Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Poslední kapka
#1
„Pan Tibauld?“ do místnosti vešli dva muži.
„Ano, bohužel však pro vás nemám dvě židle,“ odpověděl omluvně muž v modrém oděvu.
„To nevadí,“ nenechal se přerušit elf „Nepřišli jsme si sem posedět. Vlastně bych Vás rád požádal o pomoc,“ pokračoval Helmita.
„Víte, rád bych kandidoval na post starosty tohoto města. A tak obcházím lidi, poslouchám jejich stížnosti a problémy. Avšak jedna věc se dokola a dokola opakovala. Na východní cestě do Cyprony se prý usadila zlotřilá banda loupežníků, co přepadávají pocestné.“
„Myslíte Bratrstvo? “ skočil mu do řeči strážný.
Helmita přikývl „Uhádl jste správně, jsem rád, že si rozumíme. Abych to dopověděl. Paní Valerie, která mě přivedla na myšlenku, že sám proti té bandě nic nezmohu, ale oni již delší dobu pijí krev snad všem obyvatelům Isharionu. Zrovna jsem se od ní vracel. Byl jsem prakticky co by kamenem dohodil od města,“ elf se na chvilku odmlčel „V tom na mě vyrazila drowka na koni a za ní ten bojovník Kojak. Helm mě před jejich útoky uchránil a podařilo se mi utéct. Ale ta drzost! Jak můžete dopustit, aby se tohle dělo před branami města? “
„Stavy stráží jsou bohužel dost nízké. V tomto mám ruce svázané.“ odvětil velitel stráže.
„Víte, již jsem oběhl všechny spojence 30.toru 296. roku za rozbřesku zaútočíme na jejich sídlo a ukážeme jim, že si nemohou dovolit vše. Žádám Vás tedy o pomoc... ne, nabízím pomoc naši. Pojďme spolu udělat naše cesty zase bezpečné. Tady můj společník,“ ukázal na trpaslíka, který se mlčky opíral o zeď. „se nabídl, že nás povede k vítězství.“
Vážení lidé Isharionští, vážení zástupci ostatních ras dobré mysli.
Obracím se na Vás v těchto hodinách nejtemnějších. Nyní k Vám nepromlouvám jako duchovní. Obracím se na vás, jako prostý obyvatel Isharionu. Jako smrtelník, co má strach o svůj holý život.

Není tajemstvím a jistě víte, že zlotřilá skupina loupežníků, násilníků a vrahů, která si říká Bratrstvo ohrožuje naše cesty, domovy, životy i vše v co věříme. Uplácejí veřejné orgány, spolčují se s drowy, rozvracejí rodiny a dlouholetá přátelství. Napadají spojence z východu a šíří strach mezi občany našeho milovaného města.

Donesly se ke mě dokonce nějaké zvěsti o tom, že Bratrstvo hrozí smrtí spojencům v naší věci. Je to jasný signál, že se bojí naší jednotnosti. Dost bylo teroru. Dost bylo nadvlády zloby a nenávisti nad láskou a porozuměním. Dost bylo nadvlády nad hamižnosti nad skromností. Dost bylo utlačování slabších.

Prosím Vás, aby jste přestali přehlížet problémy, které se týkají nás všech. Prosím Vás, aby jste odložili strach a jednali za správnou věc. Prosím Vás, aby jste pozvedli své zbraně a vzali právo zpět do svých rukou. Cena svobody je vysoká, ne však nevyčíslitelná. A proto mi pomozte hájit kraj, který, tak dobře známe a milujeme.

Stačí jen málo. Buďme jednotní a nenechme se zastrašit! Je nás více a spolu jsme silnější, něž cokoliv jiného! Udeřme! Udeřme na ně tam, kde se cítí nejbezpečněji! Ukažme jim, že si svobodné národy Isharionu nenechají vše líbit! Helm stojí při nás!
Tímto vyzývám členy Bratrstva a jejich poskoky. Máte poslední šanci se vzdát zpět na naši cestu. Složte své zbraně, jinak ponesete následky.
A vy drazí přátelé! Pojďte za mnou!

Kolem čarodějky kdosi proběhl a ošklivě jí sekl do levé ruky, na její nové róbě se začal rozšiřovat krvavý flek. Jen moment na to se na ní pověsil jezdec s lukem. „A sakra!“ Udělala kotrmelec, obratně se vyhnula dalšímu útoku protivníka. „Asm Ji Quis Syan!“ Adriu obklopila armáda odrazů k nerozeznání od ní samé. Víc než dost k zmatení prostoduchého protivníka. Potom, co z pod roušky kopií vyšlehl smrtonosný blesk útočník záhy pochopil, že si vybral moc velké sousto a stáhl se. V tu dobu však si již žena uvědomovala, že nemá dost sil a byť překonala bolest v ruce, tak ztrácela příliš mnoho krve. Poslední zásoby své duševní síly použila, aby se zneviditelnila. Odběhla z bojiště, vypila léčivý lektvar, snažila si odpočinout a připravit se na další boj. Opět jí zahalil závoj neviditelnosti a spěchala zpět na bojiště. Cestou narazila na Oberona, jak bojuje s Karlosem. Spojeným silám těchto mocných čarodějů nemohl tento elf konkurovat. Během chvilky upadl do mdlob a jeho duše záhy putovala do rukou temných božstev. Adria se znovu schovala a běžela pomoct svým druhům. Zjistila však, že je již skoro dobojováno a nepřítel pomalu začal získávat kontrolu nad bojištěm. Po chvilce mapování bojiště zahlédla Richarda, jak bojuje s velitelem Bratrstva. Během krátkého okamžiku tohoto bohy zatraceného muže čekal stejný osud jako Karlose. Adria znovu začala mapovat bojiště, další boj však neměl cenu. Pomohla utéct zbytkům domobrany, do šiku Bratrstva varovně seslala poslední hrozivé kouzlo načež se přenesla do bezpečí.
Vážení přátelé, drahocenní bojovníci za spravedlnost,
Velice si vážím podpory, kterou jste projevili vůči hodnotám, které by neměly být žádnému svobodnému národu cizí. Šli jste bok po boku s námi do boje proti nebezpečnému nepříteli, který se před ničím nezastaví.

K mému zármutku jsme bitvu prohráli. Dnes padlo mnoho nevinných, statečných mužů a žen a my, jež jsme přežili nesmíme dopustit, aby jejich krev byla prolita nadarmo. Nesmíme dopustit, aby naše úsilí přišlo vniveč.
K mému zármutku jsme bitvu prohráli. Ale ve válce proti zlořádům jsme se posunuli o veliký skok dopředu.

Nyní známe tvář svého nepřítele a víme jak s ním bojovat!
Vytrvejte, drazí přátelé! Teprve naše soustavná snaha ukáže, kdo bude pít z poháru vítězství!
Odpovědět
#2
Elf se trochu utrmáceně dostal do skladu. Na jeho tváři byla vidět značná úleva, když pokládal obrovský štos beden. Zjevně byly prázdné, ale i tak elfa důmyslně vyskládaný sloupec dřeva převyšoval.
S trpkým úsměvem zaplatil za uskladnění a šel podívat po nějakém místě, kde by mohl své zboží schovat.
Bleskurychle vyklidil prostor vedle své truhlice, protáhl si svaly a nasměroval svůj pohled na místo, kam před malým momentem odložil svůj náklad.
V ten moment vypadal trochu zaraženě. Okamžitě vyběhl ven. Nikde nikdo, nebo alespoň nikdo s vysokým komínem z beden.
Otočil se tedy zpět do skladiště. Beden tam bylo spousta, ale jeho bedny? Nikde.
Prohodil pár slov se skladnicí, která jen krčila rameny.
Tady se snad krade.. to vám povídám.
Odpovědět



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  [OOC] Poslední kapka (pravidla soboje) + bezpředmětná diskuze Colwyn 144 243 532 31.01.2011 v 16:33
Poslední příspěvek: Stig

Skok na fórum: