Noob Dotazy
Haha, dik za uprimnu odpoved. Obdivujem vas, ze tolke roky venujete tomuto projektu.
Odpovědět
Nejaké novinky?Smile
Odpovědět
Poslušně hlásím, během mé služby se nic zvláštního nestalo Sad
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Popravde i kdyz nerad, tak bych celej Manawydan radeji zavrel, protoze tohle uz je celkem velka ostuda. Zadne informace, trva to nekolik mesicu a jen to je pro smich Angry
Odpovědět
Manawydan .... Ultima Offline shard ... :-D nový hit sezony
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
Myslim že v tomhle případě pokud to vůbec někdy zase bude fungovat pomůže jen řízenej wipe...
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
Zdravím, i když jsem nebyl ve hře několik let, tak občas zavítám sem na fórum. Chtěl jsem obnovit své hraní na Manawydanu. Ale jak vidím zatím to není možné.
A tak bych rád věděl jak to vypadá se serverem. Jestli je naděje, že server časem pojede. Bolí mě u srdce, když server nejede. Neužil jsem si v žádné hře tolik, jako tady.
S pozdravem Ragiowan
Ragiowan, člověk - Mág, knihovník, badatel
Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.
Jabber & ICQ přes SZ (WinXP/32, CPU Intel Pentium 3 - 1GHz (Coppermine)-(jednojádro), 80GB HDD, GeForce 5200-128MB/400MHz, RAM SDRAM 512MB)
Odpovědět
Bohužel, žádná změna.
Jediný z nás kdo ví něco o linuxu (a je schopný se věnovat plnému zprovoznění servru) asi nemá čas. Nikde ani slůvko o případném progresu Sad
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
(08.05.2018 v 18:16)Biosek napsal(a): Ad. Proc prechazime z Windowsu na Linux?
Server mame hostovany od Wedosu. Wedost v pulce minulyho roku oznamil, ze vsechny jeho virtualni masiny s Windowsama bude do konce 2017 rusit. viz. https://datacentrum.wedos.com/a/383/od-1...ource.html Wedos je nejlevnejsi co se tyce provozu VM. Driv Gea stal provoz serveru cca 500-600,- mesicne. Na wedosu to bylo kolem 400,- mesicne. Ted za Linuxovou VM plati cca 350,- mesicne. S licenci Windows by to bylo 2x az 3x vic. Proto prechod na linux.

Povedzme, ze by stal provoz serveru na Windows 1000,- mesacne. V prepocte na eura by to bolo ± 25 euro mesacne. Keby sme boli len 5 aktivni hraci a kazdi by zaplatil 5 eur, tak by sa problem vyriesil. Otazkou je, ci su hraci ochotny za hru na MW platit par eur mesacne.
Odpovědět
neplatily by - UO je na to moc stará
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
*vrieska ako šialená faninka a sťahuje Manawydan na nový PC*
Odpovědět
Nejaká šanca ako získať s5 zo starého NTB veci ako nastavenia farby reči, makrá a pod.?

Edit: neprišla som na to aký súbor to spôsobuje a tak som prekopčila celú složku a ono to funguje! xD
Odpovědět
Má zmysel teraz vôbec expiť, craftiť a tak? Alebo o to všetko prídeme až budete vraciať save a tak?
Odpovědět
http://forum.manawydan.eu/showthread.php...#pid101725 a dál.
Po opravě problémů bude nutný restart na poslední "aktivní" save z windowsového servru. Jednak kvůli ztrátám vzniklým teď kvůli dmg NPC, jednak aby se srovnali případné špatně načtené hodnoty v NPC atd.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Kto všetko vie schvalovať registrácie? Mám pár známych, čo by si rado zahralo.
Odpovědět
Kdo to zas rozbil :-( .... :-D
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
Stigu, Whitey, vráťte sa nám :,(
Odpovědět
Registrace na webu aktuálně založí pouze účet na webu a tuším i fóru. Do hry ale nikoliv. Tzn. ať už vám to někdo schválí, nebo ne, musí vám ještě založit ručně účty ve hře, ideálně s tím daným jménem. To by aktuálně měl moct třeba Thanis.
Problém je, že většina základních věcí, jako např. ty registrace, nám nefunguje. Když jsem potřeboval vrátit save, řešil jsem celkem dost dlouho, co a jak, leccos jsem si musel složitě zjišťovat přes Internet. Když nám spadne server, vlastně aktuálně ani moc nevíme, co dělat. Zkrátka ten administrátor, co by rozuměl té vyšší magii toho nového technického řešení na serveru po přechodu, který uskutečnil Biosek, někdo, kdo by ještě k tomu byl schopný doprogramovat napojení všech těch služeb (registrace, zapomenuté heslo, změna hesla herního účtu skrz web, nahrávání interakcí, napojení aplikací jako např. UO Remote Console, Pandora Box Server, Architect atd.) do hry, ten tu prostě chybí.
Včera psal Geo na RT Slack, nastínil jsem mu problém a zkusíme s tím něco udělat, ale moje schopnosti na tohle nestačí, ačkoliv jsem se v tom pokoušel zorientovat - tohle je holt už na mě moc vyšší dívčí. Sad
Odpovědět
A nezkusíme to tedy rozjet znovu na Windowsech?
Pokud by se měl platit hosting win serveru v řádu nějakých stokorun, tak si myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by klidně nastavili nějaký trvalý příkaz na pár korun na účet, ze kterýho by se platil hosting.

Jen takový nápad *pokrčil v beznaději rameny*
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
Server už nějakou dobu běží.
Problém je jen v údržbě + podpůrném softwaru (status na fóru apod.)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: