Manawydan
#81
Dobře, abych ti to vysvětlil jednoduše.
Když se šlo do Gorenu naposled, přišli jsme tam s lektvarama, ktery jsme umichaly z vlastnich zasob a stravili nad nima x hodin. Kdy jeden ten lektvar ma hodnotu minimalně 10zl (ono se tady neda určit cena za suroviny, ale minimálně jsme nad tím už s Gheedem 20 hodin strávili, Tunel, Následně vypravy, pak nutny RP s montym kterej k tomu furt něco ma). Když jsem tam přišli, byla tam skupina ktera žadny neměla (udělali tu blbost že všechno co měli tak odevzdali Urzinovi) a následně jim Gobrug musel davat z našich zásob, což naštvalo nejen mě, ale i dalši lidi co se na tom podileji. Ty lektvary jsme nedělali pro cely Shard, ale pro lidi co nad tim stravily x hodin.
Ano, tebe jako hráče sebou beru (a rád, klidně i teď se mi ozvi), protože vim, že jsi naprosto v pohodě, proto mě víc naštvalo, zjištění, že mě někde hrotíte na chatu a ve hře děláš, že vše naprosto ok (jestli to měla byt sranda, budiž klidně to přehlidnu, nicméně už jednou jsi mě označil za retardovanyho kretena, po tom, co jsi po mě střelil v dungu a protože si nebyl v partě tak jsem tě autotargetem sundal), takže nevím co si mám myslet teď (posledni urážky na muj maly mozek taky moc nesvědčí).
Jestli tě to uklidní, omlouvam se ti za to, že nam monty neumožnil přistup k fontaně a okamžitemu namichani dalšich lektvaru, tak aby jsi s nama mohl jit.
Jako žadnyho přiživnika tě nikdo nevidí, každej tvuj char je neocenitelny ingame, ale já prostě nemužu kašlat na hráče co pro DL udělaji x hodin a následně přijde někdo kdo byl na jedne vypravě a natahne ruku, nehledě na to, že jsem jasně psal, že lektvary jsou pořešeny. Co bych měl dělat v připradě že těch lidi tam přijde vic a každy natahne ruku? Pokuď tam někdo přijde sam za sebe a ne za cech tak automaticky předpokladam, že je připraven (nehledě na to, že jsem JASNĚ psal, že příprava je od 17:30, stačilo se ozvat "hej mate pro mě shunnarak?")

btw. tady aspon GM vidi co je to za demenci dat hráčům do ruky tyhle artefakty, ktery jsou nutny pro pohyb s DL, kdyby k tomu měl přistup každy, stejně jako ke kytkam tak nikdo nic neřeší
Odpovědět
#82
(17.09.2015 v 20:14)Thortogil napsal(a): btw. tady aspon GM vidi co je to za demenci dat hráčům do ruky tyhle artefakty, ktery jsou nutny pro pohyb s DL, kdyby k tomu měl přistup každy, stejně jako ke kytkam tak nikdo nic neřeší

naprostý souhlas ..
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#83
A zkoušel někdo najít jinou lokaci? Nemluvě o tom že Shunnar je 2. proti bolesti, ještě je Ibuprofenium z odkopávacích studánek... (1. stupeň proti bolesti).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#84
(17.09.2015 v 20:48)Whitey napsal(a): A zkoušel někdo najít jinou lokaci? Nemluvě o tom že Shunnar je 2. proti bolesti, ještě je Ibuprofenium z odkopávacích studánek... (1. stupeň proti bolesti).

Whitey beru tě za slovo. Jestli už poněkolika neproběhnu oblasti kam se da rozumně dostat a neni tam Bolest a pramen/studanka/kaluž/kapka tam nebude tak už opravdu nevim co jako nezavisly hráč či skupina můžem dělat. Problémy ohledně ty studny v Isharu tu jsou už od ty doby co se o Gorenu vubec uvažovalo, kdy první návrh monty hned zazdil což způsobilo nejedno přerušení snahy o nějaky pohyb DL takřka kdekoliv, protože kdo nemusi montyho = rozluč se s DL.
Odpovědět
#85
Studánku na Ibuprofenium jsem teď kontroloval, je stále tam kde má být.
O jiné lokaci pro výrobu Shunara než fontána - asi nebude stačit jen běhat po mapě, tam si myslím že jiná nebude. Otázkou je jestli by mohla být. Jestli už někdo zkoušel páchat expedici pro její nalezení. Nebo se podhrabat k té isharské (a riskovat že tam Ishar dá agresivní stráže až to odhalí).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#86
O návrh pro event pro nalezení druhého pramene jsem tu žadal před rokem. Bylo mi to okamžitě zamitnuty s tím, že pry Ishar musi mit ve hře dominantni pozici a všichni tim padem poslouchat Montyho, řešil jsem to ještě v dobach kdy začinala Expedice jako cech.

Pokuď mi k tomu dáš svolení, tak můžu zkusit nějaké GM, aby nam tu expedici dovolilo udělat (furt je mi milejší myšlenka třeba vzít 2 dalši bojovníky a jednoho alchymistu někam do pralesa kde žiji samy jedovaty blivajzy, než se někomu lisat u nohou, abych mohl něco dělat ve hře)
Odpovědět
#87
To aby jednotlivý hráčský frakce měli artefakty mělo jasnej účel = podpořit interakci mezi hráčema a jejich frakcema.
To že nemusíte Montyho IR neznamená, že vám to brání v jednání s ním IG. Vím že je známo, že tu občas maj lidi problém tyhle dvě věci rozdělit. Naučtě se to...

Jinak zcela chápu, že když si skupina hráčů/cech naškudlí lektvary proti Bolesti, automaticky je pak nedá každýmu člověku na potkání. To je RP. Na druhou stranu tady ale vidím i smůlu v tom, že jednotlivec prakticky nemá možnost lektvary získat, takže tím pádem je pak z části DL, kde jsou lektvary potřeba, chtě nechtě vyloučen. To by chtělo ošéfit. RP tu jde dost na úkor hratelnosti.

Jinak co se týče DL v Goren-Zaru, tak neni jediná. Sám se tu snažím uvést druhou, které se zatim chytilla Thortogilyho skupina, Gobrug a byl do toho zatáhnut i Monty. Kdokoliv další má zájem se přidat, není problém. Vaše účast nemusí nutně spočívat na tom, se přidat k již stávajicí grupě hráčů. Stačí mi napsat. I když jsem na tom na štíru s časem, čas si občas najdu.

Jinak co se týče ještě těch artefaktů a získání klíčových ingrediencí pro výrobu Shunnarova lektvaru. Jak píše Whitey, neni problém v alternativním řešení. Myslím že co se týče hráčských návrhů, jsme dost otevření. Každý takový návrh se snažíme prodiskutovat v interním fóru, nejde o rozhodování jednotlivce.
Odpovědět
#88
Jen bych rád dodal, že Brakova DL nevyžaduje v podstatě nic krom informací, který moc rád dá, popř. já jsem otevřeny k tomu je take šiřit skrz RP (IG semnou, a ano i pro lidi co nemam v lásce). Dokonce ji můžete dokončit kompletně beze mě, či Svobodnych (rád podporuju zdravou soutěživost, třeba nás z toho totálně vyšachujete a budete tam dominantni zase vy).
Odpovědět
#89
když už mě tady tak okázale pomouváte tak bych se možná mohl alespoň krátce vyjádřit...pokud si dobře vzpomínám tak koncept shunnarova lektvaru byl už od prvopočátku založený na spolupráci několika (původně) nepřátelských ras...a to lidí, orků a drowů....jen po nalezení společné řeči na poli politiky nebo obchodu bylo možné namíchat ty lektvary...a tak by to podle mého názoru mělo zůstat...to že je tortila proti mě zaujatý a nehodlá se mnou diskutovat není můj problém a pokud si dobře vzpomínám tak po splnění ne zrovna náročných podmínek byly vpuštěny ke studánce hned dvě skupinky dobrodruhů...jaký je problém se rozumně domluvit jako dospělí lidé místo tady toho kydání hnoje o tom že kazím DL?
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#90
Biggrin Nemuzu se nez smat. Dejova linie. Co si pod tim slovem predstavite? Nejaka spoluprace za ucelem vytvoreni historickych udalosti. Urcite ne zadny solo. Takze fontana v rukou hracu je v poradku. Ibuprofenium v rukou hracu je taky v poradku. Dokonce bych navrhnul, aby se kytky dali do spravy trpsaliku.

Co se stalo dnes na eventu, ze nekdo nemohl jit kvuli tomu ze nedostal Shunnaruv lektvar je fail. Tohle se pri DL stat proste nemuze. V tom pripade bych za GM par lektvaru nageneroval aby se mohl zucastnit kazdy. Ale to je trosku sporny, pak by si mohli ti co si ty lektvary udelali stezovat... Whitey? Tve rozhodnuti v tehle veci? Smile

Asi takhle to vidim ja.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#91
Jestli k tomu mužu podat nějaky rozumny navrh. A to ten, že by hlava cely DL ty lektvary prostě vykupovala (hold jinak to pošetřit prostě nejde). Třeba kus za 3zl a následně by se hold nešlo dokuď by jich nebyl určity počet + rezerva. Jiny druh řešení prostě nevidim. Stát si za myšlenkou, že jedina aktivni skupina bude supportovat cely shard co nic neděla je prostě mimo mě.

Monty: u tebe nemam problem s nějakyma podminkama, u tebe je problem to, že to vubec jde přes tebe což zpomaluje cely chod udalosti (co vim, tak jedna skupina byla právě ta v čele s Rubbym). Kdyby jsme včera měli dopoledne nějakou možnost tam rychle skočit namichat z toho co mame tak se nic nestalo.

Momentalně to probiha tak, že: já, Gheed, Bejk musime jit x krát pro kytky (jedna vyprava = 1,2-2 lektvary podle štěstí), musíme to točit dokola, protože v zimě to tam neroste (i když je to v podzemí). Občas tam jde cela skupina tu oblast jako dung což ve vysledku znamena 0,5-1 lístku na hlavu. Takže třeba pro skupinu 10 lidí co tu musime točit 10x, nehledě na to, že tam jsou i elementy náhody (jako třeba odkopat celej zaval, kde jsme stravili ne zrovna malo hodin a tím jsme umožnili vstup všem, odměnil nás za to někdo? Ne.). Potom se musí hrotit Ibuprofenium (diky bohu, že tohle jde aspon řešit rozumně) a pak se jen čeká dokud nás monty nepusti k fontáně. Pro někoho zní jednoduše, pro nás je to třeba otazka týdne než se něco pohne a pak je ve hře zima a nazdar, s DL se neuděla nic pokud nejsou zasoby. Ono je sice hezky potom říct, že jsi s nama jednou kytky byl, ale jedno proběhnutí je ani je 1/20 z toho času co jsme nad tim museli strávit my, kdyby to bylo tak jednoduchy tak nic neřeknu. A aby mi někdo z GM potom řekl "půjdete dovnitř dokud všichni nebudou mit lektvar" a ja tam pak řešil, že mě někdo začne osočovat, jaktože mu ho automaticky zadax nevydam, to radši na nějakou DL kašlu.
Odpovědět
#92
Generování lektvaru: Absolutně ne, protože jakmile bych tohle udělal, tak všechna snaha, kterou hráči věnovaly na namíchání lektvaru by byla k ničemu a lektvar by se stal bezcenným.

Event pro všechny: Ano, každý na něj může, nikomu není bráněno se zúčastnit. Zas na druhou stranu, pokud už jde člověk na event, neměl by se na něj dopředu připravit?

Sběr kytek: Zamyslím se nad ním.
Odpovědět
#93
Galrane zamysli se nad více věcma prosímtě ... nebo se zeptej než řekneš něco chyrého (pokud už jde člověk na event, neměl by se na něj dopředu připravit?) - viděl jsem událost na MW statusu, tak jsem tam šel, nic víc nic míň...jak jsem měl vědět,že se mám připravit?? jak jsem měl odhadovat co budu potřebovat? s něčím takovým jako nějaký lektvar proti bolesti jsem se setkal (vlastně ani nesetkal) poprvé, takže vás už poprosím o klid, ale prostě jsem nemohl jít s váma, kvůli tomuto lektvaru tak mě naštvalo že to má být pro všechny a přitom nemůžu jít (protože jsem neměl příležitost jít s nima až na jednu vyjímku,ale netušil jsem ani naco to mají).... ale my už si to vyříkali
Odpovědět
#94
@druhá zóna pro lektvar: Ok, nemám s tím problém. Netušil jsem že se už o ni žádalo a že to bylo RT zamítnuto. Nikde na fóru není jediná věta o exklusivnosti pramene nebo proběhlé žádosti o druhý pramen.

Extra nápoje určitě negenerovat, souhlas s Galranem. Veřejnější podoba je Ibuprofenium (pokud se hráči dostanou k jeho studánce).

Zdrojem celé té kauzy tady mi přijde nedostatečná komunikace mezi hráči. Přidávat drobnou radu do kalendáře akce? (prostředky proti Bolesti sebou!)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#95
druhá zóna pro lektvar...nemám nic proti...ale pak bych rád aby byla i druhá studánka pro ibuprofenium, která nebude pod správou orků (nepotřebujete povolení od orků) a pak místo, kde sbírat kytky tilaronpus alinus....ať to máme kompletní a nemusíme udržovat dobré politické vztahy mezi rasami jen kvuli nějakému (pak už bezcennému) lektvaru Ninja
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#96
Pramen Ibuprofenia a zvláštní lokace Isharské fontány jsou opravdu exkluzivní. Pramen maj pod palcem orkové. Fontánu Ishar a vzhledem k tomu, o jak důlěžitou věc v bezpečnosti města se jedná, je k ní přístup jen tak někomu zapovězen.

Osobně ale vidím problém v tom, že koncept týhle nutnosti interakce, byl smýšlenej v době kdy tu byla spoustu aktivních questařů a status s průměrem 30+- hráčů. Byly tu aktivní frakce. To už je ale minulost... Současně co jsem tak měl možnost vypozorovat tu funguje skupina kolem Thortogilyho a pak pár osamocených jedinců. Měli by jsme se teda jako RT zamyslet, jak to občas popostrčit, aby to nestálo na mrtvém bodě.
Určitě by jsme se ale měli zamyslet, jak do DL vtáhnout i hráče "sólisty". Nápad s vykupováním lektvarů mi přijde docela fajn. Prostě by bylo NPC, které by lektvary vykupovalo a při dosažení určitého množství by se mohl uspořádat event, protože by jich bylo dost pro všechny. Lidi co by lektvary zajistili by z toho měli prachy/expy, nebo příslib lupu z města/nemovitost (?). Lidi co by neměli možnost lektvary získat, by je touhle cestou dostali a mohli se tak účastnit questu.

A jinak tu píše Thortogily o tom, že žádal už před rokem o druhý pramen. Nikde na interním sem takovej návrh nezaznamenal. Když takhle o něco žádáte, žádejte tak přes fórum skrz příslušnou sekci, nebo skrz SZ někomu z RT s tím, že chcete aby to přednesl jako návrh zbytku RT.

Jinak co se týče Montyho a jeho přístupu. Jedno je otázka RP, to už jsem zmínil výš. Druhé je to, že mi spíš přijde že se vás snaží jako hráč zabavit i bez GM.
Samozřejmě vám může říct hned pojďte, nadělejte si lektvary a stačí mi poděkovat. Ale kde pak bude ta zábava? Nejsou právě RPG hry o tom, že potřebujete Něco, ale aby jste to získali musíte se k tomu propracovat formou plnění jinejch úkolů?
Nicméně nevim co po vás chtěl, usuzuju jen z toho, co tady píšete a co znám Montyho jako hráče.
Odpovědět
#97
já po nich chtěl jen trochu diplomacie...aneb domluvit schůzku s trpaslíky...zatím nic víc nechci

.....to je to opravdu takový problém? xD
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#98
Monty narovinu ti řeknu že nejsme pošťáci, o schůzce Garlan ví. Nicméně ta schůzka taky vyžaduje aby ty ses zvedl a došel si to tam projednat.

Pokuď by to fungovalo jak Brak píše, lup z města (v podobě nějakych maličkostí + zlato), bych dával všem bez rozdílu na to jestli dodali lektvary či ne. Nicméně lidem co by je dodavali hlavně bych zajistil jistá privilegia (např. diplomatickou pozici, cenné artefakty, znalosti/písemnosti, klidně i nějakou tu budovu a podobné věci, co běžný hráč mít nemůže). Když to řeknu narovinu tak trpaslikum nepomahame z toho duvodu, že určitě někde mají ty schovane truhličky se zlatem, to ne. Pomahame jim hlavně z toho duvodu, že jako cech si chceme vytvářet spojenectví, které ta rasa/město opravdu ocení. Nedavno jsem řikal, že klidně místo toho zlata ocenime blbůstku, která se projeví na vzhledu celého cechu (vlaječku, barvičku, či klidně recept na nějaký náš prstýnkek se singedem, kterej v podstatě krom jmena nic nebude dělat apod blbosti).
Odpovědět
#99
No vzhledem k tomu že je to domov trpaslíků a jejich záležitost, neměli by se spíš trpaslíci zvednout a jít si to projednat? Nějakýmu Isharionskýmu starostovi to může bejt putna...
Odpovědět
Bude ještě někdy MW žít ?
OdpovědětSkok na fórum: