Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eriku vlez mi na záda (aneb diskuze s Erikem)
#41
Já jdu taky. Co je moc, to je moc. Vždyť vy si v té beznadějnosti přímo libujete (někteří), v tom vašem fatalismu, že při nejbližší neshodě, ať už bude sebemenší, zas někdo musí nevyhnutelně smazat účet a napsat si svůj "hejt".. Biggrin
Je to jak kdybyste v reálu při prvním náznaku jakýchkoliv komplikací šli spáchat sebevraždu - totální blbost.
Dál už nemám slov, všechno bylo řečeno, ale je to marný, je to marný, je to marný.
Odpovědět
#42
MW by si mělo hráče jako byl Gheed vydržovat, díky němu to tu aspoň trochu žilo, doázal sám zabavit hráče a dělat z každé orčí akce super zápis na fórum. No nic, MW si svůj hrob kope samo.
Odpovědět
#43
(31.01.2014 v 18:51)Brak napsal(a): MW si svůj hrob kope samo.
Tak si každý pojďme položit otázku, co jsme ochotní s tím dělat a nefňukejme tu nad nevyhnutelností něčeho, co lze řešit (a co není nevyhnutelné).. Je velmi pohodlné se stylizovat do pozice někoho, kdo toho není součástí ("MW si kope samo"? Kdo je to MW? Že by komunita, která ho tvoří? A nejsme to náhodou my všichni?) a přenést odpovědnost na někoho jiného. Tady si nad tím akorát každý umyjeme ruce, pobrečíme si zpětně na fóru, vykonstruujeme si viníka, na kterého hodíme všechnu vinu, ale opravdu věci řešit a komunikovat problémy už tu nikomu asi nepřipadá jako důležité. Tohle umím taky, ale je to k ničemu.. tohle umí každý ňouma. Situace se bude dřív nebo později opakovat, pokud chceme být nadále tak uboze neschopní cokoliv opravdu řešit, dojednat. Tohle je ten váš "hrob" - totální neschopnost domluvy, zbavení se jakékoliv osobní odpovědnosti, černobílé vidění, neochota se z věcí jakkoliv poučit nebo je projednou udělat jinak.
S tou první větou jinak souhlasím.

Jestli tu někdo aspoň vzdáleně chápe, co tím myslím a je schopný převzít svou část úkolu, budu se těšit na další spolupráci, ale v tuhle chvíli nejsem tak naivní, aby to pro mě bylo něco víc, než jen "světlo na konci tunelu". Biggrin Kdo to nepochopil, tak tomu už opravdu nezbývá ani ta naděje.

EDIT: Jinak to zamykám, asi to už nemá dál smysl řešit a Gheed mi v tom smyslu taky něco takového napsal.
Odpovědět
#44
téma odemknuto (jako možné filtrování názorů (stížnosti, nápady, diskuze) orkských hráčů)
Pravidla:
- zdržte se zbytečných urážek
- když se dáte do diskuze nevzdávejte se
- pakliže vzájemná spolupráce / diskuze nefunguje využijte možnosti napsat přímo WDemu


K tématu:
Je to hezká diskuze o mně beze mě. O to smutnější, že nevím co se pořádně řeší. 29.1. proběhl nešťastný event. To ano. Ale měl jsem za to, že jsme si to s Gheedem vyříkali ještě toho dne na ICQ. Na eventu byli opravdu použita silná NPC a to hlavně vzhledem k ostatním účastníkům malého levelu. NPC orgského mága má odpovídající level k tomu Gheedovému a co je horší (ne jeho vinnou) jedno z mála NPC které by mu mohlo něco udělat a stejně neudělalo. Toho eventu i když na něj utočilo více mágu mu HPčka sebral jeho vlastní spolubojovník. A i tak se v přesile 5vs1 dostal jen na půlku. Co následovalo potom už není důležité problém všeho už tu napsán je.

Já svoji chybu uznávám a to vůči lowlvl postavám, které se toho účastnili. Gheed má smůlu NPC orgřího mága je bohužel adekvátní nepřítel pro jeho lvl. A zvýhodněno tím, že bojuje právě tím způsobem, proti kterému Gheed nemá zaměřený svůj build. A ano bylo tam naházeno záměrně, ale né jako klacek pod nohy. Nýbrž jako silnější(než Gheed) protivník.

Wagnagové:
nejednalo se o žádné rozdělení orku, ale otevření si vrátek pro práci s orkama v době kdy je měl na starost Brak. Převzetí tohoto cechu, bylo Gheedovo vlastní rozhodnutí a já jsem ho uvítal i to jakým směrem se rozhodl jít.
Fakta:
- wagnagové nejsou brání jako rasa orků nýbrž jako každý jiný cech ve hře (že je to pouze orkský cech je věc úplně jiná)
- jakožto k cechu je k ním přistupováno mnohem tvrději než jako k rase, kde se více hledí na možnosti mít ať už učitele, banku, sklad...
- být členem je čistě dobrovolná záležitost
- Wagnagové tady jsou protože orky "z pevnosti" ani nenapadlo cokoliv s tím dělat (zde to Gheed jako jeden z mála pochopil a využil toho jak něco podniknout ve hře, bez toho aniž by se muselo čekat na to, jestli se některý ze starousedlíků v pevnosti či Brak rozhodne mu to umožnit - proto mu taky bylo umožněno převzít cech Wagnagů a pevnost Galu´gund)

(31.01.2014 v 16:26)le_dechu napsal(a): No jestli propadnou a my jsme na tom dreli jak krypli uplne zbytecne, tak to opravdu asi bude konec... posledni 3 noci jsem tam kopal v dobre vire a ve vizi super budoucnosti kmene (a to nejenom ja)...

Nic takového se nestane

(31.01.2014 v 17:39)Nevrin napsal(a): .... Erik rozdělil orky, ...

Erik nic takového neudělal. Pouze jsem dal možnost Gheedovy mít moc něco dělat. Protože v pevnosti se nic nedělo.

(31.01.2014 v 17:56)Talon napsal(a): pochybuju ze nekdo takovou zodpovednosst prijme, kdyz nas Erik takto bodl do zad

Mohl by jsi být konkrétní čím?

(31.01.2014 v 18:51)Brak napsal(a): MW by si mělo hráče jako byl Gheed vydržovat, díky němu to tu aspoň trochu žilo, doázal sám zabavit hráče a dělat z každé orčí akce super zápis na fórum. No nic, MW si svůj hrob kope samo.

Víš, je smutné že tohle píšeš zrovna ty. Protože to ty jsi byl první kdo na něj kašlal. A důvod proč zkusil říct mně, abych se věnoval orkům. Takže až se rozhodneš zase kázat, tak se první zamysli co jsi pro to udělal ty, aby to takhle nebylo
Odpovědět
#45
Ano, byl jsme první kdo na něj kašlal, taky že jsem to několikrát napsal jak Gheedovi a dalším orkům, tak samotnému RT. V době kdy jsem ještě orkům GMkoval a byl neaktivní, jsme veděl o tom, že aktivní orkové hrajou a mají zájem se nějak posouvat dál. Proto jsem taky psal na interní část fóra, že nejsem schopen se jim věnovat tak jak bych chtěl a jak by bylo zapotřebí. Proto jsem nejdřívě sháněl někoho, kdo by se o orky staral aktivně ve hře a já bych mu třeba jen radil a konzultoval s ním věci ohledně DL a tak. Pak jsi ožil ty a začal se o orky starat a domluvili jsme se, že orky převezmeš.
Hráčů kteří byli jako Gheed a něco na MW aktivně dělali, už bylo v minulosti víc. Nevím proč, ale většina jich skončila právě kvůli nějaké neshodě s RT.
Vím, jsem rejpal a snážím se být upřímný, protože nějaké zacházení v rukavičkách nemá smysl a jen vše prodlužuje.
Odpovědět
#46
Bumhugovi nabízel ve hře Gobrug ať se prohlásí náčelníkem už dávno. Než s tím Erik začal, ani by mě nenapadlo mluvit o nějakých orcích z Pevnosti. Prostě jsme orkové a jestli se nic nedělo, tak se to nic nedělo u orků. Gujek bylo NPC, které mělo v popisu práce být nástrojem GM, ale proč nový klan s novou hierarchií? O tom jestli založení Wagnagů rozdělilo orky výmluvně vypovídala příhoda, kdy se nás Horian ptal, na koho se má obracet při vyjednávání s orky a každý z nás odpověděl něco jiného. Zmatek ohledně statusu klanu od samého začátku.

A vyústilo to v praktickou izolaci mojí primární postavy od hlavního dění. Měl jsem dojem, že se ode mě snad očekává, že se začnu přetahovat o hráče, nebo poštvu na orky Ishar. Ale takhle já hrát nechci.

Po dramatu posledních dnů se snad trochu vyčistil vzduch a můžem si dát restart. S předsevzetím lepší budoucí komunikace vstříc zářným zítřkům.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#47
Nevrine skoda, ze jsi se neozval. Cekal jsme dost dlouho po tom, co sem Gujeka prohlasil jako vudce wagnagu a "vlastníkem" Galu´gundu. Stacilo prece bud prostestovat zde na foru a podelit se o svuj nazor. Pripadne jeste lepsi by bylo reagovat primo ve hre a tuto "vzpouru" potlacit.
Odpovědět



Skok na fórum: