Diskuze nad cenami úprav v BoC
#21
Vzhledem k otevřené mapě nevidím problém aby byly doly více specializované, je jich dostupných dost.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
S timhle bych zatim pockala...to chce jeste nejaky cas a hlavne je potreba se na tom nejak domluvit. Ten kamen by sel zaradit hned. Udelaly by se treba 2 nove doly jen pro kamen...mozna nejake povrchove. Ostatni rudy je potreba dobre zvazit a nastavit. Hlavne dokud nevime k cemu se jednotlive druhy budou pouzivat a jak uzitecne budou a tak podobne, tak to ani nema smysl.

Momentalne jsem tedy jen pro ty doly na kameny...
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#23
Především bude nutné otestovat co se stane pokud se udělá důl pouze s 1-2 věcma na těžení, aby nepadaly každým kopnutím. Prostě otestovat různá nastavení dolu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#24
(28.11.2010 v 19:58)Marina napsal(a): Erziko, ja mam taky rada trojtecku...

Jak rikam, na tech stanovych polich jsem ochotna se domluvit. Ale pochopte, ze ja opravdu nemuzu menit ceny podle poctu hracu na serveru.

Co kdybychom to zkusili vyresit takovym kompromisem...postavite si kamenolom u nejake skaly, ja vam tam hodim MineStone na kamen a vy tam muzete tezit kamen. Kamen neni surovina pro craftovani, ale pro staveni (vetsinove)...pokud je ho tedy potreba vic, me lby se take dat lepe sehnat. Najit vhodny kamen je urcite jednodussi nez najit zeleznou rudu. V tomhle s vami souhlasim, pokud mate stejny nazor.

Takze WD, co ty na to? Udelame kamenolom na tezbu kamene? A co hraci? Bude to tak lepsi? (na drevo mate lesy, na kamen kamenolomy, me to celkem sedi)

Já nejsem proti spíš jen trochu vadí centralizace všeho kolem isharu. Kde mám pak loupit? Smile
jinak přes 600 kamene lze natěžit běhěm 3 dnů...cca 9-10 hodin času..tohle mám testnuté ale že by to byla nějak ňamka se říct nedá. MAm tři koně když je plně naložím i sebe, přetřídím 100 kamene..cca 2 hodiny práce.

Ale jinak ty náklady na stavbu jsou fakt hardcore. Každopádně nevím proč, když stavby jsou všude jinde zakázané.
Odpovědět
#25
Protoze by si tu kazdy postavil svuj barak. Pokud chcete vlastni custom domy, meli ste se prihlasis to BoC. V budoucnu bude jiste mozne stavet po mape, ale rozhodne to nebude pristupne kazdemu jeudovi co naspori par tisic materialu...to by to tu pak vypadalo.

A jaka centralizace? Chtela jsem jeden dul hodit az hodne dolu pod Cypronu a druhy taky nekam do haje, at hraci alespon musi cestovat. Urcite bych nedala kamenolo uprostred mesta...
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#26
(28.11.2010 v 18:02)Eržika napsal(a): A uprime, staveni Cyprony na vice nez rok? Tak to jsi ji radeji nechte, na to uz fakt chut nemam... UO a to hlavne MW pro me byval vzdy o zabave a tohle se dost meni a clovek nema chut po celem dni se otravovat jeste zde...
K cemu potrebujes, aby se Cyprona oznacila za "postavenou" drive nez za rok? Nikdo vas v rozletu brzdit nechce, ale neni to snad jedno? Proc by si nekdo, kdo bude eventuelne za rok nebo za dva v Cyprone u kormidla nemohl postavit nejakou tu budovu stejne jako je tomu ted? Ono tohle ani neni jen o nas, o tom co chcem ja nebo ty. My uz tu za 6-12 mesicu treba vubec nemusime byt (hypoteticky), ale zbude tu po nas nejakej flak v mape a podil na RP deni.
Jinak kdyby Cyprona ve vysledku mela vypadat tak jako Ishar, nevim nevim, jaka je adekvatni doba na vystavbu. Preci ale nikdo nemuze chtit druhy Ishar za dva mesice, na to byste nemeli ani prostredky, ani by to neprineslo nic dobreho. V idealnim stavu ekonomiky byste rovnez taky behem pozadovane kratke doby museli zacit platit adekvatni vydaje na chod mesta, platy strazi, castky na udrzbu budov. A v situaci, kdy se vam tam jeste poradne neusadili lidi byste tak snadno mohli dojit bankrotu. To narazi na problem cislo dva - jestli chcete velmi rychle postavit mesto, bude to tak maximalne mesto duchu, protoze jedine co budete mit jsou krasne kulisy, kde neni odpovidajici zazemi, hraci si na ne nezvykli, neni tam dostatek NPC a interakci, zkratka nic.
Ja bych z toho nerad udelal rychlokvasku. Vzdyt i kdyby se postavily/ opravily treba jen 1-2 budovy za mesic, tak to za ten rok stale jeste dela 12-24 budov a to mi prijde velmi slusne a regulerni. A v tehle lhute si v klidu muzete rozjizdet svoji samospravu a ekonomiku a neni jediny duvod se zabyvat tim, jestli uz je Cyprona postavena. Potrebuje to nekdo k necemu? Vubec ne, prinejlepsim by to nicemu nepomohlo anebo by to spis uskodilo.

Jinak ty zavesy tedy zmenim na len.
Kamenolom mi urcite prijde jako pekny napad a taky bych zatim zadne jine specializovane doly nedelal. To by se melo jeste probrat a promyslet, takze jak bylo navrhovano, mohlo by se to otestovat napred na tom kamenu.
Odpovědět
#27
Stigu Ishar strážům nic neplatí, chod města ho nic nestojí, nechápu proč by v Cyproně tomu mělo být jinak.

To že se Eržika vyjádřila jak se vyjádřila naprosto chápu. I její případné zklamání s Pyrrhovo vítězství, kterým se Cyprona stala(kdyby však SF povolilo vstup do výstavby dalším gidlám za odměnu pár křesel v radě, hodně by to situaci změnilo). Opravy budov by měli rozhodně být rychlokvaškou a věřím tomu, že jakmile se udělá banka, sklad a pár domků město se rychle zalidní.

V tomto se přimlouvám za SF, opravy jsou šíleně předražené. Mimo jiné existují i PŘESTAVBY, když následovníkům nebude vyhovovat to a to nevidím problém v tom to sbořit a obnovit(tohle je přeci jen pravděpodobnější, protože politika typu "žádné nové stavby" to k tomu jen a jen tlačí.). Cyprona by měla být rychlokvaškou a ne během na x let.
Odpovědět
#28
Nikdo vam nezakazuje postavit nove budovy v Cyprone...bourat taky muzete.

Uvedom si, ze sme na RP serveru. Tady to nikdy nebudee fungovat stylem "klikni a hotovo"...mas postavenej barak. A souhlasim s tim co rika Stig. Navic, cim rychleji se to postavi, tim rychleji to spadne zase dolu. Taky byste si behem nekolika malo dnu zaplacali kus mapy a pak byste sl dal a jeste dal...za chvili byste nemeli kam se rozsirit a stejne by tu bylo 10 hracu...pak uz byste se tuplem nepotkali.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#29
Ja je naprosto chapu. Jen nevim co porad RT team od tak nastavenych cenach ocekava. Prijde mi logicke ze nekdo nekdy bude chtit na rp servru neco stavet/predelavat. Argument ze pak si tu budku postavi kazdy je smesny kdyz kazda takova zadost musi byt schvalena gm.

Nechapu proc se k tomu nepristupuje individualne. Tzn oni napisou co chteji v cyprone predelat/postavit a gm jim nadiktuje nejake rozumene ceny (a nebude to propocitavat na policka aby jim stavba drevene strazni budky zabrala dva roky). S tim jak je to ted nastaveny je prirozeny ze hraci ztraci motivaci cokoliv delat, nez neco dokonci maji vousy na zem a bily vlasy, a to se jeste ani nedostali k tomu co si chteji vlastne vybudovat. Cela vec pak preslapuje de facto na miste a svym zpusobem prispiva k ubytku hracu (zadny vyvoj).

Co se tyka zapojeni vice lidi do Cyprony, Ilicius mi povidal jak to vypadalo nez se na to vykaslal(?). Jeden sef nejmenovane gildy mu po icq napsal ze se mu nelibi jak pise na chatu a nepovoli mu se zapojit, ackoliv jeho gilda byla vicemene neaktivni. Kdyz uz se zapojil a pomahal ostatnim, chtel si postavit barak. Gm ho posilali za SF, a SF mu rikala ze nemaj jak mu dat povoleni ke stavbe.
Jestli je toto pravda tak se nedivim ze to dopadlo jak to dopadlo (jestli si to pamatuju spatne tak me oprav IliSmile ).

Mnozstvi prace a materialu stravene na mw na stavbu kadibudky ze dreva je obsahem stejna jako prace na 2 farmach na teiravonu. Prijde mi to ze gm na manawydanu se neustale "neceho" boji.
Odpovědět
#30
(29.11.2010 v 04:42)Cessnek napsal(a): Stigu Ishar strážům nic neplatí, chod města ho nic nestojí, nechápu proč by v Cyproně tomu mělo být jinak.
Protoze je to ve vyvoji a jakmile se bude platit v Isharu, tak se bude platit i v Cyprone. Nemusis v tom hledat zadny jinotaj, konspiracni teorii nebo nespravedlnost. Smile
(29.11.2010 v 04:42)Cessnek napsal(a): Opravy budov by měli rozhodně být rychlokvaškou a věřím tomu, že jakmile se udělá banka, sklad a pár domků město se rychle zalidní.
Vsak taky posledni upravy se provadej velmi rychle. V podstate ze dne na den. Jina vec je technicka otazka jako aktualizace mapy apod. Momentalne na stavaku stoji vsechno, o co bylo zadano.
(29.11.2010 v 04:42)Cessnek napsal(a): Cyprona by měla být rychlokvaškou a ne během na x let.
Absolutni nesmysl. Jak sem rekl, postavit behem mesice nebo dvou cele mesto VUBEC NIKOMU NEPROSPEJE. Nechapu, proc jste na to tak "nadrzeni", kdyz vam prazdne baraky stejne k nicemu nebudou. Nebo to budes pak ty, kdo napise interakce pro 30 ci vic NPC, nadefinuje a rozhazi x vendoru? SF momentalne dostava v podstate to, co potrebuje, o co si rekne. Opravene budovy jsou prakticky okamzite osidlovany NPC s interakcemi (za coz se da vdecit mimojine take jednomu z clenu SF), maji tedy svoje opodstatneni, svuj duvod, nejsou to jen prazdne dekorace, jako by tomu bylo v pripade realizace vasich pozadavku na rychlokvasku. Momentalni stav je takovy, ze neexistuje zadna mnou realizovana stavba, ktera by byla prazdna, kde by nebylo NPC s interakci, ktera by nemela svuj duvod a vyuziti. Pokud chcete nesmysly, dokazu vam je postavit i na mnohem mensi plose a na miste, kde se na to nebude muset nikdo povinne divat pri pruchodu do jine casti mapy.
Casy staveb se rovnez velmi zrychlily. Ceny se vypocitavaji temer okamzite po zadosti, stavebni kontejnery prakticky do druheho dne na miste. Pokud nejste v obraze, tak to nekomentujte stylem, ze vsechno hrozne trva, placate blbosti.
Nechapu proc lobovat za vic, nez je potreba. Druhy Ishar ze dne na den neni potreba, nikomu neprospeje, nikdo z nej nebude mit uzitek. V idealnim stavu znamena mesto postavene za dva mesice bankrot, protoze vydaje platite okamzite, ale prijmy si teprve musite budovat.
Ja chapu, ze hraci chteji vsechno hr hr, ale musite se taky zamyslet a pochopit, ze to co chteji hraci neni vzdy to nejlepsi. Smile A je mi vazne jedno, jak to chodi na Teiravonu.. Pokud to nekdo z vas umi lip, dejte si zadost do GM tymu, dokazte, ze jste schopni a duveryhodni, prosadte se a muzeme se vystridat. Milerad pak budu se zalozenyma rukama komentovat. Smile
EDIT: Cypronu povazuju od zacatku za sanci vybudovat mesto podle nejakych logickych zakonitosti a spravne. Udelat z toho za dva mesice druhy Ishar, umele predimenzovat zastavene prostory, budovat neco jen proto, aby to stalo a aby dusicka mela klid, udelat z toho prazdne osklive kulisy bez sebemensiho duvodu.. to po me nikdo nechtejte.
Stale plati, ze jsem v kontaktu se zainteresovanymi osobami, vsechny jejich pozadavky zvazim a odpovim na ne. Pokud nekdo z techto cca tri osob neco potrebuje nebo ma nejakou konkretni zadost, milerad se tim budu zabyvat. Vytky na foru od nezainteresovanych osob, ktere jeste ke vsemu nemaji prehled (nebo tu dokonce uz ani nehraji) pro me nejsou relevantni podnet ke zmene cehokoliv.
Odpovědět
#31
Tak tak Stigu.

To Ellera: Jakmile bychom snizili ceny a odpovidalo to systemu "kazdy ma na vsechno" a my nepovolovali vsechny stavby (jak ty rikas, ze bychom je musely povolovat), tak to by bylo kecu o nespravedlnosti. Proc tamti maji a tamti ne? A proc ne ja...

Takhle: Kdo na to ma a je aktivni, stavi. Kdyz vas nebavi ta cast mezi pozadanim o dum a postavenim, tak o nej radeji nezadejte. Budovu si musite zaslouzit...aktivitou a namahou. O to vic si ho budete cenit.

A jeste...pokud se takovy baracek prepocita na hodnotu v goldech, tak vyjde smesna castka kterou byste do par mesicu meli zpatky z pronajmu a pak jen vydelavali.

Co se tyce surovin...ja bych jako zacatecnik uvitala, pokud by nekdo vykupoval kamen a drevo treba o 1st draz nez jinde...co vim, tak tu spousta lidi s postavami na nizkych lvlech kope a seka. Kam se podeje ten material, to je mi zahadou...pokud ho sysli a pak prestanou hrat (jak tu nekdo rikal), tak to nejspis bde proto, ze nevi co s nim a mysli si, ze by se jim mohl hodit. Misto toho, aby ho prodali, koupili si vybavu, vydelala penize a od ostatnich ho pak zacli kupovat...je to takovy kolobeh.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#32
Docela bych chtěl slyšet nějakou odezvu na to, co jsem napsal výše.

Po většinu času od začátku bety2 jsem speciálně klády a kamení vyhazoval, protože mi nikdo nebyl ochoten nabídnout cenu, za kterou bych byl svolný se s těžkým kamením trmácet někam za vykupujícím vendorem. Cena 10st za kámen v dnešní době je směšná. Já když jsem potřeboval pro orky klády, nabízel jsem za ně odpovídající cenu a řekl bych, že to fungovalo. Vybrečeli jsme si na ty klády slevu, ale zpětně si myslím, že bychom po této zkušenosti mohli zaplatit i cenu původní. Potíž byla, že si nikdo nedokázal v té době představit náklady na takovou stavbu a tak jsme neměli odpovídající zásoby a museli všechno shánět od nuly.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#33
STIIIGUU!!!
Prospěje! Zlevnit materiály a pozor!!! zlevnit stavbu! ale dal bych místo toho tabulku doby výstavby! Takže čím větší rozloha tím déle to bude trvat a klidně se můžeš dostat na ten vysnění měsíc stavení rp hodit že cyprona nemá dost dělníků a stavit barák po baráku, ale ty suroviny to je šílená pálka. Tohle co navrhuji není špatný nápad? Možná se pletu, ale proč to nezkusit.

Pochybuji že ishar nese náklady za neobydlené stavby, jestli to chcete zavést zavedl bych to už ted, protože jinak se může stát že ishar se stane starou cypronou.
Odpovědět
#34
Jaké jsou tedy závěry? Řeší se to v GM části fóra, bude se to řešit/zůstane současný stav?
Odpovědět
#35
No tusim ze se to tedy nakonec usmlouvalo tak, ze se na kamen udelaji kamenolomy a mozna se snizi cena stanu. Bohuzel mam ted moc prace, tak to bude muset chvili pockat...nejspis po vikendu.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#36
Nuž, pokud je to tak, rád bych poprosil o odhad na tu kapli, ať víme.
Odpovědět
#37
K odhadu predkladam stavby ja. Dohodnem se na ICQ, pravdepodobne si od tebe vezmu export tveho navrhu a spoctu pocty objektu.
Odpovědět
#38
Současný ceník mi přijde také dost přemrštěný, aspoň co se stavby města vložený do rukou hráčů týká. Asi je to hlavně kvůli tomu že jeden cech za současný ceny Cypronu opravdu nespraví...Myslim že ceník byl navrženej pro více cechů co by Cypronu spravovali.
Po Pohromě, kdy se začala dobývat Cyprona nebyla náhoda potkat ve hře 20+ nebo dokonce 30 hráčů, teď je vzácnost vidět ve statusu 16...A proč? Protože se něco dělo a nevázlo to na jedné věci jako je teď Cyprona, dříve to byl zas lektvar na bolest, démon atd...
Nechci tímhle říct aby začalo SF víc makat protože to opravdu už víc nejde, jen by bylo možná dobrý, aby se pro spravování Cyprony ceník trochu uvolnil. Třeba při velké stavbě snižovat náklady, i 1/3 snížení nákladů by na stavby by udělala své.
Tohle je můj pohled, snad sem na nic nezapomněl.
Odpovědět
#39
Přemýšlel jsem o Cessnekovo návrhu, nesouhlasím s ním.
Je velký rozdíl pokud musím měsíc makat abych měl suroviny na barák, než jen měsíc počkat až se mi postaví.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#40
To uz vidim, jak si pak nekdo bude stezovat, ze SF to ma za 1/3 ceny a ostatni treba za rok to budou mit s cenou normalni...to bude zase support! support!...fakt ne.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět



Skok na fórum: