Gump AFK kontroly
#1
Dnes jsem dostal trest za AFK, kdyz jsem AFK nebyl.
Jen jsem se dival na serial na druhem monitoru. (viz obrazek: http://1drv.ms/1jm2CoD)
Daval jsem si tedy sakra bacha, abych dalsi afk kontrolu neprosvihl a jsem velice zklaman, dalsi afk kontroly jsem se dockal a napul mi ji prekryl paperdoll + je tak malinkata, ze jsem si ji zase malem nevsiml, kdyz jsem koukal na druhej monitor. (viz naznaceno na obrazku: http://1drv.ms/1jm4nCj)

Jeli-to tedy mozne, rad bych navrhnul, aby se gump afk kontroly zvetsil aspon 2x az 4x a zobrazoval se ve vetsi blizkosti stredu obrazovky. Co vy na to?

Edit: oba monitory bezej na rozliseni 1920x1200 a uo mam nastavenou na rozliseni 1440x900
Odpovědět
#2
Jooo, takhle jsem přišel o svoji první postavu když jsem tu v roce 2009 začinal, problikl gump afk kontorly, ještě jsem do hry psal, že tam jsem a i tak jsem dostal mázla
Odpovědět
#3
Ze si neco nevidel, protoze si pri hrani UO delal neco jinyho je bohuzel jen tvuj problem. Kdyby ses venoval hre a nedelal neco jinyho, tak by si gump videl a nemel by si problem. Od toho to je AFK kontrola a kdyz chces pri hrani delat i neco jinyho a nechces pri tom dostat trest, tak staci jen napsat prikaz [afk a nikdo ti zadnou kontrolu delat nebude a muzes se vesele koukat na serial nebo hrat neco jinyho.

Od toho je to AFK kontrola. Jinak by postradala svuj smysl.
Odpovědět
#4
(12.07.2014 v 12:19)Biosek napsal(a): Dnes jsem dostal trest za AFK, kdyz jsem AFK nebyl.
a čí je to tedy chyba? Tvoje nebo RT? Máš si dávat bacha, já dneska taky afk kontrolou neprošel a taky jsem čuměl na seriál. Jednoduše řečeno tvá poznámka je naprosto irelevantní. Neprošel jsi afk kontrolou? Neprošel. Co na tom nechápeš?

"Dnes jsem dostal trest za AFK, kdyz jsem AFK nebyl. " Afk si byl čuměl jsi na seriál. Příště si dej hold větší pozor.

Jinak já jsem proti zvětšování gumpu afk kontroly velikost je optimální i na nižších rozlišeních. Jen se divím že jsi rovnou nenavrhl hlasitou zvukovou singalizaci, případě upozorňující sms XD
Odpovědět
#5
Drate vis co vubec AFK znamena? Away from keyboard. Coz jsem samozrejme nebyl.

Radstare ano [afk tohle resi, ale kdyz mam tu moznost dvou monitoru a delani vic veci najednou, tak proc toho nevyuzit.

Kazdopadne jsem se bavil s Egrusem a ten mi rikal, ze na nizsich rozliseni (plochy i hry) je gump vetsi... Tak proc bych ja, kterej ma vetsi rozliseni, mel bejt na tom jinak nez nekdo jinej? Proto jsem tento thread zakladal. Urcite jsem ho nezakladal proto, abych byl sprosten trestu nebo abych nekomu nadaval.

Mohl by mi zde nejaky gm prosim nafotit, jak vypada afk gump v ruznych rozlisenich? Protoze pokud se s rostoucim rozlisenim opravdu zmensuje, tak podle meho nazoru je to spatne.
Edit: Resp. pokud by se nasel nejaky ochotny GM, tak budu velice rad, kdyz bych to mel moznost otestovat. (Mysleno, ze by me ve hre nasel a nekolikrat by mi nahodil afk kontrolu, kdyz ja bych menil rozliseni.)
Odpovědět
#6
Nikdo ti nezakazuje delat vic veci najednou, kdyz to stihas sledovat i kdyz by ses spravne mel venovat jen jedny veci, kdyz hrajes UO. Tohle je bohuzel problem dost lidi, ze maji pusteno nekolik veci najednou a proste se plne nevenuji jen jedny a pak maj problem, ze neco prehlidnou.

Jinak velikost gumpu se nemeni. Je stale stejna, jen proste na vetsich monitorech s vetsim rozlisenim vypada mensi.
Ja vim, ze ziskavat expy zadarmo a pritom delat neco jinyho je hezky, ale pokud se budes plne venovat hre, tak si AFK gumpu vsimnes vzdycky a to je o co u AFK kontroly jde.
Odpovědět
#7
Tak nevím, mě u AFK vždycky vadilo spíš to, že je těžká, než že by byla nenápadná...

Jinak co se týče změny velikosti, nebude to prostý fakt, že má absolutní velikost v pixelech, místo relativní k rozlišení obrazovky?
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#8
Ilicius: Ano je to tim.
Odpovědět
#9
Myslím že pravidla MW mluví jasně: http://wiki.manawydan.cz/doku.php?id=wik...eveslo#afk
AFK nelze brát doslovně. Protože pokud si vezmu do kapsy svojí BT mini-klávesnici tak můžu jít na druhou stranu bytu a stále nejsem AFK.

Změna gumpu: Pokud 3x zvětším gump AFK, tak ostatním hráčům zakryje celé okno.
Klient si pamatuje pozici oken (nebo se to dá zapnout), takže by neměl být problém přesunout si při příští kontrole okno kam je libo.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#10
Gump rozhodne nezvetsovat a pokud si klient pamatuje jeho pozici, tak by se melo udelat, aby pozice byla vzdy nahodna.
Kdo chce byt umyslne AFK a nevenuje se hre, tak jeho problem. Ze ma dost lidi zlozvyk sledovat vic veci na jednou je taky jejich problem. Nevidim jedinej duvod, proc zrovna tohle nekomu ulehcovat.
Odpovědět
#11
(12.07.2014 v 17:39)RadstaR napsal(a): Gump rozhodne nezvetsovat a pokud si klient pamatuje jeho pozici, tak by se melo udelat, aby pozice byla vzdy nahodna.
Kdo chce byt umyslne AFK a nevenuje se hre, tak jeho problem. Ze ma dost lidi zlozvyk sledovat vic veci na jednou je taky jejich problem. Nevidim jedinej duvod, proc zrovna tohle nekomu ulehcovat.

s tím docela nesouhlasím s tou náhodnou pozicí, už vidím jak budu upravovat vendora a hle jsi v hajzlu dratharte XD
Odpovědět
#12
(12.07.2014 v 13:41)RadstaR napsal(a): Ze si neco nevidel, protoze si pri hrani UO delal neco jinyho je bohuzel jen tvuj problem. Kdyby ses venoval hre a nedelal neco jinyho, tak by si gump videl a nemel by si problem.

Nechci se hadat Radstare. AFK kontrola trva 90sec ze? Dnes jsem totiz v dole premyval hlinu a tridil v batohu, ktery mam uplne na spodni casti obrazovky, sudy a dzbany a vyskocila mi pritom AFK kontrola na stejnym miste jako minule, tzn v 1/4 horni obrazovky vlevo a vsimnul jsem si te kontroly a zacal na ni reagovat az kdyz mi zbyvalo 39sec. Takze mi prosim netvrd, ze kdyz se venuju hre, tak ze si toho na 100% vsimnu vcas.

Whitey napsal(a):Pokud 3x zvětším gump AFK, tak ostatním hráčům zakryje celé okno.
A co udelat switch resp. vzorec, ktery vypocita velikost gumpu podle rozliseni hracskeho okna tak, aby zabiral treba 60% jeho velikosti? A nastavit tam minimalni velikost, aby se do gumpu vzdy vsechno veslo a aby se gump vesel na nejmensiho rozliseni.
Odpovědět
#13
Velikost okna je věc klienta, která se na server neodesílá. Server tak neví jaké máš rozlišení a nemůže podle toho měnit rozměr gumpu.
Stejné tak nelze poměrově zvětšovat gump, protože jeho jednotlivé segmenty mají pevně dané rozměry (výjimkou jsou grafiky itemů a pozadí).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
(13.07.2014 v 10:47)Whitey napsal(a): Velikost okna je věc klienta, která se na server neodesílá. Server tak neví jaké máš rozlišení a nemůže podle toho měnit rozměr gumpu.
Stejné tak nelze poměrově zvětšovat gump, protože jeho jednotlivé segmenty mají pevně dané rozměry (výjimkou jsou grafiky itemů a pozadí).

a co dát velikost gumpu do nastavení hry? že si člověk může vybrat jeho velikost.
Odpovědět
#15
(13.07.2014 v 10:47)Whitey napsal(a): Stejné tak nelze poměrově zvětšovat gump, protože jeho jednotlivé segmenty mají pevně dané rozměry (výjimkou jsou grafiky itemů a pozadí).
Nebudu jeden a ten samý gump dělat v X velikostech. Jsem rád že ho mám z krku jednou.
Zbytek viz. http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=2068, který je tři a půl roku bez odpovědi.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#16
Neminim se tu s nikym hadat a stojim si za svym, ze hrac, ktery se venuje hre nemuze mit s gumpem AFK kontroly problem.
Nechtel bych pak videt, co by se stalo, kdyby AFK kontrola probehla uplne jinak a ne obrovskym gumpem ... Wink

Kazdopadne pokud si chtel resit velikost grafiky vuci rozliseni, tak s tim asi moc neudelame. Hold UO neni na takovy rozliseni delana a ruzne upscale gumpu by znamenalo doprogramovani a predelani spousty veci (aby to za neco stalo), ale to asi vis sam.
Odpovědět
#17
Tak stále trvám na tom, že tam jsou nechutně těžké početní příkladySmile
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#18
No ty vago ... jeste s timhle zacinej Tongue
Odpovědět
#19
A budu, je to totiž jasná diskriminace matfyzáků (a předškolních dětí).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#20
Já bych řekl, že i když se člověk věnuje naplno hře, například plní vendora, tak mu může uplně normálně ta AFK kontrola uniknout.
Je možný, aby to ten její gump centrovalo na střed obrazovky a překrývalo všechno ostatní? Snadné řešení a bez flamu, všechny strany spokojené.
Odpovědět



Skok na fórum: