Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trest za špatné rp?
#1
Zdravím, moji postavu Ramayana, asi každý znáte, žebrák, pobuda a hlavně handlíř, jež každého obtěžuje svými cektami, které se snaží prodat za jakoukoliv cenu, je vlezlý a otravný, spí v ulicích atd.
a často je pruzen(aférka kdy mu ukradli spacák i přesto že není pvp atd.)

Dnes ale bohužel byl potrestán za svůj charakter, za to že jako handlíř vnucuje své zboží. Kdy se upnul na hráče, kterému furt nabízel něco k prodeji(cetky, fajku, dýku atd.). Fyzicky ani verbálně jej můj charakter nenapadal, přesto jsem dostal trest zastavení expů. Trest za rp pobudy, kterého si myslím hraju výborně, nikomu není příjemné když se na něj v reálu zavěsí bezdomovec a žebrá atd. A řekl bych že to spestřuje hru, avšak.( a právě těm co to není příjemné je jasný důkaz že ho hraju dobře)

Byl bych rád aby se dotyčný hráč sám ozval a řekl co že ho tak asi prudilo, že jsem dostal trest. Trest mi přijde naprosto zbytečný, vlezlého vexláka hraju dobře(klidne si projedte logy) a je to i dobré spestření hry.

Dále u většiny gm bývá zvykem že ke trestu připojí i lhůtu, proto se ptám proč to mu Brak tak neučinil, to jako je na furt nebo co?

Dále bych prosil i názory hráčů na Ramayana, jestli ho vnímají jako pozitivní spestření hry, nebo fakt jako prudiče. Není problém styl hry změnit.
Avšak nic to nemění na tom že to vnímám jako trest za rp, nikoliv za pruzení.
prostě jednoduše, jedno gm ignorovali veškeré známky od ostatních hráčů a jiných gm, protože se mu to zdálo jako pruzení.
Cessnek(píšu od kámoše, jež hraje taky ve hřeSmile )
#2
Párkrát jsme se potkali a vždy mě to bavilo, nelituji peněz za loutnu, pobavilo mě to když jsem zjistil že jsem byl obelhanej. Musím tleskat za RP které je originální. Jen tak dál.
Magnus- gnom
Draken- ork čáryfuk
#3
OnlineXP systém je dle mého chloubou tohoto shardu, RP hodnocení naopak jeho metlou (navíc všichni máme o pravidlech cizích rolí jen mlhavé tušení, proto ze zásady nehodnotím). Co mohu ze svého pohledu soudit, Ramayan hraje svou roli s řemeslnou zručností, zrovna před pár minutami jsme smlouvali o "zánovní dýmku". Ale jako u všech neexaktních -věd- jde o věc názoru.

S pravidlem o pruzení se nelze hádat, těžko říct, kde začíná a kde končí.


Edit: Kontroverzní postava by si každopádně měla zapnout PvP flag.
#4
Proti postavě toho pobudy nic nemá. Bohužel je třeba rozlišit kdy se jedná o RP hraní a kdy už to přechází v obtěžování hráčů.
Postava je to zajímavá, ale byl jsem svědkem nejméně ve dvou případech, kdy tato osoba doslova pronásledovala skupinku a otravovala a to několik minut a při slušným omítnutím, slušným vykázání až když se začalo s výhružkama a silnějšími výrazy dotyčný odešel. Tam už to hranici RP pobudy podle mě překročilo, protože aby otrapa tímhle způsobem otravoval po zuby ozbrojenou partu lidí až za město a pořád otravoval, to už je trochu jinde. Normálně by dostal na budku nebo kudlou do břicha u vostřejších nátur.

Pokud to jde mělo by se to řešit RP způsobem a přímo ve hře - nejlíp stráží, upozornit na to že pokud nepřestane obtěžovat lidi ve městě bude zle, pokud se to bude opakovat posedí si v chládku. Na RP pytel RP záplata.

Takže pobuda fajn, ale jsou hranice za který by se nemělo jít ani v RP.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#5
No a IR jsou prostředky jak mu říct důrazněji NE a nebo mu znepříjemnit život. Druhá věc je ta, že sem chodíme abysme se bavili, ideálně všichni a společně. Takže to že někdo baví na úkor jinýho je trochu špatně.
Ale jak jsem říkal, tohle se dá řešit RP a přímo ve hře. Každý město má svý pobudy, ale každej pobuda ví kde jsou hranice za který by neměl zajít pokud chce v tom městě dál fungovat Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#6
Pokud ani po nekolikaterem odmitnuti neprestane, zacne cloveka pronasledovat (stalo se mi to uz nekolikrat), tak to uz pruzeni je. Je to takovy hrdina, ze si zapne PvP flag az nekde u hranice 30 levelu, aby mu nahodou nekdo neudelal bebinko. Bohuzel neni jak jinak tohle chovani potrestat. Pokud Ramayane nevis kde konci RP a kde zacina uz pruzeni hracu (k tomu vysmech na chatu a chlubeni se jak si udelal hraci peklo), nediv se pak ze jsi trestan. To ze ses neodbytny neni znamka dobreho Rp, ale prave znamka toho, ze ho hrat neumis a zneuzivas nastaveni hry k pruzeni ostatnich. Takhle se zebraci nechovaji. Asi bys mel navstivit nejake ulice kde zebraci jsou. Toho jednou - max 2x odmitnes a da ti pokoj. Tobe to nestaci rict 10x. V realu bych te zbil jako prasiveho psa. Tady nemuzu, protoze ses zbabelec a nepujdu kvuli tobe sekat polena.
Mne osobne tu hru velice zneprijemnujes a nechtej ani vedet, jak te mam pojmenovaneho.
Trest mas za pruzeni ktere presahlo hranice RP. Pokud si myslis, ze kdyz zneprijemnis hraci hru tak ses hvezda.. nejses. Naopak. Ventiluj si to v realu. Zkus to a uvidime za jak dlouho skoncis v nemocnici s rozbitou hubou a polamanyma rukama.

P.S. Moje pritelkyne co tu hraje ma s tebou takovou zkusenost, ze musela odlognout abys ji dal pokoj. A ze se ji ani nechtelo zpatky logovat, to uz je dost zavazne. Kdykoliv te potka, tak mi hlasi - jestli bude zase otravovat tak na to kaslu a jdu spat.
#7
1, Uvítal bych názor Braka, pro zamezení flamu klidně PM.
2, Každý občan Isharu který má u sebe Zákoník může podat trestní oznámení na kohokoliv (už dost dlouho). Pokud je oznámení od dosti osob (jedna osoba na jednoho pobudu jen jedno oznámení), bude dotyčný identifikován (rozhoduje IQ a Všímavost). Starosta/Soudce/Velitel stráží pak mohou vyměřit trest (pokutu) bez toho že by dotyčný byl přítomen.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#8
Alvine jsi naprosto mimo, a jen podáváš zkreslené informace. Jsou hráči co mě sundali a jsou i hráči co okradli, nahlášeni nebyli a dával jsem jim možnost mě sundat v OCC sdělení. Tvoji postavu ve hře neznám, nemůžes se pak divit že se tě ptám vícekrát, každého koho mam pojmenovaného se ptám tak jednou až dvakrát za den, ale na rozdíl od tebe, se nechovají dětinsky a pošetile.
jak vidíš je tvém zájmu se Ramayanovi představit a nereaovat na něj jen výhrůžkami a urážkami, na nějž tak reaguješ od od doby kdy ti řekl poprvé dobrý den, tak pak se nediv.
Nikomu jsem se na chatu nevysmíval to je další věc, jen jsem zmínil na chatu s naprosto nadsázkou: "už jdu, právě jsem dělal zákazníkovi ze života peklo" vnucování zboží atd., dělal si to naprosto sám, svým chováním, stejně jako iracionálním obviňováním. Kdyby zachoval rozvahu a klid, nemusel bych pak za ním běhat a křičet, stačilo se na pět minut zastavit a ukázal bych mu své zboží.

A ty řeči o třicátém levelu a hrdinství si nech.
#9
WD
A pokud nejsem obcan Isharu a nemam zakonik, je tohle pro me neresitelne (tim nemyslim ted sebe, ale ty kterych se to tyka). Napadnes ho aby ses ho zbavil, mas trest za poruseni pravidel, zatimco "prudic" se ti bude smat na chatu. Takze reseni je odlognout a nehrat? Nebo se schovavat v domku? Nebo lognout a hrat jen kdyz nehraje on? Nevim. Mas-li nejaky jiny napad jak se toho nesnesitelneho cloveka zbavit nebo se mu vyhnout, ja to uvitam vsema deseti.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ramayne...
Tak za prve. Predstavit by ses mel ty mne kdyz neco chces a ne ja tobe. Ja uz te pojmenovaneho mam a ver mi ze se ve hre s tebou odmitam bavit po tom jak se chovas.
(tohle me fakt pobavilo - pises:
"Tvoji postavu ve hře neznám, nemůžes se pak divit že se tě ptám vícekrát......."
a v zapeti:
"..... jak vidíš je tvém zájmu se Ramayanovi představit a nereaovat na něj jen výhrůžkami a urážkami, na nějž tak reaguješ od od doby kdy ti řekl poprvé dobrý den, tak pak se nediv...".
Ty se fakt prober. Mou postavu neznas a presne vis ze na tebe reaguju urazkami a vyhruzkami :-D )

Za druhe. Nechovam se detinsky to ty prudis a ses nesnesitelne otravny. Jedina obrana proti tobe je bud uteci do domu a nebo odlognout. V kazdem pripade to znechucuje vice lidem tuhle hru. Nejen me. To ze to nechapes je vec spise smutna.

Za treti. To co tobe jako vysmech nepripada, jinemu zjevne ano. Hazet na chatu ramena zes nekomu zneprijemnil hru je uzasny. Pripadas si jako frajer ze?

Za ctvrte. Ten clovek se zastavil a mluvil s tebou, ale ty si mu ani potom nedal pokoj a prudil si ho dal. Takze prestan lhat a vymyslet si.

Za pate. Ja nejsem POVINEN si s tebou povidat. Kdyby ses choval normalne a kdyz ti nekdo rekne ze nema zajem tak abys mu dal pokoj, nedoslo by k vyse zminenemu trestu za pruzeni. Ale jak jsem psal.... tobe to nestaci rict 10x a je to ohromna zabava nekomu udelat peklo a nenechat ho v klidu hrat ze?

A nakonec za seste. Ty poznamky o tricatem levelu a tvem "hrdinstvi" vychazi uz jen z toho, ze ses srab si ten PvP flag zapnout. A i kdyz si ho zapnes o neco drive, verim tomu, ze budes prudit novacky kteri te nedokazi v PvP sundat. Hlavne pokud chces hrat zebraka, tak se ho nauc. To co predvadis neni zadny zebrak nebo pobuda. Tahle postava by neprezila ani den ve meste. Vis to velice dobre. Take duvod proc si PvP nezapnes.

P.S.
Asi by ses mel nad sebou zamyslet. Zkus tu postavu hrat trochu jinak. Misto prudice radeji usmevaveho podomniho prodejce. Misto vykriku heeeej zkus rikat dobry den, ja jsem ten a ten, mohu s vami chvilku mluvit? (nebo neco podobneho, na to prijdes sam, vymyslet to za tebe nebudu). A ver tomu, ze i kdyz me ted tak neskutecne pijes krev, tak si s tebou pak rad popovidam.
#10
takže je více než jasné že ten práskač jsi ty. Připadáš si jako hrdina? Smile
Alvine já si tvoje rady k srdci beru a ty si vem taky jednu.
kecy typu hraješ špatné rp, budeš hrdina co bude machrovat na 30 levelu, atd. atd. si strč pod klobouk k tomu jen malou poznámku: Podle sebe soudím tebe, myslím že v tvém případě to platí dvojnásob a hlavně mi přijde že děláš z komára velblouda.
Děkuji ti jinak alvine za kritiku beru si ji k srdci, doporučuji tobě vzít si k srdci tu mou a nestavit se k ní defenzivně.

Proč nemám zaplý pvp flag: jednoduše, moje postava ještě nemá na to aby případnou ztrátu věci mohla rychle nahradit, nemá finanční prostředky a dostatečné materiální zajištění, veškerý její majetek je její inventář, tak jak to má správně v jejím případě být, proto, ale jestli máš potřebu klidně ramayana napadej. Jsem dost velkej na to abych případné fyzické útoky a urážky snášel a neběhal se schovávat pod sukni gm.

Těm kteří je to moje rp tak nesnesitelné se omlouvám za to že jsem jim zkazil hru, nebylo to úmyslem, páč chování své postavy nepovažuji prudičstvím, řídím se pravidlem, jak chceš aby se k tobě chovali jiný, chovej se k nim tak i ty. Těmto lidem kterým moje rp tak moc opakuji, že je ve vašem vlastním zájmu se Ramayanovi představit, ať ví komu už své zboží vnucoval a komu ne.
#11
Podle toho co tu ctu, tak ti navrhuju a schvaluju reseni, ktere tu naizeji hraci.

Pokud hrajes takovou postavu, jak je tu popsano a hrajes ji opravdu tak dobre, jak rikas, pak by pro tebe nemel byt problem zapnout PvP flag, jelikoz zebrak nema moc co ztratit. Ty tu mluvis o tom, ze cekas, az budes mit dost financi na nahradu ztracenych veci - tohle se mi s tvym RP prici. Chod nahy a hraje RP okradeneho zbiteho zebraka. Schovavej se za straze, prud do te miry, kdy te nikdo nenapadne a kdyz te nekdo napadne, ber nohy na ramena a vysmej se mu, ze je pomalej. Treba.

Pokud PvP flag nechces, prud jen do te miry, kdy ho neni treba vyuzit.

Pokud ti opravdu zalezi na RP, tak tohle jsou dve reseni. Jestli to vyresis jinak, je to jen dobre. Jestli to nevyresis a budes pokracovat, pak to z toho co sem tu cetla je pruzeni a ne RP hrani.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#12
ale vzdyt je v pvp pravidlech ze kdyz nekdo prudi dava tim souhlas ke svemu napadeni a naslednemu omraceni ,ne zabiti. Tak nechapu proc ho proste nepojeli a on by si to pro priste rozmyslel . Jen k tobe alvine kdyz uz tu mluvime o zapinani pvp flagu tak by si ho meli zapnout vsichni. Vyvarovalo by se tu zbytecnym temto flamum . Proste nekdo zacne prudit dostane na budku.A nemusi se tu nic resit. Pripadne si neco ten druhy vezme na pamatku aby si to pamatoval ten prudic. Zacla by tu myslim vetsi opatrnost v jednani s lidmi . Ja jako war jsem si to zapnul uz na prvnim levelu a nikdy jsem nemel problemy. Snazil jsem se chovat tak aby me ostatni nepojizdeli ,ale prudil jsem dost :-) napriklad s Karlosem. Proste zapneme vsem pvp flag a je to vyreseno nemusime se tu zde hadat o nejakym pobudovi. Ale myslim ze na tohle budou hned negativni odezvy protoze prece jako kraft si nebudu zapinat pvp flag ze? Nebo jako ork si ho taky nezapnu by me kazdej pojel. Neni pravda. [/align]
Sotchi Tokugawa - věrný sluha Východu

Lepší být poblíž s 10 muží , než daleko s 10000.
#13
Mno, Ramayane...
Jsi dobrej hráč, dobrý RP, je fakt, že si někdy nesnesitelně votravenej..
Když k někomu přijdeš, začneš mu vnucovat blbiny, tak to je v pořádku, ale když
tě odmítne po druhý až po třetí, tak bys už měl odejít, řeknout třebas ''Promiňte,veličenstvo.'' A zašklebit se.
Ale Ty neodejdeš ani když ti někdo řekne po 5. - 10. ,což je pravda, tohle mi na tobě vadí.

Toď můj názor.
#14
Jako já tu postavu potkal včera, a nebýt toho že jsem neměl peníze a nevíc se chystal odlognout, asi bych se i docela pobavilSmile

Ale jinak mé doporučení, zapni si ten pvp flag, mám s tím zkušenosti za všechny své postavy včetně craftů ho mám od prvního lvl (nebo od tý doby, co si vzpomenu, že bych ho měl zapnout), občas se moje postavy dokážou chovat pěkně nepříjemně, ale s pojížděním jsem nikdy problémy neměl, a že by mě někdo pojel, takový případy můžu spočítat na prstech jedné ruky, a to tu hraju od startu bety.

A jinak Alvine, co mi přijde tak se dotyčný chová celkem rozumě, takže ho klidně zmlať pvp nepvp, já se klidně přiznám, že pvp pravidla jsem vždy vesele porušoval (i když pravda, u ne pvp postav jsem o něco málo opatrnější, tím mám na mysli, nevrhnu se na ně bez varováníSmile) a kromě toho jednoho banu se mi nic nestalo ( a ten jsem ke všemu dostal za sebeobrannu, a pvp kterého jsem se nedopustil).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
#15
Zavedeme si novou zkratku:
(OKH) = Odejdi, Kazíš mi (nám) Hru.
Pokud i po tomto varování bude druhá strana pokračovat ve své činnosti, bude její činnost považována za Pruzení ve smyslu pravidel MW.
Hláška bude sloužit jako varování druhé straně že je její herní styl pro vás nežádoucí, plus jako tag v logu pro snažší lokaci prohřešku.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#16
Rozume? Beru to jako spatny vtip. Asi si mel kliku a nepotkal ho v plne krase. S NB postavou jsem mu dal poslednich par stribrnych a jeste se s nim rozdelil o chleba. On vsak nedal pokoj a obtezoval stale dal. Ne ze by si povidal. On otravne obtezoval tak dlouho, az jsem radeji prelogl na jinou postavu. A to jsem se k nemu choval slusne. Bohuzel ten clovek nema o hrani zebraka ci pobudy ani paru. Jen se dobre podivejte jak se obleka, co nosi, nausnice u zebraka? Kriklavy sat? Komu chces Cessneku vnutit ze hrajes zebraka? Ty hrajes prudice. Zebrak by mel byt otrhany a klidne bos aby vzbuzoval soucit. Jen prudic se oblekne a hlavne chova tak jako ty. Zebrak a pobuda prijde pokorne poprosit a kdyz ho odmitnou, tak klidne podekuje a da pokoj. Tim ze bude prudit docili jen toho, ze se mu kazdy vyhne a nikdy nic nevyzebra. Prudici se da vyhnout snad jen tim, ze koupim od tebe vsechny hovadiny co mi nabizis, i kdyz je uz sam vlastnim. A myslim si ze ani pak nedas pookoj a budes vysirat.
#17
(02.05.2010 v 01:25)Onassis napsal(a): Tvoji postavu ve hře neznám, nemůžes se pak divit že se tě ptám vícekrát, každého koho mam pojmenovaného se ptám tak jednou až dvakrát za den, ale na rozdíl od tebe, se nechovají dětinsky a pošetile.
jak vidíš je tvém zájmu se Ramayanovi představit a nereaovat na něj jen výhrůžkami a urážkami, na nějž tak reaguješ od od doby kdy ti řekl poprvé dobrý den, tak pak se nediv.
Kdyby zachoval rozvahu a klid, nemusel bych pak za ním běhat a křičet, stačilo se na pět minut zastavit a ukázal bych mu své zboží.

Z toho jak to ted podle mě nesmyslně překrucuješ to je asi takhle: Ty hraješ RP a ostatní tě musí respektovat a jít ti na ruku, protože hraješ RP, maj se ti představit abys jim dal pokoj a měli od tebe klid (to jsi doslova řekl/napsal) - to už moc RP neni nemyslíš? Alvin hraje postavu co nemá ráda poliční smetáky, je to jeho RP a ty z něj ted děláš debila a ze sebe hvězdu, to mi trochu smrdí kamaráde.


(02.05.2010 v 05:34)Cessnek napsal(a): takže je více než jasné že ten práskač jsi ty. Připadáš si jako hrdina? Smile

Těmto lidem kterým moje rp tak moc opakuji, že je ve vašem vlastním zájmu se Ramayanovi představit, ať ví komu už své zboží vnucoval a komu ne.

To si děláš srandu? Když se někdo ozve že mu vadí chování někoho jinýho ve hře tak je práskač?????

Oháníš se tu svým prvotřídním RP ve hře, ale navrhuješ aby se ti každej představil aby měl od tebe pokoj? No to je RP jako prase Biggrin To se na mě nezlob, ale touhle hláškou jsi u mě svoje RP naprosto zazdil kamaráde. V RP nejsi sám, ale i ostatní můžou hrát RP a nechápu proč by se ti měl někdo váženej a o několik tříd výše postavenej člověk představovat na ulici když ho tam otravuješ coby nějakej pouliční vometák.

(02.05.2010 v 10:40)Shanai napsal(a): Tak co čtu teda Alvinovi přízpěvky,tak mě to děsí.
Mě když Ramayan potkal,tak slušně pozdravil a oslovil mou postavu Krásnou paní a zeptal se jestli se můžu podívat na jeho zboží.Je fakt,že mě RP baví a odmítnutí sem tedy nezkusila,takže nevím jak by se Ramayan zachoval,téžko tady soudit,ale jedna věc mě zaráží a to,že Alvin tady opakovaně píše,že se Ramayan vysmíval hráči na chatu a Ramayan tady opakovaně napsal,že se nevysmíval,že napsal jen,že právě dělal hráči peklo.Pokud to napsal jak říká,tak to podle mě teda výsměch není,to je jen konstatování možná bych to brala i jako uvědomění pro obětního hráče,něco jako když do někoho na ulici třeba vrazíš(nechtěně)a pak řekneš veřejně,že si tomu člověku udělal právě možná zranění.Na tom mi nic výsměšného nepřipadá.Tím se nikoho nezastávám,tím jen říkám svůj názor.

Já zažil, minimálně 2-3x kdy skupinu ve který jsem byl doslova pronásledoval a to z Isharu až daleko za město a to několik minut. Jak jsem psal, slušně se poslal do háje, ignorovali jsme ho, vyhrožovali, nic - pořád jako vocásek.
Očividně jsi ho poznala v jiným světle a na tenhle dojem sázíš v úsudku. Někdo má jinej názor a sám aktér ho tu shazuje v jeho RP a svoje RP tu staví nad jeho. To je podle mě problém.
Nevím jestli se ti někdy stalo, že tě někdo naštval at už kvůli čemukoli a jeho dvojsmyslné narážky tě dál vytáčeli a uráželi, stejnej případ je podle mě i jeho poznámka na chatu.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#18
Alvina je třeba brát s rezervou, s jeho snahou co nejvíce očernit lidi, kteří se mu nelíbí, v očících veřejnosti - nejlépe RT - jsme se tu už měli možnost setkat. Tímto mu děkuji, že do relativně rozumně vedeného topicu opět zanesl zlou krev, urážky a nekalé zákulisní praktiky.
#19
(02.05.2010 v 10:51)Dommi napsal(a): Alvina je třeba brát s rezervou, s jeho snahou co nejvíce očernit lidi, kteří se mu nelíbí, v očících veřejnosti - nejlépe RT - jsme se tu už měli možnost setkat. Tímto mu děkuji, že do relativně rozumně vedeného topicu opět zanesl zlou krev, urážky a nekalé zákulisní praktiky.

Názor k věci, toho si cením a to že taháš osobní spory do debaty o jiným problému, toho si cením ještě víc Smile
Naštěstí máš v podpisu odpověď na problém, kterej tu řešíme, takže děkujeme za účast Wink
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
#20
Dej si facku clovece. Treba se probudis. Rad bych abys to sve tvrzeni o RT podlozil nejakymi fakty. Je mi jasny od koho to pochazi, takze se na tebe zlobit nemuzu. Ty ses jen takova figurka co si necha nakukat nesmysl ktery dal papouskuje.



Skok na fórum: