Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dotaz ohledne par skillu
#1
Chtěl bych se zeptat na pár věcí, ohledně některých skillů. Zda vůbec k něčemu nakonec budou? Jako je kartografie, pisemnictví a některé zlodějské.
Zda se vůbec oplatí do nich něco dát?
Neboť zatím mi to příjde zbytečné.

Třeba kartografie, zda bude někdy vůbec potřeba, banda hrdninu najde mapu, ale kdo se v ní vyzna? Kdo je zavede ke vchodu do podzemí? Proste hrač co v živote do toho to skillu nedal ani ťuk? Kdo se to neučil?

A co takové písemnictví? Takhle zatim co vidím stači tak pro alchymistu aby si zalozil herbář, řemeslník opsal nějaky svitek. A to stačí tak na 40,
proč je ta možnost to mít na 100? Když není potřeba. Třeba mág, ať jsou nějaké doplňkové slova nebo kouzla co pujdou seslat jen se svitku, co napise jen mag se 100, ať některé recepty se dají opsat jen se skillem 100. Či v dungeonu, ať může přečíst nejakou hadánku jen on, aby se mohli dostat dál.

Potom třeba zloděj, proč davat ke všem dveřím klíč? To se na zloděje pak může zapomenout. Proc udělat nejakou cestičku, mezi nastrahama, od čeho je zloděj, se všímavostí a schopností odstraňovat pasti?

Předem děkuji za odpověď.
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#2
Kartografie urcite. Je uz dlouho nascriptovana, bohuzel nejspis jsou v ni chyby, ktere zatim nebyly opraveny, takze az se stak stane, tak to bude pouzitelne.
Zlodej se bude upravovat, Whitey planuje upravit ruzne bedny, NPC apod. aby je slo okradat.
Odpovědět
#3
a co to písemnictví ? to osobne zajima asi me u mága nejvice
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#4
O tom nic nevim. To musi zodpovedet nekdo jinej.
Odpovědět
#5
Pisemnictvi na 40 je momentalne asi i zbytecny. Staci snad 10 nebo 20 na opisovani receptu nebo tak nejak.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#6
Ptám se proto, zda je v plánu v budoucnu plánovano, nějak ten to skill využít. Zda vubec bude potreba pro nějaké kouzlení. Například nějake vybrané kouzla u mága. Vybrané recepty u řemeslníku. Či nejaké zvláštní modlidby u kněze. A zda se pak vyplatí mít v něm třeba 100 bodů. Nebo to bude jeden ze skillů, který bude stačit na tech 20 jak tu píše Val. A ten zbytek bude jen tak na okrasu. A mágům bude stačit pro své učeni cpát skill body do magie a podpůrnych skillů. Nebo bude i kouzelník muset umět trochu číst a psát.
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#7
Jako obrázky do herbáře snad chtějí i 40, ale tak nějak ani nejsou moc potřeba...Takže v praxi písmenitcvím moc k něčemu není.

Jinak pasti zatím fungují spíš na jejich nalíčení případně zpozorování (nejsem si jistý jak je to spolehlivé, ale některé pasti jsem díky tomu skillu občas spatřil) , než odpastění, které snad teoreticky možná může fungovat i na dungeonové pasti, ale nikde to není nastaveno.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#8
Takhle, bude mi jako kouzelníkovy k něčemu písemnictví? Třeba predepíšu si pár kouzel, což me bude stat ještě méně many. Nebo, budu potřebovat písemnictví, abych se naučil nějaké specialní kouzla?
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#9
Jako v budoucnu by mág pomocí něj měl psát amgické svitky (přes které by pak měl umět s perkem kouzlit bard).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#10
Když už jsme u toho, tak nezapomeň na tuláka.
Takže zatí takhle, s písemnictvím si přividělám, bud napišu pár svitků, které si pak užije nejaký bard, či tulák. Můžu opsat pár receptu, a prodávat je. Takže když je ta možnost mít písemnictví na 100, bude mi to někdy v budoucnu k něčemu? Napřiklad co si pamatuji, bylo něco se slovama moci, co si musel napsat na svitek, jelikož jinak se je mág naučit nemohl.
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#11
Do budoucna se urcite hodit bude.
Pisemnictvi: Opisovani navodu, kouzel (pro kouzelnika a barda), slov moci + svitky pro modlitby, porozumeni textum (hlavne pro RP a DL), herbar pro alchymistu, zpevnik pro barda + dalsi veci o kterych se jeste ani nevi
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#12
Děkuji za odpověď, jsem rád, že se mi můj plán odvděči za tohle, dát do písemnictví jako mág. Co jsem například pochopil, jako mág, budu moci studovat, jen některé okruhy magie na plno. Diky svitkům, a jinému mágovi, se mi umožní přistup k jinším kouzlum. Tedy pokud i jinši mág, si da do tohodle skillu. Ale co jsem pochopil, z jinších diskuzi, napřiklad co se týkala Mirova komentovaní tohodle skillu, tak to bude i výhodou, když nikdo jinši se tímhle zaobírat nebude. ( co si připravím dopředu, to ma pák své vyhody později )
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#13
mohl by mi nekdo rict navod, jak napsat nejaky svitek kouzla? dekuji
Gustav Bělovous - Trpaslík - Mastičkář

( kdysi Olda Bělovous, Xurruk, Gustav Straka )
Odpovědět
#14
Zatím to nejde.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět



Skok na fórum: