Noob Dotazy
Dobrá dám ti jinej příklad.
Městská policie z Prahy nemůže dávat pokuty v Brně protože je to mimo jejich rajon. Chápeme? A ano, když utečeš ze státu tak ti stát dá pokutu, ale tu pokutu vydá u nich v jejich zoně, oni za tebou na madagaskar nepojedou, aby ti ji vydali, protože nejsu četníci na svym území - o to mi jde.
Pokutu jako takovou neřešim, řešim jenom tu RP nerealnosti a to, že Isharsky strážní (pokud chceš jmenovitě tak v tomto případě Armáda Isharionu) nemaji právo mě pokutovat na území, který jim nepatří (Tj. Nullden např.) i když jsem to spachal u nich. V tomhle připadě by si měli počkat až budu na jejich uzemi a pak mě teprve pokutovat.
Odpovědět
Dostal jsi pokutu Isharskou, nebo Nulldenskou? Pokud jsi něco spáchal v Isharu (nebo proti Isharu) a máš za to Isharskou pokutu, která tě v Nulldenu nijak neomezuje, je vše v pořádku. Pokud má Nullden zapnuté sdílení zákonů a Isharská pokuta tě v Nulldenu omezuje, je také vše v pořádku - od toho sdílení zákonů je.
Německý policajt ti svoji pokutu sice asi nepůjde dát za okno, ale při příští návštěvě Německa ti ji nechá vychutnat se vší parádou. A pro vystavení pokuty (a případné postoupení k soudnímu vymáhání do Čech) mu stačí fotografie z rychlostního radaru.

Jinak platí to co napsal Biosek, bez dalších údajů není co řešit. I já pouze spekuluji, protože nevím kde, jaká a za co byla pokuta vystavena.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
ok nastinim proč se mi to nezda v RP pořádku
Šmirgl dělá bordel v Isharu
Šmirgl něco provede (trefí někoho pánví)
Stráž č.1 ho začne honit
Šmirgl stráži ujede mimo region Království Isharionu
Stráž č.1 dojde za Šmirglem na území Nulldenu (ktery co vim tak s Isharem krom lodního spojení nic společnýho nemá) a dá Šmirglovi pokutu na území Nulldenu, za něco, co se stalo v Isharu
Šmirgl si s ní RP vytře zadek a poté ji zaplatí
Z hlediska RP to je blbost. Co by na to řekli třeba strážní Nulldenu kdyby viděli jak někdo z Isharu pokutuje někoho na jejich území? V tu chvíli by někdo neřešil, že se jedná o prohřešek spachany na území Isharu, ale že ten dotyčnej se na jejich území snaží uplatnit zákony mimo svoje území. V tuhle chvíli by měla v Isharu fungovat vývěska, kam by strážný č.1 měl napsat "Hledá se trpajzlik Šmirgl za to že mě trefil pánví po kebuli, jakmilo ho spatříte na území Isharionu doveďte ho za nazlobenym knězem" a ne, že si dojede osobně na cizí území zjednávat pořádek. Proto mi to v RP nepřijde vůbec v pořádku. To je jako kdyby byly království A a B, kdy někdo ukradne strážnýmu halapartnu z A a uteče do B a následně strážní z A jedou do B, bez toho aniž by se dohodli s králem B, že tam někoho sejmou kvůli nečemu co se stalo v království A, o tohle mi jde. Nikdo vás nenechá na svým území uplatňovat vaše pokuty a zákony, pokuď něco provedete tak se musíte obrátit nejdřív na úřad toho místa, kam ten dotyčnej utekl a ne že tam pošlete žoldáka co si tam zjedná pořádek, v tu chvíli se dá říct že i Nazlobenej Kněz porušil zákony Nulldenu, protože se tam vydával za Autoritu.
Ano souhlasim s tim, že má Šmirgl dostat pokutu za to co provedle, NE nesouhlasim s tim, aby mu ji někdo vydával mimo území svý jurisdikce, ale dal mu ji hezky ve chvili, jakmile do té země vkročí (popř tam může pokutovat za svoje území, pouze s povolením Starosty/Úřadu)
Odpovědět
Prohřešek se stal na území Isharu, výkonná moc Isharu usoudila že je to na trest. Isharský strážný ti doručil výsledek jejich rozhodnutí.
Je čistě na tobě zda se budeš schovávat v Nulldenu, kde toto rozhodnutí nelze vynutit. Nebo splníš podmínky trestu a budeš pro Ishar opět čistý.

Úplně stejně to funguje i v reálu. Dost zločinců se skrývá v zemích, které nemají smlouvu o vydávání se státem v kterém jim hrozí trest. Trest, ke kterému byli odsouzeni klidně i v jejich nepřítomnosti, když zrovna překračovali hranici čtvrtého státu. Mají se tam dobře, nic jim nechybí... akorát si musí dávat pozor kam jedou na dovolenou.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Čili mi chceš říct, že kdybych měl tu moc a někdo blbnul v Nulldenu, kde bych ho viděl a rozhodl se mu dát pokutu, tak díky tomu že mi utekl a jsem neschopná stráž co neumí zjednat pořádek, si na něj počkal v Isharu, kde bych mu ji vypsal? No dobrá tedy.
Odpovědět
Pff... na tohle všechno je jednoduché řešení a to umožnit pokutovat osoby, které už zdrhly z dohledu strážníka. Problém je, že jakmile osoba je z "dohledu", tak nejde zacílit zákoníkem (myslím, že tohle je ten hlavní důvod proč si pro tebe dojel).
Nešlo by do zákoníku přidat list "naposledy viděných lidí" například v rozsahu 10 minut, které by tak následně šlo pokutovat? Případně aby šlo zákoníkem cílit již pojmenované postavy majitelem zákoníku. Myslím si, že druhá možnost je zcela dostačující.
Odpovědět
Jestli za Tebou ta stráž IG došla až do Nulldenu, tak mi to taky smrdí. Ta stráž by prostě čekala v Isharu až se zase objevíš, spolu s informovaným zbytkem strážných.
Nevím jak je to teď systémově, jestli když ti někdo dá pokutu, hned se ti objeví v batohu. Jestli ale jo, tak bych to udělal takhle, a nechodil za Tebou se stráží.
To že se ti zničehonic objeví pokuta v batohu, je jeden z RP ústupků vůči hratelnosti a systému.
Odpovědět
@Galran: Já to občas dělal tak, že jsem provinilce targetnul sám za GM. Ale to je nouzový řešení a nedá se na to spolýhat. Po vyřešení tohohle problému se tu volá už dlouho...
Odpovědět
Garlan: Ano tohle jsem navrhoval ještě za dobu myho působení u Armády Isharu, aby se pokuty mohly psát na jméno postavy (podobně jako když mág kouzlí zprávu), pokuď ji znáš a když ti uteče, s tím, že jakmile vkročí do regionu nebo na dohled strážnýho tak ti automaticky přistane v batohu. Když ji neznáš, tak si ji hold musíš chytit (tady je aspon v rámci RP možnost hrát někoho, kdo si kryje identitu, popřípadě když někoho vidim poprvý, tak si jeho tvář tak dobře nepamatuju)
Brak: Ano, pokuta se v báglu objeví okamžitě co ji někomu dáš, je tam sice momentálně ta blbost, že toho dotyčnýho musíš targetnout, nicméně je aboslutní blbost RP aby si ten dotyčnej za tebou došel na cizí území, kde ti ji vydá. Jak sám říkáš, má si na tebe počkat když tě zná.
Odpovědět
Tahle logika mě pobavila. Máme spoustu neschopných strážníků. Místo aby se vrhali pod kola a na místě se snažili potrestat řidiče jedoucího 160 po dálnici, tak si ho dovolí pokutovat a pokutu mu zaslat poštou...

Buď jsi nepochopil co jsem psal, nebo si to pochopit nechtěl. To že tě Zákoníku omezuje ve vydání pokuty targetem považuješ za součást právního systému Manawydanu??
Je jedno kde tě strážník pokutuje, pokud není vypsání bločku v daném místě trestným činem. Stíhán a trestán za to budeš v Isharu, kde jsi prohřešek spáchal, ne v Nulldenu.

Edit, reakce na 1149: je jedno jestli se ti pokuta objeví v batohu při překročení hranice nebo hned po vydání. Výsledný efekt je stejný, ať už o ní víš nebo ne, ne?
Ale nemám ani problém to upravit tak že pokutu s vyrozuměním o trestu dostaneš teprve až přistaneš ve vězení.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Ohledně kriminality, zkoušel už někdo z vás maskovací sadu u zloděje? Myslím, že tu byl i někde návrh na to, že by mohl maskovat i ostatní postavy (nejen sebe).
Odpovědět
Maskovací sada na tohle nefunguje, protože pokuta je registrovaná na postavu, ne na identitu.
Pro registraci na identitu by se musel výrazně upravit systém pokut i identit - moc práce za málo muziky.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Já nevim, spíš ty nechceš pochopit jak to myslim, asi bych ti to musel nakreslit, ale na to talent nemám. Targetování do toho taháš nechapu proč.
Celou dobu řešim jednoduchou věc a to: že neni správný pokutovat svymy zákony na cizím území.
To že stráž musí provýst "target" na moji hlavu je sice smůla, ale takhle jste si to nascriptovali vy, ne já, návrhů na zlepšení tu padlo několik. Jde mi celou dobu o něco co psal Brak, tj. pokuď mi utečeš, tak tě sice můžu znát a napsat na tebe pokutu, ale doručit ti ji můžu jakmile tě uvidím na svým území a ne že pojedu na cizí území kde ti ji vypíšu a předám. Až uvidíš němce co za tebou pojede až do Prahy, aby ti vydal vyfocenou rychlou jizdu tak mi napiš. Příklad: kdyby ČR neměla napsat dohodu o spolupráci s Německem, tak v Německu můžeš udělat co chceš a jakmile se vrátíš tak na tebe právně nemůžou ať se kroutí a vyhrožují jak chtějí, protože žádná dohoda není (případ Ishar - Nullden). Můžou na tebe až ve chvíli kdy vkročíš k nim a ano, tím ti můžou i právně předat onu posvatnou pokutu.
Mě od začátku jde o triviální věc, tj aby zákoník stráží fungoval jen v jejich regionu a ne mimo.
Garlan: Problem maskovácí sady je hlavně i ten, že neresetuje avatar a profil postavy, tj. OOC tě pozná každý
Odpovědět
WDy jde o to, že je jak z logickýho, tak RP hlediska hovadina, aby isharionská stráž putovala daleko za území jejího kralovství jen pro to, aby někomu dala pokutu...
Odpovědět
(06.09.2015 v 21:45)Whitey napsal(a): Edit, reakce na 1149: je jedno jestli se ti pokuta objeví v batohu při překročení hranice nebo hned po vydání. Výsledný efekt je stejný, ať už o ní víš nebo ne, ne?
Ale nemám ani problém to upravit tak že pokutu s vyrozuměním o trestu dostaneš teprve až přistaneš ve vězení.
Mám tuto úpravu opravdu zapracovat? Aby to bylo RP?
Dohodli jsme se že nutnost dojet za Thortogilym do Nulldenu je jen formalita vynucená targetem Zákoníku.
Takže jediné o čem je ten flame tady je to že se mu objevila pokuta hned v batohu, místo aby při příští návštěvě Isharu přemýšlel proč ho stráže honí a strkají mu nějaký papír?
Nebo že mu ji mělo dát neviditelné GM, aby to nevypadalo že ho pokutuje Isharský strážný uprostřed Nulldenu? Mělo se převléct za pošťáka a sehrát s ním předání soudní obsílky z Isharu?

Je přece úplně jedno kdy a kde se ti pokuta objeví. Na vydaném trestu to vůbec nic nezmění a strážní z Isharu tě stejně budou honit, ať už máš tu pokutu hned u sebe nebo až tě uvidí a začnou s honičkou.
Pro to aby tě honili je úplně jedno jestli ten papír máš nebo nemáš, oni mají příkaz tě honit. Papír je pro tebe abys věděl proč a především aby jsi s tím mohl něco udělat.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
@Brak: Stráž ho v Nulldenu pokutovala za věc spáchanou v Isharu. Proč by nemohla? Nezatýkala ho, nemlátila ho, neokrádala ho, nevlekla ho přes hranice. Nedělala nic co by bylo proti Nulldenským zákonům. Pouze ho vyrozuměla o tom že je na něj v Isharu vydán trest.
Isharský strážný ví že v Nulldenu nemá žádné pravomoce. Na co by je taky potřeboval, když jen předává rozhodnutí? A i kdyby to bylo jeho vlastní rozhodnutí, které udělal na místě, stále to není nic trestného ani závadného. Rozhodovací pravomoce pro Ishar má. Však také trest bude uplatněn tam a ne v Nulldenu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Kašlu na to, šlo mi opravdu o trivialitu, za kterou jsem si chtěl stát, ale jak tu Karlos i dalši řikali, tady se fakt mluví jen do zdi... Jestli tě to potěší Whitey tak se s tim teda smířím, stejně jako s tím, že i tak je to největší debilita v RP, kterou sem kdy viděl.
Odpovědět
Tohle myslíš opravdu vážně? Pokud ano pak lituji času který jsem věnoval objasnění svého názoru, protože opravdu nechápu proč by ti Ishar nemohl dát pokutu uprostřed Nulldenu.
Dává ti jí Ishar (Němec), uplatněna bude pokud přijedeš do Isharu (Německa). Dokonce i kdyby jsi odjel do Cyprony (Čechy, Chrovatsko, Rakousko...) a vrátil se do Isharu (Německa) tak ta Isharská (Německá) pokuta tam stále platí a v Isharu (Německu) ji na tobě budou vyžadovat.

Příště napíšu "Prošetřeno, problém nenalezen" a na vysvětlování se vykašlu.
Jsem totiž děsnej zmrd kterýho těší buzerovat tebe, Karlose a další.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
(06.09.2015 v 21:38)Galran napsal(a): Pff... na tohle všechno je jednoduché řešení a to umožnit pokutovat osoby, které už zdrhly z dohledu strážníka. Problém je, že jakmile osoba je z "dohledu", tak nejde zacílit zákoníkem (myslím, že tohle je ten hlavní důvod proč si pro tebe dojel).
Nešlo by do zákoníku přidat list "naposledy viděných lidí" například v rozsahu 10 minut, které by tak následně šlo pokutovat? Případně aby šlo zákoníkem cílit již pojmenované postavy majitelem zákoníku. Myslím si, že druhá možnost je zcela dostačující.

Tohle se mi dost libi. Kdyby se ke kazdymu neznamymu jmenu udelala jeho posledni podobizna (screen paperdollu), ktera byla nejakou strazi videna, tak by to bylo jeste lepsi.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
(06.09.2015 v 22:15)Whitey napsal(a): @Brak: Stráž ho v Nulldenu pokutovala za věc spáchanou v Isharu. Proč by nemohla? Nezatýkala ho, nemlátila ho, neokrádala ho, nevlekla ho přes hranice. Nedělala nic co by bylo proti Nulldenským zákonům. Pouze ho vyrozuměla o tom že je na něj v Isharu vydán trest.
Isharský strážný ví že v Nulldenu nemá žádné pravomoce. Na co by je taky potřeboval, když jen předává rozhodnutí? A i kdyby to bylo jeho vlastní rozhodnutí, které udělal na místě, stále to není nic trestného ani závadného. Rozhodovací pravomoce pro Ishar má. Však také trest bude uplatněn tam a ne v Nulldenu.

Mě tady vůbec nejde o to jestli ho ta stráž fackovala nebo ne. Mě jde o to že mi přijde fakt NonRP aby se stráž v plný zbroji sebrala a šla až někam do řiti do Nulldenu (jaktože veděla že zrovan tam?), jen aby nějakýmu magorovi vydala pokutu na půl zlatky Biggrin.
Odpovědět



Skok na fórum: