Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ishar|RP] Královské dekrety - Městské vyhlášky
#1
13. Toru 269. roku - Městská vyhláška o pronájmu budov a stánku, 1. znění

Lide isharský, hobité vilhelmovičtí a všichni ostatní

já Bartoloměj, dočasný správce království isharského z moci úřední dávám tímto na vědomí všem těm,
kteří se chtějí usídlit v našem královském městě natrvalo a tím vzíti v potaz trvalého pobytu v něm,
mají možnost od dnešního dne získat volné prostory pro svůj pobyt a pro výkon svého řemesla.

Každý, jenž bude mít o takovouto ponuku zájem, musí být svou činností prospěšný městu,
které od dnešního dne takovému to uchazeči může nabídnout místo na městském trhu.

Poplatek za zřízení takového stánku činí 5 zlatých a je pronajímáno na dobu neurčitou.
Součástí zřizovacího poplatku je klíč od stánku, jeden uzamykatelný kontejner a půlt na zboží.
Provozovatel stánku, může město požádat o další úpravy stánku - individuálního charakteru
(napříkladpřidáním kontejneru) - cena za úpravu je nesmluvná a měřená okem úřednickým.
Město si vyhrazuje právo na to, kdykoliv stánek provozovateli odebrat.

Ve chvíli kdy se provozovatel stane užitečným a prospěšným ve své živnosti v našem městě,
může město požádat o pronajmutí městské budovy, budovu si vyhledá sám a požádá o přidělení.
Pokud město uzná za vhodné, určí cenu a množství materiálu, které bude potřeba vynaložit
na úpravu domu, vyklizení všeho neužitečného po bývalých vlastníků a zřízení věcí nových,
pro budoucí činnost vykonávanou nového vlastníka. Cena za úpravu je nesmluvná.
Přednost mají ti, kteří budou chtít natrvalo v našem městě vykonávat řemeslo.

Podmínkou každého, jenž by si městský prostor chtěl v našem království pronajmouti jest,
čistý a beúhonný stav v našem a v dalších přátelských královstvích.


Tato listina byla sepsána za účasti Bartoloměje,
velitele stráže a mluvčího královské rodiny Goryana.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#2
Dnešním dnem se na veřejných místech objevilo toto prohlášení:
[Obrázky: ZakonIsharu.JPG]
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
#3
3. Toru 272. roku - Městská Rada

Lide isharský, hobité vilhelmovičtí a všichni ostatní,

Tímto listem dávám najevo svůj návrat z hradu.
Po dlouhých debatách s nemocným králem a jeho nejbližšími
jsme dospěli k tomu, že bude sestavena Rada města Isharu,
a ta bude rozhodovat v otázkách ohledně řízení království.
Od krále jsem dostal důvěru v sestavení této nové Rady.

Ti, jenž si myslí, že by v této Radě meli usednout,
ti, kteří si myslí, že by svým rozumem byli městu užitkem,
nechť mě co nejdříve kontaktují a já zvažím jejich vhodnost.
Podmínkou jest býti narozen člověkem (případně pulčíkem),
jednat v úmyslu dobrém a mýti chuť budovat naše království.

Jmenování radních se uskuteční nevěřejnou formou 4. Sarvy 272. roku


Tato listina byla sepsána Bartolomějem, správcem města Ishar,
za účasti mluvčího královské rodiny Goryana a chorého krále Gabriela.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#4
21. Sarvy 272. roku - 1. hlasování Rady Isharionu

Lide isharský, hobité vilhelmovičtí a všichni ostatní,
dovolte mi vás informovat o děni na Radnici.

Rada Isharionu vedla hlasování v otázkách:

1. Bartoloměj zůstane nadále starostou města Ishar 7 PRO, 0 PROTI

2. Votary se stane starostou města Vilhelmovic 6 PRO, 1 PROTI

3. Horian se stane velitelem isharionské armády 7 PRO

4. Schválení cechu černých řemesel 7 PRO

5. Chov dobytka a koní za účelem prodeje farmářského cechu ve Vilhelmovicích 7 PRO

6. Zákaz obchodování se zbraní v ruce (pro NPC) 7 PRO

Většina těchto věcí již je zrealizována. Zbytek se bude realizovat postupem času.

Další zasedání městské rady proběhne do několika dní.
Řešit se bude prioritně otázka nájmů a prodeje městských budov.


Zapsal Bartoloměj, správcem města Ishar
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#5
Sedm otevřených dopisů zaslaných členům královské rady Isharionu (Galahadovi, Glumíkovi, Anče, Mirovi, Horianovi, Votarymu a Bartoloměji).

V každém se píše:

„2. Luny v 4 hodiny byla doručena protestní nóta jednoho vašeho úředníka. Ráda bych uvítala objasnění, odkdy oficiálně za Isharion místo rady hovoří pouhý kartograf, a odkdy diplomatická vyjádření jsou ponechána na druhotném úředníkovi, což uráží naše společenství, neboť s ním je takto nakládáno jako s něčím druhořadým.
V tomto duchu tedy dostál odpovědi. Uvítala bych, kdyby vaše rada oznámila, na jakém dekretu se zakládá tvrzení onoho úředníka. A také mne zajímá, jaktože nemluví vaším jménem, když 15. Sarvy 272. roku byl vyhlášen dekret o jménu království a věc, že Rada Isharionu je podřízena pouze králi a nikomu jinému (z čehož plyne, že žádnému samozvanému zástupci krále). A také byste měli svého úředníka poučit o pravomocích Horiana a jednotlivých členů rady, neboť nám vyhrožuje. Tímto vás vyzývám k jednání, a budu jednat pouze s představiteli království, podle dekretu z 15. Sarvy 272. roku tedy s vámi.
S úctou představitel Corellonovi církve a správce Saara tirnor vanwalion, Maya. „
K dopisům je přiložen výňatek:

Citace:Království (Isharion) spravuje městská rada, tzn. Rada Isharionu.
Nese těžké břímě blahobytu celého království a zodpovídá se pouze králi.
Každý člen v radě má na schůzi 1 hlasovací hlas. Pouze král má právo veta.
Odpovědět
#6
Akožto člen rady poverený diplomaciou by som sa k udalostiam vyjadril v túto chvílu zatial sám za seba.

Rada Isharionu ani kráľ by určite netolerovali územné nároky priamo v meste Ishar, vo Vilhemoviciach a v blízkom okolí hranice. Pretože sám nemôžem nariadiť a ani nechcem nariadiť nijaké vyšetrovanie tých udalostí, či došlo k porušeniu územia Isharu chcel by som navrhnúť kompromisné riešenie.

Chcel by som vyzvať našich elfských hostí aby oficiálnou cestou požiadali Radu Isharionu o zriadenie vyslanectva elfského kráľovstva. Vyslanectvá sú považované za výsostné územie hostí a táto oficiálna cesta je omnoho schodnejšia než kolíkovanie územia.

S pozdravom

Mir, člen rady Isharionu
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#7
Vážená rado,
chtěl bych podat stížnost na jednoho vašeho zmocněnce. A předem děkuji za rychlé objasnění této události. Vylíčím zhruba co se mi přihodilo...
Stalo se to 11. Toru někdy kolem páté hodiny. Bylo již šero a já já zrovna dokončil, zakázku s kterou jsem pomáhal jednomu místnímu kováři.
Vracel jsem se z lesa po celodenní práci. Šel jsem svižným krokem přímo ke kováři, abych to stihl ještě před tím, než s prací taky skončí. Na zádech jsem měl otýpku dřeva a v ruce svou dřevorubeckou sekerku.

Pak mě však zastavil hlas, "Hej! Hej!". "Co se děje?" otočil jsem se. Načež mi ten člověk odvětil "Co ta zbraň?" a já mu když jsem mu začal vysvětlovat, že to není zbraň ale sekerka určená na sekání dřeva, tak řekl něco jako "Já ti ukážu jak ti s ní rozpůlím hlavu."

Nečekal na mou odpověď, bez jakéhokoliv varování na mě zaútočil s úmyslem zabít. Což se mu snad i povedlo... každopádně jsem dopadl velice špatně. Kdyby nebylo okamžité pomoci Helma, tak bych jistě nadobro zemřel.

Později od kováře jsem zjistil že ten muž, co se mi ani nepředstavil byl jistý Horian. Velitel armády, stráže.. nebo čeho. Káždopádně svým jednáním dokázal, že se nehodí ani na velitele stáda krav.
Bez varování zaútočit na takřka neozbrojeného Helmova kněze, jen kvůli tomu, že se mu zdálo, že přenáší zbraň, to je přece holý nesmysl. Jsem přesvědčený, že hrubě překročil své kompetence. Nemluvě o to, že se na nás Helmity světské zákony nevztahují.

Pokud v tomto městě zbyla ještě nějaká soudnost a spravedlnost. Tak věřím že se ten člověk nebude schovávat za nedotknutelnost radního a podrobíte ho disciplinárnímu řízení.
Nikdy mě nenapadlo, že žijeme ve městě, kde stráže vládnou rukou teroru.
Jak je možné, že když okamžitě nezareagujete na stráž, tak vás v půlce věty bez varovaní napadne a zabije?
Jak je možné, že stráž za útočí na bezbranného Helmitu?
Jaký je v tomto království trest za úmyslnou vraždu?
Jak je možné, že se člověk jako on dostane do čela armády a ještě k tomu do městské rady?

Děkuji za Váš čas.
S úctou ke zbytku rady Colwyn Hawke věrný služeník Helma.
Odpovědět
#8
Pane Colwyne Hawku,
vaše stížnost a obvinění proti veliteli armády města jsou dosti vážné. Slibuji, že se tímhle problémem budu zaobírat osobně. Nezdá se mi příliš pravděpodobné, že by se Horian Voren dopustil pokusu o vraždu a ještě ke všemu neúspěšnému. Již sem začal s šetřením a výslechem svědků. Také bych vás chtěl upozornit, že se na vás zákony od Podzimu 22.Sarvy, 270. roku vztahuji a Helmité je musí prozatím dodržovat.

Pokud se vám zda, že současná stráž vládne rukou teroru, tak jste zde zřejmě nebyl v době, kdy ještě nebyla rada a město řídila jen armáda.
Sem si jist, že kdyby vás chtěl zabit, tak nemusím řešit vaši stížnost.
Sám jste uvedl, že jste držel v ruce dřevorubeckou sekeru, takže jste nebyl neozbrojen.
Každý trest za vraždu se posuzuje individuálně.
Ten člověk jako on mé dost velké zásluhy na to, že město ještě stojí. Do rady a velení armadě města jsem ho doporučil já osobně.
Doufám, že tuhle záležitost vyřídíme bez nějakých komplikaci a k vaší spokojenosti.

Galahad
člen rady města Ishar
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
#9
Posel Galahadovi přinesl krátký neformální dopis.

Vážený pane Galahade, děkuji za vaši brzkou odpověď a doufám, že se celá situace stejně rychle vyřeší, aby se nic podobného již neopakovalo.

Skutečně mě zaskočilo vaše tvrzení o nějaké vyhlášce 22.Sarvy 270. roku. Zajímalo by mě, kdo a jakým právem tak rozhodl a proč o tom Helmité, kteří vždy podléhali jen samotnému Helmovi nic nevědí?
Nejde tu ani tak o dodržování zákonů. To je samozřejmost. Jde o to že případné prohřešky by měli řešit sami Helmité, kteří sami vždy fungovali jako podpora stráže. Kdy se v tomto ohledu něco změnilo?

V té době jsem tu byl. Byl jsem tu i v době mnoha let před tím.
A když město řídila armáda, tak mezi lidmi panovala alespoň nějaká solidarita a chuť si pomáhat.
I když jsme u vzpomínek na doby minulé, tak se vždy pracovní nástroje nosit mohly.

Jsem zarmoucený z toho, že to zlechčujete tím, že jsem stále naživu, jako by vše dobře dopadlo a můžeme to zamést pod stůl. Jsem si naprosto jistý, že ta rána byla smrtelná a vedená s úmyslem zabít. A život do mě vdechl až Helm.
Ano možná jsem byl ozbrojený, ale za to bezmocný zhruba jako farmářka ozbrojená motyčkou.

Pokud za jeho "kvality" ručíte vy, pak to je jistě v pořádku.
Avšak žádné výtržnosti jsem se nedopouštěl, nikoho jsem se svou sekerou neohrožoval, proto bych rád dostal vysvětlení, proč jsem byl takřka bez varování napaden a jakým právem může stráž něco takového udělat?
Vy sám si myslíte, že s tímto přístupem může jít někdo lidem příkladem?
Odpovědět
#10
Na známosť sa dáva že Rada Isharionu už pred dávnejšou dobou prijala zákaz nosenia útočných zbraní na území mesta Ishar (vnútri hradieb), v priľahlých Vilhelmoviciach. Táto skutočnosť bola zdelená aj veliteľovi stráži a bol požiadaný v tomto zmysle jednať.

Pretože však nebolo dodnes presne stanovené čo je a čo nieje útočná zbraň rada mesta uzáva že mohlo dôjsť k nedorozumeniam medzi strážami a občanmi. Preto do rozhodnutia rady vydávam vo svojom mene toto doporučenie pre stráže aj občanov:

Dbajte na to že nosenie zbraní v meste Ishar a Vilhelmoviciach je zakázané. Stráže vás majú právo vyzvať na odloženie zbrane a ak neuposlúchnete majú právo vás k tomu prinútiť.

K dnešnému dňu však nebol schválený zoznam čo je a čo nieje považované za zbraň. Výnimka bola udelená len paliciam ktoré nosia mágovia, avšak vyzývam stráže aby brali v úvahu fakt že nástroj nieje zbraň, aspoň do doby než bude rozhodnuté na mestskej rade inak.

Mir, člen rady Isharionu
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#11
zákon o povolených a zakázaných zbraních vydán 1.Toru roku 274:

povolené zbraně: -lehká hůl-žádný jiný druh hole!
-kovářské kladivo

zakázané zbraně-nejasnosti: -všchny duhy zbraní včetně nožů, seker, tyčových zbraní, různých nástrojů, střelných zbraní...

zakázáno je také kouzlení útočných a vyvolávacích kouzel kromě kouzla koník

zbraně na veřejných místech u sebe mohou nosit jen členové Armády, ti také mohou udílet pokuty a jiné tresty za porušení tohoto zákona

tento zákon se vztahuje na všechna veřejná místa v Isharu a Vilhelmovicích
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#12
dodatek zákona:

je zakázáno vodit do města divoká zvířata pokud nejsou pod kontrolou majitele a pokud jsou, tak u nich neustále musí být majitel
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#13
Mestské služby

Na žiadosť viacerých občanov a po porade rady sa dáva na známosť že mesto Ishar a Vilhelmovice bude potrebovať k chodu mesta nasledovné služby:

Stajňa
Jedná sa o stajňu pri Severnej bráne. Objekt bude k dispozícii občanom ktorý budú ochotný a schopný zaistiť predaj alebo prenájom jazdných a ťažných zvierat a služieb ustájenia.

Sudca
Na túto funkciu sa hľadá osoba znalá mestských a královských zákonov. Podmienkou je bezúhonnosť. K jeho povinnostiam bude patriť rozsudzovanie sporov medzi občanmi a funkcia notára.

Kat
Mesto bude potrebovať služby pri uplatňovaní útrpného práva. Podmienkou je tiež bezúhonnosť a znalosť v boji a zbraniach ale i zákonoch mestských i královských. K jeho povinnostiam bude patriť dohliadanie nad dodržiavaním zákona mesta a poriadku.

Mestské stráže
Na poslednom zasadaní rady sa mesto rozhodlo lepšie dotovať stráže. Od zavedenia nájmov im bude priznaný žold, avšak dnes nieje jasné v akej výške. Mesto má záujem o dalších strážcov zákona.

Pokial máte záujem o niektorú z týchto funkcií dostavte sa prosím na dalšie zasadanie mestkej rady ktoré bude 8. Toru. (V nedelu 8.3. o 18:00).
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#14
Na vedomost se dava, ze Rada Isharionu hodla pronajimati domy v Isharu a Vilhemovicich.
Zajemce o pronajem si poda zadost v kancelari starosty, dojedna cenu pronajmu a dalsi podrobnosti.
Nasledne bude vytvoren domovni stit a truhla na placeni najmu.

Najem bude ukoncen:
1) dohodou - najemnik se dohodne s pronajimatelem na datumu ukonceni najemni smlouvy, najemnik ma povinnost vyklidit vcas nemovitost

2) nezaplacenim najmu - pokud nebude odpovidajici castka na konci najemniho obdobi v truhle k tomuto urcene, veskery majetek bude presunut do mestskeho skladu

3) dopusti-li se najemce zavazneho prohresku proti zakonum Isharionu, bude najemni smlouva ukoncena a zabaven veskery majetek
Odpovědět
#15
Tímto se na vědomost dává, že jest možno se státi občanem Isharionu.

Občanem Isharionu se muže státi, každý bezúhoný a zákonu dbalí člověk, hobit, elf, trpaslík, ba i ork, trvale žijící na území Isharionu.

Žadatel o občanství Isharionu, podá žádost v kanceláři starosty Isharu.
V žádosti uvede své plné jméno, věk, povolání, bydliště (Ishar, Vilhemovice) a složí administrativni poplatek 200st.
Po té bude jeho žádost projednána a přezkoumána.
O výsledku žádosti bude žadatel vyrozumněn.
V případě kladného vyřízení, zaplatí poplatek 800st, dostane do držení zákonik, jímž se jako občan Isharionu prokazuje.

Práva občana Isharionu:
- právo na spravedlivý soud
- právo na ochranu
- právo na pomoc v nouzi
- právo volební (volit a být volen)

Povinnosti občana Isharionu:
- dbát královských zákonů a nařizení, poslouchat príkazy královské gardy a zmocněných královských úředníků
- dbát vyhlášek a nařízení rady Isharionu
- dbát pokynů příslušníků Armády Isharionu a respektovat pokyny kadetů Armady Isharionu
- přispívat na chod Isharionu jednou ročne peněžitou částkou (realny mesic)
člověk, hobit - 500st
elf, trpaslík, ork - 600st
- v připadě ohrožení je povinen aktivně přispět k obraně Isharionu dle svých možností

Občanství Isharionu zaniká z důvodu:
- porušením zákona, vyhlašky, či nařízení
- nezaplacením příspěvku na chod Isharionu
- na vlastní žádost
- rozhodnutím rady, nebo soudu
Odpovědět
#16
Na známosť sa dáva že mestská rada schválila vo funkcii sudkyne slečnu Valerii z rádu strieborného kladiva a poverila ju spísaním občanov mesta Ishar a Vilhelmovice.

Rada sa tiež dohodla na tom že po pánovi Jedličkovi sa o vydávanie povolení k nájmu mestských domov bude starať helmita Hayate Gekkou.

Kvôli dlhodobému odcestovaniu pána Bartolomeja a smrti pána Jedličku sa tiež rada dohodla na vypísaní nových volieb na pozíciu starostu. Rada Isharionu sa následne vzdá výkonnej moci a stane sa poradným zborom.

Pre dnešok nebolo zatial presne určené kto sa môže stať členom rady, avšak očakáva sa že v rade môže zasadať vedúca osoba cechu, alebo osoba cechom poverená, avšak členstvo v rade schvalujú ostatný jej členovia.

Občanom mesta tiež chceme oznámiť že nadalej chceme postaviť loď a vyslať prieskumnú posádku. Je viac než isté že vaša snaha bude odmenená, preto prosím sledujte dalej oznamy týkajúce sa lode.

Mir, člen rady Isharionu
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#17
Vazeni obcane a obyvatele!

Vzhledem k tomu, ze se mi donesly neprijemne zpravy, jsme nuceni vydat tuto mimoradnou vyhlasku, ktera bude platit do odvolani.

Na vedomost se dava, ze timto budiz prekupnictvi povazovano za protizakonne. Prekupnikem je osoba, ktera skupuje cizi zbozi a prodava ho treti strane. Vyhlaska se tyka vsech vyrobku, ktere jsou v prodeji na uzemi mesta a vesnice a prilehleho okoli.

Doplnek k vyhlasce:
Vzhledem k tomu, ze jakakoliv osoba, ktera ma mit pristup do mesta, si toto zbozi muze zakoupit, je prekupnictvi pokladane za nezadouci a bude postihovano v zavislosti na nebezpecnosti pro mesto a jeho obyvatele. Moznost prodavat vlastni vyrobky timto neni nijak postizena, ovsem rada bych vas upozornila, ze pokud kdokoliv, zdrzujici se na uzemi naseho kralovstvi nebo vyuzivajici sluzeb mesta, nabidky mestskych obchodniku a ucitelu, svym obchodovanim ohrozi bezpecnost mesta a jeho obyvatel, bude taktez trestan. Mesto uvita vsechny navstevniky a obcany, ovsem tito maji povinnost na oplatku jednat v zajmu mesta. Obzvlaste pak je nezadouci obchodovani s neprateli mesta, ktere bude trestano co nejdriv od doby odhaleni a to zvlastnimi tresty, ktere sme dosud nebyli nuceni pouzit. Jsem presvedcena, ze kazda rozumne a dobre smyslejici bytost spatruje dusledky tohoto jednani a pachanim takovych cinu jasne prokazuje zly umysl. Takoveto jednani tudiz musi byt razne zarazeno!
Zadam tedy, aby osoby, ktere se dopustily nekterych z vyse uvedenych skutku nebo zadaji z pochopitelnych duvodu o vyjimku, me ve vlastnim zajmu vyhledali. Neni v nasich moznostech ani nasim zamerem zjistovat, ktere transakce probehly pred vyhlaskou a ktere az po ni, proto nebudeme v tomto ohledu cinit rozdil.
Taktez pokladam za samozrejme, ze dobre smyslejici osoby, vyuzivajici nasi pohostinosti, oznamuji veskere dulezite informace, vztahujici se k bezpecnosti mesta, primo me nebo veliteli Armady Isharionu, ctihodnemu Horianu Vorenovi. V opacnem pripade jsou provinilci nuceni nest nasledky sveho jednani i mimo ramec vyhlasek, tak jako u jakehokoliv jineho zavrzenihodneho skutku.

Podepsana
Valerie,
29.Toru, 275.roku
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#18
Vážení občané,

nedávno mě velmi udivil stav věcí, kdy členové Armády Isharionu, byť kadeti, nejsou oficiálně občany města.
Na vědomost dávám, že členové Armády, kteří tak již neučinili, dostaví se k zápisu ve věci občanství v co nejkratší možné době.

Taktéž jsem se rozhodla a dlouhodobě uplatňuji výsadu bezplatného, takzvaného čestného občanství pro mnou určené osoby. V současnosti se jedná o členy Rady a Armády. Není vyloučeno, že tuto výsadu v současnosti vědomě požívají i jiné osoby mnou určené, kterým toto bylo oznámeno. Taktéž může tato výsada kterémukoliv jedinci kdykoliv být odebrána po zralé úvaze. Tato výsada může být chápána jako odměna ze strany města za služby, které mu dlouhodobě prokazujete, za což vám děkuji i osobně.

Krom výše zmíněné výsady a vlastně i povinnosti mají členové Armády nárok na peněžitou podporu v zajišťování odpovídající výbavy. Tato podpora se bude projevovat buď slevou při nákupu přímo ode mě, nebo příspěvkem při nákupu výzbroje u jiného řemeslníka či obchodníka. Získat podporu je možno dvojím způsobem: obraťte se na vašeho velitele, který se mnou záležitost projedná, nebo přímo na mě.

Podepsána
Valerie
12.Novu, 276.roku
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#19
Vážení občané a obyvatelé!

V posledních dnech se nám ve městě rozmohla nehezká věc. Jedná se o mnoho nových obchodníků, kteří využívají prostory města bez jakéhokoliv povolení. Musím vám připomenout, že půda uvnitř městských hradeb patří jen a pouze městu a jakékoliv její využívání musí být tedy projednáno přímo se mnou. Já rozhodnu, které místo můžete využívat a za jakou cenu. Pro začátek stanovuji:
1. Základním místem pro obchod jsou prostory trhu. Na severu ohraničené hospodou U Žíznivého Licha, na západě budovou knihovny, kde se prodávají návody pro řemeslníky, na jihu obytnými dvoupatrovými domy, na východě Chrámovou třídou.
2. Aby bylo pro vaše obchodování dostatek prostoru, krom trhu můžete využívat i Chrámovou třídu, včetně malého náměstí na křižovatce ulic Řetězová a K tržišti. Na jihu je tato třída ohraničena Hradební ulicí.
3. Vyhrazuji si právo v případě velkého počtu prodejcu na malý prostor udělat drobné úpravy v umístění vašich prodejců.
4. Každý prodejce bude nahlášený a zanesený do knih přímo u mě. Osobně stanovím po dohodě s majitelem místo a cenu, kterou bude majitel platit. Toto se týká i dříve umístěných obchodníků, krom těch, kteří slouží řemeslníkovi, jenž si již dříve zažádal o povolení města. Tito obchodníci taktéž mohou zůstat na místě, kde byli doposud a platba městu je jim odpuštěna.
5. Obchodníci mimo město a na vesnici mohou být krom nájemních domů umístěni vždy a pouze až po individuální dohodě. Toto platí pro celé území království.
---
(Vyhláška se týká všech nově získaných prodejců ze spawnu. Během dneška a víkendu bych rád tuto záležitost uzavřel. Vzhledem k počtu prodejců mě kontaktujte ve hře, soukromou zprávou zde na fóru nebo na ICQ 310030621. Plnění vyhlášky bude dříve či později vynuceno, pokud nedojde z vaší strany k požadované reakci. Od této chvíle také umisťujte prodejce až po předchozí dohodě.
Shrnutí: každý takový prodejce bude registrovaný, jeho umístění bude korigováno, cenu stanovím.. kontaktujte mě.)
Podepsána
Valerie,
Léto 10.Luny, 278.roku
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#20
Vážení občané i vy ostatní,

převelela jsem před budovu nového hostince U Zpívajícího Korbelu hlídku stráží, vzhledem k inicidentům, kterých se účastnila jakási skupina orků a na přání provozovatele hostince. Až do odvolání budou tyto stráže znemožňovat přístup orkům dovnitř. Raději by se jim orkové měli velkým obloukem vyhnout, mají rozkazy střílet dle vlastního uvážení, nikoliv jen při pokusu o vstup.
Orkové sami dobře vědí, že ta bitka v hostinci není jejich jediný prohřešek vůči městu a občanům. Jsou zde ještě mnohem větší prohřešky, o kterých vědí jak oni, tak my. Reakce na tyto prohřešky by ovšem byly mnohem mnohem tvrdší. Zatím tedy pouze stráže před hospodou budou na okry útočit. Prozatím vám dávám čas na rozmyšlenou. Zvažte svůj přístup vůči městu, lidské rase a našim spojencům. Není možné hrát donekonečna na obě strany. Doposud jsem k vašim drobným prohřeškům - jako nošení zbraní ve městě, výtržnosti, obtěžování a napadání občanů - byla velmi mírná. Pokud se ale hodláte spojit s našimi protivníky, pak nejen, že zavedu příslušná opatření, ale i vaše plány budu podrývat na základě informací, kterých mám dostatek. Domnívat se, že vaše návštěvy podzemí, stejně jako návštěvy z podzemí, které prochází přes naše území, zůstanou nepovšimnuty, že vaše jednání s drowy nevyslechnou cizí uši, je hloupé a naivní. Rozhodnutí je na vás, nadále vás budeme pečlivě sledovat.

Podepsána
Valerie,
Léto 11.Toru, 278.roku
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět



Skok na fórum: