Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTRACENÝ KUPEC
#1
Mahtarin procházejíc se po chrámové třídě, myslíce na starosti života, na časté výpravy po Isharionu kde spatřil věci, které by se nezadaly s nocováním v Bolesti, prošel kolem několika prázných pultů. Bezmyšlenkovitě otevřel železná vrata a zamířil rovnou do chrámu zasvěceného Helmovi. Na oltář položil dlouhou dobu střeženou obětinu a posadil se na prostou, dřevěnou lavici. Po několika minutách vzdal marný bojse svou myslí a vydal se sklesle na cestu zpět, do sídla cechu G.O.R.Y. Zajistil stejná železná vrata, kterými přišel a zjistil, co při příchodu přehlédl, pult za kterým se obyčejně zubil Alvinem najatý Greger zel prázdnotou.

Zmatený stopař upřel svůj pohled přes ulici k místnímu kupci. Po krátkém rozhovoru se dozvěděl, že Greger předešlí den opustil své místo a třemi nákladními koni spěchal k severní bráně Isharu.

"U všech bohů, ví už toto Alvin a pokud ano, proč nám to již neřekl," mumlal si Mahtarin pro sebe když svižně kráčel k sídlu: "Nebo snad Gregerovi dal příkazem opustit město?" ...... Kovářského maestra našel přesně tam, kde ho čekal, sedícího u kovářského náčiní obklopeného hromadou lesknoucího se materiálu surového vzezření.

"Aiya, Mistře Alvine, cožpak jste Gregera poslal z města, že již neprodává na Chrámové Třídě?"
"Dobrý den, příteli. O čem to mluvíš?" pronesl Alvin zmateně.
"Dnes jsem navštívil Helmovu svatyni a když jsem ji opouštěl, postrádal jsem Gregera. Od prodejce přes ulici jsem se dozvěděl, že Greger opustil své místo předcházejícího dne."
"Mahtarine, to opravdu není má práce, zmizel pouze on, nebo i věci které byly určeny k prodeji?"
"Prý s sebou vedl tři nákladní koně."
"U Velkého Helma! Musím se tam podívat. Máš ještě nějaké informace?"
"Odešel severní branou, kdo ví kam?"
"Teď, když Bolest částečně polevila mohl odejít kamkoliv, skrýt se kdekoliv."

Maestro Alvin se narychlo rozloučil se stopařem, oblékl plášť a vyrazil na cestu do města, při odchodu nezapoměl důkladně zavřít vchodové dveře silou, které téměř vylomila panty z dveřních rámů. Poté co Alvin dorazil před Helmův chrám zjistil, že Greger opravdu zmizel a sním veškerý majetek cechu. Mahtarin si z něj v rozmarném zimním období srandu netropil. Posadil se na místo kupce a začal přemýšlet. Po nějaké té chvilce vytáhl z kapsy zápisník, vytrhl stránku jak jen nejprecizněji dovedl a začal psát:

"Mistr cechu G.O.R.A. Alvin oznamuje:
Včerejšího dne opustil obchodník Greger město Ishar bez svolení mého, či
některého z členů vedení. S sebou vzal i veškeré vybavení určené k prodeji a tržbu.
Poslední známé místo pohybu tohoto zlodějíčka nahlásil strážný Martin od severní
brány města. Prosím všechny dobré lidi o pomoc při hledání majetku cechu. Odměna
nemine nikoho.

Při dobré vůli a špatné náladě.
Alvin.
"
OdpovědětSkok na fórum: