Mapa
#21
Nechceš radši hrát? Alespoň ubude jeden argument proti tobě, plus budeš mít aktuální informace jak o herním systému tak o hráčské komunitě.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
1. Sokar tu mnoho měsíců nebyl vůbec, možná i těch 10. Neřeknu, kdyby místo drowů dělal nějaký ptákoviny, ale pokud je neaktivní, těžko od něj očekávat postup v dané věci nebo v čemkoliv jiném.
2. Nalijme si tedy čistého vína: doby, kdy by v jedné "frakci" bylo 30+ hráčů (natož online) sme už dávno promeškali - tolik lidí není v jedné frakci ani na masovějších shardech typu Endor nebo DP1 a i před mnoha a mnoha lety, když tam hrálo 300 lidí, si tolik lidí najednu prostě za jednu hráčskou skupinu jen tak nepotkal. V dobách, kdy i na takových shardech je 75 lidí ve špičce je dosti směšné očekávat 30 lidí ať už v Tzir-Ularu nebo Goren-Zaru nebo Uruk-Goi nebo jinde.
Jsou zde jisté - teď už nebojím se říct "matematické"/"fyzikální" - limity, přes které se prostě s touto stařičkou hrou nikdo nedostane.
Tohle ale přeci musíš sám dobře vědět, s trochou soudnosti a přehledu. Tohle víno je tedy dle mého názoru lehce zakalené a trochu nakyslé.. Smile
Jedna věc je ovšem k zamyšlení: kdyby logli všichni ti, co píšou "Manawydan je dobrý, ale mrtvý, málo hráčů", tak tady máme solidně plno (a toto říká podle mojí zkušenosti spousta lidí). Ale většina lidí prostě asi potřebuje ty mouchy, aby mohli říct "mouchy snězte si mě".. V tomhle množství lidí je hrozba i zkouškový období, protože i kdyby na chvíli přestali logovat jen tři lidi, tak se to postupně sesype, protože ten zbytek to postupně vzdá. Proto jsou ve statistikách takové "trendy".

Já bych zkrátka přestal čekat na zázraky v podobě 30+ hráčů na jednom místě a na Godota, přestal naříkat a prostě hrál s tím málem, co máme. Snažit se ty hráče koncentrovat na jedno místo nebo na jednu událost. Protože jinak než takhle "odspodu" to nepůjde a žádný zázraky se konat nebudou (je mi líto, že musím být takový škarohlíd).
Ono lognout mezi 60 lidí a vozit se na vlně cizích aktivit je hezký, ale je to pro posery. Kdo chce pomoct, musí se smířit s tím, že vytrvalost a budování cihlu po cihle je důležitější než všichni ti "zneuznaní géniové a mučedníci", co shoří se svýma planýma nadějema a velkolepýma plánama za dva měsíce (a že sme tu už takových viděli).
Anebo můžem teda všichni čekat na těch 30+ lidí v Podtemnu no, zas za rok si to tu můžem zrekapitulovat..

EDIT: Mimochodem, je mi úplně jedno, jestli někoho baví sólovat dungy nebo koukat do fontány a jednou za hodinu napsat emote. Za to jim tak maximálně rozdám patřičné známky nebo podle toho můžu prosazovat různé změny. Nikdo z nás tu není od toho, aby určoval, co baví nebo nebaví někoho jiného a jak chce někdo jiný trávit svůj volný čas. Tadyta místní póza pohrdání dungařema je velmi naivní a úsměvná, když si uvědomíme, jaké povahy jsou shardy s nejvíce hráčema a obecně jaké povahy jsou moderní úspěšné MMORPG. Fakt je ten, že "RP smetánka" - "špičkoví RP hráči" - může být sice dobře hodnocená, ale shard na tom nepostavíš.. je jich prostě moc málo a tohleto opravdu není ta "masová zábava", co by přinesla každé frakci 30 lidí. Takže přinejmenším je nutné namíchat tu trochu od obojího a hlavně se snažit do sebe zbytečně nerejt a neznechucovat to jedni druhým. Stejně se jedni bez druhých neobejdete, protože i ten sebevíc RP obchodníček bez toho dungaře může obchodovat a komunikovat leda tak do zdi.

A další věc: opravdu nám tu všichni nebudou hrát za elfy, jen proto že elfí DL je moc hezky připravená a naplánovaná. To je pomalu jako z Orwella. Spousta lidí si radši zahraje orka nebo buhvíco i za cenu toho, že jich bude pět a půl. Můžem se snažit to přehlížet a zaměřit se čistě jen na jednu věc, ale tím akorát přijdem o těch pět a půl lidí (nebo přinejmenším o dejme tomu 4 z nich). No, já tedy radši dál uvidím pět a půl lidí v každé grupě, než dívat se na s nasazením všech sil a uměle ztmelených sedm hráčů, co si jede nějakou univerzální nemastnou neslanou DL určenou všem bez rozdílu rasy, vyznání, věku a pohlaví. Pokud sebereme 4x5 lidem jejich cíle a zájmy, nevznikne nám z toho 20 hráčů na jednom místě, protože napasovat lidi do tak jednoduché matematiky prostě nelze ani donucovacími prostředky. Spousta lidí sem loguje právě proto, že tady tu svou malou a poměrně úzce zaměřenou grupu mají a spousta lidí bude logovat třeba jen za podmínky, že si toho drowa/orka/elfa/trpaslíka budou moct zahrát. Takže ono to není tak snadné, jako jednoduchá matematická rovnice, mluvíme tu o lidech, kteří sem chodí hrát pro zábavu dle vlastních představ a ne o tom, že si sem někdo půjde po práci odkroutit další směnu podle představ nějakého Velkého bratra s tou jedinou správnou a všeobecně uznatelnou DL.
To nejlepší, co tu můžem udělat, je tudíž držet několik "ostrůvků neutrality", kde se můžou setkávat a uplatňovat všechny rasy a postavy a spolu s tím nabízet lidem seberealizaci v poměrně úzce vymezených aktivitách, kvůli kterým sem ostatně chodí.
Odpovědět
#23
Jediné a hlavní proč jsem sem vůbec psal je, že jsi počítal s tím, že jsem neaktivní a nechám si "srát" na hlavu a nebudu reagovat na tvůj "velmi přínosný kousek z tvé myšlenky" okolo drowů. Ačkoliv to na hráčskou komunitu i když to bylo odsouhlaseno a schváleno, že drowové se jednou budou moci pustit, nemělo prozatím VŮBEC žádný vliv Wink Drowové nejsou ani puštěni ani je nikdo nehraje takže celé tohle beru jen jako cílenou provokaci a snaha najít si něco na co můžeš psát kritiku. Pokud máš nějaký spor s mou osobou rád si počtu ve svých soukromých zprávách díky. (Je dosti možné, že toto mohlo být zajímavé téma s různými názory, ale je patrně vidět už z prvního příspěvku Fujiwaro, že sis spíš našel místečko kde bys mohl napsat a shrnout jak se na MW všechno zničilo a ty jsi to všechno vlastně říkal. Klobouk dolů před tvou neuvěřitelnou nadutostí a sebejistotou.)
Odpovědět
#24
Anooo,já sice jsem dungař,ale lze mě najít na různých místech jak si povídám s jinýma postavama a kutím i jiné věci a myslím,že mi to může i pár lidí potvrdit :-) co kdyby jste se přestali hádat a raději udělejme sraz,kde si ,,dáme do držky" :-D
Odpovědět
#25
decka , bezte se hadat nekam na soukromy zpravy, nebavite se vubec k tematu a posty od gmek tu stejne k veci nejsou, takze jestli by nejaky gm bylo tak hodny tak by to mohlo locknout tendle topic
Odpovědět
#26
Ono je možná trochu škoda, že se rozjely hned od začátku všechny rasy jako herní. Co si pamatuji, tak alespoň já jsem ani zpočátku nestíhal sledovat všechny dějové linie u všech ras a to jsem u toho opravdu seděl celé dny. Možná by bývalo bylo řešením ponechat (namísto bolesti) jako hratelné pouze některé rasy - lidi, hobity a elfy například.

Jenže opravdu těžko soudit - dobře si pamatuji na odpor drowských hráčů při pokusech o omezování. To samé pak u trpaslíků i orků... Jenže to byla jiná doba, o dnešku mám informace pouze z fóra a to sleduji více méně z nostalgie. Smile
Odpovědět
#27
Wow, Retro! :-D
Odpovědět



Skok na fórum: