Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Vaříme s panem Drsným
#1
*Sedíš v hospodě, když zaslechneš rozhovor mezi hospodským a jeho hostem, který se ptá odkud bere tak dobré jídlo, které vaří.*

"No to sem takhle hledal kcuhaře pro hospůdku a nikdo se nějak v těhle těžkejch dobách nehlásil. Tak jsem prostě plácl na vývěsku, že koupim jídlo, aby se to tu nějak hejbalo. No a druhej den přišel takovej trpaslík, gatě a triko celý mastný a od mouky."

"Tak se ptám: Co si dáte milý pane? A von najednou "Cooo? Já nejsem Milej, to je brácha, ale von furt žere nějaký houbičky, já jsem Drsnej!"
Koukal jsem na něj jako veverka na vořech a nechápal sem, drsně nevypadal, milej taky nebyl, v tu chvíli se začal nějak motat kolem mý kuchyně kde nikdo nebyl a pořád dokola mlel něco o tom, že máme špatný koření a ták. Najednou mi došlo kdo to je a pochopil jsem proč asi přišel."

"A vy jste moc drsnej na kuchaře ne pane?"

"Jak drsnej kuchař? Ježiš marjá vy v Isharu jste snad za vopicema né. Vám říkám ménó a vám furt šrotuje v kebuli co snad sem né. Řikam né. Sem Drsnej! Drsnej Jakšmirgl! Chápamé?"

"No sem pozoroval toho trpaslíka, až mi došlo, že se tak opravdu jmenuje, koupil jsem od něj nějaký jídlo. Zásoby co jsem měl mi za nějaký poplatek převařil a upaloval zase o dům dál. Když jsem se ho ptal, jestli nechce práci, jen mi řekl:

"Cooo práci? Já práci mám to vidíš né? Sem kuchař. Ale jako jestli někdo bude chtít něco dobrýho k zblajznutí před chrápáním ve škarpě, tak ať jde před Íšár a tam stojí moje vobchodnice co prodává nějaký mý ňamky. A tožejako fakt dobrý, domácí kořeníčko, ňamka uhaha špecijálitký a ták. Jó a kdyby nějakej ten dobrodruh co furt řve jak pomatenej vřískot dones nějaký syrový maso z výprav tak to kupuje, vaři se musí né.

Ale ježišmarjá ať mi vorkové nenosej gnómy na upečení a gnomove krysy a krysy cvelfy. To fakt nevařim a blbě to šmakuje, zvlášť gnóm ve vomáčce... to si s nim radši pokecám."


Odpovědět



Skok na fórum: