hrotů šípů, ale nedostatek peří!!!"
Odpovědět
#14
*Hobit smočil brk v inkoustu stisknul jazyk mezi zuby a roztřeseným kostrbatým písmem stvořil izerát*

Oto Zrníčko (známÝ jako "Jablečný Oto") Prodá 300 jablek za nýzkou cenu (odpovídající kvalitje).
Najde te mne vječinou na veřejném poli.
Oto Zrníčko - Mladý zahradník.

(Jabber Fox@jabbim.pl)
Odpovědět
#15
Na vývěsce se objevil lístek popsaný úhledným, doprava skloněným písmem:

"Dobře zaplatím tomu, kdo mi ušije cestovní plášť a tři košile s dlouhým rukávem. Vše musí být dostatečně kvalitní a pevné, aby to vydrželo i dlouhé a namáhavé cesty. Na ceně se jistě domluvíme.

Severin Slunosvit, kouzelník 4. kruhu"

Pod tento list byl přidán ještě jeden, již ne tak úhledně napsaný útržek:
"Sháním někoho, kdo se vyzná v zámcích a tajných průchodech, magické i mechanické povahy.
S. Slunosvit"
Vatras, the unreliable one... to jsem já...

Severin Slunosvit, to jsem taky já...
Odpovědět
#16
19.Toru, 269.roku, 5:48hodin

na nástěnce se objevil pergamen s hrozným písmem

"dnes jsem našel ve vchodu u východního dolu nějaké pozůstatky se soukromým vybavením...majitel nechť se přihlásí u mne nejpozději do noci 22. Toru...pokud se tak nestane, veškerý majetek propadne městu

Horian Voren-zástupce velitele domoobrany
"

(OOC-budu tu vzdy vecer)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#17
pod tímto papírkem se objevil další stejným písmem:

"Další nalezené věci...tentokrát u mostu do Vilhelmovic...opět si majitel přijde pro věci do noci 22.toru nebo majetek propadne městu"

Horian Voren
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#18
další papírek s načmáraným nápisem...na několika místech protrhlý-autor asi zuřil:

"chtěl bych vyzvat obyvatele Isharu a okolí aby své věi jen tak neházeli po kraji...našel sem totiž další sadu věcí...ptří elfovi...nalezeny byly východně od hradu...vlastník nechť se přihlásí do 23. Toru u mě"

Horian Voren

(sem tady vždy večer)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#19
Pokud patri elfovi, radi ty cennejsi (dochazi nam misto) vezmeme do uschovy a pozdešji mu je predame.
Odpovědět
#20
znovu papírek hned pod předchozími:

"tělo hobita u jondalina chrámu...čas do 27.Toru"

Horian Voren

(uz asi pro to zalozim novy topic...to uz neni mozny ze si seci tak nechavaj sve tela jen tak lezet)
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět



Skok na fórum: