Návrhy na vylepšení serveru.
#1
Ahoj napadlo mě pár věci co by některým usnadnilo napřiklad chůzi.
Co přidat na server Runebook? Jedná se o knihu do který se vejde 20run cca
Sloužilo by to k rychlejší přepravě runa by se dala označit před dungeony-města atd... Přidalo by se mágům a necromantům kouzlo Mark (Označení runy) Do knihy by se vkládali svitky pod jménem např (Originál název reccal)
Do knihy by se jich vešlo 20 kousku tyhle svitky a runebooky by mohl třeba vytvářet všichni kteří májí písemnictví.
Více v odkazu: http://www.uoguide.com/Runebook
Co vy na to?

Další návrh mě napadl přídat nějaké ability ke zbraní
Např: Dvojitý zásah,prosřelení brnění,otrávený šíp,schození zbraně z ruky,schození z koně,krvácení,snížení resistu na nějakou dobu.
Kazdá zbran by obsahovala 2 ability např luk: Dvojítý zásah+Prostřelení armoru
Nebo krátké kopí: krvácení,schození zbraně z ruky.

více :http://www.uoguide.com/Special_Moves **** - Traditional je tam seznam abilit klidně by Rt team mohl udělat svoje ability.


A poslední věc je zpomalení některých petů.
Je přehnaně že např grizzly je rychlejší než já takže mě ukouše do par sec at sou rychlý na pvm proti tomu nic nemám ale aby tamhle někdo na mně při pvp poslal grizzlyho a ja neměl šanci utéct mi přijde celkem nefér.

Doufám že nějaký návrh podpoříte.

Runebook a seznam abilit čerpáno z originální verze ultimy.
Odpovědět
#2
Speciality zbraní ano, v ramci aktuální práce (na CS4) s nimi počítám. Řemeslník je bude moct v rámci vyroby zbraně i upravovat.

Runebook spíše ne, nejsem jeho příznivec.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
Já jsem naopak velký příznivec rychlého cestování, minimálně mezi městy.
Odpovědět
#4
Jestli zase narážíš na mého grizzlyho, tak jsem tě zpomalil a grizzlymu naopak rychlost lehce zvýšil. Aneb nevím proč lezeš s elfem a pvp flagem k orkum a ještě se chvastáš na globalu jak bys mě dal. Biggrin ..Doufám, že jsi ten včerejší elf s hnědým medvědem. Smile
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#5
To ale nic nemění na tom, že je ten medvěd rychlejší... Btw, no stejně větší chybu vidím v tom, že od lvl 22 člověk může chodit s medvědem, který posvačí wara o 10 lvl výše (opravte mě pokud se mýlím, ale se současným soubojákem to tuším platí). S tím že náklady na build (skilly a perky) jsou asi 1/10 toho co do boje investoval zmíněný war a finanční náklady jsou nulové (narozdíl od x zlatek co war musel nacpat do equipu, bez kterého nezabije ani mouchu).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#6
za 1) můžeš ho mít taky a je jen na tobě jestli ho chceš nebo nechceš, nějaké nejde neberu, když to jde
za 2) po světě běhá hned několik alchymistů, co umí očarování a s očarováním + bleskovým útokem si zase medvěda posvačíš ty
za 3) náklady na build neberu jako argument, zase zde platí první bod
za 4) ty si myslíš, že je grizzly levný ? :O
za 5) ja největší chybu vidím v tobě a tvém věčném stěžování, hlavně s tvým podpisem už tě ani vlastně nějak neberu ...aneb proč si toho medvěda pořídit, když můžu věčně řvát na globalu a ostatni tím otravovat hru
za 6) je mi jasné, že se tu zas budeš vymlouvat jak ti tvůj medvěd nesedí k tvému RP a bla bla bla bla, ale když jsi tak úžasný RP hráč, tak proč tady nemáš nějaký nádherný RP cech nebo nevedeš elfy? proč na fóru od tebe žádné RP zápisy nepřibývají ?
za 7) celý RT se tu snaží, dělá hru ve svém volném čase, tak jim taky dej svátek, konec konců dělají to dobrovolně a jsou to jen lidi

PS: já vím, že taky nejsem žádný svatoušek Wink
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#7
runebook - ne, když tak teoreticky ve hře už jsou dimensionální klíče i recall ard ale na zacasteni potrebujes astro, astro dost ustoupila protoze jeji lakadla byla neviditelnost a az potom tyhlety spelly nafull, vzhledem že kouzlo Domů je odměna.... a neviditelnost zacala spadat pod promeny ktere urcuji silu kouzla
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#8
1) Ano, celý server začne chodit s medvědy, ideální stav.
2) Tak nevím, já poslední dobou nepotkávám takřka žádné crafty, natož alchimisty, navíc bojím se že na lvl 22 (tzn lvl kdy lze mít grizzliho), by mě nezrachránilo dokonce ani velké očarování (i když je fakt, bylo by to aspoň trochu vyrovnané).
3) Ano, proč by síla schopností měla aspoň řádově odpovídat nutné investici, blbost.
4) Ano, medvěd je levný. Jí totiž maso a toho seženu libovolné množství z NPC. Pokud ti přijde víc RP, než mu dát sežrat uloveného jelena, kupovat mu počeený špek. Platí pro tebe to, na co mě upozornuješ v bodu 1, je to tvůj problém.
5) Tak ten podpis mám hlavně proto, že mi přijde značně pobuřující, když hráč nesmí ani slušně vyjádřit svůj (nagativní) názor. Jinak tedy je fakt, že s tím souhlasím, ale no nebýt Whiteyho, nikdy bych si to do podpisu nedal.
6) Jednak RP a vedení cechu jsou dvě odlišné věci. Popravdě RP často je důvodem proč právě ten cech nemít. Ale jinak no, v současnosti ho nemám, protože elfy se rozhodlo vést GM.
7) Ano snaží se. Ale no, když ti doktor omylem vyoperuje zdravou ledvinu, taky se snažil ti pomoci... Prostě nevím, snaha je věc pěkná, ale nestačí. A kritika je dle mého věc prospěšná. Zlatá škola, kde vyučující za nelezení chyby v ním napsaných skriptech dá bonusové body, místo toho aby ho sprdnul co si to dovoluje kritizovat jeho skripta, když on se přeci snažil.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#9
Já jsem měl třeba runebook a runy(společně se spellem mark) hrozně rád, ale to ovlivňuje hlavně to že na shardu kde jsem "vyrostl" to mohl mít každý.
Tady je to řešené a navržené jinak, cestování pomocí "povozů"(ale asi stále nepodporuje přepravu petů?) a přes kouzelnické spelly - popravdě jsem to nikdy ve hře neviděl a nevím ani jak přesně to funguje. Možná by se mohly přidat další povozy na vzdálenější lokace, když se svět rozšiřuje a mapa se začíná více osidlovat? Je pravda, že cestovat pěšky někam dál patří asi k nejnudnějším částem hry.

Ability ke zbraním se mi nelíbí. Máme tu perky podle povolání. Zbraně mají statistik až až. Myslím, že budeme rádi, když se podaří vyladit zbraně a ne to ještě komplikovat dalšími "složitostmi". Jinými slovy bych si nebral zbytečně velké sousto a dojedl rozjedený pecen chleba.

Rychlost petů se měnila několikrát co si pamatuju. Já jsem zastánce toho, aby stíhali následovat hráče za běhu, protože čekat na svého peta není žádný med i když to možná neodpovídá realitě. Jinak to, že medvěd zabije plně vybaveného válečníka se mi taky nelíbí, ale zde se to neřeší(což odpovídá mé teorii, že válečník by měl být prakticky nejsilnější v přímém souboji a podle něj by se měl ladit zbytek povolání, natožpak odnoží jako je pet).

OOC: Mrzí mě, že je kopírován můj podpis a to jen za účelem zbytečné provokace. Myslím, že to bylo mezi mnou a Whitey - nějak jsme se dohodli, podpis jsem si smazal sám, nikdo mi ho nemazal násilím. Navíc jsem uznal, že není aktuální a momentálně zbytečně demotivující, což dneska není to, co by Manawydan potřeboval. Když už chcete mít podpisy, tak si aspoň sepište svůj, díky.

OOC: Ilicius: Podpory si vážím, ale říkám podpis jsem si smazal po dohodě a nechci tady dál zbytečně vařit vodu. Jsem sice zastánce kritiky a sepsal jsem jí až až, ale všeho moc asi škodí, což jsem nikdy nechtěl.
Hádky a OOC: Možná by se mohly zavést už nějaké pravidla aspoň pro sekci návrhy, kde se to skoro vždy zvrhne ve spam nebo hádku.
Odpovědět
#10
Tak jako ten podpis, až se k tomu dostanu změním. Ale jako pokud ti to nedošlo, změnil jsem si ho tak nějak s cílem vyjádřit podporu...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#11
1) proč ne ? aspoň to rozhýbe obchod hraničářům, ale tys zas hledal jen výmluvu
2) to že furt vyřváváš na globalu a foru normálka, ale pořádně hrát to už né
3) co to neustále meleš, nutná investice je uplně stejna jako u kohokoliv jineho kdo má toho grizlyho
4) zkus si toho grizlyho někdy koupit než sem něco napíšeš o pořizovací ceně
5) nojo, ale co bys chtěl jak furt jenom ryješ, hra ma byt hlavně pro zábavu a ty většinu lidi v globalu donutíš vypnout global chat jen proto, že logneš, protože každý ví co jsi zač
6) tady mohu říct jen "lenost", kdybys nebyl lenivý tak vedeš cech a nějaky hráč s grizylm ti je u zadku, protože bys ho převálcoval počtem
7) je rozdil upozornit slušně a stylem jakym to děláš ty, aneb proč nedáš teď WDymu pokoj když se snaží o ten nový CS, proč si nedáš dva týdny pauzu a radši neuděláš nějaké RP ?
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#12
1) Holt jako, čekám od hry nějakou variablitu...
2) Tak poslední dobou hraju i celkem často. Ale jako no jediný koho potkávám jsou noob elfové, mezi kterými je pokud vím jeden jediný farmář.
3) No, já to srovnávám ne s tamingem, ale s bojem. Který vyžaduje mnohem větší investice (víc skillů na vyších hodnotách) a stejně není tak efektivní.
4) Jako no nesedí mi to k RP, ale jinak no vzhledem k tomu že výrobní cena je nula, věřím že ho zvládnu sehnat zadarmo. A jako rozhodně mnohem lépe než equip, na který crfati musí opravdu celkem dlouho pracovat.
5) Tak jako, no každému vadí jiné věci...
6) Nemluv o něčem, čemu nerozumíš. Nedá se něco vést, když to místo tebe vedou tři nesehnatelné NPC.
7) Tak jako nevím, mě přijde že jsem pořád ještě celkem slušný. Navíc no stejně tak dobře, se můžu pohoršovat třeba nadtím, že Whitey mně kritizuje za netestování, když najde chybu co jsem už hlásil cca třikrát.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#13
1),2),3),4),5),7) - asi zbytečné se k tomu dále vyjadřovat, ty si výmluvu najdeš vždy
k 6) opravdu si myslíš, že nevím o čem mluvím? dokopat k orky k nečemu bez "nikoho" kdy jsem tu hral sam a najednou mi loguej pravidelně 7 orků? kdy to tady vedl úplně někdo jiný, někdo kdo nelogoval ? ..ne věř mi je to čistě o tom jestli chceš nebo nechceš, není problém spamovat dotyčné lidi na icq a dokopat je do hry na tu chvíli aby se něco pořešilo, chce to jenom chtít.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#14
Jako u elfů je to prostě momentálně RP zablokovaný...
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#15
Citace:Přidalo by se mágům a necromantům kouzlo Mark (Označení runy)
Kouzlo Mark a podpora pro runové cestování už tu existuje. Někdo mi ale hlásil, že mu zmizly nějaký dimenzionální klíče z batohu, chce to prověřit a otestovat.

Citace:Dvojitý zásah,prosřelení brnění,otrávený šíp,schození zbraně z ruky,schození z koně,krvácení,snížení resistu na nějakou dobu.
Naprostá většina těcho věcí už je tu nějakým způsobem zpracována, ať už jako abilita zbraně, postavy, či souboje.

Flame už nějak neřeším. Ty Iliciusi sám dobře víš, že v dlouhodobém měřítku selhat je snadné - my sme to aspoň ještě nevzdali.. Wink Jestli "snaha je věc pěkná, ale nestačí" tak to se asi momentálně nedá nic dělat - můžem se buď přestat snažit, nebo se smířit s tím, že ti to prozatím "nestačí".
Odpovědět
#16
Zjednodušit cestování by nebylo, dle mého názoru, na škodu.

V zásadě runy ano, ale pouze pro úzkou skupinu kouzelníků, kteří by umění teleportace museli obětovat část svých dovedností.

Možnosti vidím v rozšíření služeb povozníka o další smysluplné lokace a snížení ceny za přepravu. Hostinec U Mrtvého Koně je myslím třeba vhodné místo pro stanoviště dostavníků. Obecně by však měly být některé oblasti nadále stále hůře dostupné. Levné a rychlé spojení mezi určitými centry však může odstranit nudné cestování na delší vzdálenosti. Rozhodně nechci systém dostanu se všude rychle jedním klikem.

Komu to nebude stačit, má již dnes možnost si opatřit jízdního peta. Ovšem musí obětovat část svých dovedností - a tak to má být.

Nové ability zbraní vnímám jako zbytečnost. Systém existujících perků a očarování je myslím dostačující alternativou. Navíc tu vidím další potenciální problémy ve vyvážení bojového systému.

Na rychlost bojových petů nemám ucelený názor. Co vše mají tito pomocníci udolat a jeké je jejich místo v soubojovém sytému musí zvážit GM. Jedna z možností je pak například jejich oslabení do PvP.
Odpovědět
#17
Děkuji Fujiwarovi i Iliciovi za odstranění podpisů na fóru. Nejsem na tom poslední dobou dobře a snadno vybouchnu, takhle alespoň nemám nad čím.

K abilitám zbraní:
Neplánuji žádný efekt který by duplikoval efekty perků nebo předmětů, tj. otrávení (-> dovednost Travičství + Jed) nebo dvojitý úder (-> perk Bleskový útok).
Vlastnosti zbraní pro CS4 můžu shrnout asi takhle:
+/- do přesnosti
+/- do rychlosti
+/- do šance na kritický úder a do síly kritického úderu
+/- do šance a síly krvácení
+/- do šance a síly omráčení (omráčení zpomalí další útok omráčeného, paralýzu dávat nebude)
+/- do průrazu (průraz bude umožňovat ignorovat část absorpcí zbroje)
Např. těžký obouručný kyj může být -2 přesnost, -2 krvácení, +3 omráčení, +1 průraz. Tyto vlastnosti budou vidět v popisu zbraně.
V číslech to je -6% šance zásahu, -4% šance na krvácení, +6% šance omráčení, všechny zbroje se budou počítat o 2 slabší.
Řemeslník pak může vzít vyrobený těžký kyj a např. ho odlehčit - za cenu snížení dolní hranice poškození sníží postih přesnosti na -1 (-3%).
Momentálně trávím svůj volný čas řešením těchto nastavení, nastavovacím gumpem a prvotními testy.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
(04.02.2014 v 09:15)Vít napsal(a): Ahoj napadlo mě pár věci co by některým usnadnilo napřiklad chůzi.
Co přidat na server Runebook? Jedná se o knihu do který se vejde 20run cca
Sloužilo by to k rychlejší přepravě runa by se dala označit před dungeony-města atd... Přidalo by se mágům a necromantům kouzlo Mark (Označení runy) Do knihy by se vkládali svitky pod jménem např (Originál název reccal)
Do knihy by se jich vešlo 20 kousku tyhle svitky a runebooky by mohl třeba vytvářet všichni kteří májí písemnictví.
Více v odkazu: http://www.uoguide.com/Runebook
Co vy na to?

Další návrh mě napadl přídat nějaké ability ke zbraní
Např: Dvojitý zásah,prosřelení brnění,otrávený šíp,schození zbraně z ruky,schození z koně,krvácení,snížení resistu na nějakou dobu.
Kazdá zbran by obsahovala 2 ability např luk: Dvojítý zásah+Prostřelení armoru
Nebo krátké kopí: krvácení,schození zbraně z ruky.

více :http://www.uoguide.com/Special_Moves **** - Traditional je tam seznam abilit klidně by Rt team mohl udělat svoje ability.


A poslední věc je zpomalení některých petů.
Je přehnaně že např grizzly je rychlejší než já takže mě ukouše do par sec at sou rychlý na pvm proti tomu nic nemám ale aby tamhle někdo na mně při pvp poslal grizzlyho a ja neměl šanci utéct mi přijde celkem nefér.

Doufám že nějaký návrh podpoříte.

Runebook a seznam abilit čerpáno z originální verze ultimy.
- Grizly se prostě nerfnotu musí, ma být pomocníkem ne řešitelem všech problémů.
- runebook, jsem proti němu. Jestli se nepletu obdobně tu slouží "rychlocestování" cestovní služba dostavník(upřímně řečeno, už i ta mi vadí)
Odpovědět
#19
(04.02.2014 v 12:48)Gheed napsal(a): za 1) můžeš ho mít taky a je jen na tobě jestli ho chceš nebo nechceš, nějaké nejde neberu, když to jde

To že ho někdo nechce by nemělo znevýhodňovat nečí hraní, mají být další zvířata odpovídajícímu Grizlymu(nerfnutému a jeho nerfnout)
(04.02.2014 v 12:48)Gheed napsal(a): za 2) po světě běhá hned několik alchymistů, co umí očarování a s očarováním + bleskovým útokem si zase medvěda posvačíš ty
očarování cena až 10 zl, ve světě neběhá témeř žádný alchymista(málo aktivních hráčů). Alchymistu neorckého původu sháním měsíc na očarko. Stále...

(04.02.2014 v 12:48)Gheed napsal(a): za 3) náklady na build neberu jako argument, zase zde platí první bod
Náklady na build jsou argumentem, potírat jej je jen arogance.
Jasně se ukazuje jistý nepoměr investice wara a toho že i war na levelu 35 dostane na budku od levelu 22 s grizlym za zády. To chce prostě balanc.

(04.02.2014 v 12:48)Gheed napsal(a): za 4) ty si myslíš, že je grizzly levný ? :O
náklady wara: cena equimentu wara od 5-20 zlatých + očarování od 1-10 zlatých, celková část 5-30zlatých na to, aby mohl zabít grizlyho(a to jestli). v případě neúspěchu se to může stát i ztrátou. 35 zlatých je x hodin hraní v partě. K tomu + x zlatek za perky 20-40?.

náklady hraničáře: vystopovat si koně 0 zl, vystopovat si grizliho 0 zl, ochočit grizliho 0 zl, zapnout si pvp flag 0 zl, najít wara na levelu 35 0 zl, pojet wara grizlimu zisk 35 zl, zabít jelena 0zl, vykuchat jelena 0 zl, dát nažrat grizlymu 0 zl nebo pár stříbrných.

náklady ostatních hráčů: sehnat si hraničáře 0 zl, cena grizlyho 0-5 zl(ano ze známosti si jej prostě dávaj grátis, hrana to nic nestojí). Provozní náklady 0- 50 st za den(cena masa 0-2 st).

Ještě můžem přibrat golema jaký jsou na něj provozní náklady Smile
(04.02.2014 v 12:48)Gheed napsal(a): za 5) ja největší chybu vidím v tobě a tvém věčném stěžování, hlavně s tvým podpisem už tě ani vlastně nějak neberu ...aneb proč si toho medvěda pořídit, když můžu věčně řvát na globalu a ostatni tím otravovat hru
Jestli nesouhlasíš s tím, že grizli není OP je něco s tebou špatně. Jsme v Beta testu a hra by se měla ladit na optimální úroveň a spousta hráčů jasně dává najevo že grizli prostě v současném stavu OP je.

Existuje tedy jedno řešení: nerfnout grizliho a všechna zvířátka. Nebo to zavést jako na Midkemii, že zvířata lze ochočit jen na nízkém levelu a pak si jej expíš bojem(sdíli je v partě taky), získávají levely.
Do toho našeho krásného systému, by pak rozhodně slušelo něco jako mít pro zvířata perk bojový výcvik pro zvířata, jinak at mají nižší kadenci. účinost zvířete by byla 20 %, 40%, 55%. 80% z celkových statů a dovedností zvířete.(divočejší bude vždy silnější, domestifikovaná zvěř ztrácí své schopnosti Biggrin), nebo naopak třeba 30 % 40%,70 %,120 %(bojový výcvik jej zefektivní)

a nebo jak jsou položeny všechny perky wara(tedy do 4 stupně většinou jen v postihu viz zbroje). bojový výcvik zvířat: 50 %, 75%, 85 %, 100 %, tedy na až na 4 stupni perku bude zvířete naprosto 100 % efektivní. Mohl by s ním klidně začínat na 1 stupni. (bez perku efektivita bojových zvířat 30 % ?)

tím se konečně udělá základní rozdíl vo tom bud být super trooper střelec, nebo super troopet beast master
******************
pro nostalgici: jestli se pamatujete tak OP grizly byl i v alfě, hran jej mohl mít od 16 levelu (BiggrinDD) a všichni na to nadávali jak dostávali na budku, grizly ale nerfnut nebyl, jen byla posunuta jeho hranice ochočení, to že s ním ted může běhat level 22 je krok zpět do alfy.
Odpovědět
#20
medvědi mají nízké nároky na znalost zvěře, v tom vidím problém já
Odpovědět



Skok na fórum: