Rasové rysy a perky: konečné řešení
#81
Platí to i pro střelné a wrestling?
Odpovědět
#82
(01.07.2014 v 15:33)Kara napsal(a):
(01.07.2014 v 14:29)Pietro napsal(a): jaj srop je 100, zn. Zbraní je na to,aby jste mohli používat i jiné zbraně a trefili se (zveda teoreticky skill) když si dáte i jiný bojový skill zvedne se vám i ten hlavní (což nevidíte).... díky tomu se stanete mistry boji jak s tou vašivzbraní,tak i ostatními....
Příklad: máte 100 sekery, 60 bodné... 4.perk zn zbraní..... ve výsledku budete ovládat sekery na 110 a bodné 80 (příklad,nevím ted jak to je,jsem na tabletu :-D )

Sekery na 110? Jsi psal, že strop je 100, tak teď fakt nevím Biggrin

tak si to přečti ještě jednou ...v jedné závorce je napsáno: zvedá teoreticky skill Smile
Odpovědět
#83
(01.07.2014 v 16:06)Pietro napsal(a):
(01.07.2014 v 15:33)Kara napsal(a):
(01.07.2014 v 14:29)Pietro napsal(a): jaj srop je 100, zn. Zbraní je na to,aby jste mohli používat i jiné zbraně a trefili se (zveda teoreticky skill) když si dáte i jiný bojový skill zvedne se vám i ten hlavní (což nevidíte).... díky tomu se stanete mistry boji jak s tou vašivzbraní,tak i ostatními....
Příklad: máte 100 sekery, 60 bodné... 4.perk zn zbraní..... ve výsledku budete ovládat sekery na 110 a bodné 80 (příklad,nevím ted jak to je,jsem na tabletu :-D )

Sekery na 110? Jsi psal, že strop je 100, tak teď fakt nevím Biggrin

tak si to přečti ještě jednou ...v jedné závorce je napsáno: zvedá teoreticky skill Smile
(01.07.2014 v 15:34)Ilicius napsal(a): Prostě to na 4. stupni přičte ke všem skillům vyjma nejvyššího 50% nejvyššího a k nejvyššímu 50% druhého nejvyššího.


takže v podstatě platí to co říkám, válečník je sračka, když je tady 100 dalších povolání, kteří mohou mít zbraňové skilly na 100 ! ;-) Takže nechápu proč jste mi jako argument předhazovali tenhle debilní perk? že bude pak ve všem "možná" průměrnej mě fakt nezajímá a nic mu to prakticky skutečně nedá!


VIZ předchozí polemika proč válečník stoji za nic.
Odpovědět
#84
Meče 80, Sekery 50, Znalost zbraní 4. -> Meče 105, Sekery 90.
Meče 100, Sekery 100, Znalost zbraní 4. -> Meče 150, Sekery 150.
Co na tom proboha není jasného?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#85
edit: Neupdatnul jsem si thread a ptal se na otazku, kterou zodpovedel Whitey, takze kdyztak tento post smazte. Dekuji Smile (Me se to samotnemu odstranit nedari, presmerovava me to na "Ke shlédnutí této stránky nemáte oprávnění. Může to být z několika následujících důvodů:")
Odpovědět
#86
Ano. Vezme se skill který je určen pro danou zbraň, a k němu nade najde druhý, co nejvyšší.
Pozor, Zápas (protože je trénovatelný) se nepočítá při hledání druhého skillu.
Tj. Zápas 100 + Meče 100 = Zápas 150, ale Meče 100 + Zápas 100 jsou pořád Meče 100.

Tohle všechno funguje i bez perku - ale pouze z 20%. Perk to postupně navyšuje až na 50.
Hlavním účelem perku Znalosti zbraní je jakási univerzálnost v používání zbraní. Pokud máte např. Meče na 100, máte všechny ostatní zbraně na 20-50 (podle perku), i když jste do nich nedali jediný bod.

2Galran: Ano, střelné zbraně se počítají. Wrestling dostane bonus, ale nedává.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#87
Vím, že to sem úplně nepatří. Přesto bych poprosil o doplnění perku „znalost zbraní“ do příslušného oddílu wiki.

Nechci tu rozvíjet diskuzi o wiki. Nicméně, některé informace by měly být oficiální a snadno dostupné. To, že tam popis perku není, považuji za chybu. Třeba by mě zajímaly podmínky pro studium tohoto perku. Prosím, neberte to jako kritiku, ale jako možnost předejít nejasnostem a opakovaným dotazům.
Odpovědět
#88
Znalost zbraní je relativně nový perk, ještě ho na wiki nikdo nezanesl. V dokumentaci máme celkem mezery, není kdo by ji plánovaně vytvářel,
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#89
(01.07.2014 v 14:04)Ilicius napsal(a): Popisek už asi nikde není. Apoň s čísly.
Ale tak, ten perk dělá to. Že k efektivní hodnotě všech bojových skillů, se ti přičte X% tvého nejvyššího zbranového perku. Kde X je dané stupněm perku a na 4. stupni je 50 (nižší stupně si už boužel nepamatuji a na mantisu buď už ten popis není, nebo ho neumím najít).
Takže pokud mám 4. stupeň perku a řekněme sečný 100 a všechny ostatní 1,tak se mi při výpočtu zásahu ke všem ostatním perkům přičte 50%, k sečným samotným 50% z 1 (druhý nejvyšší skill), tedy 0,5. Pokud bych ale měl 2 skilly na 100 (řekněme sečný a drtivý) a všechny ostatní 1. Tak se mi bude při určení zásahu počítat +50 u všech skillů (neb při určení bonusu k sečným to bude uvažovat 50% drtivých a naopak).

Můžu tohle prosím použít jako základ pro popis perku na wiki?
S tím, že mi z toho ve zkratce vyleze něco jako tohle?
Kód:
K efektivní hodnotě všech bojových skillů přičte X% nejvyššího zbraňového skillu. X je dané stupněm perku.

Číselné hodnoty už si zjistím, jde mi jen o to, jestli to správně chápu. Pletu se, anebo červeně vyznačené slovo v citaci je drobná záměna slov perk a skill?

Nebo má někdo již hotový a vhodnější popis toho perku, který tam můžu rovnou vložit? Čísla kdyžtak doplním.
Dík za objasnění.
Odpovědět
#90
Jo, to červený měl být skill.
Jinak no, potíž je že ten popis je zjednodušený u nižších stupnů perku, se buď přičte X% nejvyššího zbraňového skillu, nebo je skill nahrazen Y% nejvyššího zbraňového skillu, podle toho co je vyšší. S tím že vyjma 4. stupně perku je Y vyšší než X. Na 4. stupni je obojí 50, tudíž to nahrazení ztrácí smysl (je vždy nižší).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#91
Aha, dík. No, tak to asi abych radši vlezl do skript a dohledal si to, nějak se bojím abych při interpretaci/úpravě Tvého výkladu ty nejasnosti spíš nenamnožil.. Smile
Odpovědět
#92
mohl by to prosím někdo dát na wiki? Rolleyes 
tím myslím tu znalost zbraní....pár lidí se na to už ptalo a já to za boha nemohl najít...ale nakonec...
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=2356&page=38
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#93
+ještě bych poprosil perk boj beze zbraní Rolleyes
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#94
Hodil jsem do Perků tu Znalost zbraní. Když mi najdeš definici toho perku Boj beze zbraně, doplním ho tam taky Smile.
Odpovědět
#95
Prosím, přidej záznam i k perku Opatrný řemeslník. Mimo toho co dělá (snižuje šanci na poškození nástrojů) nově snižuje šanci na selhání výroby. Standardních 5% selhání mění na 4/3/2/0%.

Jo a pro všechny - gump učitele perků po najetí na jméno perku zobrazuje jeho popis.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#96
Done.
Odpovědět
#97
Dík moc, nějak jsem se nedostal k tomu konečně se s Wiki naučit.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#98
Něco nového? Smile
Já jsem třeba typ co rád zakládá nové postavy a vždy řeším rasu...akorát, že to trvá tak 10s než si řeknu, že nechci běhat pomaleji i když budu moct vypít více piva...chápeme? S člověkem se ožrat jde taky těžko, to dřív vybryndam pul džbánu na zem...
Chce to fakt rasovou rozdílnost! Smile
Odpovědět



Skok na fórum: