Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Archiv] Domobrana
#1
Škrabopisem, s mnoha gramatickými chybami se na zdi u severní Išarské brány objevil přivázaný pergamen:

"Protože hodně lapků dneska řádí po lesech a cestách, ba dokonce aj za hradbama, rozhodnul sem se já, Křesimír Jitrolístek, syn Horymíra Jitrolístka, dobrovolně sloužit jako domobrana. Proto, kdokoliv, kdo potřebuje pomoc, zjednání spravedlnosti nebo žádá z jinejho zákonnejho důvodu ochranu, ať se obrátí na mě. K zastižení bývám během hlídek na cestách a v ulicích. Případně při práci v lese. Poznaj mě podle hnědejho klobouku, měděnýho štítu (to když hlídkuju) a slušně střižených nazelenalých vlasů. Ozvat se mužou vzkazem u tejhle brány, nebo přímo mě.
- Křesimír Jitrolístek"
#2
Vedle lístku mladý hobit připíchl jiný.

Dobrý dne.já farmář hobit Talon Svitov bych rád požádal o trestné stíhání muže v sukni.Podrobnější jméno neznám snat Gergh ho bude znát. A co my udělal lozil mi na pole kde jsem pěstoval.Blil mi na kytky a říkal že je to jeho pole ( největší urážka) řekl jsem mu že ejslti nevypadne zautočím na něj a on nevypad atk jsme na nej zautocil bohuzel byl an me moc zrucnej.Nastesti se brzo objeivl Gergh a pomohl mi ho udolat. Popis je- člověk se sukní( mužskej)
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

#3
(04.10.2008 v 15:57)simko.lub napsal(a): Vedle lístku mladý hobit připíchl jiný.

Dobrý dne.já farmář hobit Talon Svitov bych rád požádal o trestné stíhání muže v sukni.Podrobnější jméno neznám snat Gergh ho bude znát. A co my udělal lozil mi na pole kde jsem pěstoval.Blil mi na kytky a říkal že je to jeho pole ( největší urážka) řekl jsem mu že ejslti nevypadne zautočím na něj a on nevypad atk jsme na nej zautocil bohuzel byl an me moc zrucnej.Nastesti se brzo objeivl Gergh a pomohl mi ho udolat. Popis je- člověk se sukní( mužskej)

Jde o pana Leshrace. Je známej. Jakmile ho znova najdu, zajistí se náprava.
#4
Panu Talonu Svitovi - O panu Leshráci a jeho přečinech.
Pane Svit, pan Leshrác působil v posledních dnech mnoho problémů a mnohokrát za ně byl potrestanej, to mi můžou věřit. Jeho chování se ovšem nápadně změnilo a nadále na něj nejsou stížnosti. Proto prozatím snad není důvod se obávat.

Všem - Důrazně nedoporučuju chodit osamoceně za hřbitov nad Vilhelmovicéma. Moc silná tlupa orků vedená zlobrem tam pobejvá. Dyž už tam musej, tak aspoň opatrně. Problém vlků taky nepodceňujou. Hodně lidí schází zbytečně z cest a pak končívá rozdrápaná vlkama. Sice cesty obcházim ale nejsem všude a pořád. Na dřevorubectví doporučuju les hned za severní branou, kus dál na sever.


- Křesimír Jitrolístek
#5
uprav si to tam Wink Ork a Sktřet sou sakra rozdílný obludy
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
#6
(04.10.2008 v 18:57)Tulgyr napsal(a): uprav si to tam Wink Ork a Sktřet sou sakra rozdílný obludy

Oprava - skřeti samozřejmě. (em Smile )
#7
Vedle hobitova lístku přibyl list papíru popsaný úhledným písmem.

S obrovským smutkem v srdci píši tato slova. Dnes, dne 5. Novu 269 roku těsně před půlnocí skonal statečný ochránce prostého lidu Křesimír Jitrolístek. Svou udatností a vytrvalostí vybojoval tento vzrůstem malý, však srdcem velký, hobit svou poslední bitvu.
Svým štítem dlouho vzdoroval úderům poloobra, svým kladivem zasazoval mu tvrdé a bolestivé rány. Byl to dlouhý a zuřivý souboj. Nakonec padli oba... Žádná poslední slova, žádná přání, Křesimír Jitrolístek skonal bez hlesu.
Ale jedno vím, ač jsem jej neznal dlouho - chtěl by, aby byli všichni obyvatelé Isharu a okolí v bezpečí. Zachránil mi život, proto cítím jako svou povinnost pokračovat v jeho díle. Nejsem tak zdatný válečník jako byl on, ale slibuji, že udělám, co bude v mých silách.

Tělo tohoto udatného hobita bylo s přispěním slavného trpasličího vypravěče Darváse uloženo na místo, kde vydrží až do pohřbu. Tímto žádám o pomoc řemeslníky, kněze Jondaly a všechny, kdo mají jak, aby mi pomohli s organizací pohřbu tohoto muže, jemuž mnozí hodně dlužíme. Uspořádejme mu tedy důstojný odchod z tohoto světa.

Severin Slunosvit, kouzelník IV. kruhu



Skok na fórum: