Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zábava
#21
(28.09.2008 v 13:39)Bartoloměj napsal(a):
(28.09.2008 v 10:51)Jmat napsal(a): Tak jsem vcelku úspěšně začal hrát se skupinou přátel. Rp nás sice zabavuje, ale nejsou nějak podmínky pro jakoukoliv činnost. Jistě, lze kácet celý den stromy a pak se topit v jídle, nebo lovit skupinky šílenců kousek od města. Ale nejde o nic, co by člověka dlouhodobě zabavilo.

Zkrátka je potřeba:
1) Více statických questů (třeba jen předělat hotové, jen v Goren-Zaru jich bylo hodně)
2) Rozšířit zónu, kde se lze pohybovat a zajistit zde třebas více spawnů.
3) Možná i častější přítomnost questařů (vážně je vcelku nuda i ve skupině).
4) Co takhle nějaký mini-dungeon? V okolí Išaru je spousta jeskyň a možností je řekl bych dost.
5) Co takhle jednou za čas vydražit nějaký zajímavý předmět? Třeba část kroužkové zbroje - motivuje to ke shánění peněz.

Jsou to jen návrhy, ale něco z nich by se mělo v blízké době udělat, nebo bude hra brzy nudit, což by asi nebylo dobré. Neberte to jako kritiku, chápu, že práce je hodně. Berte to vše spíše jako prosbu a upozornění.

Tak na tohle musím zareagovat, protože mě to velice pobavilo. Smile

1) Více statických questů (třeba jen předělat hotové, jen v Goren-Zaru jich bylo hodně)
S tímhle souhlasím, ale statické questy mohou tvořit hráči, stačí se informovat v týmu a nabídnout pomocnou ruku. Psaní statických questu je jednoduchá záležitost, který zvládne v podstatě kdokoliv, bez znalosti programování. Nicméně tohle není ostrá, ale betaTEST, to znamná primární cíl je testovat a ne se systémově bavit.

2) Rozšířit zónu, kde se lze pohybovat a zajistit zde třebas více spawnů.

Vzhledem k tomu, jak malý počet hráčů tu hraje je zona v podstatě dostačující. Navíc co vás nutí kolečkovat spawny? Vždyt cílem vašich postav by mělo být budovat město Ishar. Chcete rozšířit zonu, ale přitom jste proti Hranici bolesti nic neudělali. Smile

3) Možná i častější přítomnost questařů (vážně je vcelku nuda i ve skupině).

Proč se nezabavíte sami? Já a znám spoustu dalších hrářů co tu hrají bezmála rok a vystačili si povětšinou s vlastní fantazii a s vlastní hrou. Navíc pokud se sami zavabíte, namotivujete další lidi a tím namotivujete i quest GM pro vás připravit nějaký propracovanější event. Ale eventy jdou dělat v podstatěě na úrovni hráčů. Já mám spíš opačný problém, furt se něco kolem mně děje zajímavého. Smile

4) Co takhle nějaký mini-dungeon? V okolí Išaru je spousta jeskyň a možností je řekl bych dost.

Město se jmenuje Ishar.
Dungeony určitě budou, ale primární cíl pro zábavu hráčů určitě nejsou. Pokud si přečtete příběh bety2, vašim ukolem je pomáhat v budování města, zajistit řemeslníkům práci, podílet se na chodu ekonomiky, chodu a správy města. Pokud dáme město do kupy, budeme dostatečně silní na to začít zkoumat hranici bolest a společnými silami jí třeba posunout. Když bude každý nesmyslně kolečkovat spawny a řvát "event, event" určitě ničemu nepomůže. Smile

5) Co takhle jednou za čas vydražit nějaký zajímavý předmět? Třeba část kroužkové zbroje - motivuje to ke shánění peněz.

Předměty je potřeba nejprve vyrobit, tak aby se mohli dát do oběhu. Bohužel moc lidí řemeslníkům nepomáhá a tak jde vše pomalu. To by mohla být motivace pro vás, nikoliv shánění peněz. Majetek určitě ničemu nepomůže, respektive rozhodně nepomůže zábavě. Smile

Barte, ad. 1)
Pokud se má jen testovat, nemá být BETAtest ale ALFAtest. To je řekl bych rozdíl, alespoň tak to vidím já. Myslím, že upravit lehce pár statických Q není problém.

ad. 2)
Upřímně, dělali jsme průzkumi za hranici zóny - víc ale proti ní bez přítomnosti GM neuděláme, ani kdybychom chtěli sebevíc. K budování se dá přispívat. Ale baví tě sekat 3 hodiny dříví? Upřímně, hodinu - dobře. Ale víc už je trochu moc.

ad. 3)
Pořádáme-li výpravy, akce a jiné věci, je to samozřejmě zajímavé. Ale opět - nic podstatného udělat nemůžeme. Můžeme udělat výpravu proti něčemu, udělat si pracovní den a nosit zásoby, pracovat a zdarma dávat výdělky své práce městu. To je opět vše, bez podpory GM. Tudíž toho zas tolik není. Nebo nechápu, co máš na mysli.

ad. 4)
To jsem řekl bych, dobře okomentoval výše. A není třeba se k tomu nějak dál obšírně vyjadřovat, jen to, že ze mě nemusíš prosím dělat debila.

ad. 5)
Uznávám - není třeba. Je pravda, že řemeslníci se snad rychle rozmůžou a tento problém odpadne. Tady musím souhlasit já s tebou.
Odpovědět
#22
Ad bod 3) Ano říkáte event bez podpory GM. Rozhodli jsme se že uděláme takový pochod za bezpečnejší okolí Isharu - pozabíjet pár potvor + malý průzkum v zamořené zóně - směrem na Cypronu. Bohužel daleko jsme se nedostali díky bolesti tak jsme pokračovali v čístce. Ovšem po chvíli to sklouzlo do stereotypu - Kolečko po spawnech. Jo kdyby byly nějaký pohyblivý spawny jednou jsou tam jednou zase tam bylo by to hned lepší. Ale jinak ? Crafti klidně můžou budovat město Ishar ale co mág kněz bojová povolání ? Já se teď pižlám s tím dřevem jen kvůli jídlu.
Kdyby prostě já nevím, kněží se snažili s mágy odmořit oblast, bojovnící porazili zlého čaroděje co zamořil oblast nebo něco. Nejsme crafti a nechci aspoň za sebe moc budovat město. Já se chci stavět na zadní.
_______________________________
Alatariel - Služebná božstva elfského
Odpovědět
#23
(28.09.2008 v 20:25)termal napsal(a): Ad bod 3) Ano říkáte event bez podpory GM. Rozhodli jsme se že uděláme takový pochod za bezpečnejší okolí Isharu - pozabíjet pár potvor + malý průzkum v zamořené zóně - směrem na Cypronu. Bohužel daleko jsme se nedostali díky bolesti tak jsme pokračovali v čístce. Ovšem po chvíli to sklouzlo do stereotypu - Kolečko po spawnech. Jo kdyby byly nějaký pohyblivý spawny jednou jsou tam jednou zase tam bylo by to hned lepší. Ale jinak ? Crafti klidně můžou budovat město Ishar ale co mág kněz bojová povolání ? Já se teď pižlám s tím dřevem jen kvůli jídlu.
Kdyby prostě já nevím, kněží se snažili s mágy odmořit oblast, bojovnící porazili zlého čaroděje co zamořil oblast nebo něco. Nejsme crafti a nechci aspoň za sebe moc budovat město. Já se chci stavět na zadní.

Asi tak. Bojovník nic nevyrobí a sekat ty tři hodiny dřevo je prostě poněkud nudné. Kdyby bylo víc možností jak budovat a pomáhat - dobře. Ale momentálně mi stav věcí nepřijde nejlepší. A nesnažím se nějak těžce kritizovat nebo se do někoho opírat (Bartoloměji), jen se ptám, zda je možné se pokusit provést alespoň něco. Neznám přesně vytížení jednotlivých GMs, proto se mj. ptám.
Odpovědět
#24
A kdo se o té vaší slavné výpravě vlastně dozvěděl?
Nikdo. Proto je tu k dispozici fórum, ve kterém je spousta RP auditek,
pro ty hráče a členy RT, kterí si zrovna vaší akce nevšimli nebo se té příští budou chtít vypravit.
Já si třeba kontakt mezi hráči a RT bez fóra nedokáži ani představit.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#25
(28.09.2008 v 21:02)Bartoloměj napsal(a): A kdo se o té vaší slavné výpravě vlastně dozvěděl?
Nikdo. Proto je tu k dispozici fórum, ve kterém je spousta RP auditek,
pro ty hráče a členy RT, kterí si zrovna vaší akce nevšimli nebo se té příští budou chtít vypravit.
Já si třeba kontakt mezi hráči a RT bez fóra nedokáži ani představit.

Když výprava začne z náhlého popudu (což bys měl spíše uznávat) tak přece nebudeme ihned hlásit na fórum. A když, upřímně řečeno, nic zajímavého neobjevila, proč se s ní chlubit? Ale to už je asi jiná diskuse.
Odpovědět
#26
hlavně gm by měli známkovat hráče za celkovou hru né jenom při questech
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#27
(28.09.2008 v 21:06)Jmat napsal(a):
(28.09.2008 v 21:02)Bartoloměj napsal(a): A kdo se o té vaší slavné výpravě vlastně dozvěděl?
Nikdo. Proto je tu k dispozici fórum, ve kterém je spousta RP auditek,
pro ty hráče a členy RT, kterí si zrovna vaší akce nevšimli nebo se té příští budou chtít vypravit.
Já si třeba kontakt mezi hráči a RT bez fóra nedokáži ani představit.

Když výprava začne z náhlého popudu (což bys měl spíše uznávat) tak přece nebudeme ihned hlásit na fórum. A když, upřímně řečeno, nic zajímavého neobjevila, proč se s ní chlubit? Ale to už je asi jiná diskuse.

Když myslíš. Když jsem psal na starém fóru Bartolomějův deník,
každý den tam byly příspěvky i o takových hloupostech jako že v řece není voda.
A víš co se stal odruhý den? Ta voda tam pak za pár dní tekla.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#28
Tak ja hraju valecnika a kneze (necraftova povolani) a problem nemam, chvilku sekam coz je u obou stejne. Za kneze pak mluvim z helmem a navstevuji i jeho chram, za valecnika treba dohlizim na poradek ve mestech chodim si uplacet bohy i jinych ras nebo tuhle jsme byl s kamaradem v hospode a vykladali jsme si povidky ze zivota v Isharu a okoli.

Porad tady vidim jen "boj", "spawny jsou porad to same", "bez gm nic neudelame". A kolik z vas organizovalo nejakou cinnost pro zjisteni pricin pohromy nebo se pokusilo s tim neco delat? Krome eventu od GM a Bartova skladu (na ktery uz se polovicka lidi stejne vykaslala) o nicem nevim.

Ja vam muzu z vlastni zkusenosti rict, ze pokud dojdete s dobrym napadem tak se s GM domluvite. A kdyz prispeje jen polovicka z NAS nejakym napadem pro GM tak verim, ze tech eventu budete mit vic....

PS:Ultima neni jen hunteni expu a skillu ci mamonareni. Ma to byt o zabave vsech. Videl jsem tu dost nadejnych tvari pro kvalitni RP a stejne jsem nikdy nikoho nevidel sedet v hospode(namesti, trziste) a vykladat jsi.

Proc porad rikate co nam GM nedavaji... Ptejme se co nedavame my do hry... (trochu upravena a otrepana fraze, ale neco na ni bude nemyslite?)

(sry za chyby)
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
#29
Pěkná diskuze, děkuji Bartovi, Rimarafovi a podobným za postoj.
...Gmka nemají nonstop něco připravené, protože to prostě nejde. Jenže jak my bychom vám měli uvolňovat levely a řešení nebo co, když se ani nesnažíte na něco přijít? Něco udělat? Nějak fungovat jako rasy, ozvat se, co vám chybí po stránce RP (ne expy, spawny a zbróóój), řídit město, přít se, farmík nedá semínka, tož zverbuju koho potkám abychom ho přesvědčili nátlakem (ne, PvP ne)... cokoliv Wink
Častější účast gm ve hře? Lidi, máte event obden, pokud dobře počítám. Přibližně. My taky potřebujem žít. Mít příkaz [add chleba je fajn, ale děcka tím nenakrmíme Wink
Jen bych se chtěla podepsat pod to, že informovanost a děj na fóru, potažmo webu, by mohl být psán z velké části od vás. Např. já přiznávám, že za pěkný slušný deník, kroniku, zkazky, report mám chuť "supportovat", tedy spíše odměňovat. Akorát že není za co. Vždyť my nevíme, pokud se něco děje jiného, než co vidíme stojíce vám za zády. To není zrovna časově vhodné. Pište. Chcete něco na web? Tak mi to pošlete, když rozhodnem že tohle na web nee, rozhodně na fóru místa dost. Atd.
Chápu, že se nudíte. Ale to se nezmění, když budete sekat dřevo každý u svého stromu.
Statické questy? Zase - mám icq, mail, pm, mobil nedám bo Furgass Smile ... máte-li námět, nejlépe i pár vět do toho, za zkoušku nedáte nic! Přinejhorším vám řeknu, že nemáte řídit a psát podnapilí nebo že teď nestíhačka, uloženo do šuplíku.
A Tylgure, třeba já známkuju především mimo questy.
A... td Smile
Odpovědět
#30
ono uz bylo zhruba receny vse. diky bartovi a rimarafovi. ( nebudu opakovat uz xkrat omlety vypraveni o nasi guilde ktera dokazala bavit pulku shardu (a druhou srat .o) bez jakykoliv pomoci GMek, i kdyz by se ted ta historka zas hodila .o)

jen dodam, pokud nekdo vymysli, usporada, dohodne vypravu, akci, event, cokoliv.. staci dat vedet a nekdo ochotnej na pomoc se vzdycky najde. byt by slo treba jen o to vyhlasit zpravu do sveta ze se deje to a to. ono se blbe dela cokoliv pro znudenou a rozmazlenou partu lidi
Odpovědět
#31
Já budu raději mlčet. Jsem rád, že jste si z dotazu udělali řvaní rozmazlené party lidí a z návrhu jste ze mě udělali idiota. Rád to vidím. Skutečně. Nechtěl jsem se tu hádat nebo něco podobného. A protože to nehodlám stále, nebudu se už vyjadřovat a nechám Vás, abyste o mě smýšleli jako o idiotovi největšího rázu. Domluvil jsem.
Odpovědět
#32
No a proc si mi treba neodpovedel na uplne zakladni otazku. Co by podle tebe muselo jit delat, aby jsi se dokazal zabavit sam ?

A nevim presne o jakem dotazu ted mluvis. V prvnim prispevku jsi nadhodil nekolik ruznych navrhu, co by se melo delat. Tak se po pravu ty navrhy rozebiraly. Nebo si snad cekal ze pokorne vse udelame tak jak sis navrhnul ? Smile
Odpovědět
#33
(29.09.2008 v 06:56)Fredy napsal(a): No a proc si mi treba neodpovedel na uplne zakladni otazku. Co by podle tebe muselo jit delat, aby jsi se dokazal zabavit sam ?
To jsem napsal do pěti bodů. Přičemž jsem uznal, že pátý je zbytečný a spíš demotivující. Já nevím, proč se tu mám opakovat a na mě se mluví jako na idiota. Ale fajn -
1) Více statických questů... Promiňte, to snad není nic zlého?
2) Trochu větší oblast, ať je co prozkoumávat (na zpřístupněné mapě jsem neměl problém jen tak vyrazit do divočiny a pobavila mě i místa, co jsem znal)
3) Napsal jsem, že by MOŽNÁ byla dobrá častější přítomnost questařů (děkuji za zpranýřování). Proč ne? Jde jen o to, aby třeba questař udělal pár zajímavých míst občas, kam má smysl (i z rp hlediska) se občas vypravit, nemusí to rovnou být nějaké eventy. Jako bard jsem se dokázal obvykle hodiny zabavit jen skládáním básní a jejich přednášením, jenže teď už barda nehraji.
4) Chtít menší dungeon ... Fajn, s tím je práce (znám to), ale zase je o místo víc, kam chodit do boje. Já si třeba momentálně užívám bojové RP, což jsem dlouho nedělal.

Já nevím, PROČ na mě musíte koukat jako na největšího idiota, čekal jsem nějakou solidní odpověď, i když by byla zamítavá. Místo toho na sebe vztahujete každé slovo a stíráte moje příspěvky ze stolu.

Vážně mě to překvapilo. Nevím, proč je to nutné. Stačilo by napsat třeba:
"1) Plánuje se přidat více questů, ale zatím není čas na jejich uvedení do hry.
2) Časem se rozšíří, stačí snaha od hráčské komunity.
3) Questaři jsou bohužel vytížení (například prací na ad. 1) ale snaží se být přítomni tak často, jak to jde.
4) Pracuje se na něm. V brzké budoucnosti by mohl být."

Toto by mi víc, než bohatě stačilo.
Odpovědět
#34
ale dyk tyhle odpovedi tady v ruznych obmenach uz padly... nebo sem tupej a pochopil sem je spatne ?o))

1/ jak psal tusim bart nebo hafik, delat interakce je v podstate jednoducha cinnost. zkontaktuj nekoho a muzes se pridat k tvurcum. tim padem bude statickych kvestu vic a udelas aktivne neco pro zabaveni se bez GM

2/ zpristupnena oblas je imo docela velika, plany na rozsireni jsou, opravdu se ceka na nejake usili ze strahy hracu

3/ prakticky kazdy vecer je nas ve hre zhruba 3-5. jeden nastavuje vendory, druhej vymejsli event, treti opravuje chybky na hracich, ctvrtej odladuje chybny prikazy, patej hleda chyby.... jakmile je to jen trochu mozne tak se neco pro hrace samozrejme dela. ale urcite sam pochopis logiku v tom, ze stahnout do teamu posilu z rad v soucasnosti hrajicich hracu by bylo kontraproduktivni (bo takovej clovek by pak ve hre krute chybel)

4/ jak sem psal, pro mlaceni mate blazinec. z npc by nemely bejt expy, jejich slabost je nahrazena poctem, loot je takovej jako ze nijakej, ale na konci je aspon mala bedynka. tam se v bojovym rp myslim muzete vyradit dostatecne potlacovanim vzpoury magoru o)


jako na idiota na tebe nikdo nekouka, ale je opravdu dost neprijemny cist v pravidelnych intervalech posty typu "GM by meli hrace bavit, idealne kazdy den", pritom teoreticky by GM meli bejt jak o tvurci jen nejakych zasadich eventu ale vetsinu deje, politiky, obchodu, valek, reseni vetsich ci mensich kravin by si meli (v idealnim svete, of course) resit sami hraci
Odpovědět
#35
Idiota tady přece z tebe nikdo nedělá. Fórum je prostě více stranná mince.
Po každém svém příspěvku musíš čekat, že na něj může někdo zareagovat.
Když to shrnu, v našich postech jsme se ti snažili vysvětlit rozumný důvody k tomu:

1.) že jsi v betaTESTu
2.) primárně by ses měl zabavit sám + bavit ostatní
3.) pokud po něčem toužíš = vyvinout aktivitu
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#36
No pockej, Jmate, to se asi nejak nechapeme. Ty jsi predtim psal "Nebo dát hráčům možnosti jak se zabavit sami, což také zatím není.". Tedy bodove:

1) Více statických questů
Ano kdyz si ty questy napises sam, pak se to da brat jako, ze jsi se zabavil sam. Ale jestli je ma psat GM, tak to je to opet zabava tvorena GM.

2) Trochu větší oblast
A zaslouzili jste se o tu oblast nejak ? Zabijenim vlku a sekanim dreva toho dosahnete opravdu tezko (tady to pekne vystihla Zlata Rybička*). Vis, jestli se nedokazete zabavit na tak malem prostoru, tak to urcite nedokazete na tom vetsim, protoze budete vsemozne rozstrkani po svete a je mensi sance neco podniknout.

3) 4) Tohle shrnu, oboji opet vyzaduje pritomnost GM a nema to nic spolecneho se zabavenim sama sebe.

Jakou odpoved bys prosimte cekal ? Z toho vseho mi totiz vyplyva, ze se proste bez GM zabavit nedokazes, ale to uz tu bylo receno milionkrat, ze to neni realne, vas nonstop bavit. Proc se nazacnes trochu zajimat o ekonomiku, o tvorbu spolecnosti ve meste, o politiku. Vzdy ta hra neni jenom o hunteni potvor a sbirani majetku.
Odpovědět
#37
(29.09.2008 v 07:04)Jmat napsal(a): Stačilo by napsat třeba:
"1) Plánuje se přidat více questů, ale zatím není čas na jejich uvedení do hry.
2) Časem se rozšíří, stačí snaha od hráčské komunity.
3) Questaři jsou bohužel vytížení (například prací na ad. 1) ale snaží se být přítomni tak často, jak to jde.
4) Pracuje se na něm. V brzké budoucnosti by mohl být."
Toto by mi víc, než bohatě stačilo.
Reaguju pouze na toto:
1) Upřímně, myslíš, že se tým rozhodl, že již nikdy víc staticQ? Jsi myslící bytost - to si nemyslíš. Co asi jiného než čas by v tom mohlo být? Trocha zamyšlení - odpověděl sis sám.
2) Myslíš si, že jsme odepsali většinu mapy nadobro? Pokud ne, což zní jako jediné logicky, co asi by v tom mohlo být než čas, jiná nutná práce, nebo neaktivita hráčů v tomto ohledu?
3) Ani toto není logické? Máš pocit, že uspořádat event za dva dny, vymyslet, připravit, být přítomen, atd. a mezitím psát staticQ, tvořit něco dál, opravovat atd. (viz makovec) nás vytěžuje málo a po většinu dne se nudíme? Pak mám návrh - napiš mi, připrav event, promysli, vše, udělám ti průvodce (naklikám příkazy), dohlídnu na tebe po dobu kdy ho budeš pořádat, budu ti k ruce. Vyzkoušej si, kolik práce v tom je. Piš staticy, jsem ochotná je opravovat a učit kohokoliv, kdo bude jen trochu použitelný. Nebo nevěříš, že tomu dáváme maximum?
4) Zase - myslíš, že pokud jsou volné kapacity, nedělá se na tom? ... Smile
Prostě říkáš, že s tímto by ses spokojil. Ale nejen, že to zde už výše odpovězeno opravdu bylo, ale navíc ty odpovědi jsou samozřejmé. Nechápu tudíž smysl. Ano, jsme rádi, když píšete postřehy atd. Ale pokud nás chcete zaměstnávat ještě odpovídáním na to, co sami víte, a pak se ještě zlobíš že idiot atd...
Odpovědět
#38
Dobře - pročetl jsem si opět odpovědi a víceméně se řeší to samé. Nebudu se raději dál vyjadřovat. Jak jsem řekl, první odpovědi se mi prostě nelíbili a vcelku mě urazili. Dál jsem už řešil jen tohle. Tyhle věci se samozřejmě dělají, jen se prostě a jednoduše zajímám o jejich stav. Jak říkám, stačila by mi jedna slušná odpověď. Která nebyla tak jednoznačná, jak tvrdíš Rybko. Vždy se mohu dozvědět, že kapacity se momentálně užívají jinde a pak je dobré to vědět.

Ne - buď tu diskusi uzavřeme nebo ne. Já už se raději vážně nebudu vyjadřovat.
Odpovědět
#39
nemusis se hned urazet. hodne veci tady vznika a meni se na zaklade debat (na rozdil od jinych, nejmenovanych shardu).
Odpovědět
#40
(29.09.2008 v 15:11)makovec napsal(a): nemusis se hned urazet. hodne veci tady vznika a meni se na zaklade debat (na rozdil od jinych, nejmenovanych shardu).

To máš pravdu. Manawydan je asi jediný shard, jehož chod může ovlivnit hráč.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět



Skok na fórum: