Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Pobřežní trable
#1
Dva postarší hobiti seděli u stolu, bafali z dýmky a sledovali, jak mladá hobitka pobíhá kolem stolu a chystá se prostírat první večeři.
"Anče, nepospíchej tolik", povídá jeden z nich. "Však musíme počkat ještě na Bédíka", a dál spokojeně popotahuje.
"Bédík nebédík, přece to jídlo nenecháme vystydnout!", povídá naštvaně hobitka. "Měl si rozmyslet, jestli se bude zdržovat a čekat na koláče k svačince, stejně už tu každou chvíli bude".
"Ba...", přitaká třetí hobit a ukáže fajfkou na Bédíka, co se k nim žene po cestě.
"Neužeň se, vždyť my na tebe s tim jídlem čekáme", houkne na něj starší hobit. "A kde si nechal poníky?", přidá se naštvaně Anče.

Bédík bez dechu doběhne ke stolu, svalí se do křesla a oddechuje. Až teď si ostatní hobiti všimnou, že vypadá poněkud vyděšeně. "Co se ti stalo?", vyzvídá Anče. "Ko-koláč... dejte mi koláč!", vypraví ze sebe Bédík a hned se pustí do prvního, co mu podají.
Když do sebe začal soukat druhý koláč, tak už vypadal trochu klidněji. "Poníky mi zahnali do lesa...", vydá ze sebe mezi sousty. "Přepadli mě dlouhý u toho mostu, co je před dolem u Cyprony. Vyskočili z křovíku, sundali všechno pivo z poníků a zaplašili je." Mezitím se Bédík pustil do třetího koláče. "Pak mi sebrali šátek se svačinou a že si mám jít po svym. Radši jsem šel, ale kousek dál jsem vylezl na strom a sledoval je, protože jsem byl zvědavej, jak ty sudy bez poníků odvezou." Bédík šáhne po dalším koláči, ale na stole už žádné nejsou, místo toho vytáhne fajfku a začne jí nacpávat.
"Věřte tomu nebo ne, ale oni s těma sudama naskákali do rákosí a po chvilce odjeli na lodi, opravdický smrtelný lodi!", Bédík se důležitě rozhlédne a zapálí fajfku.
"Slyšel jsem od dlouhejch, že prý někdo ukradnul ostrovanům z Nulldenu jejich druhý necky", ozve se starej hobit. "Možná to byla zrovna ta jejich loď", nepokojně se zavrtí v křesílku.
"Madla mi povídala, že farmářům zmizely nějaký kozy!", přidá se Anče. "Sledovali stopy a ty se u vody najednou vypařily!", dodá a přikyvuje u toho kulatou hlavičkou.
"Anče, nos honem večeři na stůl", poručí Bédík. "Musím ještě před druhou večeří skočit za dlouhejma všechno nahlásit."
Trojice hobitů začne společně poblafávat, zatímco hobitka nosí na stůl jídlo.

OOC: V pátek kolem 18:00 očekávejte akci v okolí Isharu.
Odpovědět



Skok na fórum: