Magické svitky
#1
Zdravím! .. nešlo by udělat, aby sledování zásob rozeznávalo jednotlivé magické svitky a neházelo mi je to do jedne kupy ? Smile
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#2
buu mňau raf .. můj avatar smutně kouká :-*
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#3
Bohužel to je otázka klienta = Geo = ten je teď zcela mimo mísu, je naštíru s časem.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
co se týče těch svitků tak mě napadlo jestli by NPC mágové nemohli mít šanci třeba 5% že dropnou svitek jakéhokoliv kruhu jako loot. Třeba u banditů je X% šance že dropnou léčivý lektvar, takové náhodné dropy se mi vždy na original ultimě líbily Smile
Odpovědět
#5
juuhuu Smile Geo je stále mimo ? Smile
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#6
jakykoliv kruh se mi zda overboost
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#7
Hmm a co takhle:
Mágove adepti: 2% šance na drop svitku 1.-3. kruhu
Mágové: 4% šance na drop svitku 1.-5. kruhu
Odpovědět
#8
Není jednodušší zajít si ke kupci? Jakýkoliv drop předmětů účinně potírá řemeslníky.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#9
on nikdo svitky neprodava, a kdyz uz jo tak jenom npc, a tomu par kouzel chybi
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#10
NPC v knihovně prodává vše co je v daném kruhu na svitcích dostupné. Některá kouzla možná úmyslně nejsou (tj. skriptově chybí svitek).

Edit: Některá kouzla (např. šipkovací z triků) budou chybět určitě, protože se dodělávala až po svitcích, na ty nikdo dlouho nesáhnul.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
ja myslel kouzlo Změn
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#12
Kouzlo "Změn se" na svitku neexistuje. Myslím že na svitcích nebude většina kouzel které může kouzelník seslat jen sám na sebe.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#13
Zoznam všetkých vyrobitelných svitkov. Pridávam klúčový skill pre ich písanie, vlnové slovo a počet hviezdičiek indikuje obtiažnosť pre písanie.

Skill: Nekromancia
1. Kruh
Evart Spánek*
Evart Vyvolej strach*
Evart Okouzlení osoby*

3. Kruh
Evart Dotek upíra**
Evart Povolej nižšího nemrvého**

4. Kruh
Evart Iluzorní zabiják***


Skill: Magická odolnost
1.Kruh
Ji Štít* (doplnkový skill: meditace)


Skil: Evokace Invokace
1.Kruh
Pyro Hoŕící ruce*
Hielo Mrazivý dotek*
Ji Šokový chvat*

2. Kruh
Ohlušení**
Pyro Ohnivý šíp**
Oslepení**
Pyro Stálý oheň**

3. Kruh
Ji Blesk**
Pyro Denní světlo**
Van Magická Střela*
Pyro Ohnivá koule**

4. Kruh
Hielo Ledová zeď***
Pyro Ohnivá zeď***
Ji Zed vetru***
Hielo Paralyzuj osobu***


Skill: Proměny

2.Kruh
Van Noční Videní**
Van Magická Zbraň**

4. Kruh
Hielo Kamenná kuže***
Evart Pavučina***


Skill: Astrologie
1.Kruh
Zpráva*
Poplach*

2. Kruh
Rozmazání** (doplnkový skill meditace)


Skill: Povolávání
1.Kruh
Van Koník*
Van Slabé volání*

3. Kruh
Van Býčí síla** (doplnkový skill meditace)
Van Kočičí obratnost** (doplnkový skill meditace)


skill: žiadny
1.Kruh
Smaž*

Skill: Žiadny/Magie
3. kruh
Van Zruš kouzla**


neznáme:
Evart Kamenná zeď***
Hielo Kužel chladu****
Ji Řeťezový blesk****
Ji zeď síly***
Van Železná zeď***
Evart Povolej vyššího nemrtvého***
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#14
Dnes sme s Talonom otestovali písanie svitkov s "pomocou".

Nemám skill "Povolávaní". Ked napíšem svitok s koníkom tak vydrží 95-115 sekund. Jeho koník "z hlavy" vydrží cez 500 sekund.

Potom som vzal svitok ktorý som napísal ja, dal ho hráčovi s vyšším skillom - koník mu vydržal 95-115s.

Svitok napísaný "s pomocou" mal stále len môj skill.

a) Nedá sa využiť NPC na to aby pomáhalo pri písaní (ok)
b) Svitok má vždy len taký "skill" aký mám ja pri jeho písaní. Pomoc inej osoby nefunguje.

Rozhodne pri svitkoch nepracujú perky. Žiadne. Ani moje pri písaní, ani mágove/bardove pri zosielaní.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#15
Bod a, je úmyslný. Počítám do budoucna s jeho úpravou, kdy půjde za peníze pronajmout NPC na pomáhání s některým doplňkovým skillem.
Bod b, je chyba. Pro výrobu "s pomocí" se pro svitky bude muset přidat výjimka, protože výrobní proces zpracovává dovednosti a perky pouze pro účely výrobního procesu. Píši do Mantisu, bug1272.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#16
To znamená že ak vezmem mága čo má skill 78 v premenách, posadím ho za písací stôl, dám návody a on na pomoc využije mňa tak:

a) svitok napíše za predpokladu že môj skill "písemnictví to umožňuje"
b) uloží JEHO skill "premeny" do svitku.

(celý post je otázka)

Pokial áno tak to stále môže fungovať.

Edit: Otestované.
Gasel napísal svitok s mojou pomocou. Takto napísaný svitok vydržal cca 500s. V praxi to znamená že mágom môžem požičať môj skill písemnictví k tomu aby napísali svitky pomocou ich skillu. Takže to funguje opačne ako som si predstavoval, ale aj tak to funguje.

takto môžem "požičať" svoj skill inému mágovi vo svojej dielni, resp v knižnici. Povedal by som že obe možnosti použitia sú správne, ale funkčnosť by mala byť upravená tak aby sa pri pomáhaní vzal vždy ten vyšší skill či už ide o písemnictví alebo sekundárny magický skill.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#17
Na svitek se zaznamenají skilly toho kdo svitek vytváří, tj. v případě nového systému výroby skilly předáka (interní název pro toho kdo zahájil výrobu ve více lidech).
Nový systém výroby je mnohem mladší než výroba svitků, která nepočítala s více lidmi. Bude proto nutné svitky upravit, aby si vybrali to nejlepší z lidí kteří jsou k dispozici. Ve dvou-třech mázích tak můžete psát svitky s maximální účinností (skilly potřebné pro kouzlo na svitku na 100) bez nutnosti se na dané kouzlo specializovat.

Je otázkou zda je takovíto postup a kvalita svitku žádaná. Já se domnívám že ano, podporuje spolupráci. Zlepší mezihráčskou ekonomiku (hodlám snížit skill NPC svitků z 80 na 50) a nebude příliš nabourávat systém, protože svitky může používat pouze mág a bard.

Zmíněný Koník: Skriptově byl přesunut do 3. kruhu. Bude nutné zvýšit odpovídajícím způsobem náročnost výroby jeho svitku.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
a )Momentálne týmto spôsobom nahradzujem to že mám skill na niektorý spell ale nemám WOP. Je to pomerne drahšie než kupovať svitok s WOP ale aj efektívnejšie vo vzťahu k ostatným hráčom, ak by ten svitok chceli použiť.

b) Spolupráca je žiadaným prvkom.

c) Nie všekty svitky sú praktické pre mágov. Tie čo majú zvláštny význam:

1. Koník
- nie každý má skill povolávaní alebo koňa.
2. Zruš kouzla
- Bol som za to aby tento základný dispell nebol viazaný k WOP Van. Svitkový variant ale pokojne môže byť.
3. Povolej nižšího/Vyššího nemrtvého
- ich výrobu a predaj by som nepraktikoval z RP dôvodov. Majú význam pre mágov jak bez nekromancie tak bez povolávania ak občas potrebujú nejakého summona. Pre Bardov je tento spell naprosto nepoužitelný. Obvykle majú grizlyho.

Medzi svitkami mi ale chýba "Stredný" variant povolávania.

4. Denní světlo/noční videní.
- Van a Pyro, premeny a Evokacie. plus v hre existuje ešte nápoj s nočným videním. Význam rozhodne majú oba spelly, ale oba sú praktické až ked majú čas trvania viac než Bor Um (5 minut).

5. Okouzli osobu
- toto kúzlo čaká až ho niekto objaví pre RP účely Smile
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#19
okouzli osobu ma strasne malou uspesnost (vetsinnou ji resistnou) a kratkou dobu ucinnosti na rp 30 sekund myslim
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#20
raz som to tuším použil štýlom že som to castil v kuse tak často ako sa len dalo. Ak neprišla hláška o rezistnutí, vedel som že to zabralo...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět



Skok na fórum: