Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem s clientem (DirectX)
#1
Ahoj, mám takový problém, když chci zapnout manawydan přes ten nový client, tak mi to napíše, že DirectX 9.0c není nainstalováno nebo nemá podporu .NET. Já osobně mám nainstalovaný DirectX 11. Mohlo by to být tím??
Díky za radu
Join to DARK SIDE, Jedi.
Odpovědět
#2
Ano, to je možné...
DirectX 9.0c najdeš například ZDE.

Zkus a napiš výsledek.
Odpovědět
#3
Zkoušet to nebudu, budu muset jet asi přes starý client. Nepotřebuji si instalovat na svůj počítač (pro mě) staré ovladače
Join to DARK SIDE, Jedi.
Odpovědět
#4
Ok. Podívej se ještě do adresáře LOGS, tam kde máš mwklienta.
V něm se budou nacházet dva reporty (info a error), přilož je prosím k postu zde na fórum do tohoto tématu. Abychom s tím mohli v budoucích verzích něco udělat...

Předem děkuji.
Odpovědět
#5
LilyDarkmoon: V tom odkazu od Gea nestahuješ zádnou starou verzi. Stáhneš 20kb instalátor Microsoftu, který ti zkontroluje, jestli máš nainstalované všechny součásti DirectX. Plná instalace DirectX má obsahovat i soubory pro starší verze DirectX kvůli zpětné kompatabilitě. To co je předinstalováno ve Win 7 neobsahuje všechny součásti. Dřív nebo později na ten problém narazíš znova.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#6
(03.08.2010 v 10:43)LilyDarkmoon napsal(a): Zkoušet to nebudu, budu muset jet asi přes starý client. Nepotřebuji si instalovat na svůj počítač (pro mě) staré ovladače
Tak takhle odpoved me dostala. Ty asi pocitacum moc nerozumis co ? Biggrin
Odpovědět
#7
(03.08.2010 v 14:29)RadstaR napsal(a):
(03.08.2010 v 10:43)LilyDarkmoon napsal(a): Zkoušet to nebudu, budu muset jet asi přes starý client. Nepotřebuji si instalovat na svůj počítač (pro mě) staré ovladače
Tak takhle odpoved me dostala. Ty asi pocitacum moc nerozumis co ? Biggrin

Studuji počítače na střední.. , ale nenapadlo by mě, že DirectX 11 bude chybět něco z Dx 9.c
Ale jinak diky, zkusil jsem to stáhnout, doinstalovalo to nějáké ty volitelné součásti a client jede. Dík
Join to DARK SIDE, Jedi.
Odpovědět
#8
Rade, všichni se neustále učíme... já se pohybuji v oboru IT už dobrých... velký Ao, 22 let... ale třeba včera jsem si připadal jako naprostý newbík, když jsem jsem měl našrotit MVVM (nebudu vás otravovat).

A zrovna instalace Windows je doména, ve které si nikdo nemůže být jist ničím. Naopak, chválím LilyDarkmoon, že předtím, než na počítač cokoliv nainstaluje, nejprve uvažuje. To je jediná rozumná cesta...

Jinak jsem rád, že se doinstalováním problém vyřešil. Zamyslím se do budoucna, co by se s tím dalo jinak dělat (používání knihoven DirectX 11 a podobně). Nečekejte změnu do měsíce, výhledově znamená rok Biggrin
Odpovědět
#9
Ak som to správne pochopil z môjho testovania na Windows 98se tak je zrejmé to že MWclient používa DX Managed Code.

DX Managed Code sú proste knižnice directX písané v Net.Framework 1.0 a vyššie a sú súčasťou directX od verzie 8.1. Inštalátor ich ale nahrá len ak máte windows s net framework. Pokial je directX inštalovaný ešte pred inštaláciou .net tak sa nenahrajú.

Žiadny windows v žiadnom vydaní tieto knižnice nemá od prvej inštalácie. Vzhladom na to že sú ale súčasťou volne distribuovatelných balíkov od microsoftu šlo by ich hodiť do inštalátoru manawydanu?
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#10
Možná existuje instalátor pouze DirectX Managed... kouknu na web...
Odpovědět
#11
Existuje, ale je s tim vic problemu nez uzitku, takze .....
Odpovědět
#12
Stačí preinštalovať Direct X pokial je na počítači prítomný .net framework. Za štandard sa ešte aj dnes považuje .net 2.0, dá sa nainštalovať na každý windows (určite od 98SE)...

Momentálne je stav:
>1% Windows 9x a staršie
10-25% Windows 7 (x64 aj x86)
10-25% Vista (x64 aj x86) a klesá vďakabohu
50-80% Windows XP (prevažne x86)

Mnoho hier do svojej inštalácie zahrňuje tú verziu DirectX s ktorou pracovali pri vývoji hry (resp poslednú ktorú ms poskytol pred vydaním hry).

Na DirectX9 sa paradoxne v Microsofte pracuje ešte aj dnes.
http://www.filehippo.com/download_directx/

Aktuálna verzia je z júna 2010. Asi jediný SW API na ktorom MS pracuje také dlhé roky. V poslednej dobe asi skôr už hlavne security updates a riešenie výkonu samotných knižníc.

Webinstaller má pár megabyte a sťahuje chýbajúce knižnice z webu a doplní ich do existujúcej inštalácie. Jediné čo webinstaller hladá je net framework.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#13
Ahoj, chtel bych se zeptat, jestli by nekdo nevedel jak vyresit nasledujici chybove hlaseni pri spusteni MW clienta. Diky

Cvalda

http://img52.imageshack.us/i/chybaz.jpg/
Odpovědět



Skok na fórum: