Manawydan
(17.05.2017 v 18:23)Berroson napsal(a): PS: Proč jsou dlouho neaktivní GMka stále GMka? Důvod proč se nezmění hlavní questař když neloguje?

Zatím snad jen k tomuhle: spousta lidí ještě nestihla pochopit, že vyházení nebo hrozby neaktivním GMs neřeší vůbec nic, natož problém nedostatku aktivních GMs. Ve finále tak třeba akorát zbytečně přijdeme o lidi, kteří by třeba za měsíc za dva mohli zas chtít pracovat. To se týká všech GMs.
S hráči to ale není vůbec jinak. Je to jako se ptát, proč nemažeme neaktivní hráče. No protože by nám tu už nikdo nezbyl. Ty několikaměsíční pauzy si tu v tuhle chvíli dával už doslova naprosto každý. Ano - ideál: GM má přeci povinnost se věnovat GMkování, když chce tu funkci zastávat. Jak by ale řekl AB: "to jsou klišé a kecy". Smile S vyššíma právama se v tomhle ohledu nic nemění, žádná svatozář vám nenaroste.

Triad hlásil odchod interně. A ano - na pozici hlavního questaře máme podobně dlouhý zástup čekatelů ( Biggrin ), jako na pozici hlavního skriptera a ostatně i jako na pozici řadového questaře. Jinými slovy - můžeme Triadovi funkci zrušit (formálně už se to mělo stát), ale ve finále to stejně nikdo dělat nechce a nebude, tudíž jsou to zbytečné dvě minuty v administraci.

PS: Jinak věřím, že příspěvky se tu mažou jen pokud jsou něčím závadné. Čistě jen názory se tu nikdy nemazaly. Ale nevím, co tu bylo, přišel jsem před chvílí..
Odpovědět
Však je to pravda, bohužel to že quest není ve stylu: Udělej X a X aby jsi našel Y, to se nedá nic dělat. Popřípadě to, že někteří neřeknou ostatním klíčové informace, to není chyba Rewana. 
Co se týče mne a RP questů, na ně moc nejsem a nikdy jsem nebyl, něco rozběhlé mám, v tom však nemá smysl pokračovat pro širší veřejnost, jelikož to není Zabij 200 Koster, aby jsi zbavil Oblast X Bolesti, nebo získal sekeru +40 poškození, což někteří očekávají (neříkám že všichni, nebo většina). V neposlední řadě, jsem nyní měl velké pracovní vytížení, když dojdu z práce a mám čas, tak nejdu na MW, jdu na jiné hry. 
Jinak smazat odpad je přirozené. To že se titul Hlavní questař někomu nesmazal i když interně řekl že s tím sekl, nevím proč je.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:15)Stig napsal(a): Zatím snad jen k tomuhle: spousta lidí ještě nestihla pochopit, že vyházení nebo hrozby neaktivním GMs neřeší vůbec nic, natož problém nedostatku aktivních GMs. Ve finále tak třeba akorát zbytečně přijdeme o lidi, kteří by třeba za měsíc za dva mohli zas chtít pracovat. 

A takhle furt dokola...


(17.05.2017 v 22:15)Stig napsal(a): PS: Jinak věřím, že příspěvky se tu mažou jen pokud jsou něčím závadné. Čistě jen názory se tu nikdy nemazaly. Ale nevím, co tu bylo, přišel jsem před chvílí..


Ať se mažou, ale když je o daném člověku řeč, tak by se také měl vyjádřit.
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:23)Berroson napsal(a):
(17.05.2017 v 22:15)Stig napsal(a): Zatím snad jen k tomuhle: spousta lidí ještě nestihla pochopit, že vyházení nebo hrozby neaktivním GMs neřeší vůbec nic, natož problém nedostatku aktivních GMs. Ve finále tak třeba akorát zbytečně přijdeme o lidi, kteří by třeba za měsíc za dva mohli zas chtít pracovat. 

A takhle furt dokola...
No jasně že jo. Jinak to tu nikdy nebylo a ani jen tak nebude. Shardy jako DP1 maj stabilní status, protože při pár set lidech ve špičce se ta hra udrží i sama bez jakékoliv aktivity herních GMs. Při statusu 8 lidí ve špičce si dva tři lidi dají z nějakého důvodu pauzu a zbytek shardu se prostě složí. Tak to prostě je.
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:23)Thanis napsal(a): Však je to pravda, bohužel to že quest není ve stylu: Udělej X a X aby jsi našel Y, to se nedá nic dělat. Popřípadě to, že někteří neřeknou ostatním klíčové informace, to není chyba Rewana. 
Co se týče mne a RP questů, na ně moc nejsem a nikdy jsem nebyl, něco rozběhlé mám, v tom však nemá smysl pokračovat pro širší veřejnost, jelikož to není Zabij 200 Koster, aby jsi zbavil Oblast X Bolesti, nebo získal sekeru +40 poškození, což někteří očekávají (neříkám že všichni, nebo většina).

Takové questy jsem ani neměl na mysli. Stačilo by se jen málo zapojit do hry, pokecat s hráčem např. za stráže, za hospodského, ... A podobné prkotiny. Rozhodně lepší, než rozjet něco velkého a stejně to nedodělat. 


Snažíme se rozjet Cypronu, nabídl se alespoň z GMek někdo že by mu s tím pomohl? To by mě docela zajímalo.
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:26)Stig napsal(a):
(17.05.2017 v 22:23)Berroson napsal(a):
(17.05.2017 v 22:15)Stig napsal(a): Zatím snad jen k tomuhle: spousta lidí ještě nestihla pochopit, že vyházení nebo hrozby neaktivním GMs neřeší vůbec nic, natož problém nedostatku aktivních GMs. Ve finále tak třeba akorát zbytečně přijdeme o lidi, kteří by třeba za měsíc za dva mohli zas chtít pracovat. 

A takhle furt dokola...
No jasně že jo. Jinak to tu nikdy nebylo a ani jen tak nebude. Shardy jako DP1 maj stabilní status, protože při pár set lidech ve špičce se ta hra udrží i sama bez jakékoliv aktivity herních GMs. Při statusu 8 lidí ve špičce si dva tři lidi dají z nějakého důvodu pauzu a zbytek shardu se prostě složí. Tak to prostě je.

To není pauza.. To je nechuť hrát. Když vidíš jak se questaři do hry mají Smile
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:27)Berroson napsal(a): Snažíme se rozjet Cypronu, nabídl se alespoň z GMek někdo že by mu s tím pomohl? To by mě docela zajímalo.

Budu radši, když se najdou lidi na jiný věci, pro mě jsou stavby v Cyproně v podstatě už rutina, když jich uděláš deset, máš to za chvíli hotový. Nejhorší je tudíž ta invence, ale s tím se nějak po večerech už poperu, dodělat dekorace a detaily okolo by pak mohl třeba Brak (tuším, že se má vrátit někdy v červnu, je poslední dobou často i mimo ČR myslím... btw. zrovna Braka potřebuju na víc věcí, škoda, že má výpadek) nebo někdo schopnější na stavby.
Jen se mnou prosím mějte ještě chvíli trpělivost, bohužel někdy se vracím dost pozdě v noci z práce a už to nedávám a jdu rovnou spát.
Však já se vám pokusím ozvat co nejdřív, chci udělat krom té úpravy co máme dohodnutou ve skladu ještě aspoň jednu novou stavbu (asi ten chrám), ať nedělám patch kvůli jediné změně.

Zkrátka je blbost aby se dvě herní GMs plácali na stavbách v Cyproně, natož když jsme na tom personálně takto. Mnohem radši budu, když se budou věnovat jiným věcem.

(17.05.2017 v 22:28)Berroson napsal(a): To není pauza.. To je nechuť hrát. Když vidíš jak se questaři do hry mají Smile
Nojo, a to jsme zas u oblíbeného manawydanského začarovaného kruhu. To je ten fenomén, co se tu soustavně v diskuzi a ve hře objevuje pravidelně několik let.
Hráči nehrají, protože GMs se nemají do hry a GMs nejsou a nechtějí nic dělat, protože není z koho by se rekrutovali a nikomu se nechce dělat eventy pro 2 hráče. Smile Ve finále se snad ani není komu co divit, protože furt jde jen o ty samé lidi (většina GMs koneckonců byli/jsou hráči, v tom přístupu není žádný rozdíl, je to prostě lidské, nikdo nechce dělat "nevděčnou práci").
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:38)Stig napsal(a):
(17.05.2017 v 22:27)Berroson napsal(a): Snažíme se rozjet Cypronu, nabídl se alespoň z GMek někdo že by mu s tím pomohl? To by mě docela zajímalo.

Budu radši, když se najdou lidi na jiný věci, pro mě jsou stavby v Cyproně v podstatě už rutina, když jich uděláš deset, máš to za chvíli hotový. Nejhorší je tudíž ta invence, ale s tím se nějak po večerech už poperu, dodělat dekorace a detaily okolo by pak mohl třeba Brak (tuším, že se má vrátit někdy v červnu, je poslední dobou často i mimo ČR myslím... btw. zrovna Braka potřebuju na víc věcí, škoda, že má výpadek) nebo někdo schopnější na stavby.
Jen se mnou prosím mějte ještě chvíli trpělivost, bohužel někdy se vracím dost pozdě v noci z práce a už to nedávám a jdu rovnou spát.
Však já se vám pokusím ozvat co nejdřív, chci udělat krom té úpravy co máme dohodnutou ve skladu ještě aspoň jednu novou stavbu (asi ten chrám), ať nedělám patch kvůli jediné změně.

Zkrátka je blbost aby se dvě herní GMs plácali na stavbách v Cyproně, natož když jsme na tom personálně takto. Mnohem radši budu, když se budou věnovat jiným věcem
Nemusí to být ohledně staveb. Ale mezi tím, co ty pracuješ na stavbách by questaři mohli něco vymyslet než se udělají právě ty stavby. Rozhodně lepší než čučet jak jde někdo dung, nebo jak si někdo povídá.
BTW: Já myslel že Sokar pomáhá jako stavitel.
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:38)Stig napsal(a): Nojo, a to jsme zas u oblíbeného manawydanského začarovaného kruhu. To je ten fenomén, co se tu soustavně v diskuzi a ve hře objevuje pravidelně několik let.
Hráči nehrají, protože GMs se nemají do hry a GMs nejsou a nechtějí nic dělat, protože není z koho by se rekrutovali a nikomu se nechce dělat eventy pro 2 hráče. Smile Ve finále se snad ani není komu co divit, protože furt jde jen o ty samé lidi (většina GMs koneckonců byli/jsou hráči, v tom přístupu není žádný rozdíl, je to prostě lidské, nikdo nechce dělat "nevděčnou práci").

Stigu, jen se koukni na statistiky za poslední dobu... Opravdu není/nebylo pro koho dělat eventy?
Opět říkám, nikdo tu nepožaduje dlouhé eventy. Ale zapojit se do té hry třeba přes NPCčka.
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Samozřejmě vždycky jde dělat víc, neříkám že ne. I já bych měl dělat víc, všichni bychom měli. Rewan i Thanis nějaký akce dělali a není úplně fér teď dělat, jakože jen já tu dělám nějaký stavby a zbytek nic. Smile Kluci makali, když jsem já zrovna "nic moc nedělal" (dělal, ale ne přímo ve hře a s viditelným okamžitým dopadem). A bodlo by fakt mít víc aktivních GMs, to si nebudeme nic nalhávat.
A co se mě týče, uvítal bych i lepší využití upozornění na akce. Když už někdo dělá akci, hoďte to s předstihem na fórum jako RP post, hoďte to do kalendáře, ať o tom lidi ví. Já vám to pak klidně hodím i na Facebook, koneckonců někdo už tam i psal, že by se mělo zveřejňovat na FB víc věcí.
Odpovědět
Jeden povídací bych udělal na Neděli, kdy mám volno, v Sobotu budu po praci moc shnilej něco kutit.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:48)Stig napsal(a): A co se mě týče, uvítal bych i lepší využití upozornění na akce. Když už někdo dělá akci, hoďte to na fórum jako RP post, hoďte to do kalendáře, ať o tom lidi ví. Já vám to pak klidně hodím i na Facebook, koneckonců někdo už tam i psal, že by se mělo zveřejňovat na FB víc věcí.

Na toto když jsem upozornil, tak mě bylo řečeno že se to bude dávat na forum.  Ovšem vždy se to (pokud vůbec) ohlásilo pár hodin před akcí. A opět opakuji, nebýt kamarádů tak se to ani nedozvím. Od čeho je tu tedy ten kalendář? 
Proč se zatím nevyužil doodle.com? viz. http://forum.manawydan.eu/showthread.php?tid=3350
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(17.05.2017 v 22:53)Thanis napsal(a): Jeden povídací bych udělal na Neděli, kdy mám volno, v Sobotu budu po praci moc shnilej něco kutit.

Nejde o to něco vymýšlet. Já když si sednu někde v Isharu do hospody, tak je třeba něco vymýšlet? Zrovna tady toto ani být ohlášeno nemusí, kdo by ohlašoval "Pojďte si pokecat s hostinským do Isharské hospody"
A už vůbec to nemusí být určeno na dny. Stačí, místo pouhého sledování postav se s NPC připojit do konverzace....
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Ale jo, je to tak, musíme tu prostě dělat i na týhle mikroúrovni. I kdyby jen pět minut hraní NPC pro jednoho hráče. Samozřejmě to do kalendáře nijak nehodíme. Ty plánované akce by se ale měly hlásit předem, nemůžeme si dovolit nějakou plánovanou aktivitu nepromovat všemi kanály.
Hele, je nás tu pár. A furt akorát slyším, že ten nadává na toho a ten zas na toho, ať už jde o GM, nebo hráče. Fakt ale musíme pracovat s tím, co tu je, třeba i přivřít obě oči. Není tu prostor si vybírat, s kým budeme hrát a s kým ne, není tu prostor na sprosťárny a nadávání na GMs na chatu a fóru, nebo na banování hráčů, když jim ujedou nervy (na druhou stranu všechno má svý meze), nebo na to, nevycházet někomu vstříc (pokud to je jen trochu možné). Nebo na to, vyhazovat neaktivní GMs. Protože pokud ten zbytek lidí není schopnej společně logovat a něco dělat, nebo se minimálně mezi sebou nezlikvidovat, tak tu jednoduše už nezbývá kdo s kým. Ten luxus kdy se tu řeší, že někdo je takovej a někdo makovej si schovte na dobu, až tu bude z koho vybírat. Smile Teď jednoduše není prostor na nějaký "zvyšování standardů" a musíme dělat s tím, co máme a fakt třeba i radši pět minut aktivity za NPC nebo čtvrt hodinový čistě jen bojový event, než vymýšlet nějaký složitosti, který ani nebudou mít takový efekt.
Odpovědět
(17.05.2017 v 23:17)Stig napsal(a): Teď jednoduše není prostor na nějaký "zvyšování standardů" a musíme dělat s tím, co máme a fakt třeba i radši pět minut aktivity za NPC nebo čtvrt hodinový čistě jen bojový event, než vymýšlet nějaký složitosti, který ani nebudou mít takový efekt.

To se tu celou dobu snažím říct, ale neviděl jsem to ve hře od doby co tu není Sokar, Galran, Keringer, Marina a spoustu dalších
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Já prostě jen nemam čas... vic v tom neni. Pokuď je venku kloudny počasí (viz dnešek kdy je po cely čr jasno a teplo) tak raději jdu ven než sedět doma zavřeny u MW. Myslim že ta sama situace je i u ostatnich lidi.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
všechno to číst nebudu, ale jen tak na okraj...loupež v bance byl "závěr" delší série questů...samozřejmě, že to pokračuje vyšetřováním a ještě teď to má zajímavou dohru u některých hráčů...to, že ostatní včetně tebe (berrosone), se o to nezajímají, už jde mimo mě
komunikace s hráči občas proběhne, občas dostanou exp reward, občas dobré hodnocení...na větší event teď nebylo moc času, ale "něco" se chystá Wink
Odpovědět
Je skutečně tím hlavním problémem pouze neuspokojivá aktivita GM? Podle mě tu existuje obrovská rezerva v tom, jak hráči samotní využívají svoje možnosti ve hře. Je strašně málo eventů, které by jako otevřené pořádali hráči pro ostatní hráče. Přitom je toho tolik, co můžeme dělat i bez asistence GM. Akce k příležitosti otevření hospody, která tu nedávno proběhla budiž příkladem. Turnaje, které se sporadicky pořádají u orků. Můj letmý pokus s pořádáním pravidelných trhů... Pokud se zamyslíte, určitě přijdete na spoustu nápadů.

Tak jako mají GMka moc inspirovat k činnosti hráče, mají hráči opačně moc inspirovat k činnosti GMka.

Whitey tu vždycky kladl důraz na to, aby aktivní skupiny hráčů informovali o svojí aktivitě v odděleném topicu "O co se právě snažíme", ze kterého by se GM mohlo dozvědět směrem do budoucna, k čemu daná skupina svojí činností směřuje.

V současnosti to, zdá se mi, všechno probíhá tak, že si skupina všechno vyjedná s GM skrz soukromý kanál, v rámci uzavřené skupiny vyřeší a ostatní se pak jen v lepším případě z velkolepého zápisu na fóru dozví, že akce úspěšně proběhla.

Tímhle způsobem se ostatním upírá možnost nějak ve hře reagovat. Ano, zveřejňování plánů zve k zneužití ooc informace a pokud reakce ostatních hráčů povede k překazení plánu, muže to být bolestivé, ale jestli nám jde o to, jak navýšit status....

Jedním z epických momentů Manawydanu bylo, když Bratrstvo a spol. s orky překazilo akci, kterou vedl u pevnosti ve skalách za Cypronou Poutník s postavou Kristiána. Poutník do toho vložil spoustu úsilí, které dorovnala stejnou měrou strana, kterou vedl Segoves. Do všeho se zapojilo na manawydanské poměry nebývalé množství lidí na obou stranách. Byla jen obrovská a, podle mého, ne nevyhnutelná škoda, že se nedomyslelo, jak Poutníka za jeho díl práce v tom celém kompenzovat a udržet ve hře.

Vložit pro ostatní do kalendáře pozvání na akci by si měl čas od času vyzkoušet každý.

Jo, a Rewanovi, kdo jsme byli na jeho akci s obranou Isharu, dlužíme zápis na fóru....
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Thortogily #196
Jistě, takhle to má určitě každý a má to jistý vliv na status. To ale rozhodně nemění nic na tom, že se questaři vůbec nezapojují do hry, nemyslíš?


(19.05.2017 v 14:22)Rewan napsal(a): všechno to číst nebudu, ale jen tak na okraj...loupež v bance byl "závěr" delší série questů...samozřejmě, že to pokračuje vyšetřováním a ještě teď to má zajímavou dohru u některých hráčů...to, že ostatní včetně tebe (berrosone), se o to nezajímají, už jde mimo mě
komunikace s hráči občas proběhne, občas dostanou exp reward, občas dobré hodnocení...na větší event teď nebylo moc času, ale "něco" se chystá Wink

No, co se týká odměn za tvé questy ke mě informace už přišla jak to zhruba vypadalo Smile
Komunikace s hráči občas proběhne Biggrin  No, asi si vybíráš nějaké dané členy.
A že já se o to nezajímám? Rewane... Kdyby si o čemkoliv informoval, tak se zajímám až až. Ale jelikož nejsi vůbec schopný dát včas vědět tak jak se mám o tom dozvědět? Jakto, že to má zajímavou dohru u některých hráčů když jsem tam byl stejně jak oni, nějak to ke mě asi nedošlo, nebo to bylo úmyslné ? Smile
O každém větším questu by si měl informovat dopředu, a v lepším případě dát hlasování jaký den je nejlepší aby se mohlo zúčastnit co nejvíce lidí. Ale to se u tebe asi nedočkám. Už i Stig, který má práce s MW nad hlavu se zapojuje do hry s hráči. 
BTW: všechno si klidně nečti, jen tím ukazuješ jaký máš o to zájem Smile
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
(20.05.2017 v 10:28)Berroson napsal(a): Thortogily #196
Jistě, takhle to má určitě každý a má to jistý vliv na status. To ale rozhodně nemění nic na tom, že se questaři vůbec nezapojují do hry, nemyslíš?


(19.05.2017 v 14:22)Rewan napsal(a): všechno to číst nebudu, ale jen tak na okraj...loupež v bance byl "závěr" delší série questů...samozřejmě, že to pokračuje vyšetřováním a ještě teď to má zajímavou dohru u některých hráčů...to, že ostatní včetně tebe (berrosone), se o to nezajímají, už jde mimo mě
komunikace s hráči občas proběhne, občas dostanou exp reward, občas dobré hodnocení...na větší event teď nebylo moc času, ale "něco" se chystá Wink

No, co se týká odměn za tvé questy ke mě informace už přišla jak to zhruba vypadalo Smile
Komunikace s hráči občas proběhne Biggrin  No, asi si vybíráš nějaké dané členy.
A že já se o to nezajímám? Rewane... Kdyby si o čemkoliv informoval, tak se zajímám až až. Ale jelikož nejsi vůbec schopný dát včas vědět tak jak se mám o tom dozvědět? Jakto, že to má zajímavou dohru u některých hráčů když jsem tam byl stejně jak oni, nějak to ke mě asi nedošlo, nebo to bylo úmyslné ? Smile
O každém větším questu by si měl informovat dopředu, a v lepším případě dát hlasování jaký den je nejlepší aby se mohlo zúčastnit co nejvíce lidí. Ale to se u tebe asi nedočkám. Už i Stig, který má práce s MW nad hlavu se zapojuje do hry s hráči. 
BTW: všechno si klidně nečti, jen tím ukazuješ jaký máš o to zájem Smile

Jo, s těma odměnama za eventy jsem si tež všiml, že dostali jen něco vyvolení a zbytek nic. Ve vysledku jsem byl ze dvou eventu akorát těžce v mínusu na munici nebo potkách, že sem přemyšlel, zda-li se mi to vubec vyplati chodit.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět



Skok na fórum: