Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lupin
#1
Byl jsem jim 2x zabit bez ohlaseni + okraden nejakym bugem prisel keme ani nehidnul a nemel sem cely pytlik s celym svym majetkem Excl Opravdu me zacina tento shard stvat kdyz jen prijde a odbehne a ja prijdu ovsechno
Alyn
Kněz a hrdinný bojovník Isharský
"Bohové mě vyslyšeli"!
Eldarin Nezvěstný



Odpovědět
#2
Tento UO server je ve stádiu Beta testu, zlodějské dovednosti se stejně jako vše ostatní musí vyladit. Bohužel ne vždy se najde hráč který podá testerské hlášení typu "to kradení je moc lehké". (stejně jako "tady prší XP" nebo "zabití strážného = brnění zadara, protože se nebrání").
Nový vzorec pro okrádání je již nějakou dobu na servru a čeká jen na restart, který nechceme provádět když je připojeno dost lidí.

Zmíněný zloděj neušel trestu, nesmí do města Isharu jako trest za napadení a omráčení přede svědky. (byl jsem tam)
(prosím rozlišujte mezi omráčením, kdy se pak zvednete, a mezi smrtí, kdy se objevíte jako duch a musíte se nechat oživit)

Lituji pokud vás zmíněná příroda odradila od hry na MW a jen doufám že se přes to přenesete - je to jen hra, ne?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
imo se omraceni rovna pvp - cili bych tohle ani neresil ve hre ale jako poruseni pravidel
Odpovědět
#4
PvP rovná se napadení. Tedy i -1hp bez souhlasu druhé strany. Tedy porušení pravidel. Tak to vidím já a tak to taky hodlám prosazovat. S tímhle se bude velmi brzy hýbat. Můj soukromý názor - radši oželet dva tři hráče, než tady živit nepoučitelné čuňata, co neznají slovo pravidla.
Odpovědět
#5
plus teda bych zcela vazne navrhoval se dohodnout s okolnima shardama na podobny spolupraci jako ma uz dp2 s dp1 a morii. dneska sem na tabuli cti na webu dp2 videl zabanovanyho jednoho ze zdejsich novopecenych prirustku. ktery se navic vcera taky zrovna neuved
Odpovědět
#6
kdo to byl ten novopecenej cunik?

Ninja
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#7
(23.09.2008 v 22:43)makovec napsal(a): plus teda bych zcela vazne navrhoval se dohodnout s okolnima shardama na podobny spolupraci jako ma uz dp2 s dp1 a morii. dneska sem na tabuli cti na webu dp2 videl zabanovanyho jednoho ze zdejsich novopecenych prirustku. ktery se navic vcera taky zrovna neuved

Jenomže to by o tu spolupráci musely ty shardy stát. A nejsem si jistý, jestli s Manawydanem do toho půjdou.
Odpovědět
#8
prve by som sa chcel ospravedlniť za zneužitie tohto topiku, lebo čo sa idem spýtať nemá nič spoločné s ideou, ale nechcel som zbytočne vytvárať nový topik,.. a podobný som v tejto sekcii nenašiel takže :

mal by som na GMs nejakú tú otázku ohľadom PvP,.. ak som správne pochopil, ak mám nejaký spor ingame s jednou postavička, ktorá ma ale neurazila (tým pádom neporušila pravidlá) nemôžem na ňu zaútočiť, lebo nemá zapnutý PvP Flag,.. no a otázka znie, či je proti pravidlám si v rámci RP (ingame teda) objednať vraždu ... ? Lebo logicky to dáva rozpor s pravidlami ohľadom PvP flag (vrah má zapnutý/vypnutý, ale postavička má vypnutý). takže môže byť tá postavička zabitá či nie ? ak sa na to totiž pozriete troška z toho iného pohľadu, nemal by to byť problém, avšak ak sú nastavené pravidlá tak ako sú, príde mi to trochu umelé,.. GMs,.. ?
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#9
Pravidla PvP:
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=491

Ano, objednaná vražda je proti pravidlům. (pokud se s obětí nedomluvíte, ale o to ti nejde, že?)
Objednávka vraždy je příliš zneužitelná proti současným pravidlům - když se dva domluví tak si budou jeden od druhého za 1st objednávat vraždu toho koho zrovna uvidí a můžou si tak v rámci pravidel napadat koho chtějí a jak chtějí.
Úvaha: Nepostrádají vraždy hráčů ve světě kde tě oživí každých 15 minut smysl? (RP smysl)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
spýtal by som sa ťa ešte na jednu vec, ktorá mi nie je jasná :



Citace:1a, Vyjímkou v pravidle 1, je tzv. Provokace.
Provokací je např. arogantní chování, očividné porušování místních pravidel (města, domu ...), urážky apod.
Provokující dává provokovanému automatický souhlas se svým napadením.

Citace:2a, Provokace: pravidlo 2, může být porušeno za stejných podmínek jako pravidlo 1,
tj. provokující hráč dává souhlas se svým napadením bez ohledu na stav PvP flagu obou zúčastněných.

Citace:2c, Napadení jednoho PvP hráče druhým NENÍ Provokací,
hráč bez PvP flagu se NESMÍ žádným způsobem zapojit do boje, pokud k tomu všechny strany nedají svolení.
Žádné RP důvody ani gildovní svazky nedávají právo toto pravidlo porušit.

idem na konkrétny prípad : Mayu, elfskú kňažku unieslo Bratrstvo, s tým, že ju chceli znásilniť etc. (čo považujem za úražku na cti, hlavne je pre jej milého), následne ju ale predali banditom, ktorí ju mučili a tak ďalej to už nie je podstatné.

v čom mám ja problém je : ja tam vidím zvolenie k boju čo sa týka pravidla 1a a/alebo 2a, ale hneď tu pravidlo 2c to zakazuje, pokiaľ nemáš PvP Flag ikeď v prípade pravidla 1a je to povolené aj bez PvP Flagu. tak ako to teda je ? môže sa do tohto konfliktu dvoch strán zapojiť aj človek bez PvP Flagu ? vopred dík
Aroganciu si musíš zaslúžiť.
Odpovědět
#11
Provokace se přímo týká Mayi, na tebe se přenáší pouze svazkem, který řeší právě bod 2c.
Pokud Maya a druhý hráč mají oba flagy a začnou bojovat, nesmíš se bez flagu nijak zapojit (útokem, léčení, omezováním pohybu atd.)
Jedinou vyjímkou je pokud Maya i provokatér souhlasí s tvým zapojením do děje.
(souhlas by podle mě neměl být problém, pokud tam opravdu hraješ jednoho z úćastníků a ne jen zevluješ)

Bez flagu jsi chráněný před napadením a lootem - zároveň jsi ale v tom samém omezený, prostě něco za něco.
Pokud chceš postavu "plnohodnotnou", která smí reagovat na tyto situace, potřebuješ aktivní PvP flag.
Objasnění "přenosu" provokace:
Bod 1, mluví jasně o provokujícím a jeho oběti - "...provokující dává provokovanému...".
Bod 2, se odvolává na pravidlo jedna a uvadí "...obou zůčastněných." (opět mluví o dvojici)
Bod 3, mluví o tom že boj dvou PvP hráčů není za žádných okolností Provokací pro další hráče, zejména pro ty bez PvP flagu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#12
(04.01.2009 v 13:51)Whitey napsal(a): Bez flagu jsi chráněný před napadením a lootem - zároveň jsi ale v tom samém omezený, prostě něco za něco.

chápu z toho správně že když mě napadne ne-PvP hráč tak ho můžu lootnout??
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#13
(24.12.2008 v 00:42)Whitey napsal(a): 2b, Provokace NENÍ svolením k lootu, loot je povolen pouze pokud oba účastníci mají PvP flag (viz. pravidlo 2,).

Jediná možnost jak lootovat ne-PvP hráče je že on k tomu dá svolení.
Jediná možnost jak lootovat PvP hráče je mít PvP flag nebo jeho svolení.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
A když někdo napadne spřízněnou postavu a ne-PvP hráč řekne něco ve smyslu: "Nech ho, nebo ti ukážu!" a agresor pokračuje v útoku... dá se to brát jako souhlas k zapojení do boje?

A jestli ano... může PvP hráče lootnout jiný PvP hráč, kterému v souboji pomohla ne-PvP postavička?
Odpovědět
#15
Ne-PvP hráč nesmí zaútočit, pokud není osobně provokován. (bez oboustranné dohody)
Osobní provokací jsou míněny výpady (ať fyzické nebo psychické) proti jeho osobě.
Ne-PvP hráč nesmí nikdy lootovat, ani být lootován, bez ohledu na flagy nebo provokace.

Provokace je zde stanovena jako ochrana před prudiči kteří běhají nazí po městě a znají dvě slova, obě sprostá.
Pokud zde pravidlo provokace nepřestanete překrucovat k tomu aby jste jako ne-PvP mohli bojovat a lootovat, zruším ho.
Abych odpověděl na dotaz:
Pokud PvP s pomocí Ne-PvP postav udolá jiného PvP, neměl by lootovat, protože došlo k porušení pravidel a souboj byl neplatný.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#16
(04.01.2009 v 20:11)Whitey napsal(a): Ne-PvP hráč nesmí zaútočit, pokud není osobně provokován. (bez oboustranné dohody)
Osobní provokací jsou míněny výpady (ať fyzické nebo psychické) proti jeho osobě.
Ne-PvP hráč nesmí nikdy lootovat, ani být lootován, bez ohledu na flagy nebo provokace.

Provokace je zde stanovena jako ochrana před prudiči kteří běhají nazí po městě a znají dvě slova, obě sprostá.
Pokud zde pravidlo provokace nepřestanete překrucovat k tomu aby jste jako ne-PvP mohli bojovat a lootovat, zruším ho.
Abych odpověděl na dotaz:
Pokud PvP s pomocí Ne-PvP postav udolá jiného PvP, neměl by lootovat, protože došlo k porušení pravidel a souboj byl neplatný.
tuším že tu to svou odpověď by jsi měl zdůraznit i v pravidlech, sice je to z toho jak jsou pravidla napsána logicky plynoucí, ale je lépe když je to i řečeno a zdůrazněno.
Odpovědět
#17
Chtěl bych ještě připomenout, že nikdo ze zůčastněných honby na Bratrstvo nebyl svědkem únosu, i když se podle toho někteří zařizují. Netrpím žádnou záští, ale někteří by si měli urovnat jetli je skutečně svědectví nějaké postavy o něčem stejnou provokací jako, že vás někdo třeba vyzve na souboj. Viděl jsem tam například buď jednu nebo dvě postavy, se kterými jsem se před tím incidentem nesetkal, tak nevím nevím. Dále taky některé po jejichž boku moje postava několikrát bojovala a nebyl problém. Nemluvím o porušení pravidel, nebo že bych chtěl napadat něčí RP, ale myslím, že u některých to bylo na hranici (Kozlík, lidský dobrodruh, velitel Bratrstva, toho času ve vězení v Isharu)
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#18
Rozumím tomu správně, že ne-PvP hráč nemůže být ten provokatér tj. někoho slovně napadnout? (V tomhle případě to: "Nech toho nebo s tebou zatočím") Unsure

(04.01.2009 v 23:16)Grimmagor napsal(a): Dále taky některé po jejichž boku moje postava několikrát bojovala a nebyl problém.
Jestli tim myslíš mě, tak jde spíš o vaši spolupráci s kultisty. Ninja
Odpovědět
#19
Byli jste obvineni ze spoluprace s nepritelem mesta. Cast lidi co proti vam sla se pridala z tohoto duvodu, polovina z nich tehdy bojovala i po boku me postavicky na hradbach takze si na kultisty pamatuji.
Odpovědět
#20
(04.01.2009 v 23:36)Colwyn napsal(a): Rozumím tomu správně, že ne-PvP hráč nemůže být ten provokatér tj. někoho slovně napadnout? (V tomhle případě to: "Nech toho nebo s tebou zatočím") Unsure

NePvP hrac muze dostat stejne dobre po ustech, jako PvPhrac, akorad s tim rozdilem, ze nesmi byt locen a nesmi zasahovat do souboju PvP hracu...

pokud tomu dobre rozumim ja
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět



Skok na fórum: