[RP] Magické jiskření
#1
Byli na lovu. Hnali se hustým porostem a větřili svou kořist. Tohle důvěrně znal a jeho jazyk o to víc slintal. Protáhli se kolem opuštěného lesního srubu a na chvíli se zastavili na doslech od skupinky lesních goblinů. Tudy ne, příliš nebezpečné.
Jeho bratr zachytil čerstvou stopu a dal mu okamžitě vědět. Mladá laň? Dnes budou hodovat. Rozeběh, skok přes kámen, krok, krok, skok přes padlý kmen, vše v tichosti, jsou sehraná smečka...
Náhle se zarazili. Mezi stromy těsně před nimi cosi jiskřilo. Nikdy předtím nic takového neviděli, modré a bílé jiskry se zjevovaly odnikud, poletovaly vzduchem a sílily, aby v zápětí pohasínaly a mizely. Celé to bylo neuvěřitelně magické, přitahovalo to jejich zrak.
Jídlo bude muset počkat. Smečka horských vlků s fascinovanými pohledy posedala kolem toho místa a v úžasu hleděla na to němé představení...
Odpovědět
#2
Trpaslík stojí u cesty a zamyšleně pozoruje šipky rozcestníku. Chvíli tam tak stojí, než ho ze zamyšlení vytrhne mladá dívka.
"Zdravím", mávne mu kouzelnice na pozdrav a trpaslík jí odpoví kývnutím.
"Vy jste kouzelnice, že jo?" neztrácí čas s otázkou. Dívka přikývne a čeká jak bude trpaslík pokračovat.
"Potřeboval bych s něčím poradit", pokračuje trpaslík a dívka znovu kývne hlavou, "pojďte se mnou".
Trpaslík nasedne na svoji lamu a rozjede se do lesa. Kouzelnice vyhrne svoje ledově modré šaty, zašeptá pár slov a rozběhne se za ním. Kupodivu nemá problém držet tempo s běžící lamou.
Po chvíli trpaslík zastaví, seskočí z lamy a ukáže do lesa, "tady to je".
Kouzelnice postřehne jiskření v lese a rozběhne se k němu. Mezi stromy se na jednom místě pravidelně shlukuje roj jisker. Trpaslík se přidá ke kouzelnici a oba jiskry chvíli pozorují. "Tohle jsem už nějakou dobu hledala" pronese tiše kouzelnice a začne formovovat rukami obrazce.
Pak začne pomalu a jistě odříkávat formuli. "Asm Hielo Gatra Zuu Cero", zazní lesem a na místě jisker se objeví oválný portál.
Chvíli ho oba pozorují a pak trpaslík zavelí, "raďeji půjdu první". V určeném pořadí vkročí do portálu a ten se za nimi zavře.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
OdpovědětSkok na fórum: