Manawydan
(06.12.2015 v 05:19)Biosek napsal(a): Kazdej brecel ze mag je imba. Predelal jsem maga a kazdej breci, ze jsem predelal maga. Podileli se na tom vsichni magove ze serveru, ktery o to meli zajem a na ktery jsem sehnal kontakt.
Cil? Aby nebyl mag imba, ale aby taky nebyl k nicemu.
Vysledek? Kazdej breci.
Jake je z toho ponauceni? Radsi ani nebudu psat.

A ne neni to o big bossovi. Ale radsi nebudu psat o cem to je.

Biosku, byť to tu nikdo nikdy nepíše, ikdyž by se to mělo, práce se cení. Avšak při re-tvorbě(předělání) maga je potřeba se ptat i ne-magu, abys věděl, jestli to k ostatním classum není moc OP nebo naopak moc suché aneb věta:

Citace:Obecně mám však pocit, že tu poslední dobou chybí představa o hře jako celku. Především, co se týče vyváženosti postav a herních mechanizmů. Některé nepopulární rozhodnutí považuji spíše za důsledek absence celkové vize.

konkrétně u maga byl problem u haste: představ si postavu s největším dps ve hře kterou nelze chytit .. no není to nádhera ? :-)
ano tady jsi dokonce lehce hrábl do tzv. "mýho písečku" kdy jsi mě jako barda party boostera totalně vyřadil ze hry s tím svým plošným uber haste, ale zrovna u tohodle bych asi po 2 dnech vyšuměl...

ale to byl jen jeden z "kousků" .. osobně bych opět nekritizoval maga, ale celek

a máš pravdu není to jen o big bossovi, ale taky o zdravé úvaze jako o celku

PS: hral jsem 3 magy a zrovna mě se třeba nikdo neptal :-), ikdyž je fakt, že tady to zas bylo z osobních důvodů, aneb velkou zlou Gheedu nikdo nemá rád (pro což mám velmi silné pochopení, viť Monty :-D :-* )

E: raději se krotim a dál psát nebudu :-) ... status z postu č. 103 pod čárou stále platí
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
ale tak taky si lehce rejpnu když už se tu rozdíždí flame nehrajících Smile

nebylo by od věci popřemýšlet nad tím proč prakticky ze dne na den odešla opravdu spousta hráčů + někteří GMs

za mě zcela otevřeně-whitey, RT...

je to divné ale s tím thortovým postem musím souhlasit...trochu šejdrem udeřil hřebíček na hlavičku Wink
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
Když vidím zmínku o "jedincích a ještěrech", tak mám jasno. Nějaký skrytý nepřítel nebo sabotér je nesmysl, ale je to "uklidňující" faktor. Takový ten zlý bubák, na kterého si můžeme ukázat.

Vzorec je jednoduchý, hráči hrají a tráví svůj čas tam, kde dostanou odpovídající zábavu.
Z pohledu RT je to zase nevděčná práce ve volném čase, bez nějaké větší odměny. Udělat něco pořádně stojí nepřiměřeně energie a udělat něco tak napůl přinese jen negativní reakce.
Z pohledu UO, hra na konci své životnosti. Navíc UO nebo Manawydan stojí dost na principu pán jeskyně. Takže bez spousty vynaložené práce ze strany RT je zábavnost té hry minimální.
Odešel Triad což bylo jedno ze dvou špičkových GM spolu s Galranem, kteří prakticky jako jediní přinášeli lidem zábavu na kterou si hráči mohli "sáhnout". Nikdo další v takové kvalitě tady za poslední roky nebyl.
 
EDIT:
A Whitey je taky jenom člověk, který nemá šanci "sám" nic moc udělat. Kdybych chtěl něco kritizovat, tak WDyho určitě ne. Akorát má prostě jen tu nevděčnou práci, kterou nikdo nedocení. Tomu bych spíš za vše poděkoval a že je za co. Navíc jako jeden z mála se vždycky choval na nějaké reprezentativní úrovni i když neměl zrovna jednoduchou situaci. Díky.
A k tomu restartu, těžko může přijít z jiné strany než ze strany RT. 
A kolabovat z každé druhé kritiky taky není úplně normální. Je dobré si uvědomit, že každý hráč si utváří svůj názor podle svých zkušeností. Tyto zkušenosti nikomu nevezmete, a je jedno jestli jsou to pro vás ještěři z vesmíru nebo hroudy slizu plivající jedy. Nicméně chápu, že pro RT je příjemnější čistá pramenitá voda, která čeká jen na přidání sirupu než stará zatuchlá s pachutí, která chodí jen očumovat fórum.

Hezké vánoce a slunce v duši všem.
Odpovědět
Monty:
Nějak nemám představu... pokud ti na MW vadím já a RT... jak jinak si provoz servru představuješ?
Máme nahodit čistou UO a nijak neomezovat hráče na ní? Nijak se k tomu neznat a jen platit za hosting?

Fujiwara:
Bohužel máš pravdu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Možná ještě jeden trochu jiný pohled a postřeh k zamyšlení. 

Někdy obchodníci mají opravdu nesmyslné ceny. Když jsem pátral proč, docela mě to překvapilo. Nejdřív jsem si myslel, že je to z důvodu, nachytat nepozorné hráče na záměnu stříbrňák/zlaták.  Skutečný důvod je však jiný. Nastavením přehnané ceny lze jednoduše udělat z vendora neomezené skladiště věcí, co se nevejdou hráči do banky. Navíc bez poplatků za každý přístup. Často je to mnohem výhodnější, než skladovat věci v domě, nebo bance. Domnívám se, že situace, kdy vendor hráči nahrazuje skladiště, nejsou ojedinělé. Nemyslím si, že by se jednalo o pravidlo, ale děje se to poměrně často.

I z tohoto důvodu záměr omezit některé vendory podporuji. Ovšem smazání obchodníka nepovažuji s odstupem času aktuálně za ideální řešení.
Odpovědět
Pánové, já si myslím že je zbytečné se tu hádat zda je MW odladěný/neodladěný/zabugovaný/nezabugovaný (podívejte na Day z...ten je jeden velkej bug a servry má stále plné..berte to jen jako hrubý příklad) a kdo za to může či nemůže. MW bylo podle mě hlavně o RP. Jistě odlazená hra přiláká více lidí, ale tady je jen jeden člověk, který je na vše sám, navíc to dělá jen z vlastní vůle ....takže Wdy co se mě týče, klobouk dolů. Problém MW vidím především v tom, že pro hráče, kteří ve hře strávili nějákej ten pátek, neexistuje žádný způsob jak je hráčsky odměnit, není nic co by je popohnalo kupředu né bez přítomnosti GM, přitom tuto úlohu mají sehrávat GM, kteří maj nahodit nějakou globálni/rasové storry a podle toho dělat malé/velké questíky pro hráče, klidně i to "trapné" dones dvacet vlčích kůží, dostaneš za to pochvalu a pár stříbrnáků- úplně jednoduché a pokud je kolem toho kvalitní RP tak velice osvěžující hratelnost. Na co narážím? Především na fakt že MW má velkou výhodu v RP, což nikde jinde není, podle mě není až tak těžké se jako GM někde zjevit a dát malej questík zabalenej v jednoduchém RP hávu komukoliv z hráčů. Měl jsem vždy obrovskou radost když jsem mohl prokecnout cokoliv co jsem potkal, nebo když se zjevil Ismian a začal mě vysvětlovat jak na tom elfové jsou a co vše budeme potřebovat v daleké budoucnosti, v tomto ohledu bylo v MW pár opravdu výborných RP hráčů (RP GM) a já jim děkuju za vše co jsme spolu obkecali, probrali a rozebrali Smile . Ale vratme se k tomu co mě nejvíce odrazuje od hraní .... sežente GMka které si vezmou příklad z Triada na posty GM orků a elfu, rozjedte příběhy obou(všech) ras, opravte věčně nefungující stavák, přestante kopat do zadku aktivní hráče za jejich aktivitu, nastartujte ekonomiku nějakou jednoduchou fintou at můžou i krafti fungovat ze vztyčenou hlavou, pokud přenastavujete zbraně nebo skill...základní pravidlo je že "méně je někdy více", odměnujte kreativní hráče a komunikujte s nimi ... odměna za RP zápisek je skvělá motivace ten zápisek opravdu udělat, dále bych vymyslel nějáké globální žebříček, kde by mohli hráči hodnotit práci jednotlivých členů RT, at i oni vidí co si o nich myslíme a maj možná trošku té motivace............ je toho mnohem více ale si tak říkám že je zbytečné se v tom více piplat. Co se mě týče, byl bych ochotný dát mw ještě šanci, když se rozjede DL elfu a najdete schopné GM elfu (nejlépe přemluvte Triáda, hluboce se mu omluvte atd atd), poté když se konečně opraví stavák a někdo dokončí Eldemar, uvidím zlepšení v komunikaci mezi RT a hráči kdy na každou naši stížnost nebude brán ignor v podobě tříodstavcového postu na foru ( na co máme ty ICQčka nezdá se vám můj názor, tak mi to kur** napište a vysvětlete z chatu do chatu ), a nakonec když hráč nebude trestán za své RP (narážím na to co jste aplikovali na Gheeda, nebojte, o všem vím). Jinak nemám důvod hrát, raděj zakempím na RPshardu Day z a nechám se zabít neviditelnou dírou v podlaze na rozhledně...sorry.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Finis coronat opus - In nomine et ad honorem tenebrae
Odpovědět
(07.12.2015 v 00:58)Glum007 napsal(a): Někdy obchodníci mají opravdu nesmyslné ceny. Když jsem pátral proč, docela mě to překvapilo. Nejdřív jsem si myslel, že je to z důvodu, nachytat nepozorné hráče na záměnu stříbrňák/zlaták.  Skutečný důvod je však jiný. Nastavením přehnané ceny lze jednoduše udělat z vendora neomezené skladiště věcí, co se nevejdou hráči do banky. Navíc bez poplatků za každý přístup. Často je to mnohem výhodnější, než skladovat věci v domě, nebo bance. Domnívám se, že situace, kdy vendor hráči nahrazuje skladiště, nejsou ojedinělé. Nemyslím si, že by se jednalo o pravidlo, ale děje se to poměrně často.

Ono reálně jde možná ještě trochu o něco jiného - pohodlně si vybrat věci, co člověk vykoupil a které prostě v batohu vendora tak snadno nenajde, protože se tam překrývají stovky itemů a tak není tak snadné to přetahat ručně.. Nevím, jak teď, ale příkaz "obsah" v minulosti na vendorův batoh vůbec nefungoval. Takhle to mělo aspoň co vím, XY lidí.
Takže já myslím, že nikdo nechtěl ani tak očurat poměrně nemilosrdné nastavení skladování věcí (sklad je malý, bedny to neunesou a abys to měl všechno doma na zemi vyložené, tak musíš mít barák o velikosti hradu), ale spíš šlo o to, vůbec nějak jako craft fungovat a vybrat věci z vendora.
Odpovědět
(07.12.2015 v 10:30)Guner napsal(a): ...když se rozjede DL elfu a najdete schopné GM elfu (nejlépe přemluvte Triáda, hluboce se mu omluvte atd atd)...

Chci se vrátit do RT zpět na post "GM Elfů"
Prosím vedení RT, aby mi napsalo zpráv jestli to je, nebo není možné.

Ad: Předem říkám, že mi jde hlavně o to bavit zase hráče, kteří o mně mluví i jinak, než jako o tom zlým GMku. A kdybych tvrdil, že mně nepomohlo se rozhodnout vrátit pár příspěvků právě od hráčů, tak bych lhal. Nevím, jaká je situace v RT, ale pokud se vedou nějaký osobní války - nemám zájem se do nich zapojit. Chci dělat to, co jsem dělal už předtím. Být GM pro hráče, kteří to ocení.
Odpovědět
To je slovo!
Odpovědět
Vzhledem ke stavu klinické smrti RT uvažuji o spoustě možností, včetně toho zaříznout MW a jít dělat něco užitečnějšího.
Tahle nabídka potěšila, pokud nebude mít aktivní čast RT námitky (momentálně jen Biosek a přiležitostně RadstaR) upravím zítra přístupová práva.
Shodou okolností se už týden snažím vyburcovat RT k aktivitě, zatím jsem dostal pár lajků na fóru a několik členů si přečetlo co jsem napsal (v reakci na diskusi co jsme měli).
Na interním pak budu chtít znát tvůj názor na změnu o které uvažujeme.

PS: Pokud někdo z vás potkává členy RT ve hře a zdá se vám že je haním bezpředmětně - já mohu soudit pouze ze zápisů na fóru (aktivita nula) a z posledního času nalogování do hry (nekontroluji).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Hádám, že to bude něco obsáhlejšího, takže pokud chceš, klidně mi to hoď do soukromé zprávy, ať na to kouknu ještě dnes.
Odpovědět
reseni hernich problemu bylo i v poslednych tydnech celkem rychle, ale teda ja sem nevidel nejake aktivni zapajani se od realizacniho teamu do hrani jako takeho jakymkoliv jinym spusobem(vynimajic vyhlasene testy).
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
Kdyby si náhodou někdo myslel, že jak jsem přišel, tak jsem zase rychle odešel, tak to tak není. Biggrin
Procházím si fórum a taky hlavně zjišťuju stav Manawydanu, resp. toho, na čem jsem pracoval.
O víkendu končím v práci, takže volný čas budu věnovat pohovorům a práci na MW.
Odpovědět
chci poděkovat za včerejší Q , tak nějak to má být a moc se mi to líbilo Smile RP zápisek snad udělá někdo jiný kdo se účastnil, já na to moc nejsem,navíc bych to tahal moc na sebe, přitom jsem se jen přidal Smile
Odpovědět
Děkujeme!
Odpovědět
Jak již tisíckrát zaznělo .. nevím kam tak třeba sem.

I přes svou neaktivitu stále sleduji zdejší vývoj (i když větší pozdvižení je vždy na forum skrze jiné témata Biggrin ). 
Zásluhu k tomu, abych začal psát má WD a tak se ptám, vážně už dvanáct let? 
Člověk si říká co člověka furt žene po takové době v té samé hře. Z jedné nejmenované online hry kde jsem přišel do stiku s obrovskou spousty CZ/SK hráčů hrajících UO a to samozřejmě na různých servrech je jasné, že je to srdcovka. Spousta lidi má UO již propojenou s milníky v RL a je to dost velký kus, aby se dalo zapomenout. Otázkou spočívá jestli si to vůbec třeba bez toho scriptění na MW dokážeš ještě představit. Můj názor je, že MW už nějakou dobu funguje spíše jako hospůdka kam si člověk zajde na pivo se známýma, vezme sebou hrací kostku a pár papírů a čeká na další dobrodružství, které se může tentokrát přihodit. 

Někteří hráči měli možná ještě někteří mají tu bujnou představivost kde by člověk jako WD měl mít přeci ambice a sílu na to hnát MW směrem vzhůru k výšinám pěkného počtu hráčů a skvělé hry. Bohužel a není to vina WD/RT/Hráčů ... ultima pomalu, ale jistě zaniká. S tím sou spojené názory právě těch spousty lidí kde jsme se shodovaly nejvíce na jednom. Ultima je nenahraditelná hra s možnostmi o kterých se některým moderním hrám stále ani nezdá. Všichni si udržují účty či domky a jiné věci, ale již nikdy nezajdou svůj oblíbený dung ani pvp. Důvodem s kterým souhlasím je, že si již nechtějí zkazit ten prožitek a zážitky na které s velkým úsměvem vzpomínají nadruhou stranu dokud jejich daný servr nevyškytne svoje poslední - Přihlásily jste se do hry. Nemají to srdce to sami ukončit.

Pro Wdho je MW, myslím si kus života a neskutečný počet hodin strávených ve scriptech/hře či jen v myšlenkách. Nikdy jsem snad od něho neslyšel, že by byla možnost, že Manawydan dál nepojede. Ani po těch nejostřejších hádkách a všech nejrůznějších nátlacích. V jaké té sortě lidí vlastně teď jsi. Ta kterou to stále baví, naplňuje a dělá ti radost nebo se přehoupla fáze kde si prostě nedokážeš představit, že bys byl ten kdo zmáčkl červené tlačítko, zapsal čas a datum s poděkováním a nechal Manawydan po tak dlouhém a úmorném boji odpočívat. Řeknu narovinu, že i přesto že nehraji a kde si cosi, by to byl i pro mě docela zásah.

I v případě, že je to pro tebe stále tak povznášející a věříš čemukoliv pozitivnímu co může ještě pro MW nastat, držím palce  Thumb Up . Manawydan měl vždy neuvěřitelný potenciál a dle mého ať už s kýmkoliv byli neshody jakékoliv tu všichni členi RT do tohoto projektu to srdce daly.

Pokud by se k tomu někdo chtěl vyjádřit, ale nechce rozjíždět flame, který když nebude budu neskonale vděčný. Klidně mi zašlete i názor v PM. Každopádně Vám přeji, aby jste si hlavně hráči kteří ještě hrajete užily té možnosti, která Vám je tak dána, protože je dost možné, že jednou ten Login už zadat nepůjde. Nekažte si ty hezké vzpomínky  Smile
Odpovědět
Nezbývá mi než souhlasit a to píšu málokdy. Smile
Podle mě nejlepší řešení krom odladění klíčových částí hry ze strany RT je snažit se aspoň ze strany hráčů se ve hře potkávat na organizovaných akcích, občas svolat pár kámošů na dung, RP pokec, akci nebo event a jinak spolupracovat na dalším rozvoji shardu. Myslím si, že představa, že tu jako kdysi na DP1 vyběhnete do přírody a tam prostě někoho náhodou potkáte tu asi již moc dobře nezafunguje, to bychom museli mít alespoň desítky hrajících ve špičce.
Ale s trochou snahy MW i pro mě zůstává místem, kam se člověk může občas zajít odreagovat nebo realizovat při tvorbě, pokud má zrovna volnou chvíli. A právě ta možnost účasti na tvorbě podoby světa je tu i pro hráče dosti velká oproti jiným hrám a shardům UO.
Odpovědět
Dík, potěšili jste.
Ač se to nezdá tak na mě má veliký vliv současná (ne)aktivita kvestařské části RT.
Času mám málo, a pokud ho mám tak kouknu na skripta a zase jdu pryč, protože se mi do toho nechce.
Potřebuju aby mě něco táhlo, a to je z velké části to že se na servru něco děje a že je potřeba něco opravit nebo vylepšit.
Ať už jsou to hráči kteří se ozvou se svými problémy, nebo RT který potřebuje něco pro další děj.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Noooo já taky napíšu! Ono je právě hodně co vylepšit a upravit, už vlastně není co zkoušet...
Třeba konkrétně mě by stačilo zvednout lvl z 35 na 40,který se mimo jiné slibuje už když si čtěte web MW.
Zase bych měl proč hrát, ale to je za mě... Nevím jak ostatní.
Dále pak rasové odlišnosti.. Což je základ, který měl být už dávno Smile
Odpovědět
WD je král, měli bychom zapařit v Praze 8-)
Odpovědět



Skok na fórum: