Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak se vypořádat s odpadlíkem?
#1
Ve světě se pohybuje ork, který se vlastní volbou vyčlenil z komunity orků. Přejal neorkské způsoby a otevřeně pohrdá příslušníky své rasy, kteří dále žijí v tradičním duchu. Je zhmotněním nejhorších skrytých orkských obav. Orkský velekněz ho označil za největší hrůzu, se kterou se od Pohromy střetl. Z pohledu největšího z žijících šamanů je třeba takového orka bezpodmínečně zničit.

Chci vyhlásit pronásledování. Bude povinností každého pravověrného orka usmrtit tohoto odpadlíka na potkání, bez ohledu na PvP flag. A to je důvod, proč to vůbec tahám na forum.

Mám za to, že jeho postava představuje natolik velké ohrožení pro celou jednu rasu, že je odůvodněné přijmout zvláštní opatření, která si můžou vyžádat i vyjímku z pravidel shardu.

Debata je tu o tom, jak ve světě, který nezná trvalou smrt a neumožňuje dlouhodobé odnětí svobody, vykonávat nejvyšší tresty.

Chci maximalně omezit volnost jeho pohybu, případně ho i uvěznit v orčí pevnosti. Nic mu nebrání si ve světě najít ochránce, kteří se za něj postaví.

Podpořili by GMs nějaký hráči iniciovaný tvrdý trest?
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#2
POKUD ano tak chci znat stanovisko druhe strany, jeho povolani/lvl a po probrani v RT bych byl ochoten se ujmout dohledu nad touto udalosti.
POKUD ano tak se stanovi presna pravidla.


Odpovědět
#3
Ano souhlasím a po probrání v RT, ale už jsem zase aktivní a nevidím důvod proč bych to nemohl dělat já, rasový gm a dohlížet nad tím?
Odpovědět
#4
Pokud budou platit takováto pravidla pro Orka/ neorka, žádám, aby byl absolutně zakázán vstup Orků do Isharskeho prostoru ohraničeného kameny, za těmito Kameny budou moct být orci z pevnosti pojížděni bez ohledu na flag, jelikož dle mého názoru představují ohrožení pro celé rasy, a nejen jednu.
..... atd atd


Takže tak nějak bych to mohl pojmout taky. Vůbec nechápu, jak pro tebe jako orka představuje jedna postava ohrožení, Já si myslím, že vůbec žádné. Jen si chceš hojit komplexy na jednom, kdo se nechce řídit klišém, které jste si tu udělali.


Chápu, když orka dáte na BL, nebo ho budete pojíždět za kameny Isharu, v ohraničeném městském prostoru nemáte absolutně žádná práva někoho pojíždět, pokud ano, pak je na místě zničení orčí pevnosti a totální vyhlazení orků ze shardu, budou-li na to síly stačit. Jelikož pak se může cítit ohrožen každý slušný příslušník jiné rasy než ork. Případně všechny orky zavřít do isharskeho vězení.

Ated mi Orčíci řekněte, jak by se vám hrálo? Biggrin
Stopař a krotitel
Odpovědět
#5
Hmm bla bla bla, nemam ani jednu flasu. A neni tohle nahodou zneuziti ooc informace ve hre?
A otoho orka mi jde, dela pro me cinidla Smile To je fakt. Ale Ten muj post byl stejne nesmyslny jako ten prvni, jen jsem to otocil proti vam a vam se to nelibi, proc asi? Protože byste si nezahrali a MW by pro vas skončil.
Dle meho nemate vubec zadne pravo, kohokoli na uzemi Isharionskeho kralovstvi pronasledovat. Az budete ve svem, tak si tam delejte co chete, do te doby to berte tak že jste tady trpěni.
Stopař a krotitel
Odpovědět
#6
Daný ork je vyděděnec, provinil se proti orčím zákonům a zvykům. Souhlasím.
Pokud dojde k jeho smazání a vytvoření nové postavy za stejným účelem, přenáší se toto povolení i na ni.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
(29.12.2009 v 17:22)Winitar napsal(a): ..............
Očividně nemáš zájem se vžít do mého pohledu.

Orkové se do Isharu dostali dějinou náhodou. Je pro to RP vysvětlení, ale do velké míry to byla i lehkovážnost tehdejších GM. Vůbec nic ti nebrání snažit se přesvědčit Ishar, že orkové jsou hrozba a je nutné je zničit teď, dokud jsou k tomu dobré podmínky. Chceš říct, že nás lidi šetří z nějakého důvodu neRP?

Ve vztahu k tomu orkovi jsem se zachoval konzistentně v rámci role a jako jeden z čelních představitelů rasy můžu uplatnit svůj vliv.

Všechno co prosazuju nemá jiný motiv, než obohatit sobě a pokud možno i ostatním hru. Chci ve hře vyjádřit názor svojí postavy a na forum jsem to dotáhl jen proto, aby můj záměr, který koliduje s pravidly mohl posoudit RT. Chci, aby čelil důsledkům svého rozhodnutí a neskrýval se za ochranu PvP flagu. Chci ho donutit, aby hledal řešení svého postavení. Nechci ho nijak deptat a kazit mu hru. Samozřejmě mu nikdo nebude brát věci, leda že by se u něj našli předměty ukradené orkům z pevnosti.

Na to, že těží ibuprofenium a za zády orků ho dává lidem se jestě ve hře ještě nepřišlo, takže jsem to sem ani nechtěl tahat. Jen to druhotně slouží jako příklad v čem může být takový jedinec ke škodě celé rasy. To že jako přítel lidí má i přístup do Podtemna je další věc. Omezovat přístup do Podtemna mu ale nechci z RP důvodů.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#8
Pokud se někomu orkovo/neorkovo RP nelíbí, ať mu dává kule. Nic víc nic míň.
Pokud nepatří k orkům, můžete ho dát na BL pevnosti.
Nevím, proč by měl bejt nějak extra pojížděnej, protože se vám nezdá.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#9
Než se to tu nějak zvrhne:
"Pojíždění" je povoleno pouze orkům. NIKOHO jiného se tohle netýká.
Loot nebyl povolen. Přikláním se ale k tomu co navrhnul Nevrin - tj. lze lootnout věci které prokazatelně nejsou tohoto orka, za účelem jejich navrácení do pevnosti.

Beddy: Zde nejde o RP orků, zde jde o zachování vyjímečné suroviny. Pokud vynáší ibuprofenium z orčího území bez povolení, bude potrestán. Nikdo neříká že je to navždy.

Přišlo/nepřišlo: Nezapomínejte že nejste jediní obyvatelé MW. To že někdo vynese litry Ibuprofenia z pevnosti lze těžko přehlídnout.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
Jestli to tak je s tím Ibem, tak neříkám ani ň a osladim mu to i v Isharu.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#11
s tim orkem sem nemluvil primo ale zachytil sem rozhovor s jinymi hraci a prislo mi ze je to dost dobry RP hrac...teda souhlasim s navrhem winitara: totalni zakaz orku na uzemi Isharu stejne jako oni vyhani jine rasy z "jejich" uzemi Mad ...chovani nekterych orku ve meste totiz nekdy presahuje vscehny meze a zakony Isharionu
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#12
Monty mohl by jsi uvest o jaký orky se jedná ? Jinak zkus počítat s tím že orci jsou jiná kultura a nikdo je tu neuci jak se v Isharu chovat...
Urken - Uruk ka'ago'ghugh nukokogn.
Odpovědět
#13
Nemůžu vám zakázat udělat ve městě "protiopatření" - to si dojednejte se starostou.
Uniká mi ale důvod. Orkové postaví jednoho ze svých mimo zákon - a lidi jim za to zakážou chodit do města?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
ano ja vim ze to je jina kultura...ale Ishar ma zakony a ty nesmi nikdo porusovat=neznalost zakona neomlouva (kdyby domorodec z keni dojel do centra prahy a tam by se zacal koupat v kasen tak si reknes: jina kultura a jdes dal?Biggrin)...konkretni orky ti jmenovat nebudu bo nemam pojmenovaneho ani jednoho orka s moji postavou ale staci chvili sledovat Wink
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#15
Zaprve jsem tu jeste necetl vyjadreni "druhe" strany, ve hre je mozne ledascos ale ne chaoticky !
Zadruhe vrazda je vrazda ... takze ja predpokladam ze casem vas nekdo zahlidne jak vrazdite ve meste nebo pobliz a budou nasledovat odvetne kroky, to je samozrejmne ale vramci hry/zivota ... kazda akce vyvolava protiakci ...


Odpovědět
#16
O jeho RP vubec nejde. Mě se taky líbilo a myslím, že pro něj může mít dobré vysvětlení. Jen je potíž, že orkského velekněze poslal při prvním setkání se "zahrabat". Smile Gobrug mu na oplátku slíbil, že "takovému nedovolí, aby chodil po zemi".

Snažte se v tom vidět příležitost k zahrání nějakého příběhu a ne jak napsal Winitar "Jen si chceš hojit komplexy na jednom, kdo se nechce řídit klišém, které jste si tu udělali."!

Jestli si někdo myslí, že orkové překračují meze, tak ať se o tom pokusí přesvědčit ostatní. Uvidíme, jestli pro to najde podporu.

Gobrug si dává pozor, aby proti orkům, kteří jsou v hodně svízelném postavení nepoštval ostatní rasy. O tom orkovi ale může předpokládat, že se ho nikdo nezastane.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#17
No to jestli ho rokové smí či nesmí zabít ve městě to už je otázka toho jak se k tomu postaví město ne GM a PvP pravidel.
A k tomu právu na hru, ano každý hráč by měl mít právo si zahrát, ale tohle je věc, která se nesmí přehánět. Ano hráč má právo hrát jakoukoli rozumnou roli a nemělo by mu v tom být bráněto, ale také by měl počítat s následky. Ano když chce může hrát drowa Eilistreatu (tedy kdyby byli drowi) ale musí počítat s tím že bude vyhnanec a že ho drowi pojedou na potkání (pokud ho poznaují), může šéfa Isharského podsvětí, ale má počítat s tím, že když udělá jim s ním ve městě dojde trpělivost a udělá chybu skončí na šibenici, může hrát a stejně tak může hrát kacířského orka, pravděpodobně vychovaného jinou rasou, ale musí počítat, že s ním orci budou jednat, tak jak s ním jednají. Přeci jenom RP shard podle mě musí být v jistých ohledech "nespravedlivý", tím má na mysli, že některé role to v na něm prostě mají mnohem těžší, aby se udrželo jisté zákonitosti společnosti. Nemělo by to nakonec skončit tak, že shard bude plný postav, které by v "reálném" fantasy světě nepřežili ani pět minut (i když třeba pěkně zahrané), prostě proto že mají stejné právo na hru jako, kdokoli jiný.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#18
No.. pokud orkove budou poradat lov na onoho zmineneho "odpadlika", misto aby mu ukazali cestu, kterou by se spravny ork mel vydat, budu dalsim z obcanu, ktery pozada o zakaz vstupu orku na uzemi Ilshenrau.
Odpovědět
#19
Pokud se RT nelíbí, že se ztratilo nějaké ibu-buhvíco, není nic lehčího, než dát orkům šanci vzít si to zpět. Ať si vypátrají, kde to je, a pokud je to v bance, ať vyberou v rámci questu banku. Nevidim důvod, proč jim povolit porušování pravidel shardu.

Orkové dostanou svůj mamon a možná si začnou dávat pozor na to, komu dávají přístup do skladů a do pevnosti. Pokud nemají bezpečnostní opatření jako třeba elfové ve srubu, je to prostě jejich chyba.

Fakt nerad bych viděl, jak jakákoli rasa dostává požehnání od RT k nějakému pruzení. Quest, bezpečností opatření, jednorázové potrestání postavy, hotovo dvacet. Pokud ten quest nezvládnou.. život je pes.
Odpovědět
#20
Pokud nějak ork hraje tak jako ten o kterém se tu mluví jsou tu dvě možnosti:

1. nezná manawydanské orky, neuvědomuje si co hraje a v tomto případě by mu to měl nějaký ork ooc objasnit, vysvtělit a příliš to rp neřešit.

2. ví co dělá a má k tomu dobrý rp důvod, v tomto případě je naprostý nesmysl mu to nějak ooc rozmlovat (má právo to hrát), ale také si nejspíše uvědomuje co tato hra obnáší a orkové s ním mají právo naloit jak uznají za vhodné.

Jinak osobně toho jsem toho orka viděl ujednou jedinkrát, takže posoudit nemohu, ale podle toho co slyším od Gobruga vypadá to na druhou možnost a v tom případě mu patří můj obdiv.
"Budu dalším z občanů, který zažádá o zákaz vstupu orků na území Isharionu" a tohle má návaznost na rp jakou? Můžu slyšet důvod proč by jsi je tvá postava chtěla vyhostit a hlavně jeho návaznost na tenhle post na fóru. Jinak asi takhle jedna z mých postav by orky nejraději nahnala spět do Uruk goi, takže přímo proti myšlence vyhánět orky nic nemám, jen prostě ať se snaím jak se snažím nevidím tu rp souvislosti. Ještě bych chápal nějaká prohlášení, že je ork dotyčný pod ochranou Ishariounu, ale najednou na podmět fóra se rozhodnout vyhostit orky...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět



Skok na fórum: